אז עברתי למירורלס

כייף לי

New member
אז עברתי למירורלס

יותר נכון בתהליכי מעבר (מצלמת DSLR קנון ו2 עדשות עדיין ברשותי)
כמו שמציינים רבים, גם אני, בעקבות צורך עיקרי, הפחתת משקל הציוד שאני סוחבת!

רכשתי Sony A7 II + עדשה 24-70

אני בעוד מספר ימים טסה לגרמניה, לתערוכת מטעם העבודה, ומאמינה שבין לבין אצא גם לצלם.
מחפשת עדשה נוספת - רחבה ואולי בהמשך גם עדשת טלה ומאקרו.
חשוב שתהיה אופטיקה טובה (אם כי הבנתי שה24-70 לוקה בחסר בענייין הזה)

המלצה נוספת שאשמח לקבל:
תיק צילום שניתן להכיל בתוכו מקבוק 15, מצלמה עם עדשה או שניים וקצת ציוד אישי. חשוב שיהיה תיק נוח וקל!

אשמח לקבל המלצות
תודה

sagiKor

New member
תתחדשי

את בטוח שעם העדשות שאת מתכננת את באמת חוסכת בגודל ובמשקל?
איזו 24-70 קנית? את הישנה עם צמצם 4 או החדשה עם צמצם 2.8 שהיא יותר איכותית אבל גם גדלה וכבדה יותר.

כייף לי

New member
תודה שגיא

כרגע אני עם עדשה אחת
ומרגישה בהבדל במשקל וגם בגודל
מדובר על ה24-70 צמצם 4 , לא החדשה :(

אילן די

New member
המלצות

כמה עדשות רחבות:
- אני משתמש ב- 16-35 f/4. היא חדה וקונטרסטית כמו שצייס צריכה להיות. היא טובה יותר בצד הרחב. ממליץ מאד.
- אני משתמש גם בפויטלנדר 21 מ״מ f/1.8. זוהי עדשה ידנית ואני משתמש בה בעיקר לצילומי שמי לילה. זוהי לא עדשת מערכת ותצטרכי מתאם ממאונט M של לייקה עבור מאונט FE. פויטלנדר הוציאו לאחרונה גם עדשת 15 מ״מ ו- 10 מ״מ למאונט FE.
- אם מחפשים משהו בתקציב נמוך - סמיאנג 14 מ״מ f/2.8 - עדשה ידנית, לא ניתן להרכיב עליה פילטרים כיוון שהאלמנט הקדמי בולט החוצה. יש לי אותה והיא טובה בהתחשב במחירה אבל סובלת מעיוותים.
- עוד משהו בתקציב לא גבוה זה סוני 28 מ״מ בתוספת מתאם שהופך אותה ל- 21 מ״מ. פחות ממליץ על השילוב הזה. המתאם הופך את העדשה לכבדה והאיכות פחות טובה מהצייס. יש גם מתאם נוסף שהופך את העדשה לפיש איי. נחמד אם את מעוניינת באפקט הזה. ה- 28 מ״מ עצמה היא עדשה קטנה, קלה וטובה מאד בהתחשב בעלות שלה. אני משתמש בה הרבה ומשאיר את המתאמים בבית.
- כמה אופציות נוספות: צייס לוקסיה 21 מ״מ f/2.8, זוהי עדשה ידנית. צייס באטיס 18 מ״מ f/2.8 החדשה. פוקוס אוטומטי. שתיהן נחשבות לטופ. אין לי את שתי העדשות האלו.

לגבי תיק. אני משתמש ב- Peak Design everyday messenger שמתאים למה שתיארת.

מאקרו - כרגע יש רק עדשת מערכת אחת : סוני 90 מ״מ מאקרו מסדרה G. עדשת מאקרו ופורטרטים מצויינת. אם אני לא טועה, ב- DXO זו עדשת האוטופוקוס החדה ביותר שיש היום, לכל המערכות. כיוון שזו עדשת מאקרו - הפוקוס הוא לא מהמהירים שיש אבל הוא מדוייק ועובד מספיק מהר עבור שימושים רגילים.

Schrodingers Dog

New member
הערה קטנה

בלי לפתוח דיון שלם, לגבי המשפט האחרון על עדשה הטובה ביותר ב DXO: מסיבה לא ידועה הם לא בודקים מצלמות ועדשות של פוג׳י אז זה לא מדויק להגיד ״העדשה החדה ביותר, לכל המערכות״ ואולי יש עוד חברות/עדשות שהם לא בודקים.

אילן די

New member
כתבתי במפורש

״ב- DXO זו עדשת האוטופוקוס החדה ביותר שיש היום, לכל המערכות״.

כייף לי

New member
תודה אילן :)

את העדשות, אני קוראת עוד קצת בנט ואבדוק אותן יותר לעומק, בחנות (משקל נוחות)
את ה16-35 אני מאוד חושקת בה, אך היא לא זולה... קלה יחסית 518 גר וקוצרת מחמאות...

