שאלת מכס ויד שנייה

Papito

New member
שאלת מכס ויד שנייה

אני שוקל לשלוח את הלייקה שלי להחלפת סנסור. המצלמה היא יד שנייה ואין לי שום תיעוד של רכישה או משהו כזה. מה יקרה כשהיא תגיע ארצה חזרה? איך ניתן להוכיח שזו מצלמה שבבעלותי ושהיא חזרה מתיקון?

sagiKor

New member
לא צריך תיעוד

הוא גם לא היה עוזר לך....
מה שצריך לעשות זה להכין טופס בדומה למצורף ולגשת איתו לבית המכס האזורי (יש בבאר שבע אם אני לא טועה) ועם החבילה, ומשם הפרוצדורה רצה.
אם אתה שולח ללייקה אז באתר של לייקה יש גם טפסים שצריך להוריד ולמלא ולצרף,
חשוב לציין ערך בהתאם להוראות של לייקה כי אם זה לא יהיה תואם בין ההלוך לחזור אתה תשלם מס על ההפרש במקרה הטוב או תואשם בניסיון הונאה במקרה הרע....

היה לי קטע כזה עם סכין שף

שלום
נשלח לארה"ב לתיקון.
בחזרה המכס עצר את זה ורצו תשלום. פתחו את האריזה והיה בפנים שובר ששולם
25$ (עלות המשלוח). אז הם וויתרו!
אח"כ גיליתי שהסכין תוקנה אך נפגמה בחוד והם שלחו לי חדשה. זה היה ללא תשלום, בתמורה למקולקל, והמכס בכלל לא התערב.

sagiKor

New member
יש לי ניסיון קצת יותר גדול ממשלוח של סכין...

בכל מקרה, מדובר במצלמה ששוויה הוא כ $2000 ואם יחליטו לא לוותר אז המע"מ שיצטרך לשלם יהיה כ 1200 ש"ח...

השיטה שתיארתי לעיל, היא הדרך הנכונה לשלוח דברים בצורה מתועדת על מנת להמנע מתשלום מיסים בחזור, אחרי שנאלצתי לשל מס פעם אחת, בדקתי את הנושא מול המכס וזאת הייתה ההנחיה של המכס.
כך נהגתי מספר רב של פעמים עם מוצרים שונים כולל תמונות ששלחתי לתערוכות בעולם אחרת הייתי משלם מס על תמונות שלי...
היה מקרה אחד שגלריה שלחה לי חזרה את התמונות והחליטו לציין ערך גבוה ממה שאני נקבתי במשלוח הלוך ורק כוחות שכנוע נחמדים פלוס העובדה שבטופס צירפתי תמונות של התמונות שנשלחו ושהיו זהות למה שיש בחבילה מנעו ממני לשלם מס על ההפרש...

sagiKor

New member
אגב

האם ידוע וברור לך שאם בעיית הקורוזיה לא מופיעה אז לא יחליפו סנסור?
תוודא שזה לא סתם לכלוך....

אגב 2 - אתה יכול לשלוח את המצלמה דרך רשת קמרה שהם נציגי לייקה בארץ רק שהם גובים סכום שערורייתי עבור השירות (כפי 2 מעלות משלוח פרטי) אבל אין שום התעסקות עם המכס וטפסים.

Papito

New member
המשכנו בפייסבוק אבל

ביום חמישי האחרון צילמתי קצת במצעד הגאווה בבאר שבע ובבית ראיתי נקודה אחת שזהה לתופעת הקורוזיה.
&nbsp
איך אני שולח דרך המכס? ביררתי בגוגל, אין בית מכס בבאר שבע. זה משהו שניתן לעשות דרך הדואר?

sagiKor

New member
בדרום יש באשדוד או באילת...

אין מה לעשות, חייבים להגיע אליהם

למעלה