הפתעה נעימה מעדשת 70-300 F1:4.5-5.6 IS USM

הפתעה נעימה מעדשת 70-300 F1:4.5-5.6 IS USM

שלום
זו העדשה שנותרה אצלי מהסט הקודם ומתאימה גם ל-FF.
https://www.usa.canon.com/internet/.../ef/telephoto-zoom/ef-70-300mm-f-4-5-6-is-usm

בתחילה לא ממש התלהבתי מהביצועים שלה בצילומי נוף. באותה שעה צילמתי רק עם ה-16-35 F/4L מפני שלא היו לי אחרות.
אמש, השתמשתי שוב ב-70-300 לצילומי פורטרט ותקריב של הנכד. הצילום בוצע באור שמש ובתנאי תאורה טובים.
התוצאות היו מעולות. הפתעה לטובה, הן מהחדות והצבע, אין את התחושה של עדשות פלסטיק והעדשה אפילו קלילה יחסית לעדשת L
וגם הבוקה יפה.
בקיצור, הפתעה נעימה ואני שמח שלא נתתי אותה.

slarti

New member
זה רק מוכיח את מה שתמיד אמרנו....

שאתה לא צריך 5D עם כזאת רזולוציה

תענוג לשתף אתכם

שלום
מי אתה שתגיד לי מה אני צריך, או שתכנה את המצלמה שלי בהמה?
תשמור קצת אנטי גם לאחרים ותפזר.

slarti

New member
מעולם לא השתמשתי במילה בהמה

ולגבי "תענוג" - אני חושב שאתה מפספס את המהות של הפורום
אם אתה רוצה רק לנאום - אז יש פלטפורמות אחרות לגבי זה.
אם אתה רוצה רק לקבל פידבק חיובי - אז כנראה שפייסבוק הוא מקום עדיף - תקבל המון לייקים.
הפורום הוא מקום לדיונים פתוחים, ולדעות לכאן ולכאן, גם כשהן לא תמיד מה שאתה חושב או אוהב.
&nbsp
אם אתה לא יודע לקבל ביקורת, אז אולי זה לא המקום המתאים.
&nbsp
אתה בא לפה עם כל מיני "קביעות" ו"עובדות" שאתה גם ממליץ עליהן לאחרים אח"כ, שהן פשוט לא נכונות. אתה התעקשת על המון דברים שצריכים להיות ברמה מאוד מאוד מאוד מאוד גבוהה, אבל באותה נשימה מרוצה מדברים ברמה נמוכה, ויש לך פער *עצום* בין הציוד שברשותך ליכולות הציוד שלך.
&nbsp
אתה מתעקש לקבוע שהכי חשוב שקנית את הציוד הכי טוב שיש בשוק ושהוא מתאים לצרכים שלך, אבל למעט השכנוע העצמי שלך שהצרכים שלך מצדיקים 5DIV וגם רק את ה-24-105 החדשה, כל פוסט שאתה מעלה מראה בדיוק את ההיפך הגמור. בעצם ה-70-300 הישנה, שלא מסוגלת לנצל אפילו חצי מהרוזולוציה של ה-5DIV הישנה מספיקה לך. זה לא שאתה טועה בזה, אתה צודק. היא בהחלט מספיקה לצרכים שלך. וזאת הסיבה שהמלצנו לך לקנות מצלמת קרופ, כי אין לך צורך במה שה-5DIV מספקת. אם היה לך *צורך* במה שהיא מספקת, אז ה-70-300 הישנה *לא* היתה מספקת אותך.
&nbsp
וכדי שלא נחשוב לרגע שאולי אנחנו טועים, אתה מעלה תמונות, גם פה, וגם בפורום השכן, שמראות שאתה לא יודע להשתמש בציוד שלך אפילו לא בערך כדי למקסם את היכולות שלו, ואתה מצלם תמונות שלא רק שהן לא מצדיקות 5DIV, אפילו 80D עם עדשה טובה הן מאוד רחוקות מלנצל ולמצות.
&nbsp
אבל כשאומרים לך את זה - אתה נעלב, כי פוגעים בך.
&nbsp
אז הנה הטיפים שלי:
1. זכותך לקנות לעצמך ולחשוב לעצמך כל מה שאתה רוצה. מדינה חופשית, כסף חופשי, וכו'.
2. אבל, אם אתה רוצה לבוא עם טענות הזויות בפורום מקצועי, אז תהיה מוכן להתמודד עם הביקורת או בזה שתקבל אותה, או בזה שלא תקבל אותה, או בזה שתגן על עמדתך, אבל לא בהעלבות והתבאעסות.
3. אם אתה לא רוצה לשמוע ביקורת על הדעות שלך, אני ממליץ לך קודם כל לא להתכתב בפורומים של ציוד. אפילו אם הדעות שלך היו *לא* הזויות (והן כן :)), אז לכל דעה יש דעה הפוכה. כל פעם שאני כותב פה משהו על מ43 יש קבוצה של אנשים שקופצים על האיכות הגרועה. כל פעם שמישהו אחר כותב על משהו אחר קבוצה אחרת קופצים עליו. אז אולי זה לא המקום בשבילך? מעבר לזה - במקרה שלך - בערך *כולם* קופצים עליך. הסיבה לזה שהדעות שלך פשוט לא מבוססות על המציאות. במקרה הזה, אני ממליץ לך גם ללמוד לעומק את מה שאתה טוען. זה יעזור לך להגיע לדעות הגיוניות יותר :)
&nbsp

