לא עניתם לי על משהו - האם חשוב כרטיס גרפי?

lightflake

New member
אז נראה לי שהבחירה הזו נכונה יותר

גם בואו לא נגזים, אני לא פותח עסק לעיבוד וידאו, אם אני יעבד תמונה שתים ליום ואאלץ להמתין שלוש שניות יותר זה לא מה שיהרוס לי את החוויה.. לעומת איכות מסך..
&nbsp
&nbsp

e zi

New member
אז זהו שכן...

לא יודע לגבי CUDA (אני לא מכיר מספיק-טוב כרטיסים גרפיים), אבל לפי אדובי, פוטושופ עושה שימוש ביכולות המעבד על הכרטיס הגרפי:

"A compatible graphics processor lets you experience better performance with Photoshop and use more of its features"

יש (א) רשימת פיצ'רים, שלא יעבדו בכלל ללא מעבד גרפי, ויש (ב) רשימת פיצ'רים, שיעבדו מהר-יותר:

sagiKor

New member
שים לב ש....

חוץ מכמה ענייני תצוגה, כל השאר זה רשימת פילטרים, כפי שרשמתי, חלק מהפילטרים משתמשים ב GPU.

בלייטרום עד גרסת CC (2015) לא היה שימוש ב GPU כך שגם בלייטרום זה חדש יחסית.

e zi

New member
אפרופו פוטושופ ו-CUDA:

פוטושופ זה גם תמיכה ב- Plug-Ins. הנה הדגמה של איך עובד Plun-in, שתומך ב-CUDA עם ובלי.

...יחד עם זאת, לא צריך לאכול חומר פרסומי של NVIDIA בלי לבדוק את המרכיבים. מצד אחד, הפוטושופ בהדגמה רץ על מחשב עם מעט זיכרון, וסיכוי טוב (להערכתי), שאם היה למחשב יותר זיכרון, ההבדלים היו מרשימים פחות. מצד שני, קבצים גדולים-יותר מאלה שבהדגמה (9MP / 21MP), היו לוקחים את ההבדלים רחוק-יותר.

dudi4321

Member
לא ככה

ברגע שיש כרטיס או צ'יפ GPU אז הGPU שמוכלל בCPU מנוטרל.
Nvidia RULS בתחום של עיבוד תמונה. AMD/ATI רק מזנבים בטכנולוגיה. עבור וידאו AMD שולטים. INTEL טובים במימוש בתוך הצ'יפ CPU. יתכן שמשתמשים לאחרונה בטכנולוגיה של AMD.

lightflake

New member
אני מתחיל להשתגע

אחרי שקראתי מלא שעות והבנתי שיש הבדל במסכים ושה14" הוא מסך IPS וזה רשום מפורשות בסקירות מחול, http://www.ultrabookreview.com/11034-zenbooks-ux330-ux310-and-ux510/
בחנות אומרים לי שאם לא מצויין ips אז זה בודאות לא ips !
והם לא מסכימים לברר אצל היבואן כי הם בטוחים. למה דבר כל כך מהותי לא מצויין? פה אסוס כותבים כל כך הרבה על התצוגה אבל לא מציינים מפורשות איזה סוג
https://www.asus.com/il/Laptops/ASUS-ZenBook-UX410UA/

sagiKor

New member
זה לא ממש חשוב

אתה במילא קונה צג חיצוני לעיבוד תמונה.

lightflake

New member
אז לא חשוב מה יהיה על הנייד?

אני מאמין שאבלה מול מסך הנייד לפחות 70 אחוז מהזמן שאני מול מסך...
לפי מה שקראתי המסך השני כשמורידים בהירות הריפרש רייט יורד ומתחילים להיות הבהובים לא נעימים לראיה... אז זה מעבר לתאימות צבעים...

sagiKor

New member
אני ממליץ לך

לקפוץ לחנויות שיש להם ניידים פעילים בתצוגה ולהתרשם בעין שלך ולא להתעמק יותר מדי בסקירות רשת של גיקים

lightflake

New member
מסכים לגמרי

כל הנתונים הטכנים בסופו של דבר מסתכמים לכדי תוצר כלשהו שהוא מה שחשוב

lightflake

New member
זה כתוב שחור על גבי לבן

אז מה בגלל שאני קונה בישראל ולא בארהב או אירופה אני לא יכול להסתמך על סקירות באינטרנט. פשוט לא הגיוני https://www.notebookcheck.net/Asus-ZenBook-UX3410UA-Notebook-Review.192282.0.html#toc-display
&nbsp
The biggest difference between the test model and the ZenBook UX310 is obviously the larger 14-inch screen. Asus uses Full HD panels with a matte surface for the two configurations. Contrary to the UX310, the Chi Mei CMN14D2 (N140HCE-EN1) is an IPS display with WLED background illumination.
&nbsp
טוב שלחתי את השאלה לאסוס, נראה כמה זמן יקח לקבל מהם תשובה חד משמעית
&nbsp

למעלה