שלט רחוק ועדשת טלה למצלמת Sony Alpha a5000

sel3

New member
שלט רחוק ועדשת טלה למצלמת Sony Alpha a5000

שלום,
לפני כשנה המלצתם לי על עדשת טלה FE 70-300mm F4.5-5.6 G OSS עבור מצלמת סוני אלפא 5000 שלי. האם ההמלצה עדיין בתוקף?
2 האם יש שלט רחוק למצלמה זו?
תודה רבה!

אילן די

New member
לאיזה שימושים העדשה הזו?

קניתי את העדשה לפני כשנה. השתמשתי בה על ה- a7rII כשבוע והחזרתי אותה לאמזון. העדשה הזו, כמו כל עדשת 70-300 אחרת שאני מכיר היא פשרה. אתה מקריב איכות (היא לא גרועה, הייתי מגדיר אותה כבינונית פלוס. היא לבטח עדיפה על ה- 55-210) ומקבל משקל קל לנסיעות וכו'.
אני לא יודע מה התקציב שלך, אבל במחיר של ה- 70-300 כנראה שלא תמצא עדשה טובה יותר. אם התקציב מעט גבוה יותר ואתה מוכן להתפשר על הטווח, יש לך 70-200 f/4. היא טובה מאד וגם קומפקטית. אם התקציב עוד יותר גבוה, יש לך את ה- 100-400 ג'י מאסטר החדשה. עדשה מקצועית אך כבדה ומסורבלת.

שלטים למצלמה ניתן לרכוש מאד בזול ב- Ebay.

sel3

New member
האם כל שלט יתאים למצלמה? העדשה למטרת צילום בע"ח בסתר בגינה..

עדשת טלה למטרת צילום בע"ח בלי שירגישו בי: ציפרים בגינה, בני אדם בעיר...
וכן, יש לי תקציב גבוה ואף כפול מזה...
תודה רבה!

אילן די

New member
אם יש לך תקציב וכוח לסחוב - לך על ה- 100-400 GM

על המצלמה שלך היא תיתן טווח של 150-600. ממליץ לעבוד עם מונופוד שיתחבר לעדשה.
הדבר היחיד שיפריע לי הוא חוסר העינית במצלמה שלך. בצילומים כאלו, עינית זה דבר חשוב.

לי יש כמה שלטים כאלו. עובדים מצויין.

sel3

New member
וואו, תודה על הקישור. קניתי

קניתי את השלט. תודה.
1. האם ה GM 100-400 צריכה עוד אביזר\מתאם חוץ ממונופוד או שמרכיבים אותה על המצלמה ומצלמים...?
2. מה המשמעות של חוסר בעינית ב"צילומים כאלה" (בניגוד לצילומים אחרים?)?
בכ"ז 2500$, כדאי שאבין...

תודה רבה!

אילן די

New member
תשובות

1. כמו כל עדשה אחרת. אם אתה רוצה להשתמש בפילטרים שונים, אתה יכול גם כאן.
2. הבעיה במסך היא שהוא קטן וקשה לראות פרטים בצורה מדוייקת. בנוסף, קשה לעקוב אחרי ציפור במעופה עם מסך.

sel3

New member
מסכים לחלוטין. יש דרך לדעת מראש איפה מבצעי בלאק פרידי לעדשה?

האם יש המלצה איפה לרכוש את העדשה?
אגב, בכוונתי להשתמש בחברת שילוח (שיפיטו).

תודה רבה!

אילן די

New member
אין מבצעי בלאק פריידיי לעדשה הזו

זו עדשה חדשה עבור סוני ולא יהיו מבצעים עליה.
הייתי רוכש ב- B&H אבל אני לא מתמצא בשילוח לישראל.
במקומך, הייתי שוקל לשדרג את הגוף לגוף עם עינית טובה. אולי סוני a6300.
ושוב - שים לב למשקל והגודל של העדשה הזו. זו עדשה מקצועית לצילומי ספורט וחיות. אם זה לא אוברקיל עבורך, תתחדש!

eliyaho155

New member
שמחתי לקטע האחרון להחליף את דגם המצלמה ל A6000-6300

6000 נמכרת יד שתיים ב 2000 שקל 6300 ראיתי ב2800 שקלים ותקנה בנתיים עדשה 55-210 משומשת ב700 שקלים ובעוד שנה ועוד תקנה עדשה אחרת ותמכור ב700שקלים ללא הפסד . להשאר עם A5000 ולהשקיע בעדשות לא לעניין ,בהצלחה .

sel3

New member
איפה קונים ומוכרים ציוד משומש?

האם יש סוחרים שעוסקים בזה? יוגנד? איביי?
יד 2 (האתר הישראלי) זה לא סיכון להדיוט כמוני?
תודה רבה!

sel3

New member
יממה אני הוגה בעצתך. ואגב, אני רוצה את הפונפון שלו...

בלי קשר, אני רוצה את הפונפון של הבחור: https://www.youtube.com/watch?v=393I6DjT_a0 האם זה אביזר בעל שם מוכר, או אלתור של הבחור?
ולעצתך, שבינתיים קיבלה פה חיזוק נלהב, האם להחליף את המצלמה ל-A6300 רק בשביל עינית?? עד כדי כך?
ואם כבר, אולי מצלמה של יצרן אחר? אני רואה שמי שרציני בצילום משתמש או בקנון או ב... קנון. ואני, בשנה שיש לי את הסוני A5000 השתפרתי מאוד בצילום, גם טכנית וגם אסתטית, ועדיין לא גרדתי את קצה האפשרויות, אז מגיע לי להשתדרג...
סיבכתי?
תודה רבה על הסבלנות ועל העזרה החשובה!

eliyaho155

New member
אני טוען שהחיים הרבה יותר מסוכנים,מלקנות ,מצלמה משומשת .

אנשים מוכרים גם מצלמות משומשות עם אחריות . ליפול עם מקרר יקר או עם מכונת כביסה חדשה או עם משכיר דירה לא שלו , ולהדבק בחיידק טורף ,קיימת תמיד . אני קניתי עד היום למעלה מ20 מצלמות ועדשות יד שניה . ואני לא מתכוון להפסיק על אף הערות מטומטמות לרוב . יותר מסוכן זה לא לקום בבוקר כמו השכן שלי לשעבר . שלא התעורר בוקר אחד . לחצות כביש סואן יותר מסוכן ,או לנסוע עם נהג אוטובוס בלתי מוכר .או בטרמפ ,האחרון . בהצלחה .

אילן די

New member
לא רק בגלל העינית

ל- a6300 יש מערכת פוקוס מתקדמת יותר מה- a5000 וזה יעזור לך מאד בצילום ציפורים/חיות שזזות מהר. היא מסוגלת להפיק תוצאות טובות יותר ב- ISO גבוה והיא מסוגלת לצלם 11 פריימים בשניה.
הפונפון הזה נראה לי כמו מיקרופון.

למעלה