קולולולו

• פותח הנושא JacB
  • פורסם בתאריך

JacB

New member
קולולולו

הבאתי הרגע הביתה משהו צנוע.
לאחר התלבטות בינה לבין RX100III.

החלטתי שמבחינה תפעולית אתחבר לזאת יותר קל.
מהתרשמות ראשונית (מישוש וקצת הבנה קלה של תפריט די מוכר לי) נראה לי שזאת תחילתה של ידידות וגו'...
עוד לא החלטתי אם תשמש לגיבוי ה EM10 (דור א') או להפך.

JacB

New member
תודה למברכים

שגיא, בטח תפגוש אותנו

יתרון תפעולי חשוב: אין מסך מגע.
כמו שאמרה השרה התרבותית: "Cut the bullshit"

faloou

New member
למה?

רכשת מצלמה באותו גודל למה שיש לך, אבל עם עדשה קבועה.
הן נראות לי זהות מבחינת השימוש הייעודי, לא?!

sagiKor

New member
תפעולית הן דיי שונות

הפנסוניק מזכירה יותר את התפעול של פוג׳י.
הוא מרוויח עדשה מהירה וטובה יותר מעדשת הקיט וגם יכולות וידאו טובות יותר. גם מערכת הפוקוס כנראה טובה ומהירה יותר, גם בפוקוס עוקב.
הוא מפסיד קצת ברזולוציה.

faloou

New member
ברור שתפעולית הן שונות

אבל הוא לא חיפש לגוון חווית משתמש או מצלמת וידאו טובה יותר.... הוא חיפש מצלמה קטנה עוד יותר.
עכשיו כשהוא יוצא, איזו מצלמה הוא ייקח?

sagiKor

New member
אני חושב ש...

יש כאן פחות שדרוג ויותר החלפה.
מצד אחד יש כאן אחת תמורת שתיים. המצלמה הזאת מעצם יכולה להחליף את ה LX7 ואת ה EM10. גם ה LX7 לא ממש קטנה ולא נכנסת לכיס אבל בכל זאת קומפקטית יותר ממצלמת מערכת וגם ה LX100 היא כזאת.
המצלמה הזאת גם מחליפה את ה EM10 בכך שמקבלי את אותה איכות תמונה עם מעט ביצועים משופרים.
מצד שני, העדשה בעצם מבטלת את הצורך במערכת, היא בעצם מספקת את אותו כיסוי שיש לו עם עדשת ה 12-32 בשילוב עם צמצם פתוח של עדשת פריים. אז נכון שיש מעט פשרה באיכות מול פריים אבל לא מול ה 12-32 ושוב, הכל בחבילה קטנה יותר. אני הבנתי שקובי לא מעוניין להרחיב את ארסנל העדשות ומחפש דווקא לצמצם.
ההערכה שלי שהיא באמת פשוט תחליף את הקיים אבל לעתיד הקרוב בעצם יש לו מערכת כפולה לטיול קרב שרצוי שיהיה בו גיבוי והכל יכנס לתיק קטנטן.
לגבי העינית, היא מעט קטנה יותר מהעינית של EM5 אך לא פחות איכותית, אני זוכר שמאד נהנתי מהעינית שלה.

JacB

New member
באמת למה?

האמת, שתחילה רציתי קטנטנה כיורשת ל LX7 הותיקה והטובה שלי (פעם החיישן שלה נחשב גדול).

בנוסף לכך התעורר אצלי הצורך לרכישת מצלמה איכותית נוספת בתור גיבוי לפני נסיעה מתוכננת.

התחברתי יותר ל LX100 ולא ל RX100 בגלל מימדים נוחים יותר לתפעול ומבחינת מימשק תיפעול מועדף מבחינתי. לכן בשלב זה ויתרתי על דרישת המיזעור והתמקדתי בהכנסת מיתחרה למירורלס שלי הביתה...
קומפקטית קטנטונת – בהזדמנות אחרת.

יש כמה יתרונות ברורים למבנה האחוד של ה LX100 לעומת המירורלס המקבילה:
אופטיקה כזאת מבחינת מיפתח צמצם, טווח ואיכות, וכל זה במימדים ובמשקל כאלו, לא תימצא בשום הרכב של מירורלס ועדשה. ואפשר לדבר גם על המחיר.

באיזו מירורלס (בצירוף עדשה) אקבל F1.7 , אורך מוקד 12-37.5 בתוך מימדים ומשקל כזה?
ב EM10 שלי עם עדשה 12-32 אני מקבל מימדים קצת יותר גדולים, משקל גבוה ב 70 גרם, מיפתח צמצם מירבי 3.5 (פי 4 פחות אור) וטווח קצר יותר.

זהו. ויותר לא משקיע בעדשות, בטח שלא 4/3. מתחיל להיות פחות מוצדק. וכשארצה להכניס את היד עמוק לארנק כנראה אפזול לכוון פוג'י.

faloou

New member
אוקי אז למעשה...

