המלצה על מצלמות קלות משקל ואיכותיות

rutei7

New member
המלצה על מצלמות קלות משקל ואיכותיות

ברצוני לקנות מצלמהקלה ואיכותית במקום קנון 650D שהיא איכותית אבל כבדה לטיולים בחול
בתודה
רותי

sagiKor

New member
צריכה עדשת זום או עדשת פריים מספיקה?

האם צריך מערכת בעלת עדשות מתחלפות או עדשה קבועה על המצלמה?
אם לא צריך עדשות מתחלפות אז:
אם עדשת פריים מספיקה אז הייתי הולך על הפוג'י X100t.
אם צריך זום אז הייתי הולך על הפנסוניק LX100

אם רוצים מערכת בעלת עדשות מתחלפות
אז אפשר ללכת על הפוג'י XT10 עם עדשת ה 18-55 במקרה של זום או את עדשת ה 27מ"מ במקרה ורוצים פריים קטנה
או ללכת לפורמט ה M43 בשביל לרדת בגודל עוד יותר ואז הייתי הולך על הפנסוניק GX85 עם עדשת ה 12-32 במקרה שרוצים זום או על הפנסוניק 15מ"מ במקרה שרוצים פריים קטנה.

rutei7

New member
מצלמות קלות

תודה רבה על המידע.
המליצו לי על סוני אלפא 6000.
האם היא איכותית?

sagiKor

New member
המצלמה איכותית

עדשת הקיט ממש לא
עדשות איכותיות לסוני יהיו גדלות וכבדות
הפוג׳י XT10 עם עדשת הקיט עדיפה, עם עדשת ה 18-55 היא טיפה גדולה וכבדה יותר אבל האיכות אף גבוהה מהקנון שלך...

אילן די

New member
היא איכותית בצירוף עדשה מתאימה

יש עדשות קלות לסוני a6000.
מנסיון, עדשת הקיט אינה גרועה כל כך ואפשר להתחיל איתה. אפשר לשדרג אותה לצייס 16-70 f/4. אם את מעוניינת בפריים, יש כמה אופציות קומפקטיות וזולות יותר.

eliyaho555

New member
הקיט סוני לא נופלת נהפוך הוא,מעדשת קנון דומה STM בדוק .

eliyaho555

New member
האם עדשות הצייז והסוני לא מיוצרות באותו בת חרושת ,ב2 שמות ?

שונים מה סוני מחזיק שניי בתיי חרושת ,או מייצר באותו מקום עדשות סוני ,ועדשות צייז

sagiKor

New member
כן, שני מפעלים שונים

עדשות צייס מתוכננות ע״י צייס בגרמניה ומיוצרות במפעל של קוסינה ביפן.
עדשות סוני מיוצרות במפעלי סוני.

אני מסכים עם שגיא

עדשת הקיט של סוני לא משהו, היא לא מספיק חדה ואיטית לטעמי.

בדיעבד, אני מצטער שלא קניתי את המצלמה בלבד, כי העדשה הזו סתם תופסת אבק בארון ואני לא משתמש בה.

בעיקר עדשות ידניות ישנות

יש המון כאלו באיכות מעולה ובמחירים מצחיקים.

אם אני כבר חייב עדשה אוטומטית, אני מעדיף אחת מהסיגמות 2.8.

a6000

rutei7

New member
מצלמה קלה

תודה על. המידע היום אני מצלמת בקנון 650 dעדשה 18-135
סליחה על הבורות מה ההבדל בין עדשת זום ועדות פריים התקציב שלי הוא 4000 ש״ח איזו מצלמה ללא מראה ואיכותית אני כולה להשיג?
תודה על העזרה

ravivme

New member
אז ככה

כידוע לך מצלמה באה עם עדשה שקובעת במידה רבה את איכות התמונה ואת גודל ה"חבילה" שאת נושאת על עצמך.
מצלמות קטנות יותר מ- DSLR בעלות איכות תמונה זהה נקראות "מירורלס".
מכיוון שלרובן יש חיישן דומה/זהה בגודלו למה שיש בקנון שלך, גם גודל העדשות דומה.
לצערנו, למעט פוג'י, אין מצלמת מירורלס עם עדשה בטווח 18-135, וגם היא תכניס אותך להוצאה כספית גבוהה ממה שתכננת מכיוון שרק העדשה עולה כ- 2400 ש"ח.
לכן עם המעבר לגוף קטן יותר תצטרכי להתפשר גם על טווח העדשה, שיהיה קצר משמעותי - 18-55 למשל.

