התייעצות לפני קנייה. אפשרויות

AviL30

New member
התייעצות לפני קנייה. אפשרויות

אז אני בדרך להזמנת מצלמה משנית "קלה" חדשה עם עדשות. תקציב: 4000-7000 (בחו"ל). כיום יש לי ערכת עדשות יהלום 4/3, (20mm ,75mm, 12mm, 45mm וכ"ו) שלצערי לא מצליח למכור, מקבל הצעות חסרות ערך שעדיף פשוט להשאיר.

אני מעוניין לעבור לפוג'י. המצלמה היחידה רלוונטית אלי היא X-E2S. השאר גדולות ומגושמות לי מדי. אחרי הכל מדובר במערכת משנית לניקון.

היעוד: צילומי רחוב, צילום נופים בטיולים, צילום טבע, פורטרטים של אנשים ברחוב, צילום במבנים, וצילום בערב. מצלמה קלה ומהירה.

בהמשך לנתון למעלה, גם קיימת אופציה להשאר עם המערכת 4/3, ואז אני מקבל בחינם מבחר עדשות מעולות. בתנאים מתאימים, מצליח לקבל איתן תמונות מעולות.

עם הנתון הזה אני צריך לקבל החלטה למערכת ה"קלה" הבאה. בדקתי מחירים להזמנה מחו"ל (לפני מיסים , אחריות מאק, וכל השיט). מחירים בשקלים:
1. fuji x-e2 = 1600
2. fujinon 23 f1.4 : 2500
3: Fujifilm XF 50mm f/2 R WR : 1700
-----------------------------------------------
5800 ש"ח

1.EM-5 Mark II: 2283
2. 17mm f1.8: 1100
3. 25mm f1.4 = 1397
---------------------------------------------
4783

1. pen-f + 17mm f1.8 = 4300 (קיט)
2. 25mm f1.4 = 1397
-------------------------------------------
5597

מה דעתכם?

dudi4321

Member
למה לא להיות עקבי?

מנחש שיש לך כבר כמה עדשות, נכון?
אז קנה גוף ניקון כמו D5300 ולא תזרוק עוד כסף למערכת מקבילה שונה לגמרי.
איזו מצלמה ראשית יש לך היום?

AviL30

New member
D5300 + עדשה - לא מצלמה קטנת מימדים

המטרה שלי במערכת קלה. שתהיה תמיד עלי בלי להרגיש.

sagiKor

New member
Sony RX1 לא תהיה לך תלונה על איכות התמונה והיא דיי קטנה

ברגע שאתה מדבר על סחיבת יותר מעדשה אחת זה כבר יהיה מורגש כי צריך תיק

faloou

New member
ב-M43 מספיק תיק קטן

ואפשר בלי.
אני הולך עם מצלמה ועוד פריים (או שתיים) בכיס.

steiff

New member
אולי סדרת D3x00 של ניקון?

קטנה מעט מסדרת D5x00 ועם עדשת פריים קטנה תהיה נוחה לנשיאה על הכתף.

עם כל החיבה שלי למערכות של פוג׳י נראה לי שעדיף שהמערכת הראשית והמשנית יחלקו את אותה אופטיקה.

AviL30

New member
אגב אלו בדיוק הסדרות שניקון הולכת להעיף להם את המראה

עפ"י מה שקראתי, חוץ ממצלמת הדגל שלהם והדגמים החצי מקצועיים, שאר הדגמים יוחלפו במירורלס, במימדים במקובלים למירורלס ואולי חלקם חיישן מלא.

עד שזה יהיה רלוונטי לקנייה נצטרך להמתין מספר שנים לתת להם ללמוד קצת...הדגמים הראשונים יהיו יקרים וכושלים אחרי זה מתחרה חדשה תכנס לשוק.

steiff

New member
זה לפי שמועה מספר 17 מתוך 43

יש שפע שמועות בנושא. כשתצא מצלמת מירורלס של ניקון אני אוכל לומר מהי מחליפה. בינתיים מציע לא להיגרר לספקולציות.

sagiKor

New member
לא הבנתי

אתה טוען שעם עדשות פריים איכותיות M3 מספיק טובה ובמקרה גם יש לך את אותן עדשות אז איפה הבעיה? ולמה לחשוב על מעבר לפורמט אחר?

הפוג'י XE2s היא מצלמה חמודה מאד ואני מאד אהבתי את ה XE2 שהייתה לי, אבל עלולה להרגיש לך מיושנת, מערכת הפוקוס שלה שייכת לדור הקודם, העינית לא ברמה של ה XT1 לדוגמה.
בהשוואה ל XE2s מערכת האולימפוס שלך מרגישה מהירה יותר לפקס.

