מתלבט בין הדגמים של אולימפוס m43

AviL30

New member
em10 II

em10 II. מצלמה מעולה. נחשבת בשוק עדיין חדשה. ותק של פחות משנה. זה שהיא קלה זה יתרון. תוסיף לה גריפ ותהנה. ותשאיר כסף בצד לשדרוג עתידי.

בעתיד שתצא ממשיכה ל- Em1
תרכוש אותה. לפי הערכות ספטמבר היא תצא
מחירה יתאזן 4-6 חודשים אחרי. מדובר במצלמת דגל של אולימפוס. ההבדלים יהיו שמים וארץ היות וישימו בה חיישן של סוני חדש ואת כל החידושים האחרונים שלהם.

אם אתה לא רואה את עצמך משדרג ב2-3 שנים הקרובות. אז em5 II. זאת ההתפשרות הטובה. ותוסיף גריפ.

תלוי מה אתה מצלם

אם אתה מרבה בצילום אובייקטים בתנועה או מאקרו - E-M1 עדיפה.
אם אתה מצלם "רחוב" - E-M10II ו-E-M5II עדיפות (וה-12-40 לא מתאימה).
אם אתה מצלם נוף, ארכיטקטורה או רפרודוקציה - E-M5II עדיפה.
אם אתה מרבה לעבוד בתנאי שטח - ל-E-M10II יש חיסרון.
לכל יתר הז'אנרים אין עדיפות לכאן או לכאן.
&nbsp
מחליפת ה-E-M1 לא תהווה מהפכה. זו תהיה מצלמת ספורט טובה יותר והוידאו שלה עשוי לקפוץ מדרגה, אבל גם הגירסה הקיימת איננה קוטלת קנים.

Spook77

New member
אני מצלם בעיקר תמונות אורבניות בטיולים ואת המשפחה

ולמה 12-40 לא מתאימה לצילומי רחוב?

slarti

New member
לצילומי רחוב, כללית, עדיף מצלמה קטנה ועדשת פריים

גם כי יותר קל להתרגל לפריים בגודל ספציפי בלי להתחיל עם זום, וגם כי אתה פחות מורגש.
&nbsp
ה-EM1+12-40 היא אולי לא DSLR אבל היא כבר בהחלט מורגשת ומשמעותית.
&nbsp

bulb

New member
מסכים. מצלמה קטנה + עדשה קטנה זה שילוב מנצח ברחוב.

ראשית, אתה מסתובב איתה יותר כי היא לא מכבידה ולא תופסת מקום (וזה כלל ידוע שהמצלמה שמשתמשים בה יותר היא זו שנמצאת איתך).
שנית, עם עדשת זום אתה מתחיל לקמפז, למדוד.. עם פריים אין לך הרבה אפשרויות. אולי תפסיד כמה תמונות אבל זה יגרום לך להיות יותר יצירתי וללמוד לתכנן מראש את הפריים.

אני משתמש ב-E-M1 לארועי ספורט, אבל המצלמה שהולכת איתי לכל מקום היא ה-GX7, בעיקר עם עדשת אולימפוס 45mm, והאיכות (לעניות דעתי) יותר ממספקת (ראה דוגמה טריה מיום שישי. JPEG עם עיבוד צבעים קל).

Spook77

New member
יש לי בקאנון עדשת פריים 50ממ

וניסיתי להסתובב איתה מדי פעם.
אבל גיליתי שלצורת העבודה שלי היא הרבה פחות נוחה.
הסתובבתי איתה גם ביום העצמאות האחרון וגיליתי שפשוט קשה לי לארגן תמונה כשאין לי שליטה על הפוקוס.
ולהתחיל לזוז ולנסות לסדר תמונה נוחה כשרוצים לצלם ילדים שלא מפסיקים להתרוצץ, זה לא בדיוק מסתדר.

slarti

New member
50ממ על קרופ זה צר למדי...

זה לא מאוד שימושי בתור עדשת פריים כללית
ומאוווד לא מתאים לצילומי רחוב.
לצילומי רחוב אתה רוצה משהו כמו 35ממ על פולפריים שזה 24 על הקנון שלך.
&nbsp

ravivme

New member
תרשה לי להציע לך

פנסוניק GX85 עם 12-32.
שילוב קטן עם פוקוס מהיר.
יכול להיות אופציה טובה מול האולימפוסים שציינת במחיר נוח.
מכיוון שאין לי ניסיון אישי עם הציוד הספציפי הזה אל תיקח את דברי כהמלצה, אלא כאופציה נוספת ששווה לבחון לעומק.

למעלה