שאלה

שאלה

ראיתי שכיות כמעט בכל המצלמות החדשות יש WIFI NEC ולחלק אפילו GPS, האם זה נחוץ או שאפשר לוותר על התוספות האלה?, כי אני שוקל לקנות את הקאנון 100D, בעיקר בגלל הגודל והמחיר למרות שהיא די ישנה, ולגבי זה מה עדיף הקאנון הזאת או מצלמות קומפקטיות עם חיישן גדול/מירולס שעולות כפול?, אמנם המצלמה הזאת לא נכנסת לכיס, אך גם מירולס עם עדשה, מה שכן מאוד מצאה חן בעיני הקומפקטית של פנסוניק (ZS110) עם חיישן 1 אינץ' וזום יחסית גדול X10, אבל עולה פי 2 ממצלמות DSLR זולות שהן באיכות עדיפה, וסליחה על השאלה הקצת מבולגנת, חג שמח

dudi4321

Member
האמת

אין לי יכולת לענות לכל כך הרבה כיוונים.
מעולם לא הרגשתי צורך בתקשורת אלחוטית בין המצלמה למשהו אחר. גם כי אין לי את הפיצ'רים האלו.
אישית במצבך, אני בעד רפלקסית (DSLR) ועדשת קיט זום.

ravivme

New member
תלוי

אם אתה פעיל ברשתות החברתיות מאוד יכול להיות ש- WiFi זו תכונה חשובה ושימושית.
זה מאוד כיף שאפשר לפעמים להעביר תמונה לסמארטפון ומשם לעולם בחצי דקה.

בעניין המצלמה -
כדי לדעת לייעץ תנסה למקד מה בדרך כלל אתה מצלם או מה אתה אוהב ורוצה לצלם.
עניין החיישן חשוב, גם זום זה שיקול מהותי, והאפשרויות הקיימות בשוק רבות ומבלבלות.
אם תמקד אותנו נדע לכוון אותך.

sagiKor

New member
לדעתי זה פיצ'ר מצויין

אבל לא דיל ברייקר מבחינתי אם אין אותו במצלמה.
זה מסוג הפיצ'רים שלא מרגישים שצריכים עד שמתרגלים לקיומו (גם בשימוש מועט) ואז מקבלים ליד מצלמה בלי זה ומרגישים מאד מוגבלים.

לא הייתי רוכש 100D בגלל הגודל.
היא לא מספיק קטנה והעדשות לא מספיק קטנות על מנת להצדיק את המגבוליות והחסרונות שלה.
לא בשביל מצלמה ראשית ולא בשביל מצלמה קטנה נוספת.
כן הייתי משלם מחיר גבוה יותר עבור קומפקטיות גדולה יותר.
מצלמת 1 אינט'ש עם עדשה שמתחילה ב f/1.8 או פתוח מזה לדעתי מקזזת את רוב היתרונות של APS-C ועוד מיושן כמו זה שנמצא ב 100D עם עדשה שמתחילה ב f/3.5

אבל גם wifi הוא מאוד מוגבל

אולי חוץ מאילת, אין כמעט קליטה נורמלית של wifi או שיש מנעול (לרוב) או שהקליטה חלשה, וגם שהקליטה טובה זה לא מתחבר ויש ניתוקים, ככה שאין לו שימוש נורמלי ויעיל (אלא אם אתה בקניון)

sagiKor

New member
אתה לא מבין את הפיצ׳ר

אתה לא מחבר את המצלמה לרשת אלחוטית אלא לנייד או לטבלט ומעביר תמונות אליהם או שולט דרכם על המצלמה

steiff

New member
להערכתי זה יהפוך לפיצ׳ר הכרחי לכל מצלמה עתידית תוך שנתיים

קישוריות באמצעות כבלים דרך אמצעי חיצוני? ככה היית מתקשר לאינטרנט -לפני עשר שנים.

sagiKor

New member
במצלמות עוד שנתיים זה הרבה זמן

סיכוי טוב שמי שמחזיק היום מצלמה כבד ישדרג שוב עד אז...

steiff

New member
אבל...

אתה בכלל הולך אחורה לצילום בפילם...

