5d mark 4

• פותח הנושא pram
  • פורסם בתאריך

sagiKor

New member
$750 פחות מ B&H זה יותר מדי פישי לטעמי

גם לא שולח לישראל

pram

New member
אכן אבל

אני אהיה בניו יורק עוד חודש.
אני מסכים שזה זול מדי אבל מעל 700 איש קנו. המחיר הוא בגלל שהוא לא יבואן רשמי של קנון בארהב ולכן אין אחריות אבל תמיד אפשר לקנות אחריות צד ג׳ לא?
די מתלבט...

prizman

New member
אני לא בעד יבואנים לא רשמיים.

בישראל ניתן להסתדר עם זה, בחו"ל הרבה פחות.
אני גר במדינה שנחשבת למקום עם מחירים נמוכים אבל קונה רק אצל יבואן רשמי.
בערך פעם בשבועיים אני נתקל במישהו שקנה אצל איזה חאפר והסתבך. לא בהכרח מצלמה,
זה יכול להיות טלפון סלולרי או מחשב נייד באותה מידה.
אחריות צד ג' לא תכסה אותך בכל מקרה.
תפנים את זה, אין מתנות חינם.
בא לך להמר?
סבבה. זכותך. רק תבין את הסיכונים.
כשמשהו נראה לא סביר בד"כ הוא כזה.

pram

New member
תגובה

תודה. אני בהחלט מבין את הסיכונים. אני רק רוצה להבין למה אתה חושב שאחריות צד ג' לא מכסה אותי. בכל מקרה התכוונתי לרכוש אחת של Mack או SquareTrade...
יש לך דעה לגבי זה?

prizman

New member
לא ממש,

מציע שתבדוק את כל תנאי האחריות.
לא תמיד הם יכסו כל דבר, צריך לקרוא את האותיות הקטנות.

Papito

New member
עם 32 אלף פידבקים ו99.6 אחוז חיובי הייתי מזמין בראש שקט

sagiKor

New member
אמר זה שנעקץ בצורה הכי קשה שאני מכיר....

Papito

New member
יימח שמה

אותה מצאתי בפורום יד שנייה של סטיב האף. אם זה היה מתבצע דרך איביי הייתי שקט הרבה יותר.
&nbsp
דרך אגב, שלשום רכשתי סומיקרון 35 אספרית.

מי שלא יודע לרקוד אומר שהרצפה עקומה

לא מבין איך לא תקפו אותך על האיכות הזו?
(אופס, זה אתה שכל הזמן תוקף)

sagiKor

New member
אין לך עדשה ברמה של העדשה הזאת

תפוז עשו הקטנה של התמונה המקורית ופגעו בחדות.
מה שאתה רואה כאן צולם בפילם..... ועדיין נראה איכותי יותר מרוב התצלומים הדיגיטלים שאתה מעלה מהבהמה שלך... חחחח
אם אתה מנסה כביכול "להחזיר לי" אז אתה סתם יוצא כאן מטופש.

אם זה שלך זה הכי טוב

ואם זה שלי זה חרא, בהמה וכו'.
אם כתבת בהמה, כנראה שנפגעת. וטוב שכך. ככה זה כשגולשים בפורומים. תתרגל

אז לא יודע מה עשו לך תפוז, אבל אני לא הייתי מעלה את הזבל הזה מבושה.
שלא לדבר על זה שאתה לא חושב לרגע, כמה תהליכים התמונה עברה מהצילום האנלוגי על פילים ועד שהועלתה פה, שגם אם צולמה עם העדשה הכי טובה והמצלמה הכי טובה והצלם הכי גרוע, יצא שהאיכות ירודה והצילום בינוני.
ומכל זה תפוז אשמים? האמנם?
זה אתה גם בכביש שלא מאותת, חותך ונדחף, נוסע כל הזמן בשמאל ומשחק עם הסלולרי?

sagiKor

New member
נפגעתי?

ממי?
ממך?
הצחקתני...
הייתי שואל למה לדעתך זה זבל אבל אני לא באמת נותן לדעתך משקל כלשהו אז אני אחסוך לך את הזמן בלכתוב שטויות.

cipo 1

New member
הכל בסדר בצילום אולי זקוק לישור קל אבל זה כבר

תלוי ברצונו של הצלם.
חבל על הסגנון הבוטה שהתפתח כאן בהמשך השירשור.
עודד

Papito

New member
אני חייב לציין שדווקא המשחק הגיע ממך

שגיא העלה תמונה יפה שצילם בעזרת עדשה שרכשתי ושסיפרתי *לו* על כך כדרך אגב. הוא התבאס על תצוגת התמונות בתפוז ומהשלב הזה התנפלת עליו כמו בריון מקלדת ממוצע שהרגע חזר מבית הספר. לא לעניין זה המובן מאליו, אבל מה שכנראה לא מובן עבורך מאליו זה שהתנהגת בצורה מאוד לא מכובדת ובטח שלא מכבדת.
&nbsp
אני עוקב אחרי הפורום הזה, אתה טכנאי. שואף לציוד היי אנד אבל מוציא פלט לא טוב וקיבלת על זה ביקורת ולא פעם. בתגובה אתה בוחר לתקוף באופן הנמוך ביותר. בהנחה והגיל שציינת בכרטיסך נכון, אני במקומך הייתי חושב טוב טוב עם עצמי לאילו מקומות נמוכים הסיטואציה הזו מובילה אותי.

