עדיין משתלם לקנות Canon 6D?

עדיין משתלם לקנות Canon 6D?

אהלן,

החלטתי שהגיע הזמן להשתדרג מה-600D החבוטה שלי ולהתחדש במצלמה חדשה. אני בעיקר מצלם נופים אז אני מעוניין לעבור לצלם ב-FF. מכיוון שעם המעבר ל-FF אצטרך להתחדש גם באופטיקה מתאימה, אני לא רוצה להתפרע יותר מדי עם התקציב. אני מוכן להשקיע עד 10,000 ש"ח על גוף+עדשה (חשבתי על Canon 16-35 F/4)

מה אתם אומרים על Canon 6D? אני רגיל ל-Canon והמחיר שלה נמוך ביחס למצלמות FF אחרות. מערכת פוקוס מיושנת וfps נמוך לא קריטיים עבור צילום נופים כך שחסרונות כאלה לא רלוונטיים עבורי. עדיין שווה לרכוש אותה בהתחשב בעובדה שהיא כבר די מיושנת והשמועה אומרת שבקרוב תצא 6D mk ii?

אשמח לשמוע מה דעתכם. כמובן פנוי גם להמלצות אחרות

הייתי בנעליים שלך

שלום
היה לי 20D ועדשת 17-85. הרבה זמן ישבתי על הגדר וחיכיתי להזדמנות.
חיפשתי את ה-TOP.
לגבי FF, יש בו יתרון והוא ניכר. המחיר והמשקל צריכים להלקח בחשבון.
אני אישית הייתי ממליץ על עדשת ה-24-105 (לא ה-II). היא ממש זולה: כ-2,700 ש"ח בלבד.
אני רכשתי את ה-16-35 F4L והיא די מיותמת. התחום של 24 די מספק. אני מניח שבערים או בתוך מבנים כמו כנסיות ה-16 יבוא לידי ביטוי.
אם תצא 6DmkII היא תהיה יקרה יותר. אולי שווה לך לחכות עם השילוב של ה-24-105 הזולה יחסית (לעומת ה-II).

ravivme

New member
זמן מצוין לבחון מה יש לניקון להציע

הרי אתה הולך למכור את כל ציוד קנון שיש לך.
אז מה הטעם לקנות מצלמה כמו 6D שהיא כל כך בסיסית וחסרת מעוף ?
אתה יכול לקנות ניקון D750 ועדשת 24-120 F4 שתיתן לך מענה מצוין להתחלה.
זה נכנס בול לתקציב, ומדובר בגוף שאוכל את ה- 6D לארוחת בוקר.
אם אתה כבר מוכן לעבור למירורלס אז סוני A7II עם עדשת סוני 24-70 F4 יתנו לך מענה גם כן.
בקיצור, תתחיל לגשש בעולמות אחרים חוץ מקנון כי אין לך סיבה מיוחדת להשאר במערכת הזו.

sagiKor

New member
המלצה אחרת

למה אתה צריך FF לצילום נופים?
זאת הייתה דרישה נכונה לפני כמה וכמה שנים אבל היום יש לך חיישני קרופ בעלי 24MP שמספקים פירוט מצויין ובשידוך לעדשות טובות הפירוט נשמר וגם חדות גבוהה.
מערכת של פוג'י למשל שבוססת על ה XT2 עם עדשת ה 10-24 נותנת מענה מצויין.
אם כבר FF אז כבר לנצל את הפירוט הגבוה יותר של חיישנים מפורטים יותר סביב ה 36MP אבל כאן אתה כבר כנראה בורח מהתקציב.

steiff

New member
משתלם מאיזו בחינה? כלכלית? איכות?

לצילום נוף נחוצה רזולוציה גבוהה של חיישן ועדשה.

עומק שדה, גם אם הוא בהחלט פרמטר שמשפיע על הקומפוזיציה, לא מצריך עדשות מהירות במיוחד ולא מצריך חיישן גדול. אם תמצא עדשה שכבר בצמצם 4 על חיישן קרופ נותנת תוצאות חדות שמפיקות את המיטב מהחיישן, דייך. ממילא בצילום נוף אתה נמצא כמעט תמיד בפוקוס לאינסוף או קרוב אליו.

רזולוציה של 16 מ׳פ ומעלה ישנה היום כמעט בכל חיישן של כל מצלמה, כולל ״קרופ״ ואפילו מ43.

אופטיקה טובה בצמצם 4 גם כן לא קשה במיוחד למצוא. בדוק את אורך המוקד השימושי לטעמך. על פי רוב צילומי נוף נעשים באורכי מוקד קצרים, אקוויוולנטים ל-15-35 מ׳מ (על פ׳פ). אבל זה ממש לא מחייב אותך... אפשר לצלם נוף גם באורכי מוקד גדולים יותר. תלוי מאד בקומפוזיציות ובטעמך האישי.