מה השלב הבא? מודטל אלחוטי לייקה מ3?

sagiKor

New member
ההליכה אחורה לימדה אותי סבלנות

לכן פיצ'ר ה WIFI שאני מאד אוהב לא ממש קריטי לי ואני יכול לחיות בלעדיו ולחכות שאגיע למחשב לפני שאני משתף תמונות. כשאני נמצא בסיטואציה שבה אני רוצה לשתף משהו מיידי אז אבחר לקחת מצלמה שמאפשרת זאת.

faloou

New member
השאלה היא, למה אתה מייעד אותה

אם אתה רוצה רק מצלמה אחת, עם עדשת קיט, ולא איכפת לך שהיא עדיין די גדולה, ודורשת תיק... זה יכול להיות פתרון זול וטוב (זו או DSLR דומה. יש את ה-T6 במחיר דומה, נדמה לי, והיא חדשה יותר).
לפני דברים נחמדים, כמו wifi, הייתי בודק מה איכות העדשה שמקבלים עם המצלמה.
&nbsp
אם אתה מתכוון לפתח את הצילום כתחביב, תוך התמקדות בתפעול המצלמה, גוף כזה ייראה לך מוגבל די מהר, מבחינת תפעול מהיר ויעיל, כמו גם עדשת הקיט, ואז תחזור לבדוק מה לקנות, כי לא הגוף ולא העדשה מיועדים לחובבים.

JacB

New member
לי זה עוזר

אני משתמש ב WIFI לצורך אחד בלבד:
שמירת נתוני המיקום Geotagging , שמתקבלים מהסמארטפון למצלמה בעזרת האפליקציה היעודית. (במצלמה אין GPS , וזה נכון למרבית המצלמות).
נהנה מכך שנתוני המיקום נמצאים ב EXIF . זה חוסך ממני לזכור את המקומות, בעיקר בחו"ל.

לא משתמש ברשתות להפצת/ שמירת תמונות.

eliyaho155

New member
אתה גם יכול להנות מכך שאנשים חולים במחלה לשדרג מצלמה

אנשים מוכרים למשל פוגי XT1 כמעט חדשה כולל העדשה 18-55 2.8-4F שנחשבת טובה ב3500 שקלים ,או דגםXE2 אוXE2S עם אותה עדשה ואותו חיישן ןמערכת פוקוס פחות 70 גרם ב2500 שקלים למצלמות אלה יש חיישן טרנס ,פטנט יחודי לפוגי ,תוכל לקרוא על החיישן בגוגל ,למצלמות האלה ,יש את האפשרות להעביר תמונות מהמצלמה למחשב או לטלפון . אפשרות 2 קצת פחות טובה לקנות סוני A6000 כולל עדשה גם של המשדרגים .מזל שהם רבים ב 2000 שקלים במקום חדש 2900 שקלים .אני קניתי את שניי האפשרויות האחרונות ואני מרוצה .מכרתי קנון 7D ו5 עדשות בהצלחה .

ניב נ

New member
מחשבה לגבי המחיר

המחיר של הפנסוניק שציינת סופי.
לdslr ולמירורלס יש אפשרות לשאוב מכיסך עוד כסף.
&nbsp
עדשות טלה, עדשות עם צמצם בקוטר גדול. למה עדשת קיט כשיש 18-135 או אולי 18-300 אולי להתקדם לעדשת פריים הכל $€£. כשבמצלמה עם עדשה קבועה לא תוכל לבזבז עוד שקל.

בגלל זה אני מתלבט בין הקומפקטית הזאת

למצלמות DSLR שזולות בחצי ואפלו יותר, וחוץ מזה ה-DSLR הזולות גם יותר קטנות (יחסית) בגודל מהיקרות, הפנסוניק מצאה חן בעיני בגלל הזום היחסית גדול למצלמה קטנה עם חיישן גדול (לדעתי תוך שנית בודדות יהיו גם מצלמות קומפקטיות עם חיישן 1 אינץ ו-X30 בזום ואפילו יותר, רואים את המגמה) מה שכן מצלמת DSLR אפילו שהיא עולה כמו קומפקטית פשוטה עושה יותר רושם מאשר קומפקטית איכותית ככל שתהיה, במיוחד בדגש על צעירים, והאמת לי זה לא מזיז...

