SHUDDUP AND TAKE MY MONEY!!! אולימפוס משיקה 12-100/4.0

כשקראתי את זה חשבתי עליך

אני מנחש שזאת תהיה מפלצת קטנה. מינימום חצי ק"ג ו-10 ס"מ אורך. כנראה שהיא תתאים לצילום אירועים יותר מאשר ל-walk around.

slarti

New member
אני לא חושב...

F4 לא מתאימה לאירועים... אני חושב שהיא מיועדת לשוק ה"טיולים" שרוצה איכות גבוהה - הרבה אנשים מבקשים עדשה "כללית" טובה F4 או משהו בסגנון. אבל אם היא תהיה מפלצת אי אפשר יהיה למכור אותה..... קצת יותר גדולה מה-12-40 יכול לעבוד, אבל הרבה יותר אני לא חושב....
&nbsp

slarti

New member
ועוד קצת על ה-EM1 החדשה....

http://www.43rumors.com/ft5-confirmed-trusted-sources-e-m1ii-4k-improved-truepic-af-system/
&nbsp
- חיישן 20מפ של סוני (כנראה אין התפתחות בעולם האורגני =/). לא ברור אם הפוך או לא.
- 4K
- שני חריצי כרטיסי זכרון
- מצב HIGHRES ידני (!!!)
- שיפור גדול באוטופוקוס
- עינית חדשה וטובה יותר
&nbsp
תוכרז בספטמבר....
&nbsp
נראה מה תהיה התשובה של פנסוניק עם ה-GH5... אבל זה נשמע מעניין בינתיים.

צפוי

כל המצלמות ה"רציניות" החדשות מיועדות לתת פייט לניקון D500. מעניין אותי יותר לדעת האם המצלמה הזאת תציע חדשנות בתחום הצילום החישובי (מעבר ל-high-res, שלא מפיל אותי מהכסא). הסוללה החדשה מרמזת על כך.

slarti

New member
דווקא לגבי ה-HIGHREZ

דיברתי עם חבר שיש לו EM5-II ואומר שהוא משתמש בזה תמיד כשיש לו הזדמנות על מה לשים את המצלמה. שזה נפלא.
&nbsp
לגבי עוד יכולות חישוביות? נראה... הם גם כתבו שאמנם אין GLOBAL SHUTTER אבל שהם צמצמו את הרולינג שאטר במצב האלקטרוני למינימום זניח (ככה כתוב, רק מבחנים יוכיחו) - וזה יכול להיות עוד פיצ'ר טוב.
&nbsp
&nbsp

אני חושב על כיוונים אחרים

למשל:
* יישור אופק אוטומטי
* הטיית החיישן לשם הרחבת השליטה בעומק השדה
* dual ISO לשם הרחבת הטווח הדינאמי
* קריאה רציפה מהחיישן תוך כדי החשיפה על מנת להפחית את רמת הרעש
* panning אוטומטי ע"י הזזת החיישן

volcman

New member
נראה לי שאני כל כך הולך לקנות אותה...

(לא, אין שום דבר רע ב-EM-5, חוץ משדרגת מצוייה :))

sagiKor

New member
עזוב אותך משטויות

אחרי שרגילים לאיכות אופטית גבוהה קשה לחזור לסופר-זום בינונית
צלם מה שאפשר ואל תתעסק במה שאולי היית יכול אם הייתה לך 12-10000...
לדעתי היא תהיה מפלצת ואם לא אז היא תהיה דיי בינונית.

slarti

New member
היא הולכת להיות בסדרת ה-PRO

אז *סופר זום בינונית* היא לא הולכת להיות.
נכון לכרגע - אין עדשת PRO אחת של אולימפוס שהיא לא יוצאת מן הכלל.
אם היא לא תהיה, זה יהיה מאכזב.
יש סיכוי אבל שהיא תהיה גדולה מדי.
&nbsp
בכל מקרה - נחכה ונראה. אני לא לחוץ - לא לשדרג את ה-EM1 שלי ולא לשדרג את ה-12-40/2.8 שלי.

ravivme

New member
אתה מכיר זום X8 איכותית ?

