שדרוג מצלמה

linagrad

New member
שדרוג מצלמה

יש לי שנים canon 650 .
ברצוני לשדרג את הגוף לfull frame עם אפשרויות וידאו.

התקציב שלי הוא עד 6000.
מה אתםחושבים על 6D , או שיש היום גופים יותר חדישים בתווך המחירים ?
מה עם 60 d?

תודה

sagiKor

New member
לדעתי

מכיוון שיש לך היום 650D, אני מניח שיש לך עדשת EF-S שלא תתאים לגוף FF.
6D עולה לפי זאפ החל מ 5140 ש"ח מה שמשאיר לך כלום כסף לעדשה שמתאימה, גם אם תמכור את הציוד הקיים לא תשיג תקציב מספק.

ה 6D גם מיושנת, עם אוטופוקוס איטי והיא המצלמה האחרונה שהייתי בוחן ליכולות וידאו....

ממליץ לבחון את ה 80D, אמנם לא FF אבל שדרוג דיי רציני לעומת מה שיש לך עכשיו. לפי זאפ היא עולה החל מ 3830 ש"ח, שדך לה את ה 18-135STM אשר מתאימה לוידאו ועולה בזאפ החל מ 1100 ש"ח ויש לך סט מוצלח.

linagrad

New member
יש לי עדשות 10 ממ ו 50 ממ אז עשדות אני בינתיים לא צריכה

sagiKor

New member
לא עדשות שמתאימות לוידאו ממש אם את רוצה אוטופוקוס.

בכלל, היום כשכל מצלפון מציע וידאו 4K אז ה 6D עם הרינדור הנוראי של קנון תרגיש גרוטאה בכל הקשור לוידאו ולאוטופוקוס בסטילס.
גם מבחינת FF, החיישן שלה לא ברמה של חיישני FF מודרניים יותר.

linagrad

New member
אז האפשרות שנשארה לי זה מארק 2 או 3

אם אני רוצה Full frame ?

sagiKor

New member
אין שום סיבה

לקנות היום מארק 2, כל חיישן קרופ מודרני טוב יותר....
מארק 3 יש המון למכירה יד 2, כולן טחנו עבודה, זאת מצלמה של צלמי ארועים...
אם FF וקנון אז רק מארק 4, לפחות להיות עדכני בטכנולוגיה עד כמה שאפשר.

מה הסיבה שאת רוצה FF?
רוב הסיבות שהיו פעם לרכישת FF היום די ארכאיות ולא ממש רלוונטיות.
מה את מצלמת?

linagrad

New member
אני רוצה להתחיל לצלם ניו בורן וסמאש

הוידאו הוא משני .
לפי הביקורות שאני קוראת ה 80 d טובה יותר בוידאו אבל ה 6 D יותר מוצלחת לצילום

FF מייקר את העסק

שלום
מצד שני FF זה FF. לא יעזור...מניסיון אישי.
אם את בקטע של פעוטות, ברגע שיתחילו להתרוצץ (שנה+) עדשת זום תהיה חיונית.
יתרון נוסף ל-D80 וכו' שיש לו פלש מובנה. לא יודע כמה הסנסור שלו יודע לצלם בלי גרעיניות ב-ISO גבוהה, אבל ה-5D החדשה (לא בתקציב) תתגבר על כך.
עדשות ה-FF יהיו כבדות יותר מעדשות דומות ב-ASPC (גם יקרות יותר) אך גם איכותיות יותר.

slarti

New member
מניסיון אישי?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

איזה ניסיון יש לך שמראה ש-FF טוב יותר מקרופ?!
ה"ניסיון" שלך משווה FF מודרני לקרופ בן מעל עשור. ברור שהמצלמה המודרנית יותר טובה. אל תשווה את ה-5DIV שלך ל-20D שלך מבחינת ביצועי ISO כי זה פשוט שתי מצלמות שאין ביניהן קשר.
&nbsp
יתר על כן - עוד לא העלית תמונה *אחת* לפורום, שמציגה איזשהיא סיטואציה שבה יש ל-FF יתרון על פני קרופ. לא מבחינת ISO, לא מבחינת עומק שדה, לא מבחינת פרטים.
&nbsp
היתרון של ה-FF קיים, כמובן, במצבים מסוימים, אבל אתה לא מגיע אליהם, לפחות בינתיים. אז תחסוך את ה"ניסיון האישי" שלך כי הוא לא רלוונטי לדיון הזה.

תובנות

שלום
עם הגישה התוקפנית והמגעילה של הפורום, לא מתכוון להעלות תמונות יותר.
כך שהיכולת שלך להתרשם מהן פשוט אינה קיימת.
אין הכוונה להראות תמונה ב-FF שבהתאמה תמונת ASPC תהיה נחותה ממנה.
הרעיון להציג גרעיניות ב-ISO אינה נחלת ISO גבוהה מאוד בלבד. התכונה משפיעה לינארית כך שהאיכות היחסית מקבלת ביטוי גם ב-ISO ביניים ולא רק בקצה העליון.
נדמה לי שהעלינו את הנושא שעדשה ישנה שלא הייתי מרוצה ממנה, הצליחה לקום לתחיה עם ה-5DmkIV וליצר תמונות מעולות.
כל שכן, העדשות L שהן יקרות אך איכותיות.
גם מעט ניסיון הוא ניסיון. הגישה שלך קצת מתנשאת ובאה לצעוק בראש חוצות: שלי יותר גדול! ושוב, במקום להגיד לאחרים מה לעשות, תתעסק בשלך. החלק הזה פשוט חצוף!