להזכירך

שלום
במעמד הבדיקה של הסלינג שרצית למכור, בדקתי איך הציוד שלי נכנס. כאשר הוצאתי את הציוד וראיתה אותו - אמרת: "וואו, איזו בהמה". אח"כ שאלת אם לא נפגעתי, ואמרתי שזה כולה ציוד, ולא אישי.
אבל אני רואה שאתה לוקח את זה הלאה.
לא חושב שה-70-300 היא עדשה "מעולה". אך בהתאם לנסיבות הופתעתי ממנה לטובה. בזה דן הפוסט שלי. כנראה שדווקא עם ה-5DIV היא מצליחה לתת יותר מאשר עם ה-20D

אין לי ספק שאיזו 70-200 F2.8L-II היתה נותנת תוצאות עדיפות, או ה-100-400
F4L. אבל אותן אין לי. הן גם עולות סביב ה-10K בעוד שה-70-300 עולה פחות מ-2K. מה גם שכבר יש לי אותה. אגב, נרכשה בשלהי 2005. ולמרות גילה (12) היא נראית כמו חדשה מהקופסה. וזאת מפני שבעיקר היא נחה לה בבית בארון ולא לקחתי אותה איתי לשום מקום.

sagiKor

New member
שמע....

על אותו משקל
לא חושב שהאייפון היא מצלמה מעולה אך בהתאם לנסיבות אפשר להיות מופתע ממנה לטובה.
או במילים אחרות אפשר לחזור לקלישאה השחוקה בצילום - זה לא הציוד אלא הצלם שעושה תמונה לתמונה טובה. עם הזמן בהנחה שתתמיד בצילום תגלה שאפשר להסתפק בפחות ופחות על מנת להפיק תוצאות משביאות רצון ולא ממש צריך מפלצות או בהמות ואפשר לחיות עם חתלתול קטן.

sagiKor

New member
ברוך הבא לאינטרנט

המקום שבו אתה לא יכול להגיד לאחרים מה לעשות...
לא טוב לך שמגיבים לדבריך? לא טוב לך תוכן הדברים? אז אתה במקום הלא נכון, הדלת פתוחה...

eliyaho155

New member
אני לא מבין למה שניי אנשים נחמדים ואנטלגנטים ,צרכים לריב על

שטויות .לא צריך לענות על כול דבר ואין צורך לריב . מה הייתם עושים אם משהו היה קונה מצלמה ב1000 שקל ואומר שהמצלמה שלו הכי טובה בעולם ? הייתם חייבים לענות לו? חז"ל אמרו שבשביל לריב צריך שניים . יש גם אנשים שמתוכחים ורבים גם עם עצמם . מה הייתם עושים עם מנהל כמו שלי ,שהוא הכי חכם בעולם צועק על כולם לא נותן לעובדים לדבר .ומעליב את כולם .אתם יודעים מה אני עושה ? אני אומר לו שהוא צודק ,ואחרי זה אני עושה מה שבא לי .אחד החברים שלי ענה לו ,שמעו את הצעקות עד הגג ,בהצלחה וחג שמח .

גם אני לא הבנתי

שלום
אבל אחד מהם התעקש. ולמרות בקשותי ותחנוני שיפסיק, הוא מתעקש להמשיך.
"לא צריך לענות על כול דבר"?
נכון, אפשר להגיש את הלחי השניה. אני לא רוצה על שמי כנסיות בנצרת וירושלים.
לשמחתי אין ביננו מערכת יחסים כובלת כמו מקום עבודה עם מרות. אז את הדוגמא הזו נוריד.
להבנתך, לא קשור בכלל לטיב הציוד או עלותו. מדובר באופן ההתנסחות ובצורך
לא ברור לכתוב דברים פוגעניים. הכביש הזה דו כיווני, למרות שהמנהל לפעמים מציב תמרור
באחד הנתיבים או שניהם...

אגב, אני נכנס לפעמים גם לפורומים זרים בחו"ל, ושם מעולם לא נפגשתי בתופעה הזו. שם נדמה שהאנשים עונים באופן מכובד, ענייני ולא אישי. אז אני מסיק שמדובר בתופעה מקומית ישראלית בזויה. עוד פן של הנעימות המקומית.

שמעון70

New member
אתה בטוח שהיית חייב להתערב?

ויכוח צריך לעצור בהתחלה
או לא להתערב
אבל בטח לא להוסיף שמן למדורה

אבל מי אני שיעיר הערה למלכי הפורום?

שמעון

למעלה