אני עוד לא מצאתי, וגם לא הייתי מפתח ציפיות במקומך.
ה- PRO זה אומר בעיקר איכות בניה, אטימות וכו'.
לא חושב שבמובן האופטי היא תתחרה בפריים או ב- 12-40.

אילן די

New member
יש כאלה אבל הן עצומות

לקנון יש 28-300 L עבור FF. זוהי עדשה עצומה עם מנגנון פוש-פול אבל היא איכותית בהשוואה לעדשות סופר זום ואין לה צמצם קבוע. היא בגודל של עדשות טלפוטו זום גדולות כמו 70-200 f/2.8 או 100-400.
לסוני יש את ה- 24-240 ל- FF. זו עדשה לא כל כך גדולה (בערך בגודל של 24-70 f/2.8) יחסית. אין לי אותה אבל כל מי שהשתמש בה הופתע מאד לטובה כולל צלמים כמו טריי ראטקליף. גם לה אין צמצם קבוע.

ravivme

New member
"בהשוואה לעדשות סופר זום"

עם המשפט הזה אני מסכים, ואפשר להניח שאולימפוס ייתנו קצת יותר מהממוצע.
אבל מי שרגיל לצלם עם 12-40 ועם פריים לא יתפעם ממה שה- 12-100 הזו תציע, אני מוכן לחתום על זה.
תמיד תלווה את זה מילה כמו "יחסית" או "כמעט" או "על יד".
אין מה לעשות, לאופטיקה יש חוקים מאוד ברורים, ואין טעם לפתח ציפיות שווא.
גם טרקטור לא יהיה טוב במסלול המירוצים, לא משנה כמה שדרוגים יעשו לו במנוע.

steiff

New member
גם לניקון יש 28-300 ל-FF

עדשה לא נורא גדולה ולא נורא כבדה אבל מתארכת המון. שימושית מאד וגם החדות בכלל לא רעה (בשביל סופר זום) אבל הבוקה מחורבן.

עדשת טיולים למי שמשתמש ביום-יום בעדשות מקצועיות. במקום לקחת לטיול המשפחתי ארבע עשרה עדשות גדולות וכבדות לוקחים אחת במימדים בינוניים. כמובן שזו פשרה באיכות, אפילו פשרה גדולה, אבל מדובר בטיול משפחתי, לא בסשן צילומים מקצועי.
להשתמש בה כעדשה העיקרית לעבודה מקצועית על מצלמת FF עתירת פיקסלים? פחחחחח.....

וחוץ ממנה יש לניקון גם 18-300 למצלמות קרופ. עוד מפלצת גדולה וכבדה אבל מכפלת זום פנטסטית, ולמרות שלא ניסיתי אותה - הביקורות די חיוביות.

sagiKor

New member
אבל כל הקטע הוא....

שהיום בשביל טיולים גם לא צריך מפלצת כזאת, יש קומפקטיות מספיק טובות ואיכותיות וגם עם זום מספק.
ואם פשרה באיכות אז הרי שלמM43 יש כבר הרבה זמן עדשות כלבו כאלו.

steiff

New member
נכון

ובגלל זה העדשה הזו היא לצלם שהמצלמה שיש לו היא ניקון FF והוא לא רוצה עוד מצלמה רק בשביל הטיולים המשפחתיים,ְאז הוא קונה עדשה. כלכלית זה משתלם יותר מ-m43 עם עדשה.

sagiKor

New member
במחיר שלה אתה קונה קנון G3x

מקבל זום גדול יותר ונשאר עם עודף
ולא צריך להסחב עם משקל DSLR FF ועדשה ענקית

slarti

New member
אני לא חושב שזה באמת מיועד לטיולים

אני חושב שזה מיועד לסוג של צלמי עיתונות ופפרצי שרוצים להיות מאוד זריזים בטווח, ועדיין לקבל את היכולות המתקדמות של פוקוס וקצב צילום מהיר של מצלמת DSLR רצינית.

sagiKor

New member
אני מכיר הרבה צלמי עיתונות

אף אחד לא מסתובב עם עדשה כזאת
כולם עם שני גופים כשעל אחד יש 24-70 מהירה ועל השני יש 70-200 שהיא גם יכולה להיות f/4

למעלה