היכן מצהירים על מצלמה בטרמינל 1

היכן מצהירים על מצלמה בטרמינל 1

שלום
הסתבר לי שטיסות UP יוצאות מהטרמינל הישן (1).
היכן מתבצעת שם ההצהרה על טובין שאני מוציא?
אני מניח שיש לרשום את המצלמה ואת העדשות, מותג, דגם ומספר סידורי?

שמעון70

New member
הנוהל הזה עדיין קיים?

אני עברתי בטרמינל 3 עם המצלמה על הכתף
לא הצהרתי ולא ביקשו ממני להצהיר.

שמעון

DorSht

New member
אני אציע לך משהו פשוט יותר

אם יש לך קבלות - קח איתך במזוודה או בתיק היד העתק שלהן. אם רשום שם מה דגם המצלמה/העדשה והמספר הסידורי זה יעשה את העבודה.
ככה גם אם תיעצר על ידי המכס בחזרה לארץ, יהיו לך הוכחות שהציוד נרכש בארץ.

steiff

New member
שאלה יפה

ראשית, הכן את הטפסים מראש. ניתן להוריד אותם מהאתר של רשות המיסים.
שנית, ברר עם אל-על אם הטיסה עצמה (העליה למטוס) יוצאת מטרמינל 1 או רק הבידוק מבוצע שם ואחר כך אתה מוסע באוטובוס לטרמינל 3. במקרה כזה, בצע את הבידוק הבטחוני וקבלת כרטיס העליה למטוס בטרמינל 1 ואחר כך, במקום לעבור שיקוף מטען יד וביקורת דרכונים בטרמינל 2, סע בהסעה הפנימית של שדה התעופה לטרמינל 3, עבור שם את שיקוף מטען היד וביקורת הדרכונים והנה הגעת לפקיד המכס. יש אוטובוס חינם של רש׳ת בין הטרמינלים בתדירות של בערך פעם בחצי שעה.

לחלופין - כפי שכבר הוצע. קח איתך העתקים של הוכחת הרכישה בארץ. אפילו אם אין עליהם מספרים סידוריים. מאחר וממילא המס היחיד הוא מע׳מ, המוכסים לא ממש מתאמצים לנקנק אותך בענייני מצלמות סטילס.

תשובות

שלום
המצלמה נרכשה בהודו ונכנסה לארץ בלא הצהרת מכס. כך שאין לי בעצם קבלה.
הבידוק כולו נעשה בטרמינל 1. ההסעה של הנמל מביאה אותנו ישר לאיזור הדיוטי.
Too late!
נשאל שם.

לא יודע אם זה מידע עדכני

http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/158/212.html

״יש לציין כי אין צורך להצהיר על ציוד כדוגמת מצלמה סטנדרטית או מחשב נייד, ובלבד שאינכם מתעתדים לחזור ארצה עם כמות מכל אחד ממוצרים אלו - מה שמעיד על כך שהם לא מצויים ברשותכם לצורך "שימוש עצמי", ונרכשו ככל הנראה מעבר לים.״

steiff

New member
עם כל הכבוד לכתבה העיתונאית - זה לא תחליף לספר החוקים

למוכס יש סמכות לעצור כל נוסע ולדרוש להציג טופס רישום הוצאת הטובין מהארץ או הוכחת קניה בארץ.

זה שהם לא מתעסקים בכך בפועל ומחפשים דגים יותר שמנים - לא יכול להוות תעודת ביטוח כנגד האפשרות שמוכס עצבני ש״באת לו לא טוב״ ינקנק לך את הצורה. הסיכון נמוך מאד, בפרט לציוד שנראה משומש, אבל אם תקנה משהו חדש בחו׳ל ותוציא אותו מהאריזה - לא מבטיח שהמוכס יוותר על דרישה לתשלום מס.

חובב1

New member
בהמשך החודש כבר לא תהיה העברה לטרמינל 3

טרמינל 1 הופך החודש לעצמאי. כל מי שעושה צ'ק אין בטרמינל 1 (חברות לואו קוסט), יעבור את כל התהליך בטרמינל, כולל דיוטי פרי שנפתח בו.

יעקב ו

New member
פעם היו מצהירים גם על מחשב אישי

כיום לדעתי לא מצהירים על שום דבר שנראה כמו ציוד אישי.
&nbsp
&nbsp

sagiKor

New member
אף פעם לא הצהרתי על ציוד צילום

אחי פעם נעצר והיה צריך להשאיר את הציוד ואחר כך לחזור לשדה עם חשבוניות ואז הציוד שוחרר אבל הוא נעצר כי הוא טס עם מלא ציוד (שכלל ציוד צלילה).
אם זה היה ציוד סטנדרתי (מערכת אחת בתיק אחד) כנראה שלא היה נעצר.

מאז אותו מקרה נהגתי לטוס עם העתקים של החשבוניות אבל חלק גדול מהציוד שלי הוא משומש ללא חשבוניות אז הפסקתי לקחת חשבוניות (שיש לי).

נראה לי שכל עוד הציוד לא ארוז בקופסה מקורית ונראה כחדש, לא ממש מתעסקים בזה. בגלל שנושא ההצהרה לא ברור ולא ידוע וגם המוכסים לא תמיד שם להתעסק עם הצהרות ולא אחת מודיעים למי שבא להצהיר שאין צורך (עדויות של אחרים), אני חושב שההנחה היא שאם הציוד נראה משומש אז הוא יצא מהארץ.
בקיצור, לא הייתי מבזבז על זה זמן ואנרגיה.

ravivme

New member
כנ"ל

אין לי זמן להתעסק עם הדברים האלה.
הציוד שלי נראה משומש... לפחות רובו.

Jack D Ripper

New member
מה שנהגתי לעשות

זה להכין את הטופס הצהרה בבית ולהדפיס אותו מלא. אם היה מוכס בחדר, הייתי מחתים אותו. במקרה שלא היה מוכס לא טרחתי מתוך הנחה שבמקרה הצורך, עצם זה שיש לי "הוכחה" שהציוד היה ברשותי לפני הטיסה תספיק.

בשנים האחרונות אני פשוט לא טורח, נראה שמצלמות לא ממש מעניינות אף אחד.

למעלה