גימיק? או כלי ?

sagiKor

New member
לגמרי גימיק

כמו הפוסט הזה כי אתה באמת מצפה לתגובה? על סמך תמונה כל כך קטנה שגם בגדול כזה הסלעים שאמורים להיות חדים נראים מטושטשים בגלל החזקה ביד במקום בחצובה...

Papito

New member
התמונה משעממת

בערך כמו כל ה12 מיליארד תמונות מים בחשיפה ארוכה שצולמו לפניה.
&nbsp
טכנית? קצת מזכיר לי אדם מסריח ששם דיאודורנט. עומס העיבוד הכבד מסתיר את העובדה שמדובר בתמונה לא מפוקסת, מרוחה וכזו שחוטאת למטרה שלשמה היא צולמה.
&nbsp
לא לקחתי חלק בדיון ואין לי כל כך מושג על מה הוא דיבר, אבל אם הבאת את התמונה הזו כדי להביע עמדה מסוימת (שהיא חיובית) כנראה שעשית ההפך הגמור.

sagiKor

New member
אם הייתי הצלם

הייתי מתבאס לאללה שלא הבאתי חצובה...
אז כן סוג של גימיק, זה nice to have ולדעתי חשוב בעיקר לוידאו.
בשביל סטילס, אם צריך יותר מ 3 סטופים של יצוב (מה שכל עדשה מיוצבת נותנת לך לפחות) אז רצוי מאד שתהיה חצובה בהישג יד.

חובב1

New member
הנה תמונה שצולמה בחשיפה של כמעט שניה

עברתי ברחוב, ראיתי את השקיעה וצילמתי במהירות שתפסה את מריחת תנועת הרכב ושאר הפרטים. לא יודע מה רואים דרך תפוז, אבל היא חדה לגמרי. יש כאן יצוב של 5 סטופים לפחות. בלי חצובה.

sagiKor

New member
כמה זה ״כמעט שניה״?

1/2 שניה? 1/8 שניה?
באיזה אורך מוקד?

ממה שאני רואה בטלפון כרגע זה נראה טוב יותר מהדוגמה שעופר הביא אבל הפרמטרים ותנאי הצילום יכולים לניות מאד שונים.

חובב1

New member
ביחס למה?

ליתר דיוק, בהשוואה ל- 1/30 זה יוצא ארבעה ומשהו סטופים. אבל צילמתי תמונות חדות גם בשנייה אחת וגם 2 ו-3 שניות.

slarti

New member
יופי של תמונה אגב

רק הייתי מוריד קצת את הבהירות של השלט "הרצל" - הוא יותר מדי מושך את העין
&nbsp

slarti

New member
אני לא יודע איך אתה מטייל

אבל כשאני מטייל (טיול רגיל, לא טיול צילום פרופר) אני לא סוחב חצובה. ואם הייתי הצלם הייתי שמח מאוד שהצלחתי להוציא את התמונה הזאת (שלהבדיל מהגראמפים פה בפורום - יש לה ערימת תגובות נלהבות בכל מקום אחר והגיע לראש הWEEKLY SELECTION של מ43רומורז) - גם בלי חצובה.... לעומת לא לצלם אותה בכלל
&nbsp

sagiKor

New member
אישית לא הייתי מצלם בכלל

אבל זה רק אני וטעם שלי.
כשאני מטייל אז לסגנון התמונות שלי לא צריך חשיפה ארוכה ואם כן אז אני מנצל את המריחה לטובת התמונה או משתמש בפלאש.... אם אני מגיע לחוף הים עם מצלמה אז אני מגיע לצלם פרופר ואז אני מגיע עם חצובה (עברו המון שנים מאז שעשיתי דברים כאלו ולעולם לא עוד, אני מקווה, אחרי הכל הפעם האחרונה הייתה במסגרת קורס שהעברתי)
אני מאד מקווה שקבוצת פייסבוק יעודית לפורמט ורווית דיסוננס קוגנטיבי זה לא המדד שלך לתמונות טובות....