Papito

New member
ואגב, מילה על ״הבהמה״

הכוונה בהגדרה הזו הייתה כלפי המראה, המשקל והמבנה של המצלמה יחד עם העדשות שלך שכן מדובר במערכת גדולה, כבדה ומגושמת. בקיצור - ׳בהמה׳. זה לא נועד לפגוע בך או להעליב.

סיבה וסובב

שלום
תגובתי לתמונה שלו מהשרשור הזה, קשורה לתגובה שלו בשרשרשור אחר. זאת מפני שכבר כאשר התמונה הזו התפרסמה חשבתי עליה בדיוק כמו שכתבתי, רק מאחר ו-"נפרדנו" בהסכמה, שמרתי על חלקי בעסקה. שגיא הפר אותה, וגם קבע שהכל "מותר" בפורומים מבחינתו, אז הרגשתי חופשי להפשיל שרוולים ולכתוב לו בחזרה את דברי. צר לי שזה נפל בשרשור הזה.

לגבי בהמה. כן אני יודע שהדברים נאמרו על הציוד. גם אז, מאחר ואנו בפורום "ציוד" וכל אחד השקיע בו ממיטב כספו ויש לו חיבה אליו, אין מקום לכנות בכינויים
בוטים את הציוד של הזולת.
מי שהחל בכך בכלל היה slarti, במעמד פגישה שהיתה ביננו לנסיון קניה/מכירה, שהוזכר גם הוא בשרשור אחר בכלל. לקח שגיא את המילה ובחר להתבהם עמה.
כך שבעצם הוא החל ולכן ראוי להשיב לו.
לא ככה?

מכאן לכנותי בריון מקלדת? אוי יו יוי.
הבריון זה שגיא. מה שכתבתי היה רק תגובה (התגוננות?). אז מי שבחר להתנגח
ולהתנהג כאחרון הבריונים היה הוא. מזל שאתה לא שופט. ובכלל, מציע שתניח לנושא שהרי לך ולי אין מדון. וחבל שרפש יתעופף ויפגע בכך שלא לצורך.

לגבי התמונה:
התמונה לדבריו צולמה בנגטיב ועברה פיתוח (חלק לא נשלט על ידי החובב, מכיל תהליך כימי ועשויים להיות בו פגמים).
אח"כ בוצע פיתוח לנייר וסריקה של הנ"ל, או סריקה של הנגטיב. לדיגיטציה הזו בוודאי יש רזולוציה סופית קטנה משל סנסור טוב של 20MP ומעלה. כנ"ל בנוגע לצבע. עכשיו הקובץ הדיגיטאלי עובד לגודל והועלה לתפוז (בהקטנה כלשהיא, בשל מגבלות תפוז. אבל זה נכון הרי לכל תמונה שאנחנו מעלים. אבל רק החלק הזה.
מכאן להוציא את האיכות של הצילום/צלם/ציוד כלומר: שגיא, גוף מצלמה ועדשה,
ולהגיד שהתמונה משקפת משהו מזה - כן. אבל חלק מזערי.
לתת את זה כדוגמא, בתור מי שמתימר להיות "מקצועי" זו חלמאות גמורה.
וכן, לדעתי הכנה, התוצאה הסופית לא טובה.
אז אפשר לשתוק כפי שהסכמנו, אבל זה לא התקיים בחלקו בהסכם.
אפשר להגיד את האמת, שבסופו של יום נותרה האמת: "התוצאה הסופית לא טובה".
ואפשר להתבהם ולכתוב באופן ששגיא עושה כל הזמן, ולהיות נטול כל נימוסי כתיבה ופוגעני. כמאמר ר"ת של בזק:
ביקשת...קיבלת.
להראותך, שהחלק של להעיר לו בנימוס, לבקש יפה שיפסיק ולהיפרד, הכל יותר מפעם אחת, כולם נוסו.
אך הוא בשלו.
אני לא ישו ולא מריה הקדושה וכולנו חיים בישראל. אז הבלתי נמנע נפל למפתנך, ואתה הגבתה באופן חלקי לפן שלי בלבד. חבל.
לגבי העלאת תמונות לפורום הזה, אני סיימתי. הלקח נלמד. ותודה, לא תודה.
ולגבי, אני לא טכנאי. השאיפות שלי לטובה, והרחקתי ככל שהפרוטה בכיסי אפשרה. הציוד חדש ואני עדין לומד אותו.
חשבתי שע"י העלעת תמונות בודדות לפורום, אוכל ללמוד מהערות בונות שלכם. מה שקיבלתי היה הכל חוץ ממה שחיפשתי לקבל. התגובות היו פחות או יותר בפן השלישי עד שלילי מאוד. הגיע למצב שהמנהל הגיב וכתב לאחד מהם: די או ביי.
כך שזה גם החל בתחושה נפלאה, מהתגובות פה. לא בדיוק כפי שאתה מתאר אותם, אבל לא נורא.
וחבל.
ההתנסות פה התחילה יפה, בבחירת ציוד ובהתיעצות בתהליך מתכנס והגיוני.
לא חסכתי בתודות ומחמאות לפורום ולמובילים בו.
אני מצר על כך שבהתנסחויות האחרות, אין לכל אילו זכר.

למעלה