slarti

New member
להיפך... הגישה שלי באה להזהיר אנשים מפני "ניסיון" מזויף

אתה מתיימר לדבר כבר ניסיון ובר סמכא. אבל להבדיל מאנשים כמו שטייף, שגיא, ואחרים, שהחליפו גופים רבים לאורך העשור האחרון, אתה עשית קפיצה *אחת*, מגוף קרופ בטכנולוגיה מיושנת להחריד, לגוף FF שהוא הכי מתקדם בעולם, ומזה אתה "משליך" על קרופ לעומת FF. מי יודע, אולי העדשה שלך היתה מוציאה יותר פרטים גם על גוף מודרני? אתה ל איודע... אבל אתה מדבר - "מניסיון".
&nbsp
אז כל עוד אתה תגיד פה דברים לא נכונים, אני, ואחרים, נוקיע אותם בפומבי. הניסיון היחיד שאתה יכול לדבר עליו, זה שמצלמת FF מ-2016, מציעה ביצועים משופרים בהרבה ביחס למצלמת קרופ מ-2004.
&nbsp
אם תקנה CANON 80D ותשתמש בה במקביל ל-5DIV שלך במשך כמה חודשים, נוכל לדבר על הניסיון שלך בהשוואות FF לקרופ.
&nbsp
&nbsp

faloou

New member
מיכאל, הוא צודק. אין לך שום ניסיון

אתה לא מבין כלום בצילום. רק לא מזמן קנית מצלמה ראשונה זה שנים רבות, ואתה כבר מחלק עצות לכל העולם ואשתו...

כל מי שמבין קצת יודע שגוף עם חיישן עדיף רק גורם לעדשה לא מוצלחת להראות גרוע יותר, כי הפירוט עולה, לא להפך, וכל החולשות הופכות לניכרות יותר.

לגבי מה שכתבת על איכות לינארית ב-ISO - שטות. זה לא נכון, זה לא לינארי. החיישן של קנון (שהוא לא ISOLESS) נותן את התוצאה הטובה ביותר ב-ISO הטבעי (native).

כנ"ל לגבי רמת הרעש. היא פונקציה של הגודל בו אתה צופה בתמונה, המדיום (מדפיס או על מסך), והיכולת שלך לעבד את התמונה באופן מוצלח (אתה לא צריך להיות תקוע עם פלט ה-JPG של המצלמה).
אם לא הבנת את זה, לא הבנת כלום.

מדוד מילים

צילמתי עוד לפני שנולדת!
זו לא המצלמה ה-1 שלי. גם לא השלישית...עוד גיבוב מילים חסר שחר.
אתה כותב כאילו הינו חברים ואתה מכיר אותי, בעוד שאין לך מושג ירוק לגבי.
דבריך לגבי העדשה ואיכות הגוף נסתרו ע"י הצבעונים בפורום, וכל שכן ע"י המציאות בעובדות. עוד גיבוב מילים חסר שחר.
מה אני מבין או לא מבין לא ענינך. נראה לי שלאור ההערה האחרונה שלך על צילום פעוטות, והנאמר בפוסט הזה, מי שלא מבין כלום בצילום זה אתה.

גם אתה וגם האדום תפסתם עלי תחת. מי אתם בכלל?
אתם חושבים שמי שמחליף ציוד צילום כמו גרביים עושה אתכם למבינים. אתם מוציעים הון על מותגים וציוד סוג ג' וממשיכים להחליף מחוסר שביאות רצון.
הרי ההחלפות התכופות מעידות על מעידה קלה ברכישה הקודמת!

faloou

New member
זה שאתה לא מבין בצילום זו עובדה

זה לא משנה כמה צילמת. גם מישהו שלא למד שחייה לא יודע לשחות, לא חשוב כמה בריכות הוא עושה.
בצילום דיגיטאלי אין לך יידע ואין לך ניסיון. לא בצילום ולא בעיבוד תמונה. התמונות שהעלת לכאן ממחישות זאת, כמו גם העצות שאתה מחלק, לפעמים בלי בכלל להבין את השאלה.
&nbsp
גם כאן לא הבנת.
זו צלמת שמצלמת צילומי סטודיו, ואתה מדבר על הבדלים ב-ISO גבוה. בצילומי תינוקות עם תאורה מלאכותית, אין לזה משמעות.
&nbsp
עכשיו, זה מאוד ענייני אם אתה לוקח על עצמך תפקיד יועץ לאנשים שלא מכירים אותך ולא יודעים שאתה לא מבין בצילום, כי הם עלולים להתייחס למה שאתה כותב, וחבל על כספם. שלא יעשו את הטעות שאתה עשית, וייקנו את הכלי שלא מתאים לשימוש.
&nbsp
ותזכיר לי כמה מצלמות החלפתי בחיי?
ומה במה שכתבתי על צילום פעוטות לא נכון?

faloou

New member
עוד על צילום פעוטות

דוגמאות טובות. תגיע עד הסוף, תראה איזה סוג מצלמה מומלצת...

http://shotkit.com/how-to-photograph-children/

Follow my advice if you want to buy the right camera for taking photos of your kids. In my opinion, you need a camera that is lightweight, small and has fast Autofocus. If it’s also got ace recognition and a tilting LCD screen,

למעלה