d800 או d610 ? על מה הייתם הולכים?

sagiKor

New member
לדעתי

לצרכים שאתה רוצה לצלם עדשת ה 24-120 לא ממש מתאימה, בטח שלא ממש תנצל את מלוא יכולת החיישן של ה D800 כך לדעתי אם זאת העדשה הנבחרת אז עדיף כבר לחפש פתרון במערכת קרופ.... לפחות תחסוך את המשקל הכבד.
ה D800 מרתיעה אותי, אחרי שהייתה לי את ה D700, אחי קנה את ה D800 ולא אהבתי אותה בכלל... וגם סבלה מבעיית פוקוס רצינית שלך תדע אם המצלמה המדוברת שייכת לסדרה הבעייתית או לא... מספר הקליקים מציינת לגמרי מצלמה שעבדה קשה, לכן המחיר האטרקטיבי (לרוב מבקשים כ 5000 ש"ח רק על המצלמה). לא יכול לשים את עצמי במצבך הכלכלי אבל אני משתדל שלא להיות פח זבל של אחרים... מעדיף לקנות חדש או משומש במצב חדש.
ה D610 היא מצלמת חובבים, מאד מזכירה את ה D7000 רק עם חיישן מלא, אולי למי שבא ממצלמת כניסה היא תראה אחלה, כאחד שהחזיק מצלמה ברמה מקצועית יותר, היא לא הרגישה לי כמו משהו שהייתי רוצה לקנות ולהחזיק בתיק.
המלצתי:
מאחר ואתה יודע מה אתה רוצה לצלם, ארגן לך רשימה של עדשות שאתה זקוק להן. בחן את העלות הכוללת עם המצלמה, ותראה אם זה בכלל רלוונטי. מצלמה זה רק חלק אחד בסיפור הכספי...

ravivme

New member
157K זה לא רק עניין של קליקים וחיי תריס

זה אומר שזו מצלמה שעבדה ככל הנראה אצל איש מקצוע או אצל חובב פעיל במיוחד.
זה אומר שהיא עבדה הרבה מאוד, וזה עלול לכלול עוד הרבה דברים חוץ מקליקים.
אישית לא הייתי מתקרב למצלמה כזו.
בכלל, אני חושב שלרכוש מצלמה יד שניה זה משהו די בעייתי, ועדיף לעשות את זה ממישהו שמכירים.
אתה אף פעם לא יכול לדעת אם מצלמה נחשפה לרטיבות, נפלה, תוקנה וכו'.
אמינות המוכר יותר חשובה מהבדיקה שתעשה למצלמה, כי אין לך באמת את היכולת לדעת אם היא תקינה לגמרי או לא.
עדשות יותר קל לבדוק. את אלה אני קונה כמעט תמיד יד שניה.

יעקב ו

New member
אבל למה צריך FULL FRAME?

אני לא מכיר צלם שמצלם יותר טוב בגלל שהוא הצטייד ב-FF.
מנסיון בפורום המקביל (אומנות הצילום) נראה שיש קורלציה נמוכה בין איכות התמונות לאיכות הציוד. לא זוכר שראיתי תמונה ואמרתי - "איזה יופי של מצלמה". זה כמעט תמיד "איזה יופי של צלם".
FF זה כבד ומסורבל וכמעט תמיד זה בשביל צלמי חתונות שחייבים להסתובב עם מצלמה גדולה כדי להרשים את ההמון הנבער.

ravivme

New member
ל- FF יש לוק קצת אחר

זה נובע מכמה דברים:
  • טווח דינאמי יותר טוב
  • עומק שדה יותר רדוד
  • פירוט גבוה

כמובן שהכל תלוי בפרמטרי התמונה, ובהרבה תמונות לא תראה הבדל כלל.
אבל פעמים זה פשוט קופץ החוצה.
חוץ מזה יש את עניין ביצועי ה- ISO.

הבעיה הכי גדולה של FF זה מחירי העדשות, וכמובן הגודל והמשקל שלהן.
אם אתה רוצה גודל יותר נוח אתה עובר לעדשות F4, ואז אתה שואל את עצמך אם זה היה שווה.

מסכים לחלוטין שלא חייבים FF, זה נחמד שיש אבל לא חיוני, לפחות לרוב סוגי הצילום.

יעקב ו

New member
ברור שיש יתרון טכני

אין בכלל ויכוח שיש יתרונות טכניים ל-FF.
השאלה היא עד כמה הוא מתבטא בתמונות.
אפשר גם לקנות נעלי כדורגל ב-2000 שקל ויהיו להם יתרונות טכניים אבל זה לא יעשה אותך רונלדו.
&nbsp
תעשה תרגיל - תבחן את התמונות שנבחרו ע"י חברי הפורום המקביל למקום ראשון באתגר השבועי שנה אחורה ותגיד אם יש שם אלמנט משמעותי של מצלמה.
&nbsp
לדעתי - מעבר למינימום מסויים של יכולת מצלמה המשמעות של הצלם היא כבר לא 90 אחוז אלא 99 אחוז.
&nbsp
אז נכון שזה בגלל סוג התמונות. אני מניח שאם האתגר היה מאקרו בחושך מתחת למים אז היתה לזה משמעות אבל זה נדיר.
&nbsp

sagiKor

New member
הלוק האחר הזה...

