תמונות ראשונות של ה-EM1

ravivme

New member
למה אני בדז'ה-וו ?

נראית ממש כמו הקודמת, לא ?
מה בעצם ההבדלים העיקריים בין הגופים ?

slarti

New member
תשובות רשמיות - מחר...

היא נראית מאוד דומה. אם אתה רוצה להיות "קטנוני" - על מה שאפשר לראות מהתמונה הבודדת הזאת:
- דלת גדולה יותר (כנראה DUAL CARD SLOT)
- עוד כניסה מצד ימין (מיקרופון אולי? מי יודע)
- עינית שנראית קצת יותר גדולה (אבל לא בטוח)
- ביטול של ה-ACCESSORY PORT (ובא לציון גואל... )
- מצבי CUSTOM בחוגה (C1, C2, C3).
- נראית קצת יותר שמנה....
&nbsp
מעבר לזה - לפי השמועות:
- חיישן 20מפ עם קריאה מאוד מהירה (למזעור ROLLING SHUTTER)
- מערכת AF משופרת (עד כמה? נראה מחר)
- שיפור בביצועי ISO (חלק מהשמועות)
- וידאו 4K (את מי שזה מעניין)
- מייצב תמונה משופר כמו ב-EM5-II
- מצב HIGH RESOLUTION מרובה חשיפות - אבל בשונה מה-EM5, הוא יתאפשר בצילום מהיד ללא חצובה.
&nbsp
אבל שוב - זה הכל שמועות, פרטי מידע, ושאר ירקות.
&nbsp
מחר בערב ההכרזות בפוטוקינה.
&nbsp

volcman

New member
בשעה טובה ומוצלחת

מחכה להכרזה, ואז תיפתח ההתלבטות הגדולה בינה ובין ה-XT2.

bulb

New member
הנה מגיע ה-GAS...

אחרי שראיתי לא מעט תוצאות של ה-X-Pro2, ההתלבטות בין ה-m43 לפוג'י גדול מאי פעם.
אני מושקע כבד (הן במשקל והן בכיס) בעדשות m43, אבל אם הפלט של הדור החדש של פוג'י כל כך טוב כמו שטוענים, אז אין לי בעיה לעבור צד (בעצם, נשא במחנה המירורלס).
כיום יש עדשות פוג'י מקבילות לעדשות m43 כמעט בכל טווח/צמצם, וזה עוד לפני שמדברים על האיכות האופטית.
טוב, בהחלט הולך להיות מענין...

sagiKor

New member
אין הבדל גדול בפלט לעומת חיישן ה 16MP

רק שאתה מקבל את זה היום ב 24MP.
השיפורים העיקריים ב XPRO2 הם תפעוליים כמו מערכת פוקוס עוקב מהירה יותר.

bulb

New member
השיפור ברזולוציה זה רק הדובדבן. עקב האכילס בדור הראשון היה

האיטיות. זמני כתיבה ארוכים, פוקוס איטי להחריד... זה טוב ויפה אם אתה מצלם בסטודיו או עצמים סטטיים, אבל לצילום ילדים או צילום רחוב זה היה קשה מאוד עד בלתי אפשרי.
זה שופר ב-X-T1 (במיוחד עם FW4.0), אבל נראה שעכשיו פוג'י ביצעו עוד קפיצה קדימה ב-X-Pro2 (ה-X-T2 עם אלגוריתם טוב יותר במערכת הפוקוס העוקב).

טוב, נחכה להתרשמות שלך. אה, תתחדש?

sagiKor

New member
למה להשוות לדור הראשון?

כשמדובר בדור רביעי שמחליף דור שלישי?
דור ראשון - XPRO1 / XE1
דור שני - XE2
דור שלישי - XT1 / XT10 / XE2s וגרסת 4.00 ל XE2
דור רביעי - XPRO2 / XT2
בדור השלישי אין אף אחת מהבעיות שאתה מציין, האם זה על סמך קריאה או התנסות?

