התיעצות לפני קניה

התיעצות לפני קניה

שלום וגמר חתימה טובה (בהודו החג כבר יצא)

1. האם חיוני לרכוש ל-5D פלש, הרי אין מובנה?
האם ה-600EX-II RT של קנון מומלץ?

2. עד כמה GRIP חשוב? ב-DSLR זה לא נחוץ לעוד כוח (סוללות) לצילום מהיר?
3. פילטר / מגן: האם CANON מקורי או אחר?

תודה על ההמלצה ל-16-35mm F/4. הביקורות מעולות ומחמיאות מאוד.

ravivme

New member
תמיד אפשר לעשות השלמות

הייתי בלי פלאש במשך 4 שנים והסתדרתי יפה בלעדיו.
לאחרונה קניתי משהו סיני ב- 250 ש"ח או פחות שעושה את העבודה רק בגלל שיש לי פרויקט צילום קטן שמצריך את זה.
הוא גם מועיל בצילום ארועים (גם משפחתיים) או בתור Fill-Flash אם יש לך כוח לסחוב אותו.
זה הכל תלוי במה שאתה מצלם ובצורת העבודה שלך.
אפשר להתחיל בלי ולהשלים במידת הצורך.
גריפ נראה לי די מיותר.

Jack D Ripper

New member
תשובות

1. תלוי באופי הצילום שלך. אני אוהב לצלם עם, אחרים מצלמים כמעט אך ורק בלי.
ה600 זה הכי טוב שיש. אם התקציב לא מוגבל אז לך על זה, אחרת אפשר לשקול אפשרויות זולות יותר.
2. קצב הצילום לא משתנה. סוללה נוספת לא ממש נדרשת (הסוללה מספיקה למאות תמונות ולוקח שניות להחליף). כלומר נשאר רק הנוחות. המצלמה עצמה די גדולה אז גם אם יש לך ידיים גדולות היא נוחה. אם חשוב לך צילום אנכי ולא אכפת לך מהגודל והמשקל, תקנה.
3. אם יש צורך בפילטר זה דיון שלם (ולא תקבל בו תשובה). בכל מקרה אם אתה מחליט להשתמש בפילטר, תקנה איכותי - מהסדרות הטובות של Hoya או B+W. אין משמעות לפילטר מקורי.

steiff

New member
תשובותי

מן הסתם תקבל מכל אחד תשובה אחרת משום שאין לשאלות הללו תשובה חד משמעית. תלוי מאד באופי הצילום.

1. לא. מעדיף להשתמש בתאורה הטבעית הקיימת, והמצלמות היום מאפשרות רעש נמוך ב-iso גבוה, כך שהפלאש לא נחוץ במרבית הסיטואציות. יש סיטואציות בהן יש בו תועלת, ובשבילן מספיק לרוב פלאש בעוצמה חלשה יחסית. פלאש תותח כמו ה-600 מתאים בעיקר לצילום אירועים בהם הוא יעבוד קשה.

2. מיותר.

3. לא זה ולא זה. סוכך שמש. אם בכל זאת אז הויה מהסדרה האחרונה.

חובב1

New member
תשובות

תתחדש, גריפ מיותר לדעתי עבורך, כפי שאמרו, הסוללה מספיקה לכמות גדולה מאוד של תמונות ועדיף לסחוב סוללה נוספת מאשר גריפ.
כמה השתמשת בפלאש עם ה- D20? אם לא הרבה, אז הייתי הולך דווקא על פלאש קטן יותר של קנון (כמו 430, אפילו אולי 280...) - כזה שאפשר לשים בתיק מבלי להרגיש את משקלו.

slarti

New member
תשובות...

כמו שכבר ענו לך
גריפ זה מיותר. תקנה עוד סוללה או שתיים וסגרת עניין.
מגן לעדשה- אין בעיה לקנות צד ג' - זה סתם חתיכת פלסטיק
פילטרים - אישית אני קונה פילטרים לעדשות היקרות שלי. HOYA PRO CLEAR עושה את העבודה מצוין. מציע לך לקנות גם HOYA PRO CIRCULAR POLARIZER.
&nbsp
פלאש - כמו שכבר ענו לך - תלוי בך... אני משתמש מעט בפלאש, אבל תמיד יש לי. לפני שבוע התנדבתי לצלם אירוע עבור חבר. לא היה עובר בלי פלאש (עם כל הכבוד ל-ISO גבוה....).

למעלה