שאלה בנושא זיכרון במצלמות

שאלה בנושא זיכרון במצלמות

שלום וגמא חתימה טובה

בקנון 20D הישנה שלי הספירה של התמונות היא לאחור.
אם אני מכניס זיכרון של 1GB הוא מראה שנותרו לי XXX תמונות לצלם.
עם צילום של כל תמונה המספר מתקדם לכיוון ה-0.
הכנסת זיכרון של 8GB חוצה את קו ה-1,000 ולכן אין מעקב אחר התקדמות עד שלא אצלם מאות ואולי אלפי תמונות...
מה ההמלצה לגודל הזכרון במצלמה של 30MP עם ווידיאו של 4K?
(ה-5D mark IV)
לטעמי זה משהו סביב ה-64GB או יותר! האם אני טועה?
אנא עזרתכם.
תודה

slarti

New member
לטעמי 64G זה מעט...

אני משער שאתה מתכוון לצלם RAW.
אין לי את ה-5D האמורה ביד, אבל אני מנחש שמדובר בסדר גודל של 50מגהבייט לקובץ RAW בודד. אם תצלם JPG+RAW כנראה שמשהו כמו 70 מגהבייט.
&nbsp
בכרטיס 64GB תוכל להכניס קצת פחות מ-1000 תמונות ככה. זה לא שזה "רע", אבל זה לא המון לטיול רציני, במיוחד כשמתחילים לצלם ב-BURST. מעבר לזה - וידאו 4K גם נוטה לתפוס הרבה מקום.
&nbsp
לי יש מצלמה של 16מפ, עם קבצי RAW של בערך 16-17מגהבייט, ואני עכשיו עם כרטיס של 128GB. זה קצת "מותרות" אבל הוא היה ממש זול (40$) אז קניתי אותו. אבל פחות מ-64GB למצלמה שלי היה מעצבן אותי. לשלך לדעתי 128GB זה סוג של מינימום הכרחי.
&nbsp

steiff

New member
אפשר להחזיק יותר מכרטיס אחד

שאלה של הרגלי שימוש. אם אתה מצלם בדרך כלל פחות מאלף תמונות בין פריקות של התמונות למחשב וגיבויים, תוכל להסתדר גם עם כרטיס קטן יותר.
אצלי 32 ג׳ב על חיישן 16 מ׳פ ו-64 ג׳ב על חיישן 36 מ׳פ מספיקים, אבל אני לרוב לא מצלמם יותר מ-500 תמונות בין פריקות וגיבויים ובכלל לא מצלם ווידאו. אם הרגלי השימוש שלך שונים - כרטיס גדול (שגם יקר יותר) יכול להועיל לך.

יש להבחין

לסטילס, כרטיס של 64Gb יהיה די והותר בשימוש נורמלי.
לוידאו 4K, קח בחשבון בערך 1.5Gb לדקה של סרט. רצוי להשתמש בכרטיס מהיר ככל האפשר למטרה זו. לפחות UHS-II.
בכל מקרה מומלץ להחזיק בכרטיס זכרון נוסף. אף פעם אינך יודע מתי תזדקק לו.

חובב1

New member
כל מי שהתיייחס לווידאו כאן

לא שם לב שהמצלמה הזו מצלמת 4K ברוחב פס נתונים אסטרונומי של 500Mbps (בגלל השימוש בקודק ארכאי MJPEG). זה בין פי 5-20 יותר מכל מצלמה שאתם מכירים.

enigo

New member
מהתיאור של ה-20, אני מבין שאתה מצלם JPG. אם כך, 64 זה די

והותר

ravivme

New member
אין תשובה אחת לשאלה הזו

הכל "תלוי".
בעיקר תלוי בוידיאו כי זה זללן נוראי, ולאור מה שנכתב פה הוא פיראנה בגודל של לוויתן כחול.
אבל... אם אתה מצלם סטילס אז 32GB זה גודל טוב מאוד.
אני לא מת על כרטיסי ענק. מעדיף להחזיק 2-3 כרטיסים יותר קטנים. היום זה לא עולה הרבה כסף. בטח לא ביחס למחיר הכולל של המצלמה ושאר הציוד הנלווה.

למעלה