טיול במדיירה עם ה- E M1 II החדשה

חובב1

New member
טיול במדיירה עם ה- E M1 II החדשה

מקום מקסים מדיירה, עם נופים דרמטיים וכבישים מפותלים להפליא. המצלמה התגלתה כהיברידית אמיתית עבורי, חזרתי עם כ- 1,100 תמונות ו- 380 סרטוני וידאו, עכשיו צריך לערוך...
זוכרים את הדיונים האינסופיים על "בין מפרט טכני למציאות"? אז במציאות, היה כיף מאוד לתפעל את המצלמה, נוחה לאחיזה ביד, מגיבה בזריזות והתחושה הכללית היא שהמצלמה ממתינה לפקודות הצלם ולא להפך.
אטימות למים באה לידי עזר בדרכים מפתיעות לפעמים (תרתי משמע), באחד מהכבישים היפים מעל הים, נתקלנו במפל מים יפה שנשפך ישירות על הכביש. בלי לחשוב יותר מדי, ביקשתי מאשתי לנהוג, אני פתחתי חלון וצילמתי וידאו בנהיגה הישר לתוך המפל. כמובן שנרטבתי היטב, כמו גם המצלמה, אבל זה יצא שווה

החיישן? ביצועיו הספיקו בהחלט למטלה מבחינת טווח דינמי, חדות וצבע, צילמתי במספר מקרים עד ל- ISO 3200 (במערות הלבה וקרנבל הסמבה) ובשילוב עם המייצב המופלא זה יצא בהחלט טוב.
אפשר לראות כאן את אלבום התמונות מהטיול: https://www.xplorer.co.il/albums/26850/

ravivme

New member
נראה מקום מרשים

שמתי לב שלפחות בגודל הזה התמונות נראות חדות והתוצאות בתנאי תאורה לא טובים בהחלט מוצלחות.
מצד שני אזורים כהים נראים מאוד כהים עד כדי אובדן מידע (כמעט אטימות).
האם זו תוצאה של עריכה כזו ? או שיש סיבה אחרת ?

חובב1

New member
יכול להיות שזה עניין של עריכה או מסך

אני עובד על מסך מכוייל, כך שהתוצאות יכולות להראות אחרות על מסכים שונים. לא נתקלתי בבעיה של לחשוף פרטים בחלקים הכהים. מצד שני, יכול להיות שבחלק מהתמונות בחרתי בעיבוד שייצור תחושה ניגודית יותר. אם תצביע על תמונה ספציפית יותר אוכל להתייחס אליה.

חובב1

New member
הוא מגיע בארבעה נוסחים

יבש, חצי יבש, חצי מתוק ומתוק. רק תבחר...

חובב1

New member
הבדל עצוםםםם

אחרי בקבוק או שניים כבר לא מבחינים בהבדל

אני מניח שהחצי יבש מעט פחות מתוק מהחצי מתוק...
היין גם חזק יותר באחוזי האלכוהול (19%) לעומת יין רגיל אחר.
אגב, יש באי עוד משקה אלכוהולי מקומי שנקרא פונצ'ה, עשוי רום, קנה סוכר ותפוזים / פסיפלורה, עם 25% אלכוהול. מתוק וחזק.

בדיחה
איש אחד נהג להיכנס מדי יום חמישי לבר ולהזמין 2 כוסות וויסקי.
שותה 1, שותה את השניה, ישב עוד קצת והלך...
שאל אותו הברמן מה הקטע?
היה לי חבר שאיננו עוד, אמר, והינו שותים תמיד ביחד. החבר נהרג בתאונה ומאז אני שותה לכבודו.
יפה ענה הברמן.
יום אחד נכנס האיש ביום חמישי והזמין רק כוס ויסקי אחת!
מה קרה שאל הברמן?
"אני הפסקתי לשתות" ענה האיש.

שוקי.

New member
גם אני חזרתי עכשיו מקובה ווהקרנבל בטרינידד.

גם מסקנותי לגבי המצלמה הנ"ל דומות לשלך אלה שלי יש אכזבה ענקית מאורך חיי הסוללה למרות שהוגדלה.

חובב1

New member
קשה לי להשוות

כי הפעם אחרונה בה החזקתי את E M1 הקודמת זה היה לפני שנתיים בערך. לי הסוללה הספיקה כל יום עד סוף היום (כולל צילום לא מעט קטעי וידאו). אם אתה מצלם יותר מ- 400-500 תמונות ביום הייתי רוכש סוללה שנייה לצאת אתה לשטח. יש אנשים שמדווחים על יותר מ-1,000 תמונות עם כל סוללה, אבל אני מניח שזה בעיקר צילום מהיר ברצף. יש הגדרות שגורמות לצריכה מוגברת של הסוללה, כמו מצב רענון מהיר בעינית.

יפה

אני מסכים אתך. המצלמה הזו בהחלט מספיקה להפקת תוצאות טובות במרבית הסיטואציות. טרם הזדמן לי לטייל איתה, אבל במסיבת פורים לפני שבוע היא התנהגה יפה. בעיקר מרשימים אותי המייצב, הטווח הדינאמי (שיפור מורגש בהשוואה לדגם הקודם) והמיקוד באור קלוש.
פחות מרשימים אותי הצבעים ב-JPEG. ברירות המחדל יוצרות תצלומים רוויים מאד ויש צורך לעדן אותן.

חובב1

New member
מעניין

לפי התגובות בשרשור, לפחות שלושה מחברי הפורום רכשו אותה?
אני מניח שאתה מצלם JPEG בפרופיל Natural? הורדת הרוויה בפרופיל לא עוזרת? מה עם צילום בפרופיל Muted?

prizman

New member
מאוד מעניין.

גם אני מופתע מכמות הרכישות.
שיהיה בהצלחה לכולם, נשמעת מצלמה מצויינת.

faloou

New member
ברירות מחדל במצלמות מקצועיות הן non-issue

מכיוון שמדובר בטעם, שכל אחד יכוון לפי טעמו.
&nbsp
בסקירות מקצועיות, כשמצויינות ברירות מחדל לא טובות כחולשה, זה לא לעניין. זה כמו להתלונן על רכב חדש, שמגיע עם בקרת האקלים מכוונת לטמפ' לא מתאימה...

JacB

New member
בהחלט מקום מרשים ומקסים

גן עדן קטן. ביקרתי שם לא מזמן. יש מה לצלם ...
תתחדש! שמח שנהנית מהאי ומהמצלמה.
דרך אגב - גם לי נראה כי יש כאן תופעות של רוויית יתר. חשבתי שזה נובע מעיבוד מכוון.

slarti

New member
נשמע מצוין! ואני צריך מתנדב...

אני רוצה להרגיש את ה-EM1II ביד קצת... ויותר ממה שאפשר ב-B&H בחדר חשוך...
מי רוצה להפגש איתי לקפה/צהריים ולהביא איתו EM1II? :)
&nbsp

למעלה