אני לא בטוח שאני מבין מה אתה רוצה להשיג ולמה צריך מערכת משנית בשביל כל כך הרבה דרישות, בדיוק בשביל זה קונים מצלמה (ראשונית או איך שבא לך לקרוא לזה)

בכל מקרה, הייתי ממליץ להשיג מצלמה ועדשות של פוג'י להתנסות לפני קניה, אולי תגלה שזה בכלל לא בשבילך (כפי שעופר גילה).

AviL30

New member
המערכת הנוספת בהחלט תענה על הרבה דרישות

במערכת הראשית שלי NIKON D500, מיועדת לצילומי בע"ח וציפורים, ספורט, תעופה, ואקשן. אולי גם פורטרטים וצילומי משפחה. שאר המקרים, היא מגושמת מדי.

אז אולי המערכת המשנית, לא כזאת משנית. מצד שני, לא רוצה להסתובב עם משקולת על הצוואר או מצלמה מגושמת. בטיולים זה לא נוח.

כן, הבנתי שה- X-E2S קצת מיושנת. אבל מבחינת מימדים ועיצוב, היא בול מה שאני רוצה.

sagiKor

New member
אוקיי

עדיין ממליץ לנסות לפני שקונים
ה XE2 בגרסתה האחרונה דיי זהה ל XE2s ואפשר להשיג משומשת בגרושים, ככה שאפשר לנסות את המערכת דיי בזול

AviL30

New member
למה הרבה מוכרים את ה- X-E2s?

ראיתי לא מעט פירסומים ביד שנייה, דווקא של הדגם הזה.
מה הבעיה במצלמה הזאת, בהשוואה לדגמים אחרים?
למה היא נחשבת למיושנת? אילו חסרונות יש בגופים של פוג'י ?

הגופים החדשים של אולימפוס עמוסים בהרבה טכנולוגיה, כולל מייצב תמונה שנחשב בין הטובים בשוק. אך בדגמים הרלוונטים אלי ( EM-5 mark II ו- Pen-f), ה-continues focus לא אמין לפי חלק מהסקירות (פחות רלוונטי אלי היות ולא אצלם איתה ספורט), ווידאו בינוני ומטה.

sagiKor

New member
לא ראיתי, לפחות לא בארץ

אנשים מוכרים אותה מאותה סיבה שאנשים מוכרים 5DmIII כי יצאה מארק 4...

ה XE2s, זאת המצלמה האחרונה שיצאה עם הטכנולוגיה מהדור של ה XT1 ויש לי תחושה שזאת שירת הברבור של ליין ה XE, אני מקוה שאני טועה ונראה XE3 כי ה form factor שלה מאד מוצלח לטעמי.

נחשבת למיושנת כן מערכת הפוקוס שלה מיושנת ואין ממש מה לדבר על פוקוס עוקב וגם רמת הוידאו נמוכה. מהירות הפוקוס בפוג׳י גם תלויה בעדשות, הדור החדש מאד מהיר, הדורות הקודמים פחות.
חסרונות ויתרונות זה תלוי משתמש, אם למשל מייצב בחיישן חשוב לך אז העובדה שאין את זה בפוג׳י יכולה להוות חיסרון.
זאת גם לא מצלמה ל FPS גבוה כי בין השאר הבאפר יחסית קטן.
זה מצלמה נהדרת לגישת צילום בסיסי עם איכות תמונה מצויינת, מי שמחפש פיצ׳רים אז פוג׳י זה לא הכיוון.

אחד היתרונות של ה XE לטעמי זה המשקל הקל שלה, עבור אחרים זה מרגיש מצועצע ולא מקצועי...
החיסרון הכי גדול שלה לטעמי זה שהיא לא אטומה ובגלל זה עברתי לפרו2