בנוגע לתיק, הוא יפה מאוד ולטעמי, אך נראה לי שאעדיף תיק גב.
יש לך המלצה לתיק גב?
ושוב תודה על הפירוט

אילן די

New member
אני משתמש בתיק גב קטן יחסית

שניתן להכניס אליו מקבוק פרו 15. זה Thinktank Urban approach. תיק טוב ונוח. ממליץ עליו ועל תיקים של Thinktank באופן כללי אם מראה התיק זה לא משהו חשוב במיוחד.
אם מראה התיק כן חשוב ואת רוצה משהו אופנתי יותר. ממליץ על החברה הזו: Ona. יש לי את התיק הקטן שלהם - The Bowery שהוא שימושי מאד למי שרוצה לקחת רק מצלמה ושתי עדשות (או אחת גדולה) וקצת אביזרים, ואני שוקל לקנות אחד נוסף, גדול יותר. אולי את זה. יש להם גם תיקי גב.
חברה נוספת שמייצרת תיקי מצלמה מעוצבים, פופולרית במיוחד אצל בעלי לייקה, נקראת Billingham.

sagiKor

New member
יש לי את ה Ona Prince street

יש לו סטייל אבל אני לא ממש ממליץ עליו.
א. הוא כבד, מאד... אולי גרסת הבד קלה יותר אבל העור מאד כבד יחסית.
ב. יש בו הרבה מקום מבוזבז, הוא גבוה על מנת להתאים ללפטופ קטן (דגש על קטן ודק, יעני מקבוק אייר 11 אינטש או פחות) אבל מבחינת המקום לציוד, החוצצים נמוכים ולא ממש אפשר לחלק בגובה.
ג. הכיסים הקדמיים צרים ולא ניתן להכניס בהם הרבה דברים.
הדבר היחיד שטוב בו זה שהוא ממש יפה וסטייליסטי ולא נראה כמו תיק צילום.

קניתי אותו לפני הנסיעה האחרונה שלי לליסבון, בסוף השארתי אותו בבית ולקחתי את ה Domke J-803 הישן לי שעבר שפצור של הוספת Insert מרופד והחלפת רצועה, הוא בערך באותו גודל, אפשר להכניס יותר דברים וגם הלפ טופ שלי נכנס בו בקלות יותר לעומת ה ONA, יש יותר כיסים וגם עמיד יותר לפגעי מזג אויר וגם קל יותר אבל מכוער כמו תיק לפטופ משנת 1999....

ליום יום יש לי את ה Domke F-5XB שאני מצליח לדחוס לתוכו לא פחות ציוד מאשר ב ONA למעט אביזרים כלליים שיש פחות מקום עבורם.
התיק הזה קטנצ'יק וקל מאד. יחסית לתיקי Domke הוא מרופד היטב (למעט הצדדים אבל שפצרתי את זה) אני מכניס לתוכו שתי מצלמות עם עדשות קטנות פלוס מקום לעדשה נוספת או פלאש קטן וסרטי צילום וקצת פיצ'יפקס... זה תיק כמעט מושלם למערכת מירורלס קטנה (בכל זאת אין תיק מושלם)

אילן די

New member
טוב לדעת

הגו טו תיק שלי זה הפיק דיזיין. לא ראיתי תיק מסנג׳ר טוב יותר ויש עכשיו גם גירסה קטנה יותר. חבל שהפרינס כבד... לא הייתי קונה גרסת בד שלו. אצטרך למצוא משהו אחר, אני עובר לאיזור אחר בקרוב ואני שוקל להשתמש בתחבורה ציבורית ולכן אצטרך תיק עבור הלפטופ שגם יראה טוב וגם אוכל לזרוק אליו את ה- x100t או את הסוני עם עדשה קטנה. אולי אלך על זה...

sagiKor

New member
עוד יותר גדול ועוד יותר כבד

עור נראה נפלא אבל לא פונקציונלי בגלל המשקל של התיק עצמו

ravivme

New member
מזל טוב !

אני עם אותה מצלמה

ה- 24-70 אולי אינה עילוי, אבל היא כן שילוב טוב של גודל, משקל ואיכות.

לגבי עדשות רחבות:
  • סוני-צייס 16-35 - מקבלת ים תשבוחות ועולה בהתאם.
  • צייס באטיס 18 - חדשה ונחשקת. ככל הנראה אחת הרחבות הטובות בעולם. יקרה כמובן...
  • סמיאנג 14/2.8 - עדשה ידנית, יש לי כזו ואני מאוד אוהב אותה. היא זולה משמעותית וגם אפשר למצוא כאלה ביד2 במחירים מצחיקים.
    צירפתי דוגמה.

כייף לי

New member
תודה רביב :)

כמו שכתבתי לאילן, בדקתי וטרם הוחלט בנוגע לעדשה זו (בעיקר מבחינת מחיר)
את הסמיאנג אחקור ואבדוק.

ואשמח לשמוע עוד טיפים כאחד שמחזיק במצלמה זו .

לילה טוב

למעלה