המלצה על עדשת מאקרו לקנון 70d

המלצה על עדשת מאקרו לקנון 70d

שלום לכולם,
אשמח לשמוע המלצות.ודיס-המלצות לעדשות מאקרו למצלמה שלי. אני לא צלמת מקצועית, אבל נהנית לעיתים לצלם אובייקטים מאד מקרוב.

תודה!

dudi4321

Member
החדות מתקלקלת

יש גם מרחיקי עדשה ללא אופטיקה ויש גם אפשרות להפוך עדשה.
כל השיטות לא נחשבות מקצועייות.

Jack D Ripper

New member
כמה קרוב?

עדשת מאקרו נדרשת לצילום אובייקטים קטנים מאוד (חרקים לדוגמא) והיא עדשה ייעודית. אם את רוצה לצלם אובייקטים גדולים יותר (פרחים לדוגמא) ניתן למצוא עדשות זום שמאפשרות לבצע צילום תקריב די טוב.

האובייקט אותו את רוצה לצלם גם ישפיע על אורך המוקד הנדרש. אם את רוצה לצלם דברים סטאטים כמו תכשיטים, אין מגבלה של אורך מוקד וניתן לקנות עדשות זולות יחסית. אם את רוצה לצלם חרקים אז נדרשת עדשה שמאפשרת מרחק עבודה סביר כדי לא להבריח, ואז נדרשת עדשה ארוכה יותר שגם עולה יותר.

תודה, התשובה שלך בהחלט עוזרת לי להתמקד

אני פחות ציידת חרקים, אם כי גם אותם אני אוהבת לצלם. יש לי עדשת זום, והיא לא מאפשרת לי לצלם מקרוב כמו שאני מעוניינת, בגלל שהיא לא מסוגלת לפקס ממרחקים כאלה.
שאלתי מחברה טמרון 90 מ"מ ומאד נהניתי. שמעתי גם על הקאנון 100 דברים טובים (והיות שיש לי חיישן קרופ, אז זה שווה ערך לעדשות ארוכות יותר..). תהיתי אם יש עוד אופציות דומות, והאם יש כאן מי שיכול להצביע על יתרונות וחסרונות של העדשות בתחום הזה.
אנסה לצרף צילום לדוגמה.

steiff

New member
מהתואר שלך, ומהדוגמאות, את לא מחפשת ממש מאקרו

אלא רק יכולת למקד מטווח של פחות מחצי מטר.
מאקרו, בהגדרתו, הוא מצב בו תוכלי למקד על אובייקט שגודלו כגודל החיישן ממרחק כזה בו הוא ימלא את כל התמונה.

מאחר ואת מצלמת אובייקטים גדולים ממימדי החיישן, את לא צריכה עדשה שמוגדרת ״מאקרו״ אלא כל עדשה שיכולה להתמקד ממרחק קרוב. עדיף עדשות ״פריים״ משום שיש להן על פי רוב מרחק מיקוד מינימלי קצר לעומת עדשות זום.

כמה קרוב זה ״קרוב״? זו שאלה מעניינת... להערכתו עדשת 50 מ׳מ או יותר תמלא את המשימה.

יש לי 50ממ פריים, אבל היא לא מתפקדת כל כך קרוב.

יש עדשות מומלצות של 50 עם מרחק פוקוס מינימלי קצר יותר?

יש עדשות 50 מאקרו של קנון ושל סיגמה

שתיהן עתיקות וזולות יחסית, אבל עדיין נחשבות איכותיות. לפני שתרכשי, כדאי להתבונן ,בדוגמאות מצולמות כדי להתרשם. יש לציין שעדשת 60 מ"מ תתאים למגוון רחב יותר של נושאים מאשר עדשת 50 מ'מ (על המצלמה שלך).

אדייק, ברשותך.

עדשת ה 50mm f/2.5 אכן מגדילה 1:2. יש רכיב ייעודי בשם life size converter (מורכב בפנים מ extension tube ו tele extender) שהופך אותה ל 70mm f/3.5 macro עם הגדלה 1:1

enigo

New member
זה להרחיב, לא לדייק. אם כבר אנחנו מדקדקים

sagiKor

New member
50 מ"מ סטנדרטית לא תתאים

עדשות 50 מ"מ מאפשרות מרחק מיקוד מינימלי סביב החצי מטר, זה פשוט לא מאפשר להתקרב מספיק.
עדשות זום לרוב מאפשרות לצלם ממרחק של 20 ס"מ כך שהן כבר עדיפות...

למעלה