לא עניתם לי על משהו - האם חשוב כרטיס גרפי?

lightflake

New member
לא עניתם לי על משהו - האם חשוב כרטיס גרפי?

בשביל עריכת תמונה כמה חשוב שיהיה כרטיס גרפי?
אני מתלבט בין שני ניידים, אחד עם מעבד i7 וכרטיס nvidia 940mx אבל מסך נחות, בשני המסך הרבה יותר איכותי ומעט גדול יותר אבל מעבד i5 וכרטיס גרפי של אינטל hd graphics 620

אני בכל מקרה מוסיף מסך חיצוני טוב (Dell בהמלצת שגיא) אבל עדיין מעדיף שגם המסך בנייד יהיה טוב

תענו מהר בבקשה

lightflake

New member
קראתי באחת הביקורות שממילא הכרטיס הגרפי של nvidia

פועל רק שיש בו צורך (הם כתבו רק כשיש שימוש ב3D ) ובשאר הזמן המחשב ממילא משתמש בכרטיס הגרפי שיש על לוח האם כדי לחסוך אנרגיה.... אז למה אני בכלל מבזבז על זה כסף אם אני לעולם לא משחק במשחקים?

lightflake

New member
יאללה תודה, ואפילו בביקורת שקראתי

כתוב על המסך שמתאים לעיבוד תמונה
זה סינית עבורי
&nbsp
X-Rite i1Pro 2
Maximum: 380 cd/m² Average: 355 cd/m² Minimum: 21.8 cd/m²
Brightness Distribution: 87 %
Center on Battery: 376 cd/m²
Contrast: 1175:1 (Black: 0.32 cd/m²)
ΔE Color 3.2 | - Ø
ΔE Greyscale 4.4 | - Ø
98.98% sRGB (Argyll) 63.78% AdobeRGB 1998 (Argyll)
Gamma: 2.12
ICC File (X-Rite i1Pro 2)

lightflake

New member
Dell U2417H שהמליץ שגיא

הנתונים שהבאתי כאן הם של המסך 14" של הנייד הזה https://www.notebookcheck.net/Asus-ZenBook-UX3410UA-Notebook-Review.192282.0.html אבל הם הדקו את הדגם היותר יקר עם i7 וNvidia תראה ברור שיהיה הבדל כלשהו, השאלה אם זה משמעותי ללייטרום... נניח אם אני אאלץ להמתין עוד חלקיק שניה בכל פעולה זה לא נורא כמו להתקע עם מסך שהביקורות עליו היו די שליליות...

dudi4321

Member
אבל SE2416H

גם IPS ועולה מאד זול. רק צריך לתאם את הכבל לDVI שזו הכניסה במסך
או U2415H שגם זול.
שוב, בקשר לGPU 620 של אינטל, הוא מגיע לרזולוציה 1366 על 780
http://laptopmedia.com/highlights/gaming-on-intels-hd-graphics-620-kaby-lake-sure-why-not/ מוזכר שם האיכות למשחקים.
זה הGPU המוכלל בצ'יפ של הI7
אני גורס שNVIDIA יעשה טוב לעיבוד התמונה ביחוד כשאתה עם מסך IPS ורזולוציה מקסימלית.
תהנה.

lightflake

New member
ממ... אני ממתין לתשובה מאסוס לגבי המסך

תודה על המידע
וסופש נעים

lightflake

New member
אגב איך היחס בין תמונה על המסך לבין מודפסת על דף?

הרי במסך יש גודל של הפיקסלים לעומת נגיד גודל טיפות הדיו ...?
אז נגיד על מסך כזה תמונה בגודל נגיד 20x30 cm באיזה גודל היא תהיה על דף בהדפסה שמיועדת לספר ?

sagiKor

New member
דפוס ותצוגה דיגיטלית אלו עולמות שונים לגמרי

בהדפסה דיגיטלית, בשביל לקבל תמונה באיכות גבוהה בגודל של 20X30 צריך להדפיס לפחות ב 200DPI וזה מצריך קובץ של 2400X1600 פיקסלים.
בדפוס אופסט צריך לפחות 300DPI שמצריך קובץ גדול יותר.
לעומת זאת מסך מציג תמונה ברזולוציה של אזור ה 100DPI כך שאפשר להסתפק בקובץ קטן יותר.

מעבר לכך יש סוג נייר, ניירות שונים סופגים דיו בצורה שונה והתוצאה נראית שונה.