אופציות :
  1. פוג'י X-T10 עם עדשת 16-50 (עדיפה ה- 18-55, צריך לבדוק מחירים)
  2. סוני A6000 עם עדשת 16-50
  3. אולימפוס E-M10 עם עדשת 14-42

המצלמות האלה שונות בצורה שלהן, בגישה שלהן ובתחושה שהן מספקות.
אני מאוד ממליץ לגשת לחנות גדולה שמחזיקה אותן במלאי ולהתרשם קודם כל פיזית - מה נראה לך מבחינת אחיזה, משקל, מיקום עינית, שליטה בפקדים.
בשורה התחתונה - כולן טובות, לכל אחת יתרונות וחסרונות משלה, וכולן קטנות יותר ממה שיש לך כיום.
העדשה הטובה ביותר היא בפוג'י.
החבילה הקטנה ביותר היא בסוני.
הדבר הכי קרוב בתפיסת העולם ל- DSLR היא האולימפוס (אבל גם עם החיישן הקטן ביותר).

rutei7

New member
תודה

תודה עלה המידע החשוב עשית לי סדר בדברים
כנראה

האם ההפרש בין הפוגי 50 ופוגי 55 הוא משמעותי וכדאי להשקיע עוד. כ8000-9000 ש״ח כדי לא להתאכזב
תודה
רותי

sagiKor

New member
ההבדל בין 50מ"מ ל 55מ"מ הוא לא משמעותי

עדשת הקיט של ה XT10, ה 16-50 מצד אחד רחבה יותר בצד הרחב אבל קצרה יותר בצד הצר. היא קטנה יותר והצמצם שלה סגור יותר והשליטה על הצמצם היא מהמצלמה ולא טבעת על העדשה. אופטית היא מעט נחותה יותר מה 18-55.

מה שחשוב יותר להבין ששתי העדשות יציאו זום קטן יותר מה 18-135 שיש לך היום והשאלה היא האם עדשה קצרה יותר תספק אותך?

לפוג'י יש גם עדשת 18-135 אבל היא תהיה באותו גודל ומשקל של ה 18-135 שיש לך עכשיו, מה שאומר שמעבר לעדשה כזאת עם ה XT10 חוסך לך רק 200 גרם.

אם את מוכנה להתפשר בזום ולעבור לעדשה כמו 18-55 אז אם תקני עדשה כזאת לקנון שלך, היא תהיה קלה ב 100 גרם מהמקבילה של פוג'י (אם כי קצת פחות איכותית) ואז ההבדל בין מערכת הקנון למערכת הפוג'י יהיה רק 100 גרם... אני בכלל לא חושב שזה מעבר נבון לעשות.
ההבדל המשמעותי בין מירורלס ל DSLR מבחינת גודל ומשקל מתבטא כשיש מערכת מרובת עדשות.

לכן, אני חושב שאם את ממש מנסה לרדת במשקל וגודל אז את צריכה לבחון או מצלמה קומפקטית איכותית או מערכת שמבוססת על חיישן קטן יותר כמו שיש לאולימפוס או פנסוניק להציע.
אישית הייתי הולך על הפנסוניק LX100, מצלמה קומפקטית (ללא עדשות מחלפות) עם חיישן גדול יחסית, תפעול נוח, עינית טובה, קלה, קטנה, עדשה מצויינת, וידאו מצויין, פוקוס זריז. את המצלמה הזאת אפשר להחזיק במקביל לקנון שלך, לקחת אותה כשרוצים משהו קליל ואת הקנון אם את עדיין מתכננת לצילומים יותר "רציניים" או כשצריך את הזום הגדול יותר. לפי זאפ היא עולה רק 2600 ש"ח, מחיר מצויין והרבה יותר זול מלהכנס למערכת שלמה חדשה.

steiff

New member
לדעתי הכיוון צריך להיות מצלמה קומפקטית

מצלמות חסרות מראה אכן מעט קטנות (יחסית ל-650D לא בהרבה) וקצת יותר קלות, אבל מדובר בקצת, לא בהבדל דרמטי.
אם את רוצה לראות שינוי של ממש במשקל לטעמי ישנן שתי אפשרויות:
1. מצלמה קומפקטית איכותית בעלת חיישן 1״ כמו סוני RX100 (ממש קטנה) או ניקון DL (יש כמה דגמים בעלי טווחי זום שונים). אפשר להגיע במצלמות האלה לטווח זום אקוויוולנטי ל-18-135 (בחלק מהדגמים).
2. מצלמה מסדרת ״1״ של ניקון שהיא בעלת חיישן דומה למצלמות הקומפקטיות שציינתי אך בעלת אפשרות להחלפת עדשות.
החיסרון של חיישן קטן קיים, אבל במגבלות המחיר והמשקל - זה הכיוון הרלוונטי לדעתי.

למעלה