לקסר או סנדיסק?

אבל אין מותג מנצח...

שלום

בדיחה:
בכנס יצרניות בירה נכחו כל מנכ"לי החברות המובילות: טובורג, קלסברג, היניקן ועוד.
בסוף יום דיונים, התכנסו כולם בפאב לשתות.
מנכ"ל טובורג הזמין טובורג, מנכ"ל קלסברג הזמין קלסברג, וכו'.
מנכ"ל היניקן הזמין דיאט קולה.
הסתכלו עליו כולם בפליאה ושאלו: למה?
ענה להם, אם אתם לא שותים בירה, אז גם אני לא אשתה!

מבחינת הפורום, כל מי שבבעלותו אחד המותגים - יכול לחשוב במושגי מנכ"ל היניקן!

steiff

New member
אני ממתין להכרזה של Hoya

שהם מפסיקים את היצור של פילטרי UV...

ההכרזה של לקסר מעידה על שתי מגמות שמשלימות זו את זו:

1. ירידת מחירים של כרטיסי זיכרון עקב כניסת שחקנים חדשים לשוק, בעיקר מסין, שמציפים את השוק ברכיבי זיכרון פלאש זולים.

2. עליה באיכות ובאמינות של הרכיבים הזולים הללו לרמה שגורמת ללקוחות לסרב לשלם את המחיר המופקע שדורשים היצרנים הותיקים.

מאחר ונאמר בבלוג שהחברה האם מחפשת קונה לפעילות של המותג, ויש מתעניינים (כך נאמר), אני מעריך שיש סבירות שהמותג ימשיך להתקיים תחת בעלים חדשים או ירכוש וימותג מחדש.

אז מי יודע... אולי בעוד כמה חודשים נקנה כרטיס שכתוב עליו סאנדיסק אבל בבפנוכו שלו יהיה צ׳יפ של לקסר?...

JacB

New member
הויה ואבויה... הזכרת לי משהו על פילטרים

חרגתי מדעתי הנחושה והרכבתי פילטר על ה LX100 שלי.
הסיבה פשוטה ואינה נסמכת על שום תאוריה: פשוט משום מה האצבע שלי תמיד מוצאת את העדשה, דווקא במצלמה הזאת... .
הבחירה - בהמלצת שגיא. השבוע הגיע מגרמניה ארץ הולדתו.
מתנצל על הקשר הרופס לשרשור.

steiff

New member
אבל הפילטר הזה הוא רק לצילומי ש/ל...

לא ממש.
��
יצרן אמין. המקטבים שלי רובם מתוצרתם.

JacB

New member
לא מענינות אותי תכונות הפילטרציה שלו

לא רוצה שיסנן שום דבר, רק את את האצבע שלי. מלבד זאת - שיהיה שם בלי שארגיש. פשוט, העדשה, שהיא די איכותית, די בולטת, כך שבהתחשב בשכיחות הצורך, אני מעדיף לקנח טביעות אצבעות מהפילטר ולא ממנה.
אפשר פשוט גם Lens hood , שגם אותו כמובן רוכשים בנפרד(למה?) , אבל אם הפילטר לא יפריע, אשמור לו אמונים.

חכםפסח

New member
השאלה היא אם הם באמת באותה איכות ואמינות

כרטיס זכרון מורכז משלושה חלקים.

הזכרון עצמו, שמיוצר ע"י מספר קטן של חברות צד ג', וכל היצרניות הממותגות (brand names) משתמשים בהם. כאן יש הבדל בכמה QA נוסף הממותגות מבצעות, ופחות חשוב, האחריות שהם מספקים.

הבקר של הכרטיסים, שמתוכנן ע"י הממותגות. זה רכיב שמכיל מעבד, לדוגמא ARM כמו בטלפונים סלולריים, ועושה עבודות כמו חלוקת עומס הכתיבה (ואח"כ הקריאה) בין כמה זכרונות בפנים, wear leveling, מעקב אחרי בלוקים דפוקים, וכך הלאה. סביר להניח שלאף אחד אין בעיות בקצה התחתון.

השאלה מה קורה בקצה העליון - כרטיסים מטכנולוגיה חדשה (באגים כאילו יותר נפוצים ממה שהציבור חושב), כרטיסים גדולים (סאנדיסק הכריזה על אב טיפוס של כרטיס של 1TB לפני עשרה חודשים, שטרם יצא לשוק), כרטיסים מהירים, וכך הלאה. העדר תחרות בקצה הזה פוגע לא רק במחירים, אלא גם בחדשנות.

לבסוף הרכיבים מולחמים ומורכבים בעטיפת הפלסטיק.

לענ"ד, צריך לקחת בחשבון שהעובדים של לקסר ימצאו מעסיק חדש, שעשוי לנצל את הכישורים שלהם בשביל ליצור את התחרות.

חובב1

New member
זו לא בשורה מרנינה לצרכנים

זה אומר פחות מתחרה משמעותי לסאנדיסק = עליית מחירים או עצירת ירידות מחירים.

הנבואה נתנה ל-...

שלום
יש להניח שהשוק יתאזן ויצרנים נוספים יכנסו למקום שלכעורה יש בו שחקן יחיד:
סאנדיסק.
כבר היום יש ל-SONY ו-SAMSUNG מוצרים לתחום הסלולר וגם לצילום.
בשוק, כאשר דלת אחת נסגרת, דלת אחת (יותר) נפתחת.

אני אישית לא מוצא כרגע סיבה לדאגה.

חובב1

New member
ההנחה שלך לא מבוססת

יש אינספור דוגמאות בתחומים מקבילים והשוק במקרים רבים ממש לא מתאזן. למשל בתחום המעבדים, בשנים בהם AMD לא הציבה דגמי מעבדים ראויים מול אינטל, אז גם קצב החידושים אותו הציגה אינטל פחת ולעומת זאת המחירים "פרחו" לשמיים.

למעלה