ציוד צילום לטיול בסקוטלנד

Sherlockk

New member
ציוד צילום לטיול בסקוטלנד

אהלן,
אני צלם חובבן, מתכנן טיול בסקוטלנד למטרת צילומי נוף ופורטריטים.
מתלבט לגבי איזה ציוד לרכוש בנוסף למה שכבר יש לי.
נכון לעכשיו בידיי:
nikon d3300, עדשת Sigma 17-50mm F2.8, חצובת manfrotto BeFree.
מעוניין לקנות (לתקציב של עד 3000 ש"ח):
1. לנוף - האם tokina 11-16mm מומלצת?
2. לפורטריטים - האם כדאי להסתפק בבוקה ש 17-50mm מספקת או לקנות עדשת טלה אורכה יותר? נגיד Samyang 85mm F1.4? יש הבדל?
3. תנאי מזג אוויר בסקוטלנד - גשמים ורוחות, כאשר הצילום ייתבצע עם תאורה לא מדהימה. יש צורך במיגון לציוד? תיק צילום מומלץ לטיולים? (שיוכל לשאת גם את החצובה)
4. פולרייזר ו- nd - האם הכרחיים?

eliyaho155

New member
עדשה לנקון ,לפני עדשה לנופים, ופוטרטים אתה צריך ניקון 18

-135 מיוצבת או 18-105 מיוצבת ניקון ,לפני אדשות ספצפיות גם לסקוטלנד ,אני חזרתי לאחרונה מטיול בסקוטלנד ואירלנד ,והשתמשתי בעקר בעדשה 18-135 של פוגי ,אבל זה לא שונה בניקון שלך .אחד משני אלה שצינתי הם עדשות חובה בניקון בהצלחה .

eliyaho155

New member
אפשר להשיג את שניהם בייד 2 בפחות מאלף שקלים 700 עד 1000

135 ב1000שקלים ופחות ,105 ב700 ופחות לבדוק שהיא צלולה בפנים ,להאיר ולהסתכל פנימה לעדשה ,בהצלחה .

steiff

New member
עדשה רחבה

לטעמי עדשה רחבה תהיה שימושית יותר.
טוקינה 11-16 או לחלופין סיגמה 10-20 או ניקון 10-24.

עדשת פורטריטים - סמיאנג 85 עדשה מצויינת ומתאימה מבחינת אורך מוקד (צמצם 2.8 ואפילו 5.6 מתאימים לצילום פורטריטם ולא צריך דווקא צמצם 1.4). העניין העיקרי הוא שזו עדשה ידנית. המצלמה שלך לא נוחה לשימוש עם עדשות ידניות.

ניקון 16-85 היא סוס עבודה וותיק. עדשה מצויינת וטובה גם לנוף וגם לפורטריטים.

באשר לעבודה בגשם - אפשר לאלתר שכמיה למצלמה משקית ניילון שמאובטחת לעדשה ולעיינית באמצעות גומיה.
ואפשר פשוט לצלם מתחת למטריה. כמה טיפות מים על המצלמה לא יהרסו אותה. ומצד שני כדאי לשים בתיק הציוד כמה שקיות של סיליקה-ג׳ל (חומר סופח רטיבות) שתוכל למצוא בוודאי בחנויות לצרכי בניין. כך המצלמה תתיבש בתיק בין צילום לצילום. כמובן שבערב כשמגיעים למלון - לפתוח הכל לאיוורור ויבוש טבעי בחדר.