הדרישה המקורית שלך היתה מצלמה קומפקטית עוד יותר ממה שיש, ולא קנית מצלמה שעונה על הדרישה המהותית הזו.
קנית מצלמה שעונה על דרישה אחרת, עדשת זום עם צמצם מאוד פתוח, שהיא קומפקטית כמו EM10.
אני חושב שזו דרישה מאוד ספיציפית, והמצלמות יותר חופפות משונות (אני לא יודע אילו עדשות יש לך).
&nbsp
אני מהמר שהיא תחליף בסוף את ה-EM10. אני השתעשעתי ברעיון להחליף את ה-OMD והעדשות שלי ב-LX100, אבל עינית טובה חשובה לי מאוד לחווית המשתמש.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

JacB

New member
שגיא הסביר יותר טוב ממני...

שילוב התכונות שמייתר למעשה את האולימפוס.
לגבי שאר השאלות שלך:
א. התגבשה בי המחשבה, כי קומפקטית איכותית מכסה את רוב השימושים של מירורלס בתחום השימושי, בו משתמשים בד"כ בעדשות קיט ודומיהן. זה מכסה את רוב המקרים אצל רוב המשתמשים

ב. מי שרוצה יותר, יצטייד בעדשות כבדות ויקרות (למשל 12-40/2.8, או עדשות אולטרא קצרות או טלה) ואז המירורלס יאבד אטרקטיביות.

ג. יש לי תחושה, שהמגמה היא להיפרד מפורמט מיקרו 4/3 . ה "1 האיכותי די מייתר אותו במבנה קומפקטי, ובמתכונת המירורלס APS מציע יותר איכות בלי לשלם במימדים.

ד. כל זה גרם לליבי נטייה לפשט את המערכת ולעבור ליחידה אחת שתענה על רוב הצרכים.

ה. ולגבי חקר ההתנהגות שלי: כמו שאמרתי, חשבתי על תחליף לקטנה יותר. שיניתי סדר עדיפויות מתוך זה ש"בא לי" לבדוק תחליף למירורלס, או לייתר דיוק - לעשות לה "חפיפה" עם המחליפה. לא התחייבתי לאף אחד מה אני אמור לרכוש. (זה מהכסף שלי
).
קטנה וטובה - אקנה פעם אחרת. ההיצע רק יגדל....

ו. מה אקח איתי? את שתיהן. תמיד לוקח נוספת לגיבוי, אז הפעם "אסבול" מנשיאת עוד 200 גרם. גם אהנה מאווליואציה לחדשה, וגם בגיבוי.

ז. מקווה להציג רשמים, והעיקר - תמונות ... . אז אהיה חכם יותר, וזאת כבר סיבה טובה לקניה...

faloou

New member
דווקא הסברת את עצמך מצוין

א. אתה לא "רב המשתמשים". אתה צריך למצוא את הפתרון בשבילך.

ב. לא מכיר את העדשות הנ"ל, אני לא מצלם עם זום יותר, כמעט בכלל (רק כשאני מצלם בשביל אחרים).

ג. זו לא "תחושה", אתה חוזר על מה ששגיא אמר, ורק להזכירך, שגיא התייחס להגדלות, וטוען שאם אתה לא מגדיל מעבר ל-A4, אין הבדל מהותי בין החיישנים (שגיא הוא לא פיקסל פיפר... הוא מציג בגדול).
שגיא גם מצלם המון וגם מקצועי וגם מציג. מערך השיקולים שלו שונה משלך.

ו. תמיד יש לך מצלמה נוספת לגיבוי?

ז. מחכה לזה.

JacB

New member
תודה

מצלמת גיבוי - הזכרת לי:
פעם, בעידן הפילם, צילמתי בפאריס עם מצלמת Minolta 500Si (פילם, SLR). פתאום נשמע קול נפץ, יצא עשן והמצלמה שהייתה בת פחות משבוע הפכה לגוש פחם. יש הרבה אנרגיה בקבל הפלש שניפרץ. כל מי שסביבי נמלט, חשבו פיגוע... ואני נותרתי בנסיעה ללא מצלמה... מאז אני עם גיבוי. (איך היבואן כיבד את האחריות - זה סיפור בפני עצמו).

ועכשיו ברצינות: הנסיעות שלי כעת (מאז שאני גימלאי) הן בעצם טיולים, ואשתי איתי, כך שהיא מתפעלת קומפקטית משלה. אז אני מכוסה. טוב, גם את שלה שדדו פעם בברצלונה יחד עם התיק
.

ןברשותך, לקטע הפילוסופי של קניות: רוב הדברים המרגשים בחיים הם אלו שקרו לא לפי תכנון. אם עליתי על האוטובוס לת"א כדי לקנות עגבניות, הגעתי לת"א וקניתי עגבניות, לא קרה כלום.
אז את המצלמה קניתי בניגוד לתוכנית הרב שנתית. כרגע יש לי צעצוע חדש ביד וזה כיף. כמה הזעתי בשעה האחרונה עד שהצלחתי להפעיל את הגיאוטאגינג...

ובאותו עניין לפני שבועיים הלכתי לקנות בסופר. במקרה עברתי על יד סוכנות מכוניות. חזרתי עם 2 יוגורט ומכונית אחת (הפעם, מאד קומפקטית
)

JacB

New member
תודה

במשפחה של אישתי (ממוצא בבלי) אומרים : "תבלה". לא מלשון בילוי, אלא מלשון בלאי. שאשתמש להנאתי. מאחל זאת לכולנו.

למעלה