מבחינת איך שהדברים נראים, יש הבדל בין תמונה שהיא ממקור של אור מוקרן אל העין כמו ממסך לבין אור מוחזר כמו במקרה של תמונה מוחזרת, צבעים לעולם לא יראו אותו דבר גם לא בהירות וקונטרסט. באור מוחזר, לאור הסביבתי יש השפעה גדולה יותר על איך דברים נראים, אם כי גם על אור מוקרן. לכן בהדפסות מקצועיות מבצעים טסטים של הדפסה על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. יש לקוחות שמגדילים לכת ואף מביאים לבית הדפוס לביצוע הטסטים גם את סוג התאורה שתאיר את התמונה על מנת לקבל את התוצאה הרצויה באור הנכון, אני יודע לפחות על מוזיאון אחד שעשה זאת בהדפסת תערוכות.

וכמובן יש הבדל בין יצוג הצבע, בתצוגה דיגיטלית צבע מיוצג על ידי שלושה צבעים - RGB, לעומת זאת בדפוס, יצוג הצבע מיוצג ע"י 4 צבעים - CMYK.

ועוד לא התחלנו לדבר על שחור לבן וההבדל בין שחור לבן מזוייף שמיוצג ע"י שילוב צבעים בצורה דיגיטלית הן על מסך או בדפוס דיגיטלי, לבין הדפסת שחור לבן אמיתי בחדר חושך... (לדפוס דיגיטלי לשחור יש נטיה לירוק או כחול)

אז אין ממש יחס שאפשר למדוד או להגדיר בין מסך לנייר מודפס.

כיול מסך אמור להביא את המסך למצב שיראה לך את הצבע האמיתי ברמת הבהירות והקונטרסט הנכונים תוך התייחסות לתאורת האמביינט בחדר (אם תאורת החדר משתנה אז צריך לכייל שוב).
זה לא מבטיח שבדפוס תקבל את אותו דבר כי פה יש כבר כיול של המדפסת למחשב. בפוטושופ יש אפשרות להכניס פרופיל של מדפסת ואז לעבור לתצוגת "מדפסת" ולראות איך התמונה תראה מודפסת במדפסת ספציפית ואז אפשר לתקן את התמונה בהתאם כך שתצא שתגיעה למידת דיוק מירבית בהדפסה (אם כי אף פעם לא זהה). לא יודע מה המצב היום אבל לפחות פעם BLURB שהוא שירות בינלאומי להדפסת ספרי תמונות, סיפק את פרופיל המדפסת שלהם ואיפשר קבלת הדפסת ספר עם תמונות שנראות כפי שאתה מצפה וללא הפתעות (סטייל לופה...)

lightflake

New member
וואו....

האמת מבחינת איכות התאכזבתי מלראות לראשונה את התמונות שאני מכיר ואוהב של סאם אייבל בספר, לא יודע אם מדובר באיכות ההדפסה או האור (צהוב חלש) שיש לי בחדר...
&nbsp
התכוונתי השוואה מבחינת הגודל, אם אתה אומר שבמסך זה 100dpi לעומת 200 או 300 אז בגדול אפשר לומר שאותו גודל תמונה במסך יהיה חצי או שליש תלוי אם זה דיגיטלי או אופסט... הבנתי נכון?

lightflake

New member
השאלה גם מה יחס הגודל בין 'dot' על מסך ל'נקודת' דיו על נייר

lightflake

New member
בלי קשר מודה לך על ההשקעה בתשובות

אתה חתיכת נכס לשני הפורומים

lightflake

New member
אני לא מוצא בזאפ u2415h יש u2415

והוא מתחיל במאה שח יותר יקר... מבחינת תצוגה צריך לבדוק כי הם שונים גם בגודל וגם בייצור

dudi4321

Member
פוטושופ משתמש בהחלט בכרטיס המסך

מגדירים את החומרה. ככל שהחומרה, ביחוד הכרטיס טובים התוכנה תפעל ביותר יעילות.
NVIDIA עם המעבדי CUDA מוערך יותר בתוכנות של אדובי
אם יחובר המסך החיצוני DELL יהיה שימוש בכרטיס מסך ביחוד ברזולוציות של "24.
היתי בוחר I7 והכרטיס 980, ברור. אינטל חלשלושים בכ. מסך והשאלה אם זה לא מוכלל כבר בCPU I5.

sagiKor

New member
אז זהו שלא....

פוטושופ לא משתמש ב cuda וביכולות המעבד על הכרטיס הגרפי.
מה שכן, פילטרים מסויימים כן משתמשים.
אלא אם משהו השתנה בגרסאות האחרונות של פוטושופ

למעלה