Sherlockk

New member
התלבטות

תודה על התשובה המפורטת,
&nbsp
מה יהיה יותר עדיף לדעתך, לקנות עדשה אחת של ניקון 16-85 שמצד אחד תהיה טובה לפורטרטים ומצד שני פחות טובה לנופים או שעדיף לקנות את הטוקינה 11-16mm + הסמיאנג 85mm ככה שתהיה לי עדשה ייעודית עבור כל סוג צילום? מתלבט כאן
&nbsp

steiff

New member
16-85

לטעמי העדשה של סמיאנג, למרות שמבחינה אופטית היא מצויינת, תהיה מאד לא נוחה לשימוש על המצלמה שלך.
זו מצלמה בעלת עינית שלא מיועדת למיקוד ידני ואין בה אפילו מנגנון שמאפשר למצלמה לזהות את הצמצם שמוגדר במצלמה או לשלוט בו דרך המצלמה.

16 מ׳מ זה רוחב קלאסי לנופים. 10 מ׳מ מאפשר להפיק תמונות דרמטיות יותר אבל סובל ממריחה של השוליים. מאחר ומדובר בתמונות נוף סטטיות - תוכל להפיק פנורמות בעיבוד מחשב לאחר הצילום. אאל׳ט אין במצלמה עצמה מנגנון פנורמה מובנה.

Sherlockk

New member
16-85 + פילטרים

תודה רבה לך, כנראה שאלך על זה באמת וגם אחפש פולרייזר ו ND טובים,
אשמח לשמוע אם יש לך המלצות כמובן :)
חושב לכיוון polarizer של hoya ו- ND 10 steps של hoya או B+W

steiff

New member
מילא מקטב. אבל בשביל מה ND?

נניח שתרצה להתגבר על ערפילי הבוקר. המקטבים של B+W איכותיים וגם בנויים דק מאד כך שלא יגרמו להחשכת פינות בזוית רחבה.
לא חושב שבסקוטלנד תצטרך הפחתה של כמות האור. זו לא מדינה שטופת שמש. עם מצלמה בעלת תריס שמגיע ל1/4000 אין לך בעיה של עודף אור.

sagiKor

New member
ND

כי ההייפ בצילומי נוף זה חשיפה ארוכה שמורחת את השמיים ואת המים.

sagiKor

New member
שמע....

יש לך עדשה טובה שמספיקה להכל, לא צריך לרוץ לקנות סתם ציוד.
קנה מגן גשם שתוכל להמשיך לצלם אם תרצה גם כשגשום.
אם יהיו רוחות אז אני בספק שהחצובה שלך תספיק אבל זה מה יש אז אולי בתנאי מזג אויר קשים עדיף לך בכלל להכנס לפאב וללגום איזה וויסקי טוב....

17ממ זה מספיק רחב לנופים, תמיד אפשר רחב יותר (אם כי לטעמי האפקט כבר מאוס) אבל אני לא רואה סיבה לקנות עדשה שלא היית צריך עד עכשיו רק בגלל טיול אחד.
35-50 זה מצויין לפורטרטים סביבתיים, אתה לא הולך לצלם פנים לבוק של דוגמנים... סביר להניח שתצלם לפחות חצי גוף. מה שחשוב בפורטרט זה המצולם ושאתה מצליח להעביר את האופי שלו, את הסיפור שלו, הבוקה לא חשוב... תאתגר את עצמך וצלם עם התחשבות ברקע, הרי אתה רוצה שיבינו שצילמת במקום מסויים, אחרת אתה פשוט יכול לצלם פורטרטים בשכונה...

dudi4321

Member
אם תשקיע בעדשת ניקון 10-24 אתה מסודר

טובה לצילום וידאו וגם לנופים, לארכיטקטורה כמו טירות וכו' שתראה בדרך.
עדשה עם טלה לא תעזור הרבה. ואם בכל זאת תחליט, יש את 18-140 הדי חדשה שתתאים ביום כמעט להכל.
תהנה.

lightflake

New member
בטיול הרבה פעמים הצילום לא צפוי

ואם אתה צריך להחליף עדשה כי ראית דמות יפה לפורטרייט, אולי פיספסת את הרגע.. אז לדעתי תחשוב על משהו שיתן לך מענה להכל.. גם עם פשרה באיכות
&nbsp

למעלה