הבחירה ב-6D ״בגלל שאתה רגיל לקנון״ היא שיקול סביר, אבל במעבר מהתפעול החד-גלגלתי של 600D לתפעול הדו-גלגלתי של מצלמה מתקדמת ממילא תצטרך ללמוד לתפעל את המצלמה מחדש, כך שהייתי נותן לעניין הזה משמעות פחותה לעומת בחירה בחיישן ברזולוציה גבוהה, ובעיקר - בעדשה איכותית באורכי המוקד הרלוונטיים.

בתקציב שלך פוג׳י X-T2 עם 10-24 או 16-55 ואם תרצה להוסיף גם צייס 12 או עדשת פריים ידנית רחבה של סמיאנג יענו על הצרכים.

מצלמת FF, ולא משנה כרגע של איזה יצרן, תהיה יקרה, גדולה, כבדה, ותייקר גם את האופטיקה באופן משמעותי. זה יהיה כדאי רק במידה ותשאף להגיע בהמשך לחיישנים ברזולוציה מעל 30 מ׳פ, שבעולם ה״קרופ״ כרגע לא נראית זמינה.

dudi4321

Member
בתקציב הזה?

היתי לוקח D750 ניקון או D800 ניקון ועדשה 2.8 24-70 ועדשה קבועה 14ממ למשל סמיאנג. יד2 יש בשפע.
או לחילופין מצלמת קרופ כמו D7200 ועדשות 10-24 + 18-140VR חדשות.
וגם קונה טיול לחו"ל לממש את צילום הנופים. עדיין תשאר עם עודף.

יעקב ו

New member
שיקול נוסף בצילום נופים

הוא גודל המצלמה.
אם אתה מסתובב במכונית ומצלם אז זה לא חשוב.
אבל אם יוצא לך ללכת ברגל ולצלם (אפילו בטיול קצר ברגל בהר הכרמל למשל) אז חשוב שהמצלמה תהיה קלה לנשיאה. אחרת יקרה אחת מן השתיים - תסתובב ותסבול מהמשקל, או שתחליט להשאיר אותה ולצלם בטלפון.
&nbsp
יש היום מצלמות קטנות שנותנות תוצאות טובות וכמעט לא ניתן להבחין בהבדל בינן לבין FF.
הבחירה היא בין סוני/פוג'י ופורמט APSC או M43 ואז פנסוניק או אולימפוס.
&nbsp
לטעמי בטיול רגלי יש רק תיק אחד על הגב ואז יש בו בגדים, מזון, שתיה ומצלמה קטנה. אם יש תיק שכולו מצלמה אז איפה השאר?

prizman

New member
זה לא כ"כ חד משמעי,

לפחות אני לא הצלחתי לפענח את הכל.צילמתי בכמה עשרות מצלמות, אם נדבר על
10 השנה האחרונות, ההבדל בין מירורלס, חישן קרופ או חיישן מלא הוא כמעט בלתי נראה.
אפשר כמובן למצוא הבדלים אבל זו חפירה שאני לא ממש מאוהב בה.
ההבדלים בין העדשות מורגשים הרבה יותר, לי לפחות. בגופים לא ממש.
מבחינת משקל, אני לא מוצא הבדל בין האולימפוס הגדולה שלי לקנון או ניקון
ברמה דומה ועם עדשה דומה.
אז למה אני עם שתי אולימפוס עכשיו?
זה בערך כמו שתשאל אותי מדוע אני עם בת הזוג שלי.
כי ככה זה.
יש בעולם אינסוף אפשרויות, אין לי כוונה לנסות את כולן.

OM602

New member
לצילום סטטי \ נינוח \ מוקפד כזה הכיוון הוא בהחלט נכון

והגוף הופך להיות יותר גב דיגיטאלי מאשר מצלמה. בתוך כל המערכת "לפני הקליק" הוא הרבה פחות חשוב מאשר עדשות, פילטרים, חצובה, ראש. גוף דור אחד או שניים אחורה ישאיר תקציב גדול יותר לעדשות. בהמשך אפשר לחשוב גם על פיתרונות "טכניים" כמו קאמבו אקטוס.

6D יהיה פיתרון טוב ובמירורלס אפשר לחשוב על A7 דור ראשון. הייתרון של A7 הוא ביכולת להרכיב כמעט כל עדשה ומתאם, פתח לעדשות FF קלות וקטנות יחסית (כולל קיצוניות כמו 10ממ) ו\או לעדשות FF או אפילו MF וגדולות יותר ומתאמים עם יכולות מעניינות כמו טילט ו\או שיפט, עולם ומלואו.

פיתרון קרופ יהיה זול וקל בהרבה וגם עבורו יש עדשות מצויינות, בין אם ייעודיות למירורלס ו\או קרופ ובין אם כאלה שמכסות FF במבט לעתיד. למעשה גם עם ה 600D הקיימת (אם היא תקינה) אפשר ללכת רחוק מאד מאד עם עדשות איכותיות, פילטרים, וראש טוב תרתי משמע

למעלה