עדשה רחבה לקנון

חכםפסח

New member
זה לא נוגע ישירות לנושא השרשור, אבל...

הגבולות בין אורכי המוקד והשמות של הקטגוריות לא קבועים בסלע.

לדוגמא, יש מי שמגדירים את טווח אורכי המוקד הנורמליים (ל FF) מ 35 עד 70 מ"מ. פעם הציעו עדשות פריים קיט לפילם באורכי מוקד של 55 מ"מ, וגם היום עדשות הפריים העיליות החדשות של צייס וניקון הן, בהתאמה, 55 מ"מ ו 58 מ"מ. אין שום הגיון להכניס אותן לקטגוריה של short tele.

[פעם גם היו עדשות קיט 35-70/80mm, לדוגמא זה מה שהגיע עם המינולטה פילם שלי, שכיסו את אורכי המוקד הנורמליים.]

הקטגוריה של רחב כוללת את אורכי המוקד 24 עד 35 מ"מ, ומעבר לזה נמצא סופר \ אולטרה רחב. ניתקלתי באתרים שמגדירים את ה medium tele מ 70 מ"מ עד 200 מ"מ, ומשם והלאה סופר טלה.

שורה תחתונה, השאלה היא לא איך קוראים לאורכי המוקד, אלא אם הצלם מסוגל להעריך מתי איזה אורך מוקד שימושי ומה המשמעויות של השימוש בהן, לדוגמא איזה אורך מוקד מתאים לצילום קבוצתי \ כמה מרחב ריק להשאיר בפינות בגלל עיוות, ומאיזה אורך מוקד הוא צריך חצובה.

steiff

New member
אורך המוקד לא הוזנח

יש לקנון שתי עדשות 24מ׳מ:
פנקייק זולה 24/2.8 שמיועדת לחיישני קרופ.
פריים מהירה ויקרה ל-FF 24/1.4

ויש גם 20/2.8

תלוי מה סגנון הצילום המבוקש. אם חדות בשוליים היא לא צורך קריטי אז הפנקייק יכולה להיות אופציה מעניינת.

חכםפסח

New member
לקנון יש ארבע עדשות 24מ"מ

הפנקייק (עם STM, ללא מייצב) למצלמות קרופ.
ה 24mm f/2.8 הישנה ל FF.
ה 24mm f/2.8 החדשה עם USM ומייצב.
ה 24mm f/1.4, עדשת L עם USM ובלי מייצב.

[אתר EF Lens עוזר לעשות סדר באיזה עדשות יש לקנון.]

לענ"ד, העדשה הראשונה היא האופציה המתבקשת.

השלישית (מחליפה של השנייה, שלא מעניינת בהקשר הזה) עשויה להיות חלופה סבירה, לדוגמא בגלל המייצב והמנוע המהיר יותר, אבל היא עולה עוד 1,400 שקל.

ה f/1.4 עולה צפונה מ 6,500 שקל, נראה לי overkill בהקשר הנוכחי.

לא משנה לי הדיוק

הדיוק בזווית קצת פחות משנה לי. אני צריכה זווית של סביבות ה 35 ומחפשת עדשת שתתן מענה טוב. עד היום עבדתי רק עם עדשות טלה ולא מכירה את הרחבות יותר

העדשה האיכותית ביותר בתחום הזה

היא כנראה סיגמה 24 מ"מ ART. יתכן שתמצאי את הקנון 20 מ"מ שימושית יותר בזכות זווית הראיה שלה (יש גם סיגמה 20, אבל זאת עדשה ענקית).

sagiKor

New member
כן זה זום....

וגם אם "כלום" הרי אם השואלת מתעניינת בבוקה איך עדשה סופר-רחבה עם צמצם 4.5-5.6 בכלל יכולה לבוא בחשבון?

sagiKor

New member
מעדיף בירה קרה

מחפשת רק עדה באורך מוקד קבוע

תודה, אבל אני ממש לא רוצה זום. העדשות באורך מוקד קבוע גורמות לי להתאמץ יותר בצילום ואני אוהבת את זה☺

ravivme

New member
מצאתי הזדמנות

אני לא מכיר את המוכר אז זו לא ממש המלצה.
אבל לקנות ביד2 זה יתרון גדול, במיוחד אם בסוף העדשה לא לטעמך.
פשוט לא מפסידים כסף אחר כך אם מוכרים.

עוד אופציה

קנון מייצרת עדשת 24 מ"מ יעודית לקרופ - היא קטנה, עולה חצי מזאת שקישרו אליה במעלה השרשור, והבקורות מעידות עליה שהיא טובה.

אם המייצב האופטי חשוב לך באורך המוקד הזה, עוד חלופה היא ה Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM. המחיר שלה גבוה יותר, אבל הבקורות עליה לא פחות טובות, ותקבלי את הגמישות של זום שווה ערך ל 24-88mm.

אפשר קישור?

היתה לי 17-55 אבל מעדיפה עדשה ללא זום. תוכל לשים פה קישור ל24 ממ המיועדת לקרופ? לא יודעת למה אבל לא מצאתי עליה שום ביקורת, לטוב או לרע...

למעלה