אם תציג פתרון אז תמיד יהיו מי שימצאו את הבעיות עבור הפיתרון.
יצוב של 5 צירים זה נפלא, כמו פיצ'רים אחרים זה פותח אפשרויות חדשות בצילום.
בסופו של דבר צריך לבחון את התמונות שצולמו בעזרת הפיצ'ר ואז לדעת אם זה יותר גימיק או פחות (וצר לי אבל תמונות נוף של סלעים בים בחשיפה ארוכה יוציאו ממני גג פיהוק קל). איזו גבוה זה פחות גימיק, יצוב של חמש סטופים מרגיש לי יותר בכיוון של HDR - יותר גימיק, וזה כאמור עבור סטילס. עבור וידאו זה משהו אחר לגמרי והתחושה שלי שכל הפיתוחים בנושא הם בעיקר מונעים ממקום של וידאו.
אם כבר עבור סטילס אז דווקא השימוש של הפיצ'ר שאתה והחובב מנסים להראות פחות מרשים אותי, יותר מרשים יכולת יצוב של 5 סטופים כשמצלמים בעדשת סופר טלה, אבל גם אז, נניח עדשת 400מ"מ שתתן אקוויוולנטי ל 800 מ"מ ולפי חוק האצבע צריך לצלם ב 1/1000 ואז חמש סטופים מביא אותך ל 1/60, סביר להניח שכל מה שתצלם במרחק שדורש 800מ"מ תדרוש לצלם במהירות תריס גבהה יותר (וזה למה איזו גבוה זה לא גימיק) כך ששוב חוזרים למספר הקסום של 3 סטופים זה מספיק לסטילס ושוב מחזיר אותי לכך שחמש סטופים זה סוג של גימיק.

slarti

New member
לזלזל בסגנונות צילום שונים כל אחד יכול....

תמונות נוף יכולות להוציא ממך פיהוק קל
עוד תמונה של עוד בן אדם שיושב ולא עושה כלום ברחוב מוציאות ממני פיהוק קל
&nbsp
אבל יש זאנר שלם של אנשים שאוהב תמונות נוף. כמו שיש זאנר שלם של אנשים שאוהב תמונות רחוב.
&nbsp

sagiKor

New member
אני מאד אוהב תמונות נוף

אבל לא כל תמונת נוף היא טובה או מעניינית או עושה לי את זה.
צילום סלעים בים בחשיפה ארוכה זה נדוש ולא מעניין, בטח אם הביצוע חלש וכל העניין הוא להראות יכולת טכנית של מצלמה.
וכן יש גם ים, אוקינוס של תמונות יעני צילום רחוב שהם זוועתיות ומשעממות, תאמין לי שאני רואה את זה, זה מרגיז אותי יותר מתמונת נוף משעממת שרק מוציאה ממני פיהוק...
בכל סגנון צילום יש קומץ תמונות נהדרות והרבה שיט.

אני לא מצלם נוף כי בחרתי להתמקד בסגנון אחר, גם אם אצלם נוף זה יהיה משהו אישי שכנראה לא אפרסם ובטח שזה לא יהיה ברמה של צילומי נוף שאני אוהב (מצלמים אחרים).

מילה נוספת על מייצב, אני כנראה הצלם הכי לא יציב שאני מכיר. אני בעד מייצב!
אני תמיד המלצתי כאן בפורום לבחור באופציה של עדשה מיוצבת על פני לא מיוצבת, אני גם עצלן ושונא חצובות...
היום כשאני ממוקד יותר, אני לא מרגיש שחסר לי מייצב (למעט אולי בוידאו, אבל זה קורה לעיתים כל כך רחוקות שזה ממש לא קריטי עבורי). זה ממש לא דיל ברייקר בשבילי שאין מייצב. ולמה אני יעדיף מצלמה ללא IBIS כבר כתבתי מספיק פעמים בשבוע האחרון.

e zi

New member
ל-Fine-Art לא שימושי; לשימוש "ביתי": כלי..

שימוש ביתי = להראות למשפחה וחברים, לשתף בפייסבוק (לצפייה על-גבי צג-מחשב), אולי אפילו להדפסה עד גודל A4 ..נגיד. להדפסה Fine-Art ברוחב של כמעט מטר ומעלה, ככל הנראה, שלא הייתי מרוצה מכזה קובץ = לא כלי.

למעלה