מי מתלבט בין קטן לגדולה, יקרה לקופמקטית?

אתה חי בסרט, הא? "התבקשת לא לענות" חחח

הסיבה העיקרית לשחיקת הציוד שלך הוא דיבורים אינסופיים עליו שאתה מעמיס כאן בפורום. מאחר ושימוש אמיתי אתה לא עושה בה היית יכול להוריד מהאינטרנט כמה צילומי דוגמה ולהסתפק בהחזקת המניואל שלה

שהשם יעזור לך

הלא מזוהים מתרבים כמו ערנבים

וכולם אותו הדבר!
הכמות לא משנה. האיכות כן!
ושם אתה חלש מאוד. פשוט עלוב, אף יותר מקודמך, וקודמו וכו'.

sagiKor

New member
חשוב לי לציין שאין לי קשר לאף אחד מהכינויים האלו

ואני לא מעודד התנהלות שכזאת.
כל מה שיש לי לומר אני אומר וכותב תחת זהותי האמיתית והידועה לכל.

תודה שגיא

שלום
מעולם לא היתה לי בעיה עם כנות. גם לא עם עובדות. רק עם הדרך לכתוב אותם.

enigo

New member
אעלק אין לך שום קשר!

גנטית אתם 99% זהים. לפחות!

דברים של טעם

השאלה איפה האיזון הנכון, וזה כבר משהו מאוד אינדיווידואלי.

זו לא שאלה רק של גודל הסנסור, אלא גם:

- האם להשתמש בפריים או בזום - השפעה על תפעול, כמה ציוד סוחבים וכו׳
- האם להשתמש בעדשה כבדה עם צמצם פתוח או קלה יותר עם צמצם סגור - השפעה על ורסטיליות בתנאי צילום משתנים
- האם להשתמש בפוקוס ידני או אוטומטי - נוחות אל מול דיוק בתוצאה
- פילם מול דיגיטל
- ציוד זול יותר בלי מייצב אל מול ציוד יותר יקר עם מייצב

וכו׳

ravivme

New member
הכל תלוי בסיטואציה

לדוגמה:
הלכנו להופעה בגריי (אולם סגור וחשוך למדי).
לכאורה אם רוצים לצלם שם כדאי לבוא עם ציוד "רציני".
אבל אני באתי להנות מההופעה, ואם במקרה ייצא אז גם לצלם כמה תמונות.
לא רציתי להסחב עם ציוד אז לקחתי את ה- RX100 בתיק של האישה.
צילמתי מעט ויצאתי מבסוט מאוד מהתמונות.

בסוף כל אחד צריך לעשות מה שמרגיש לו נכון וטוב לאותה סיטואציה.
לא חושב שיש כללים לדבר הזה.

sagiKor

New member
אני משער ש...

התוכן משפיע לא פחות.
ואולי הציוד עצמו משפיע עליך כצלם ואולי עם ציוד רציני יותר אתה גם משקיע יותר בהיבט הטכני ואולי גם בהיבט הצילומי.
להזכירך שחזרת מאלבניה, העלת בפורום השכן סט מעורב וביקשת לזהות מה צולם עם מה וזה לא היה כזה ברור ופשוט.

steiff

New member
מה שהפוסט בבלוג אומר זה שאי אפשר להבדיל

הוא ביצע הגדלות מודפסות של קומפוזיציות דומות שצולמו בשתי המצלמות (A99II ו-RXVI) וביקש מהצופים לנחש מה צולם באיזו מצלמה. ההבדל, באופן לא מפתיע, לא ניתן להבחנה.

האם זה אומר שאין עוד צורך במערכות גדולות עם עדשות מתחלפות, פלאש חיצוני, מערכת פוקוס משוכללת, קצב צילום ברצף, יכולות איזו של אר׳ל צבאי? לא!
זה אומר שבמצבי צילום שאינם מצריכים את היכולות הללו, איכות האופטיקה והחיישן של חלק מהמצלמות הקומפקטיות מפיקות תוצאה אקוויוולנטית לזו של מצלמות גדולות חיישן.
יעשה כל צלם את החשבון שלו אם הוא זקוק ליכולות של שתי המערכות או מסתפק באחת מהן.

כמי שמחזיק היום ארבע מערכות: אייפון 7+, RX100 מהסדרה הראשונה, X-T2 עם מספר עדשות, ניקון FX עם מספר עדשות, זנחתי בפועל את הניקון והסוני. האייפון מספק יכולות מצויינות. הפוג׳י קטנה וקלה מספיק לסחוב על הכתף בלי להרגיש שאני בעונש. לפני שנתיים כשהמצלמה של האייפון עוד לא היתה מספיק טובה והניקון היתה יותר מדי כבדה, הייתי משתמש בסוני יותר.

צילום
מהערב

HX50V סנסור 1/2.3" איזו 80 צמצם 6.3 זום דיגיטלי 60x ללא חצובה.

מסוג התמונות שאני יכול רק לחלום לצלם עם ה a6000 והעדשות שברשותי.

אני גם מציע לעצמי את זה כל הזמן

אבל מעדיף לחסוך לטיסה לירח ולצלם מקרוב.

אילן די

New member
מצטער אבל זה די גרוע

הפרטים הלכו לאיבוד, הצבעים לא מדוייקים, ה- a6000 שלך היתה מוציאה תוצאה ברמה אחרת לגמרי.
הנה אחת. צולם במצב קרופ עם סוני FF שזה פחות פיקסלים מה- a6000. זה גם קרופ של 100% אם אני זוכר נכון.

400 מ״מ ומצלמה עם ייצוב מובנה

וגם העדשה באיכות גבוהה (ולא זולה בכלל), ויש סיכוי שגם השתמשת בחצובה?

איך אני אמור להשיג תוצאה כזו בלי חצובה, כשהעדשה המיוצבת הכי ארוכה שלי מגיעה ל 210 מ״מ (וה 55-210 של סוני בכלל לא מתקרבת לרמה של העדשה שלך), או עם עדשה 300 מ״מ ענתיקה עם פוקוס ידני ובלי שום ייצוב, ומצלמה הרבה יותר טובה?

בקיצר, לא ליגה.

מה שיפה לדעתי כאן (ואני מסכים שהאיכות לא משהו בהשוואה לשלך) הוא שהצילום שלי בוצע עם מצלמת פוקט עם סנסור פיצפון, כשהמצלמה מוחזקת ביד, ועם זום דיגיטלי (שכידוע לא ממש תורם לאיכות), ועדיין רואים ירח ורואים פרטים.

AviL30

New member
דווקא הצלחתי להבחין בהבדל

התחברתי יותר לתמונות ב RX-100 V

ציפיתי לראות משהו. משהו אחד יותר טוב ב- FF. אולי תמונה פחות "שטוחה". צבעים יותר "חיים" ...משהו! אבל נאדה. אולי בהדפסה יהיה אפשר להבחין. או שיש כאלה בעלי ראיה מרחבית יותר או חדה יותר שמצליחים להבחין......

השוואה נחמדה. השוואה הבאה צריכה להיות מול מצלמת סלולר.אם לא צריך עומק שדה רדוד, מצלמים ביום שמשי ונחמד, ולא מתכוונים לקרופ את התמונה הרבה. אולי בכלל אפשר לצלם עם האייפון או חווואי השם ירחם... חח....

למעלה