מחפשת מצלמה מתאימה

מחפשת מצלמה מתאימה

שלום רב,
אני צלמת חובבנית. מעולם לא למדתי צילום. יש לי שני ילדים קטנים ואני מחפשת מצלמה איכותית שתתאים לצילום ילדים, שתוכל לקלוט תמונות לא מטושטשות כפי שעושה מצלמה הנוכחי שלי- Canon Power Shot Elph 150is.

מה בדיוק עליי לחפש. האם קשור למהירות התריס?

בתודה מראש!

Jack D Ripper

New member
צילום ילדים

בצילום ילדים יש שתי בעיות שנובעות מהתזזיתיות שלהם
1. מהירות התריס (כמו שכתבת) שתאפשר להקפיא תזוזה.
2. מהירות הפוקוס. המצלמה צריכה להספיק לכוון את הפוקוס ולצלם לפני שהם זזים.

הבעיה עם מהירות התריס היא שצריך הרבה אור. כשמצלמים בחוץ הבעיה קטנה אבל בצילום בבית בד"כ אין מספיק. הפתרון הוא מצלמות שעובדות ברגישות גבוהה בלי יותר מידי רעש.

הפתרון הפשוט לשתי הבעיות היא מצלמת DSLR. אלו מצלמות עם חיישן גדול יחסית ומערכת פוקוס מהירה. החסרון הוא בגודל ובמחיר. אפשר גם לקנות מצלמה חסרת מראה שנותנת ביצועים דומים מבחינת רעש ומהירות פוקוס בחבילה קטנה יותר ומחיר גבוה יותר.

רצוי שתכווני לטווח תקציב וגודל הציוד הנדרש כדי למקד יותר.

טווח תקציב וגודל המצלמה

ג'ק, המון תודה על התשובה המפורטת!

לא משנה לי הגודל, אך כמובן שעדיף כמה שפחות גדול.
התקציב 800-1000 ש"ח.

faloou

New member
מצלמת DSLR לחובבים (רמת כניסה)

עם מצבי 'סצינה' שונים. מצב "ספורט" (או דומה) יתאימו לצילום ילדים. יש גישה ישירה מהחוגה הראשית.
ייתן לך שיפור ענק על פני המצלמה הקיימת שלך.
&nbsp
DSLR אלו מצלמות גדולות יחסית, עם יכולת להחליף עדשות. כשקונים, צריך לקנות מצלמה שבאה עם עדשה (מה שנקרא עדשת kit). אילו לא עדשות מצטיינות, אבל ביחס למה שיש לך, השיפור עדיין יהיה גדול מאוד, מכל בחינה (איכות תמונה באור נמוך, מהירות פוקוס, קצב צילום).
אבל, אני ממליץ ללכת קודם לחנות ולראות אם מצלמה כזו מתאימה לך, מבחינת גודל.
&nbsp
זו האופציה הזולה ביותר:
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=919735
עם העדשה, בערך 1,600 ש"ח.
&nbsp
כמובן שהתמקצעות מסויימת בשימוש בפוקוס עוקב, הבנת מהירות תריס, שיטות מדידת אור, ועוד ישפרו את התוצאות מאוד, אבל ברור שלא לכולם יש סבלנות לזה...

למעלה