d800 או d610 ? על מה הייתם הולכים?

katani10

New member
d800 או d610 ? על מה הייתם הולכים?

התייעצות חברים אני בדילמה קשה, רוצה לקנות מצלמת פול פריים משומשת והתקציב שלי זה 5000 שח
יש מולי שתי אופציות, אחת זה d610 עם 30 אלף קליקים גוף בלבד במחיר של 3400 שח, האופציה השניה היא ניקון d800 עם עדשת 24-120 nikkor vr כולל פלאש ושתי סוללות, המצלמה עשתה 150 אלף והמחיר שלה כולל העדשה והפלאש 5000 שח, על מה הייתם הולכים? אני בהתלבטות ממש קשה וחייב לקבל החלטה בימים הקרובים ולבצע את הקניה, בעקרון הכמות קליקים של ה800 זה הדבר היחידי שמדאיג אותי, אבל מצד שני אין לי בעיה להחליף תריס בעלות של 700-800 שח, השאלה אם אחרי החלפת תריס במידה והמצלמה תקינה היא תחזור לתפקד פיקס
בקיצור, מה יותר כדאי?

slarti

New member
אף אחת....

לא נח ככ ללכת על מצלמות. עדיף ללכת על הרצפה :)

katani10

New member

e zi

New member
43,000 קליקים,

מצב חיצוני כמו שקניתי אותה. המצלמה משמשת אותי ללא בעייה מכנית או אלקטרונית.

katani10

New member
עובר מקנון לניקון

הייתה לי d650 קנון שלא נהניתי ממנה כ״כ אבל עשיתי תמונות ממש מטורפות איתה, היה חסר לי שם את הצבעים של ניקון, אחרי שהתנסתי עם מצלמות ניקון של חברים, לא היה צל של ספק שניקון יותר טוב ( לטעמי האישי ) מקנון מבחינת צבעים וחום בתמונות, יש שם פשוט יותר ״ רגש ״

faloou

New member
צלם ב-RAW וסדר את הצבעים איך שבא לך במחשב

עם איזה פרופיל שתרצה.
אין שום סיבה להתקע עם עיבוד התמונה של המצלמה.

sagiKor

New member
נקודת התחלה טובה מאד עוזרת

כשהצבעים ממש לא בכיוון זה יכול לקחת שעות....

slarti

New member
ועכשיו ברצינות....

ה-D800 זה סוס עבודה. אני לא חושב שתהיה לך בעיה. כן - מתישהו התריס ימות, אבל אם אין לך בעיה להחליף אותו - היא צריכה להיות בסדר.
ה-D610 אמנם צעירה בהרבה אבל היא הרבה פחות סוס...
גם ה-24-120 וה-פלאש שווים.
&nbsp
&nbsp

katani10

New member
אז לא לדאוג בגלל כמות הקליקים?

הרי גם ככה ה800 מגיעה ל-200000-300000 לפני החלפת תריס, זה אומר שיש לה עוד 50-100 אלף בשביל החלפת תריס, וזה המוןןןן, השאלה אם כמות קליקים כזאת פוגעת רק בחיי התריס או שיש דברים נוספים שצריך לקחת בחשבון כמו איכות התמונה ש״מתקלקלת״ עם כמות כזו של קליקים, מה אני אמור לבדוק ?אני גם נוטה לכיוון ה-800, השאלה אם כמות הקליקים פלוס העדשה והפלאש שווים את המחיר

slarti

New member
איכות התמונה לא מתקלקלת...

יש דברים שיכולים להתקלקל עם הזמן. התריס כמובן ראשון. אבל גם הכפתורים המכאניים, ובאופן תיאורטי כל דבר יכול להתקלקל, כולל החיישן.
בפועל - החיישן יכול לעבוד הרבה שנים, והניקון D800 מתוכננת לעבודה רצינית.
&nbsp
בקניה של משומש, בטח של משומש ש*עבד*, תמיד יש סיכון שצריך לקחת בחשבון. אין מה לעשות. אבל המחיר בהתאם :)
&nbsp

sagiKor

New member
כמה שאלות...

עם מה אתה מצלם היום?
האם יש לך עדשות כלשהן?
בהנחה שאתה קונה את ה D610 אז איזו עדשה יש לך עבורה? או איזו עדשה אתה מתכנן לקנות?
למה בדיוק אתה צריך FF? מה אתה מצלם?
ויותר חשוב, למה חייבים לקבל החלטה בימים הקרובים? מה הלחץ? החיפזון מהשטן... אם כבר הגעת לפורום ליעוץ לפני קניה אז קח את הזמן לבחון את כל הזויות וקבל החלטה מושכלת.

איזו עדשה בדיוק מגיעה עם ה D800? יש את החדשה יותר עם צמצם קבוע של f/4 שהיא טובה ויש את הקודמת בעלת צמצם משתנה 3.5-5.6 שנחשבת לנפילה, שתיהן VR (יש גרסה שלשית ישנה עוד יותר ללא VR שהיא גם דיי גרועה...)
ואיזה פלאש בדיוק? רצוי להבין בדיוק על מה משלמים. המחיר נשמע לי דיי חשוד.

כתבת שהתקציב שלך הוא 5000 למצלמת פול פריים, זה כולל עדשה או לא?
מה לגבי D750?

האם באמת חייב פול פריים?
ואם כן, האם באמת חייב ניקון או DSLR?

katani10

New member
צילמתי עם...

d650 קנון, ועדשה פשוטה 18-135stm, מכרתי אותם לפני כמה חודשים
לא אין לי עדשות
אני מצלם יותר טבע ואורבני וחשיפות ארוכות אבל רוצה להיכנס גם לפורטרטים ואנשים
חחחח זה אולי נראה שההתלבטות היא בת יום אבל אני כבר בנוהל קריאה וסקרי שוק והשוואות בין שתי המצלמות כבר יותר מחודש, וזה מתישששש. אז הגיע הזמן להחליט כבר
כן העדשה שאני הולך לקבל עם ה-800 זאת עם הצמצם הקבוע, הפלאש לא דיברנו עליו ולא נכלל בעסקה אבל המוכר החליט ״ לצ׳פר ״ בפלאש, לא שאלתי איזה
כן המחיר 5000 כולל את העדשה ואת המצלמה שעשתה 157k, וזה הדבר היחידי שמדאיג אותי האמת, לקנות מצלמה שעשתה כ״כ הרבה קליקים, אני לא יודע מה המצב שלה ( אומנם אני אבדוק אבל בכל זאת, עברה דרך ) אני לא יודע כמה זמן היא תחזיק אצלי, לא יודע אם במשך השנים האלה פיתחה בלאי שאוטוטו יצוף לשטח, מאוד רוצה את ה800 אבל אני גם רוצה לקנות אותה בלב שקט, ואולי להבין ממקצוענים שכמות קליקים כזאת זה לא ככ גרוע ושאין בעיה לקנות אותה בהנחה והיא עובדת טוב, החלפת תריס לא מרתיעה אותי, בתנאי שאחרי ההחלפה היא תחזור לעבוד כמו חדשה
כן חייב פול פריים הגיע הזמן להתקדם, ואחרי נסיון עם קנון, אז ניקון ללא ספק כן

למעלה