הוא בעיקר תוצר של עומק שדה כתוצאה משימוש באורכי מוקד אחרים לצילום אותה תמונה.
הטווח הדינמי של מצלמות קרופ כבר מספיק גבוה על מנת לחצות את גבול ה HDR המלאכותי המבחיל....
וגם נושא הרזולוציה כבר פחות קריטי כשחיישני קרופ מספקים 24MP.

מבחינת הלוק, ההבדל הוא יחסית זניח בין APS-C ל FF. לא משמעותי מספיק לטעמי על מנת להצדיק את מחיר ומשקל המערכת.
הסיבה היחידה שמצדיקה FF היום לטעמי זה ביצועי האיזו הגבוה בתנאי שבאמת זקוקים לכך כי אחרי הכל, היום כשאני מפיק תוצאות שמישות גם באיזו 10,000 אז גם זה כבר דיי זניח לרוב השימושים של רוב הצלמים.

steiff

New member
זו התלבטות בין סוס מרוצים וותיק ומנוסה לאתון זקנה

שניהם בהמות עבודה, אבל החוויה...

D800 מצלמה מהסדרה המקצועית של ניקון. מבנה,, תריס ארגונומיה, פקדים - כולם מכוונים הכי גבוה שיש. גם החיישן בליגה אחרת.

D610 הוא עדכון ל-D600 עם מבנה, ארגוןנומיה, תריס - כולם בליגה חובבנית. מצלמת FF למי שרוצים להגיד ״יש לי״ ולא למי שמחפש כלי עבודה.

איכות התמונה, את זה אנחנו כבר יודעים, תלויה יותר בעדשה ובצלם מאשר בחיישן ובגוף. 24 מ׳פ שיש ב-D610 לעומת 36 שיש ב-D800 הם לא מה שיעשה את ההבדל בין תמונה טובה לגרועה. אבל היכולת לשלוט במצלמה ולהגיע לחשיפה הנכונה בנקודה הנכונה - עשויה בהחלט להיות מושפעת מרמת הגוף.

מאחר ויחד עם הגוף אתה מקבל גם סוללות, פלאש ועדשה, אפילו אם מדובר בעדשה הכי פשוטה מהסדרה, להערכתי זו העסקה הכי מוצלחת מן השתיים.

katani10

New member
ה-610 ירדה מהפרק כבר

נשארתי עם הדילמה של האם לקנות d800 שעשתה 157k כולל עדשה 24-120 צמצם קבוע כולל פלאש ב-5000 שח שזה תקציב שממש דחקתי את עצמי לקצה בשביל מצלמה, או לקנות d800 שעשתה ״ רק ״ 20.000k רק גוף בלי כלום ב-6000 שח, הקליקים באמת יכולים לעשות כזה הבדל נזקי, או פשוט אפשר להתעלם מהכמות קליקים בהנחה ששתיהן עובדות טוב ? כמו שאמרתי אין לי שום בעיה להחליף תריס אפילו עם הקניה רק בשביל להיות בראש שקט, השאלה אם קניה של מצלמה עם 157k היא השקעה כדאית

dudi4321

Member
"הכסף מדבר"

אם כבר קונים מצלמה יד שניה, היתי קונה את הזולה. בתנאים שנבדקה ואין בה תקלות.

steiff

New member
התריס באמצע החיים

יש לו עוד עשרות אלפי קליקים לפני שיקרוס. לטעמי אין סיבה להתלבט יותר מדי. אם כל שאר הפרטים תקינים אין סיבה לדאגה. הבעיה העיקרית במצלמות ישנות היא שהגומי שעוטף את הגוף מתחיל להישחק ולהתקלף. אם אין סימני בלאי כאלה והבעיה העיקרית היא ריבוי קליקים - החשבון פשוט. אפילו אם תצטרך להחליף תריס בעוד חצי שנה (ותצטרך לעבוד קשה כדי לעשות זאת) זה עדיין יוצא זול לעומת המצלמה השניה, ואלה מקבל גם עדשה טובה ופלאש.

slarti

New member
אם 5000 זה קצת התקציב שלך....

אז אני לא מבין איך 6000 למצלמה בלי עדשה מעניין אותך בכלל.
כי בלי עדשה ממש, אבל ממש ממש קשה לצלם
&nbsp

אפשר לאלתר

באווירה פורימית:

http://www.ebay.com/itm/Dustless-Pi...ra-Photography-lomo-lomogoraphy-/350867208834

למעלה