בקשה לעזרה - בחירת מצלמה למתחילים

havingFUN

New member
בקשה לעזרה - בחירת מצלמה למתחילים

אהלן, אשמח לקבל מכם הכוונה :)

אני מחפשת מצלמה "מקצועית למתחילים" - מניחה שDSLR זו הקטגוריה שתתאים לי. (בעבר היתה לי מצלמת דמוי DSLR. היא היתה חביבה, אבל הרגשתי שלא מאפשרת לי מספיק חופש)
אבל אתחיל בזה שאני מבולבלת: האם מצלמות DSLR מגיעות ללא כל עדשה?! או שמדובר בעדשה מאוד בסיסית? והאם העדשה הבסיסית הזו מאפשרת הן צילום רגיל למרחק והן צילומי מאקרו?
אני לא מעוניינת להסחב עם כל מיני עדשות (לפחות לא כרגע), אבל כן רוצה מצלמה עם עדשה שמאפשרת קצת (הרבה) לשחק עם המרחק וכו. אוהבת לצלם בעיקר נופים,פרחים ובעלי חיים, לפעמים גם שווקים או מקומות הומי אדם.

תקציב - אני די זורקת מספר, אבל 3000?

אשמח גם לדעת מה דעתכם על רכישת מצלמה יד שניה.
תודה!!

sagiKor

New member
תשובות

מצלמת DSLR היא בעצם מערכת שמורכבת מגוף ומעדשות מתחלפות.
את הגוף ניתן לקנות בנפרד ללא עדשות או כקיט עם עדשה בסיסית שהיצרן מציע.

לרוב יש שתי אופציות לקיט, הזולה יותר שמגיעה עם עדשה בעלת זום קצר יחסית כמו 18-55 וקיט יקר יותר שמציע זום גדול יותר כמו 18-105 או 18-135 או 18-140.

יש גם חנויות שמציעות קיט משלהן כמו שילוב גוף ודשת זום של 18-200.

כל העדשות האלו לא נותנות יכולות מאקרו אמיתיות. ב DSLR בשביל לקבל יכולות מאקרו צריך עדשת מאקרו נפרדת.
מה שכן, לפחות העדשות בעלות הזום הגדול יותר מאפשרות לבצע צילום תקריב שיכול לספק אותך. כך שלפחות עבור ההתחלה אין צורך להשקיע בעדשת מאקרו יעודית.

יד-2 יכולה להיות אופציה טובה שמוזילה עלויות אבל רצוי להבין קצת בציוד צילום, במחירי השוק ורצוי מאד להגיע לבדיקת הציוד וקנייתו במלווה אשר מבין עניין. אם אין מלווה שכזה אז עדיף לקנות חדש.

אם את יכולה להגדיל את התקציב לאזור ה 3500 תוכלי לקנות ניקון D5500 עם עדשת ה 18-140 שהיא כנראה המצלמה הכי טובה בקטגוריה שלה.

havingFUN

New member
בהמשך לשאלה שלי

קודם כל תודה על התגובה :)
רציתי לדעת מה דעתכם על Nikon D3400?
מצאתי דיל די נחמד... איך היא ביחס למצלמה שהצעת לי?

sagiKor

New member
זאת גם מצלמה טובה

היא מקטגוריה נמוכה יותר. ל D5500 יש מעט יותר פיצ'רים

havingFUN

New member
עוד שאלה:)

קודם כל - איזה פיצרים לדוגמא?
ומה היית ממליץ יותר - את הD3400 עם עדשה 70-300
או D5500 עם עדשה יותר בקטנה?
(זה בהתאם לדילים של בלאק פריידי שאני מוצאת כרגע :) )

sagiKor

New member
תשובות

השוואת המפרט הטכני והפיצ'רים בין המצלמות וכלי לראות כאן:
https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=nikon_d3400&products=nikon_d5500
או כאן
http://cameradecision.com/compare/Nikon-D5500-vs-Nikon-D3400

הבדלים בולטים לטובת ה D5500
1. מסך מגע ברזולוציה גבוהה יותר והוא גם מפרקי, ב D3400 המסך הוא לא מגע ומקובע במקומו.

2. יותר נקודות פוקוס (מערכת פוקוס עדיפה)

מבחינת שאר הפרמטרים הן מאד דומות. ה D3400 חדשה יותר וצמצמה את הפערים בין הקודמת (D3300) מול ה D5500

לגבי העדשות, ה 70-300 היא עדשת טלה המיועדת לצילום אובייקטים מרוחקים. היא לא מתאימה כעדשה כללית לשימוש יומיומי. זאת עדשה בנוסף ולא עדשה יחידה. עבור כל כל מצלמה שתבחרי, תצטרכי עדשה כללית יותר כמו עדשת הקיט, ה 18-55 או שדרוג שלה עבור טווח גדול יותר כמו ה 18-140.

למעלה