צילום מקצועי - תהיות

צילום מקצועי - תהיות

שלום
הבחנתי בסיקור מפגש רה"מ עם הנשיא אמש, בצלמים שעמדו מהצד. לכ"א היו 2 מצלמות:
אחת עם עדשת טלה רגילה (גוף העדשה היה שחור),
ועוד אחת עם עדשת טלה זום לבנה (גדולה יחסית) ופלש.
אני מניח שהציוד שלהם היה של קנון (כך זה נראה) ושמדובר במצלמות FF ועדשות L.
היות ואין להם זמן להחליף עדשות וזה יכול להיות ההבדל בין לצלם תמונה או לא לצלם, ואת הצורך ב-2 מצלמות.
ברם בחישוב מהיר של המשקל מדובר ביותר מ-5 ק"ג ציוד תלוי להם על הצוואר...
האם אני טועה?

sagiKor

New member
לא טעית

לרוב צלמי עיתונות מסתובבית עם שני גופים כשעל אחד יש 24-70 ועל השני 70-200, בתיק גם תהיה לעיתים עדשה רחבה וגם איזו עדשת פריים מהירה וגם פלאש אחד או שניים. בנוסף לזה יהיה להם גם מחשב נייד בתיק. לפעמים יש היכן להניח את התיק, לעיתים הכל עליך כל הזמן.

אבל מה רצית להגיד בעצם?

מחשבות

New member
תגיד, אמרו איזו מצלמה יש להוא שצילם את השוטר הרוצח מתורכיה,

שצילם את התמונה המהוללת?

שמאוד כבד להם

שלום
וגם לזהות פחות או יותר את הציוד. הרי בזה אנו עוסקים.

sagiKor

New member
אני לא עוסק במה אחרים מצלמים

בחירה של צלם אחר לא תשפיע עלי בקניית ציוד.
אני בוחר בציוד שכיף לי להשתמש בו.

זה שמאד כבד להם זאת בחירה שלהם, יש היום אופציות קלות יותר, גם לצילום העיתונאי זה מחלחל אם כי יחסית לאט, רובם עדיין מפחדים להיתפס כלא מקצועיים או לא רציניים. חלקם כבר משלבים גם וגם.
כבד זה עניין של הרגל, שאתה חיי עם תיק צילום עליך רוב היום, רוב השבוע, רוב החיים זה הופך לחלק ממך.
יש מקצועות שבהם הפק"ל כבד יותר...

dudi4321

Member

אני היתי שם בתחילת ינואר.
אני אוהב לחפש מקומות ולצלם משהו חד פעמי.

steiff

New member
שכחת להוסיף לרשימה גם שפופרת וולטרן

ומנוי שנתי אצל כירופרקט.

זה חלק מן ההילה של הגילדה

אפשר כמובן להסתפק בהרבה פחות ציוד מבלי להתפשר על התוצאות, אבל הנורמה המקצועית מחייבת. בפרט במקצוע חסר רחמים שכזה. למעשה צלם המערכת הוא חיה בסכנת הכחדה. רוב העיתונים מעדיפים לרכוש תצלומים מסוכנויות הידיעות או מפרילנסרים, שלא לדבר על crowd sourcing. למען האמת, בימינו אין צורך ביותר מצלם סטילס אחד לשם תיעוד של מסיבת עיתונאים או ארוע דומה. שורות הצלמים ביציע, שכולם משקיפים מאותה זווית באמצעות אותן עדשות נראות לפעמים קצת פאתטיות.

prizman

New member
כמה שאתה צודק. וזה עצוב.

רוב התמונות שאני רואה בעיתונים ברחבי העולם הן תמונות שצולמו ע"י סוכנויות, צלמי עיתונות לפני שנים
או יחס"צ.
מספר צלמי העיתונות ממש כיום מתמעט וחבל.
זו הסיבה בגללה אני אוהב את מה ששגיא עושה למרות שלפעמים אני לא מסכים איתו,
הוא מצלם את החיים.
זה גם מה שאני משתדל לעשות, כמובן שאני לא יכול לשפוט אם אני בסדר או לא וגם לא מפרסם הרבה, אבל זו מהות הצילום לדעתי.
עזוב אותי מטכניקה, עזוב אותי מדיגיטלי או פילם, כל מה שאני מבקש מצילום הוא את החיים.

enigo

New member
גילדה שאכן לא ברור כמה זמן תשרוד. דוחקים את הצלמים המקצועיים

לפינה מבחינת תשלום, כאשר הצד השני של המטבע הוא חוסר אכפתיות מוחלט לאיכות. נראה שרק במגזינים ובמוספי סוף שבוע (7 ימים, הארץ וכו') עוד יש עורכים שאכפת להם מהתמונות שצמודות לכתבה. בכל שאר המדיות - יוק. אני רואה לפעמים תמונות שהייתי מוחק מהסלולאר על סעיף איכות בסיסית - ומתפרסמים באתרים שונים.

למעלה