בפוקוס סינגל שהשוו את ה XPRO2 לדור שלישי מצאו שיפור זניח, בפוקוס עוקב יש שיפור.
אני עשיתי השואה בין ה XPRO2 ל XE2 מבחינת ביצועים באיזו גבוהה (6400) ומצאתי שאין הבדל, גם נירמול הקובץ של ה XPRO2 ל 16MP שאמור לתת יתרון, לא נותן שום יתרון בבחינה ברמת הפיקסל.

אני מצלם רחוב וילדים עם פוג'י מהדור הראשון והסתדרתי עם זה יופי, בטח ובטח עם דור שלישי.

לא בטוח שתזכה לשמוע התרשמות שלי, אין לי ממש סיבה טובה לשדרג.
אין לי בעיה עם 16MP, אין לי בעיה עם מהירות הפוקוס, מהירות הכתיבה או מהירות התגובה של ה XE2 לדברים שאני מצלם איתה... אני אוהב שהיא קלה וקטנה.
ובכלל את רוב הצילום שלי אני עושה עם מערכת אחרת....
הדבר היחדי שחסר לי באופן כללי זה אטימות לצילום בתנאי מזג אוויר שדורשים את זה.
עכשיו שיש את ה 23מ"מ החדשה אז יש סיבה לקנות גם מצלמה אטומה, אבל ב XPRO2 יש מכסה של שקע סינק שאצל כולם נופל ואובד והלכה האטימות ולא ממש בא לי על ה XT2, אם ה X100F שאמורה לצאת ב 2017 תהיה אטומה זה יהיה להיט מבחינתי, אבל אני בספק שזה יהיה הכיוון. אם אופציה מעניינת לאטימות תבוא ממקור אחר אז גם טוב, לא חייב פוג'י, בינתיים עוד קיץ

bulb

New member
התנסיתי רבות ב-X-E1, קצת ב-Xpro1 וב-XT1 (לפני FW4.0).

עד כמה שה-X-T1 הרגישה מגיבה יותר מהר משתי הקודמות, הפוקוס שלה עדיין לא היה ברמה של פנסוניק (SAF בתנאי שטח).
מבחינת ארגונומיה וממשק משתמש נוח לי עם הפנסוניק (לאולימפוס יש כמה נקודות מעצבנות, במיוחד במערכת התפריטים), אבל עם הפוג'י נכנסים למוד אחר (השליטה בצמצם מהעדשה,לדוגמא, היתה נוחה ושימושית).
מבחינתי האטימות הכרחית - לעיתים יותא לצלם בשטח רטוב/מאובק - כל הגנה היא מבורכת.

sagiKor

New member
ה XT1 עברה שני עדכונים משמעותיים ששיפרו אותה

אבל אם אתה זקוק לפוקוס עוקב בפוג׳י אז כנראה שרק ה XT2 תענה לצרכים.
אם כי פנסוניק עדיין מציעים פוקוס מצויין. אולי הפתרון עבורך זה GH4/5 או GX8

slarti

New member
הייתי מסתכל על ה-EM1 החדשה...

121 אזורים פוקוס מבוססי פאזה.
18FPS ב-CAF
&nbsp

sagiKor

New member
מצטער, אני יודע שיהיה לך קשה לשמוע את זה אבל....

המצלמה הזאת כבר בגודל של DSLR או לפחות בגודל של מצלמות מתחרות עם חיישנים גדולים יותר.
העדשות הטובות עבורה, גדולות, כבדות ויקרות אפילו יותר ממקבילות עבור חיישנים גדולים יותר.
איזו סיבה יש במצב כזה להשאר במערכת נחותה עקב החיישן הקטן?

אני מאד אוהב את הפורמט של M43, אני אפילו משתעשע עם הרעיון להחזיר לתיק שלי את הפורמט הזה באיזושהי צורה אבל היתרון הגדול של M43 הוא הקוטן ואם מאבדים את זה אז כבר עדיף מערכת מבוססת על חיישן גדול יותר.