faloou

New member
בזמנו שהתלבטתי בין ה-OMD ל-XE2

בחרתי בראשונה, בגלל קוטן העדשות, האטימה של הגוף, ומהירות הפוקוס. מאז הפוג'י אולי השתפרה בפיקוס (עדכוני תוכנה), אבל אני לא רואה בה משהו שייתן לך איזה יתרון מוחץ, אלא אם התפעול שלה יותר מדבר אליך.
ובגלל ששתי המצלמות מתופעלות אחרת לגמרי, הייתי שם על זה דגש במעבר ממערכת אחת לשנייה.
&nbsp
אם הייתי מחליף לפוג'י, הייתי הולך על XT1, ונהנה מהעינית (בעיני עינית זה מרכיב מאוד חשוב בתפעול המצלמה וחווית הצילום).
אחרת אתה זז הצידה, לא קדימה.
אפילו אחורה, כי יש לך פחות עדשות לפוג'י, ו-50mm על קרופ, נותן 75, שבשבילי זה אורך מוקד שנופל בין השורות. צפוף לנורמל ולא מספיק צפוף לפורטרטים.
וחסר לך המון מתחת ל-50, בטח לצילום נופים.
&nbsp
במחשבה שנייה, לא מבין איך אתה תוכל לחיות עם שתי העדשות הללו.
אופציה מוזרה.
&nbsp
עניינית, קשה להצדיק את ה-PEN F על פני ה-EM5 ii, מבחינת עלות לגוף, למרות שהיא נראית מגניבה, אבל בעסקה עם הקיט, אפשר להבין.
&nbsp
שני דברים מעצבנים ב-F. גם אם אתה לא הולך לצלם בגשם, אפשר להניח שגוף אטום עמיד מיותר. מעצבן.
גם העובדה שהעינית ב-F קטנה יותר, מעצבנת.
&nbsp
בחירה מעצבנת.
&nbsp
אבל יותר משמעותית...
&nbsp
לא יודע אם ה-17 1.8 בשבילך, אם אתה רגיש לאיכות תמונה. היא יותר בעייתית מהבדלי חיישן, ובאופן מורגש פחות טובה מה-25 1.4. כשתהיינה לך שתיהן, יכול להיות שהיא תתסתכל אותך, בגלל זה.
&nbsp
אני חושב שאני יודע מתי יש איתה בעיה (צילום מול מקור אור), אבל אני מוציא תמונות שנראות לא טוב ממנה לפעמים, והיא לא עקבית. לפעמים התמונות ממנה יוצאות מצויין לפעמים... יותר מלא חדות... חסרותניגודיות. האמת שלרב היא בסדר גמור, אבל, שוב, אתה נראה לי רגיש.
&nbsp
לא אשקיע בהחלפה שלה בפנסוניק 15, אבל היא לא ברמה של ה-25 1.4.
&nbsp
זה פוגם בחבילה של ה-PEN-F
&nbsp
על ה-25 1.4 אני ממליץ לגמרי. אני לרב מצלם איתה. אם כבר, לפעמים היא חדה לי מדי...

AviL30

New member
ל- pen-f חיישן חדש ומתקדם יותר....

לגבי עמידות למים, גם ככה העדשות שברשותי לא weather sealed (אולי ה 75 כן אבל צריך לבדוק), אז זה לא רלוונטי. מצד שני אולימפוס שמו בה חיישן חדש של סוני להבדיל מדגמים קודמים.

לגבי ה 17mm, אני לא חייב לרכוש כקיט ואז זה יוצא לי בערך 900 ש"ח פחות.
קראתי הרבה שהעדשה הזאת בעיתית. אין לי מושג למה. פשוט קשה לי להאמין, הרי שאר העדשות 1.8 שיש לי של אולימפוס פשוט חלומיות.

יש לי את ה 20mm f1.7 של פנסוניק, מעט איטית בפוקוס אבל אפשר להסתדר במקום ה 17mm באופן זמני, בכל זאת 34mm זה מרחק מוקד מאוד שימושי

sagiKor

New member
תאמין... ה 17 לא ברמה של שאר עדשות ה 1.8 של אולימפוס

ה 15 של פנסוניק מבאסת על גופי אולימפוס אם אי אפשר להשתמש בטבעת הצמצם שלה...

ה 75 לא אטומה.

sagiKor

New member
קח בחשבון שה 12-40 על גוף קטן מאד לא נוחה...

הייתה לי את ה 12-35 של פנסוניק (לפני שיצאה ה 12-40) שהיא קטנה יותר על ה EM5 הראשונה ורק בתוספת גריפ זה היה נוח, אז אתה כבר מתחיל לאבד את הקומפקטיות שאתה מחפש....
תנסה לשנות כיוון מחשבה, לחשוב על פשטות למרות המוגבלות, עזוב להסתובב עם שלוש עדשות וכל הבלאגן, בשביל זה יש לך ניקון... תחשוב לכיוון פוג'י X100f כמצלמה שתמיד איתך. תגלה שעם 35מ"מ אפשר לצלם המון דברים מנוף ועד פורטרטים.

faloou

New member
פוגי' X100 זה רעיון טוב, ואפשר...

להוסיף מתאם, ולקבל גם 50מ"מ.
בעיקר כי פורטרטים ב-35 הם תמיד עם 'אופי' או סביבתיים.
&nbsp
או לפשט דברים עוד יותר, ולקנות RX100.

למעלה