מבקש המלצה על סופר זום איכותית?!

slarti

New member
עדשה? מצלמה?

תסתכל על סוני RX10 IV ועל פנסוניק FZ2500
&nbsp

oren1947

New member
מצלמה,אני מהממתינים לקנון SX70 משום מה היא מתעכבת לצאת..

אבל תודה אני מברר לדוגמאות שנתת

slarti

New member
אמרת איכותית....

קנון SX70, אני מניח, כמו כל קודמותיה, תהיה עם חיישן 1/2.3"
זה אומר שמלכתחילה איכות התמונות מאוד מוגבלת על ידי גודל החיישן, ולמעשה למעט הזום, מצלמה של טלפון טוב תיתן לך איכות תמונה טובה יותר.
&nbsp
המצלמות שהכוונתי אותך אליהן הן מצלמות עם חיישן 1" (גדול פי יותר מ-5 מהחיישן 1/2.3"). אתה תקבל איכות תמונה טובה בהרבה, במיוחד בתנאי חושך.
&nbsp

oren1947

New member
תודה אוקיי וגודל הזום?אני כיום עם SX 40

וחייב כבר להתחדש
אולי הניקון ההיא עם ה 83X יש עליה חוות דעת טובות?

slarti

New member
גודל הזום פחות גדול

השאלה אם אתה רוצה המון זום שמצלם תמונות גרועות, או קצת פחות זום שמצלם תמונות נהדרות.
&nbsp
&nbsp

אילן די

New member
אורן, כמו שכבר הבנת

לפי התגובות שקיבלת, שרוב האנשים שמבינים דבר או שניים בצילום ינסו להוריד אותך מזום גדול. הסיבה היא שזום גדול הוא גם פשרה גדולה באיכות התמונה. במיוחד במצלמות עם חיישן קטן כמו קנון SX.
השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא למה אתה חייב להתחדש? אם איכות התמונות מספקת אותך ואתה רק רוצה מצלמה חדשה (בגלל פיצ'רים או מהירות או כל סיבה אחרת), אז בהחלט - לך על זום גדול, כי כל מצלמה שתקנה בשנת 2018 תהיה עדיפה על ה- SX40 ואם הנוחות שמספק הזום הגדול חשובה לך - אתה תהיה מרוצה.
השאלה היא כמה אתה צריך זום X30 או X40 או כפול מאתיים. אולי כפול 5 או 4 יספיק?
אם אתה רוצה להתקדם משמעותית באיכות התמונה ויכולת לצלם בתנאי אור פחות מאידיאלים, אז ההמלצות שקיבלת מעופר על מצלמות עם טווח זום קטן יותר וחיישן גדול יותר, הן הפתרון הנכון.

oren1947

New member
תודה ונכון שזום חשוב לי,אני עיוור בעין שמאל

וכעת הכנסתם לי את המחשבה של חיישן של 1 וזה בטח חשוב
אז אם ישנה מצלמה סופר זום או דמויית DSLR איך שקוראים להן, ו עם חיישן של 1 וזום אולי 40 אולי קצת יותר אני אקשיב

תודה לכולכם

sgebay

New member
בתנאי תאורה טובים אפשר לקבל תמונות נהדרות גם עם חיישן קטן

כל מה שנכתב לעיל נכון, ובכל זה הרשו לי להציע מדוע יש לסופר זום מקום בתיק הצילום שלו, ואולי גם בתיק של כולנו.
היתרון הגדול של חיישן גדול מתתבטא בראש ובראשונה בתנאי תאורה טובים פחות ובעומק שדה רדוד. בתאורה טובה (נניח, טיול ספארי עם שמש ושמיים כחולים) גם חיישנים קטנים ואפילו טלפון סלולארי (או לבושה!) יתנו תוצאות טובות. בזום ארוך גם חיישן קטן יכול לתת עומק שדה רדוד.
בקיץ שעבר נסעתי לטיול בילוסטון. יש לי מצלמת קנון עם חיישן APS-C, שתי עדשות זום ושתי פריים. רציתי אפשרות לצלם את בעלי החיים שלהם והתלבטתי מאוד מה לקחת. יש את השיקול הכלכלי - עדשת טלה טובה עולה המון כסף, למשל קנון 100-400 עולה כ-$2000! - ויש את השיקול של ניידות. העדשות האלה גדולות וכבדות ובד"כ זה אומר גם חצובה. לא רציתי להסחב עם כל המשקל הזה.
הפתרון שלי היה לקחת את הקנון שלי עם פריים קטנה וקיט זום (שתיהן עדות קלות) ובנוסף קניתי סופר זום של פנאסוניק במחיר של 400 דולר. הטיול היה בקיץ, אור מ-5 בבוקר עד 9 בערב. בגדול אפשר להגיד שבין 10 בבוקר ל- 5 בערב כמעט תמיד מצאתי את עצמי מסתפק בסופר-זום ונהנה מזום מטורף של 60X (והיו מספר הזדמנויות כאלה) ויתר הזמן עם הקנון. הבחירה הזו הפכה לי את הטיול לקל וכייפי.
ממליץ לכולם לשקול.

slarti

New member
עניין של טעם....

אמנם נכון שהמצלמות התקדמו הרבה, ובתנאי תאורה טובים הן מפיקות תמונות לא רעות...
ובכל זאת - אפילו באור יום, הפער בפרטים ובאיכות של התמונה מורגש בין חיישן 1/2.3" לחיישן 1".
&nbsp
מעבר לזה - האיכות של עדשות הסופר זום, במיוחד בצדדי הטלה הרחוק, היא נמוכה בהרבה. אי אפשר להתעלם מהדבר הזה. אז כן - אם אתה רוהצ "לתעד" חיות בטיול, הסופר זום תנצח. אבל אם אתה רוצה להפיק תמונות *טובות*, אפילו באור יום, הסופר זום לא ממש מנצחת....
&nbsp
אגב - הפתרון שהצעתי הוא לא מצלמה עם עדשה עם זום כפול 3. הRX10 וה-FZ2500 נותנות טווח של 400/600ממ - זה אולי לא סופר זום של קנון שמגיע ל-1200 או 2000 או לא יודע כמה בימינו (כבר איבדתי מעקב), אבל זה בהחלט טווח זום מכובד.
&nbsp

winner999

New member
מצלמות עם חיישן 1" וזום ארוך (יחסית, כן
)

[URL]https://www.dpreview.com/reviews/buying-guide-best-enthusiast-long-zoom-cameras[/URL]
אני בחרתי ב-FZ1000 ובינתיים מרוצה ממנה- עוד לא בחנתי אותה לעומק ובינתיים מצלם רק ב-JPEG (ב-DSLR אני מצלם ב-RAW ומעבד את התמונה במחשב, אבל זה חלק מהרעיון ברכישת המצלמה הזו - משהו קל, קטן ופשוט ממערכת ה-DSLR - שוב, יחסית כמובן
)
אחד הדברים שהספקתי לגלות, הוא ששילוב המייצב היעיל שלה ותוכניות הצילום המובנות נותן צילומי לילה טובים יותר מאשר ב-DSLR.

למעלה