בחירה בעדשה רחבה

noamro3f

New member
בחירה בעדשה רחבה

שלום ברשותי מצלמת ניקון DX ועדשת SIGMA 10-20.
לאישתי גם מצלמת ניקון DX.
מתכונן לקנות לה גם עדשה רחבה לצורך צילומי נוף.
מתלבט בין SIGMA12-24 - TAmron 12-24 - Nikon 12-24
הניקון הרבה יותר יקרה - לא בטוח ששוה את ההפרש , יש לי גם Tamron 70-300 ובסה"כ די מרוצה מהחדות של עדשות SIGMA ו- TAMRON
חיפשתי המלצות ולא ראיתי משהו חד-משמעי.
אם יש כאן מישהו שמחזיק בדגמים האלו ויכול להמליץ או אפילו לתת כיוון אחר אשמח לשמוע.
יש גם את TAMRON 15-30 אבל היא כבר במחיר של ניקון ואני לא בטוח ששווה את הכפלת המחיר הזאת.
האמת שרציתי משהו שמתחיל מ10-12 וגבוה מ-30 אבל לא מצאתי - כנראה שיש סיבה.

dudi4321

Member
Nikon 12-24

רק אל תריבו עליה

ולא הצעתי את ה14-24 המהוללת.

ravivme

New member
אם יש לך ניקון DX, למה עדשות ל- FF ?

יש את הניקון 10-24 - נחמדה, חדה למדי, יקרה למדי.
הסיגמה 10-20 שיש לך דווקא טובה בעיני.
אתה יכול לבדוק גם את הסחורה של טוקינה. הם הוציאו לפני שנתיים 11-20 F2.8.
שווה בדיקה.

אתם באמת צריכים שתי עדשות אולטרה-רחבות ?

noamro3f

New member
שתי תשובות

לגבי עדשות ל-FF - עדיין לא איבדתי תקווה לעבור ל-FF ואז אם יקרה לא אצטרך להחליף את כל העדשות.
לגבי הנחיצות - אנחנו מתכוונים ללכת לקורס צילום נוף ועדשה רחבה זה די חובה במקרה זה. חשבתי לקנות משומשת SIGMA 10-20 אבל אז אמרתי לעצמי - לא חבל להוציא כסף סתם . אולי עדיף לקנות משהו שהוא עדיין רחב אבל עם תחום יותר גדול ואז הסתכלתי על המחירים. בקיצור DEAD-LOCK

dudi4321

Member
10-24 ולא תצטערו

טובה לוידאו בתוך הבית, נוף, מבנים מקרוב מאד. אחרי הצילום לרוב נדרש תיקון בתוכנה ולרוב קרופ כי מה שבצדדים ובפינות מעט מעוות.

e zi

New member
אם אתה מתכנן לעבור ל-FF אז אולי בכל זאת ה- 14-24

אני התלבטתי בינה לבין ה- 16-35. אבל לאור הביקורות, לא יכולתי לוותר על ה- 14-24 ואני לא מצטער. דוגמה אחת (ב-24) ודוגמה שנייה (ב-14).

steiff

New member
עדשה רחבה עם טווח גדול תהיה פשרה

ניקון 10-24 זו העדשה הכי טובה שתוכל לקבל.
סיגמא 10-24 תיתן את התמורה הכי טובה לכסף.

עדשת FF רחבה תקנה כשתהיה לך מצלמת FF. כך גם לגבי עדשת ״זום נורמאלית״. רכש של עדשות FF למצלמות קרופ כדאי בעיקר כשמדובר בעדשות טלה. 70-200 או 70-300 למשל.
למה? כי חיישן קרופ לא מנצל את המטרה לשמה נבנית עדשה רחבה. אתה משלם ביוקר על עדשה ומשתמש בחיישן שלא מנצל חצי משטח הכיסוי של העדשה. בעדשות טלה זה הפוך - חיישן קרופ מתגבר את המטרה לשמה נבנתה העדשה.

e zi

New member
ה- 14-24 תתפקד כאילו 21-36 (טווח שעבור כמה הוא "פרקטי" יותר)

רכשתי אותה באילת ב- ₪5000 עם אחריות הדר.

steiff

New member
הטווח אולי פרקטי, אבל המימדים?

העדשה מעולה ללא ספק, אבל המימדים שלה, המשקל והתפעול של האלמנט הקדמי הענקי מצדיקים את השימוש בה למטרות מאד מוגדרות של ״סופר רחב מהירה״. כשאתה מאבד את היתרון ברוחב ונשאר עם המשקל והמימדים - העדשה קצת פחות פרקטית לייעוד.

e zi

New member
מנסיון אישי, לא מרגיש בעייה עם הממדים והמשקל

התפעול של האלמנט הקדמי "הענקי"? קראתי על כך לפני שרכשתי את העדשה ואת ה- הו-הא לקחתי ברצינות עד כדי כך שעשיתי Mack Diamond Warranty עליה. בפועל ובפרספקטיבה של 3 שנים (כולל להסתובב עם העדשה בעולם) ה-"בעייה" לא קיימת, עבורי לפחות.

---
מה שכן, גם בעקבות טענות שהיו ברשת, שאין ברוב החנויות בעולם מיכסים קידמיים לעדשה ורק הזמנה מיוחדת מניקון, ומאחר והם לא תפוסים בקליק אלא רק נלחצים ואחוזים בכח החיכוך, הם עלולים להאבד: רכשתי באמזון 2 מיכסים קידמיים לעדשה: אחד אני מאכסן לשעת חירום בבית/במלון, + אחד בתיק עם העדשה. כדי שאם יאבד אחד יהיה לי מיידית שני, וכשאחזור לבית/מלון יהיה מיידית ספייר נוסף לתיק עם העדשה + אוציא הזמנה נוספת מאמזון ל-2 מיכסים חדשים.

steiff

New member
בהצלחה

אם זה נוח לך - מי אני שאמנע ממך לשפר את המאזן של תעשיית הצילום?

ravivme

New member
מצטרף ל- steiff

לקנות אולטרה-רחבה שמיועדת ל- FF ולשים אותה על קרופ זה פספוס של כל הפואנטה.
זה עולה המון כסף, שוקל לא מעט, וחסר בצד הרחב.
בקיצור - משלמים הרבה ומקבלים פחות. לא הגיוני.

אני ממליץ לך לרכוש סיגמה 10-20 או ניקון 10-24 משומשת.
ככה כשתמכור לא תפסיד כסף, או שההפסד יהיה מינימלי.
לטמרון יש לדעתי יותר מגרסה אחת. הותיקה לא משהו בכלל. הסיגמה עדיפה.
את הגרסה החדשה אני לא מכיר.

ravivme

New member
נזכרתי בטוקינה 12-28 F4

טווח מעולה, צמצם בסדר גמור.
מחיר - 1900 ש"ח. לא רע בכלל !
עכשיו נותר לבדוק את האופטיקה והתפעול.

למעלה