JacB

New member
פיזיקה פשוטה

מצלמות קומפקטיות עם חיישן גדול ("1 למשל) שיתנו זום גדול ( X30 למשל) לא תהיינה, כי אין ייתכנות פיזיקלית. האופטיקה דורשת יחסים גאומטריים בין גודל החיישן, אורך המוקד ומיפתח העדשה. עם חיישן גדול, יש לכך השלכות במימדים, בביצועים ובמחיר. שלא לדבר על כך, שזום גדול מפחית איכות אופטית. לא סתם בקומפקטיות איכותיות מסתפקים באורך מוקד קטן יותר (ושימושי). בשביל 3% מהשימושים שדורשים זום גדול, לא שווה לגרוע כל כך בכל היתר.

דוגמא: Panasonic FZ 2500 עם חיישן "1 :
הזום רק כפול 20 , הצמצם מתחיל רק ב 2.8 ומיתדרדר עד ל 4.5 .
והמחיר? יש לנו מיפלצת במשקל 915 גרם, במימדים שלא מביישים SLR שמנה, וכל זה תמורת למעלה מ 1200$ .

במחיר הזה וב"קומפקטיות" הזאת ניתן למצוא מצלמות עדיפות.

JacB

New member
ועוד משהו

ה ZX110 היא מצלמת טיולים נחמדה מאד שכיף לשאת אותה לכל מקום בלי להרגיש. מתאימה בהחלט לרוב השימושים האופיניים למטיילים שאינם פריקים של צילום.
חסרונות:
1. הזום הגדול והמימדים הקומפקטיים מקטינים מיפתח צמצם ל 2.8-5.9
2. העינית די קטנה. יותר טוב מכלום, אבל לא נוחה מאד.

לכן הוציאו הפנסוניקים "בת דודה" אם פחות זום וצמצם מכובד ביותר לביצועים משופרים בתאורה חלשה: LX10 . אה, נתנו גם מסך מתכוונן, אבל ויתרו על העינית.

sagiKor

New member
יש קנון G3x עם חיישן 1 אינטש וזום X25

יחסית קומפקטית לעומת מצלמות דמוי-DSLR בעלות חיישן 1 אינטש עם זום גדול.
אבל את הפיזיקה אי אפשר לשנות - חיישן גדול + זום גדול = עדשה גדולה....
וגם המציאות מראה שזום גדול לא רק שמספק צמצם סגור אלא גם מספק איכות תמונה פחות טובה לעומת המצלמות בעלות העדשות המהירות בעלות הזום הקצר יותר.

איזו מצלמה יש לך היום?
האם אתה מחפש מצלמה ראשית או נוספת?
אם ראשית אז בחן מערכת צילום רצינית יותר.
אם משנית אז בחן קומפקטית טובה.

מכיר את הקאנון הזאת, מעניין שפספסו לשים בה עינית

אני מסכיר לגבי המוגבלות של חיישן גדול ( אגב פנסוניק P900 בגודל של DSLR יש לה X83 בזום) אבל נראה שיש מגמה לצמצם גודל ולהגדיל זום גם עם חיישן יחסית גדול, ולגבי ציוד אישי יש לי מצלמת סופר-זום של קאנון (SX400IS) שקניתי במחיר מציאה, בהתחלה היא צילמה לא רע אבל אחרי זה הבנתי למה היא הייתה כזאת זולה (650 ש"ח) ואגב יש לי סלולרי סמסונג גלקסי מסדרת ה-J המצלמה לא נוראית יחסית לסוג המכשיר, אבל עדיין זאת לא מצלמה רצינית, אם נוציא את הקנון 100D המיושנת, הגיוני שאבחר בקנון 1200-1300D או אפילו ניקון D3300-3400, שהן די זולות יחסית וגם (שוב יחסית) גם פחות גדולות וכבדות, למרות שלא ממש נכנסום לכיס, מירולס גם נחמדות אבל הטובות שבהן די יקרות, ואגב אני מצלם רק לשם תחביב, בגלל זה אני לא רוצה מערכת יקרה, אך מאסתי כבר במצלמות ה-1.2/3 אינץ' ,למרות שיש ביניהן לא רעות בכלל.

למעלה