slarti

New member
ה-EM1 החדשה בגודל דומה מאוד לישנה

אז אני לא יודע למה אתה אומר את זה.
והעדשות פנסוניק החדשות ממש לא גדולות.
ואגב - אני לא מסכים עם הטענה שה"עדשות הטובות גדולות וכבדות יותר".
תראה לי עדשת 24-70 באיכות של ה-12-40 של אולימפוס ששוקלת 380 גרם.
תראה לי עדשת 14-28 באיכות של ה-7-14 ששוקלת 500 גרם.
&nbsp

ravivme

New member
סוני צייס 16-35 F4 שוקלת קצת מעל 500 גרם

היא מיועדת ל- FF (!) והיא פשוט מדהימה. אין מילים.

sagiKor

New member
אזכיר לך שגם APS-C זה עדיין חיישן גדול יותר מ M43

לא צריך לרוץ ל FF.
אתה מדבר על עדשות שהן בסטטוס של "בפיתוח", בוא נדבר על הקיימות, בוא נדבר על שתי החדשות שהוכרזו, בוא נדבר על 12מ"מ של פנלייקה או על ה 42.5 מ"מ של פנסוניק, או על ה 7-14 של אולימפוס...

slarti

New member
אוקיי אז בוא תראה לי עוד מצלמה...

שיודעת לצלם 18FPS עם פוקוס עוקב ו-121 נקודות פוקוס קרוס טייפ ששוקלת מתחת ל-500 גרם, ונדבר... :)
&nbsp
והעדשות החדשות הן לא "בפיתוח" - הן לפני שיחרור.
&nbsp
וה-7-14 של אולימפוס עדיין קטנה בהרבה מה-14-28 של ניקון למשל, וגם תומכת בפילטרים מרובעים של 100ממ ולא 150ממ.... שגם זה מקטין את החבילה.
&nbsp
אבל אני שמח שהשגתי אותה מאוד בזול כדי שאוכל למכור אותה בלי להפסיד, כי ה-8-18/2.8-4 הרבה יותר מדברת אלי והיא תהיה קטנה יותר גם מה-16-35/4 של קנון או ניקון או סוני.
&nbsp

sagiKor

New member
עוד פעם אתה משווה ל FF

א. אל תזרוק לי פרמטרים שיווקיים שלא נבדקו בשטח, אני אשלח אותך לקרוא את ההכרזה של ה XT1.... ותבין מה זה הכרזה ומה זה מספרים ומה זה עובדות בשטח...
ב. סוני A6300 וגם ה XT2 כבר בחוץ עם משקל של 500 גרם ופחות ועם נתונים מוכחים, אני מבטיח לך שהבדל יכולות הפוקוס יהיה הרבה פחות מורגש ממה שאתה חושב ואתה לא תקוע עם חיישן קטן
ג. כל מה שיש לי לומר זה פוג'י 10-24

אתה באטרף של החלפת עדשות וציוד, אז אולי אתה לא כל כך מרוצה מהפורמט הנהדר הזה?
נראה לי שאתה צריך לחזור הבייתה לקנון, ההכרזה החדשה שלהם אמנם מרגישה קצת מיושנת אבל יחד עם העדשות שהוכרזו נראה שזה בדיוק מה שאתה מחפש.

slarti

New member
אני ממש לא באטרף של החלפת ציוד ועדשות

אני משתמש באותו ציוד כבר הרבה זמן. קניתי טלפוטו איכותית כי נסעתי לאפריקה וקניתי עכשיו 7-14 כי אני רוצה להתמקצע יותר בצילום נוף. בעקבות הרכישות הגעתי למסקנה שיש לי הרבה ציוד ואני מוכר חלק מהציוד הישן שלי.
&nbsp
אז כן, אני מתלהב מהעדשות החדשות כי בהנחה שהן טובות, הן מייצגות בעיני את הבלאנס המושלם של טווח, גודל, ו(בתקווה) איכות. וכי לא אכפת לי לשדרג כשאני לא מפסיד על זה כסף (ובדרך שבה אני קונה ומוכר עדשות אני לעתים נדירות מפסיד עליהן כסף).
&nbsp
וההיפך הוא הנכון - אני *מאוד* מרוצה מהפורמט. זה לא אומר שאני לא שואף לשיפורים.
&nbsp
ואני באמת לא מבין למה אתה צריך להיות אנטיפט, בפרט שאני חושב שעדיין לא הגעתי לכמות העדשות והמצלמות שאתה קנית ומכרת.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה