מתלבט בין הדגמים של אולימפוס m43

Spook77

New member
מתלבט בין הדגמים של אולימפוס m43

שלום,

אני מעוניין לעבור ממצלמת הקאנון 70D לעולם המירורלס.
אני מצלם בעיקר את המשפחה וטיולים.
הסיבה העיקרית היא המשקל שמכביד עלי בטיולים.
בעקבות המלצה של חבר והרבה קריאה ברשת אני מתלבט בין הדגמים של אולימפוס m43.
עדשה כבר בחרתי. 12-40 F2.8 Pro. אני יודע שמדובר בעדשה כבדה יחסית ל-m43 ושהיא יקרה. אבל עדיף להשקיע את הכסף בעדשה ולא במצלמה. בטח כשאני עובר מה-70D. עם עדשה כזאת אני אהיה עם איכות תמונה טובה יותר ולא אתבאס מירידה באיכות תמונה בעקבות החיישן הקטן יותר (כיום משתמש בעיקר ב-18-135STM).

עכשיו השאלה הגדולה - איזו מצלמה לקחת?

1. em10 II - זולה וקלה. הדגם הכי חדש שלהם. אפשר להוסיף גריפ כדי להקל על הארגונומיה עם העדשה הכבדה שבחרתי. ובעתיד לעדשות קלות יותר להוריד את הגריפ ולהינות את המשקל הקל (אולי אפילו לשים בכיס). אבל עדיין יש אנשים שאומרים שהגריפ לא מספיק בשביל ה-12-40 PRO. בעתיד אפשר יהיה לשדרג את המצלמה לדגם חדש יותר ואת זאת לתת לאשתי עם עדשה קלה ורגילה והיא תהנה ממנה מאוד.

2. em5 II - לא זולה וגם לא קלה. אבל עם הרבה פיצ'רים שאין ל-em10. הגריפ מאוד יקר ככה שמדובר בחבילה אפילו יותר יקרה מהרגיל במידה ויהיה צורך באחד כדי לשפר את הארגונומיה. במידה ואחליט להגדיל את התקציב, אצטרך לקבל החלטה אם לא עדיף את הפנסוניק GX8 שיש לה נתונים לא רעים בכלל.

3. em1 - אפשר כבר למצוא אותו בזול (אותו סדר גודל של מחיר כמו ה-em10II). אבל דגם ישן יחסית שאין בו את כל הפיצ'רים שיש באחרים. למשל צילום וידאו פחות טוב. אבל יש לו ארגונומיה טובה ולא מצריך גריפ כדי להשתמש ב-12-40. מצד שני, אם ארצה להצמיד לו עדשה קלה, כנראה שלא אוכל להסתובב איתה בכיס.

חשוב לציין שבן דוד שלי מגיע לארץ עוד חודש וחצי מארה"ב ככה שאני יכול להינות מהמחירים הזולים שם.

עיקר ההתלבטות שלי היא בין ה-em10II ל-em1. אבל עדיין שוקל להוסיף את ה- 1000 שקל ולקנות את ה-em5II.

אחרי שאני אשחק עם המצלמה מספיק אני אחליט אם להפוך אותה למצלמה היחידה שלי ולמכור את הסט של ה-70D ולהשתמש בכסף לקנות עוד עדשות שישלימו לי את הטווחים החסרים לי. במידה וזה יקרה, יש אפשרות (אף על פי שלא בטוח) שגם הן תהינה עדשות באיכות PRO.

אשמח לכל עצה אפשרית מבעלי ניסיון עם המצלמות הנ"ל.

Spook77

New member
אמנם לא דחוף לי להחליף

אבל קראתי שהמחליפה של em1 אמורה לצאת בספטמבר. ככה שזו המתנה לא קטנה.
והיא בטח תעלה לא מעט כשתצא. בטח יותר מה-em5II כיום. היא בכלל תהיה בתקציב.

sagiKor

New member
כן אבל....

ה EM5 לא תהיה כל כך נוחה עם עדשה כמו ה 12-40
ואם תוסיף גריפ אז בעצמך אמרת שזה כבר יקר וגם לא בטוח שזה יהיה הכי נוח.
ה EM1 טובה מאד אבל לטעמי היא עדיין יקרה מדי בשביל מצלמה שכבר הגיע לסיום חיי המדף שלה שגם עלולה לגרום לך רגשי נחיתות ורצון לשדרג כשתופיע המחילפה.
כאחד שחוגג יום הולדת בספטמבר ומרגיש שמזדקן כבר בקצב גבוה מדי, ספטמבר מרגיש לי מאד קרוב...

אילן די

New member
נקודה נוספת היא שסביר להניח שמחיר ה-EM1 יצנח

לאחר הופעת המחליפה.

Spook77

New member
לא בטוח שהמחיר בארץ יהיה זול יותר אז

ממה שעולה לקנות היום בחו״ל.
אבל מדבריך אני מבין שאתה ממליץ על ה em1 על פני em10ii עם גריפ?

אילן די

New member
לא, אני לא.

לא הייתי קונה מצלמה בסוף חייה לפני ירידת המחיר הצפויה.

Spook77

New member
האמירה של סוף חייה זה משהו סובייקטיבי שלא באמת משפיע

צריך להסתכל על דברים אובייקטיבית:
צריך להסתכל על יכולות של e-m1 מול יכולות של e-m10II.
מה עדיף בהתחשב בכך שהם באותו טווח מחירים כרגע?
&nbsp
ולגבי ירידת מחיר צפויה ל-em1:
בכל מצלמה המחיר הולך ויורד וגם לאחרות המחירים ירדו עם הזמן.
כרגע יש לי אפשרות לקנות ביותר זול כי מגיע בן דוד מארה"ב. אם אחכה, הפרש המחיר של הירידה יתקזז עם המחיר הגבוה יותר בארץ. כך שאין טעם לחכות.

prizman

New member
איפה בארה"ב הן באותו טווח מחירים?

ההפרש 40% בערך.
וה 12-40 לא תהיה נוחה עם ה E-M10II בלי גריפ וגם איתו.

slarti

New member
ה-EM1 לא רואה את ה-EM10 ממטר

אלא אם מה שאתה מחפש זה גודל קטן כשאתה מפרק את הגריפ.
ה-EM1 היא משמעותית יותר ארגונומית ונוחה מה-EM10-II, ולמעשה אין שום יתרון ב-EM10-II למעט הפלאש. יש סגירת פערים מסוימת בהשוואה ל-EM10 הראשונה, אבל באופן אבסולוטי היא עדיין נחותה מה-EM1.
&nbsp
אם חשוב לך פלאש מובנה, ל-EM10, גם המקורית וגם ה-2 יש פלאש מובנה, בעוד של-EM5 ול-EM1 הפלאש "המובנה" מגיע בנפרד.
&nbsp
באותו מחיר, לקנות EM10 על פני EM1 נראה לי מגוחך, שוב, למעט אם אתה מחפש דווקא את הגודל הקטן.
&nbsp

prizman

New member
סביר להניח שה M10 בחבילה עם ה 12-40 הייתה שומרת

על הפער.
נסה לחשוב מדוע אין חבילה כזו וחבילה של ה M5 MARK II או של ה M1 והעדשה הזו דווקא קיימות.

slarti

New member
אני חיב להגיד שיצא לי לאחרונה לצלם עם ה-EM5-II של חבר

והיא מפתיעה לטובה.
בשונה מה-EM5 הראשונה, ה-EM5II, למרות היעדר הגריפ, מרגישה *הרבה* יותר טוב ונוח ביד, אפילו עם ה-12-40.
&nbsp
זה עדיין לאו דווקא הבחירה הראשונה שלי, אבל זה בהחלט שיפור *עצום* מה-EM5 הראשונה שהיתה לדעתי ארגונומית מוגבלת.
&nbsp
חבר שלי שקנה את ה-EM5-II, מכר את ה-EM1 ולא מסתכל אחורה... :)
&nbsp

prizman

New member
שיפור כן, אלטרנטיבה לא.

זוכר שרק לפני כמה חודשים התלבטתי כאן בין שני הגופים האלו בצרוף העדשה הזו?
מבחינתי ה M1 ניצחה בנוקאאוט, לא בנקודות. המחיר היה זהה.
אבל מקבל שאצל אדם עם צרכים שונים משלי סדר העדיפויות יהיה שונה.

sagiKor

New member
כשאני משווה בין ה EM5 ל EM5II

רואים שהגריפ טיפה יותר בשרני אבל השיפור העיקרי זה הוזזת המיקום של הגלגלת האחורית.
שינוי מיקום הגלגלת אכן מבורך וזה היה נושא שלי אישית ממש פגע בחווית המשתמש אבל אני בספק עם ההבדל הוא ממש מורגש אם הולכים להרכיב עדשה כמו ה 12-40.

http://j.mp/1Avq3UG#sthash.rjLbESaM.dpuf

Spook77

New member
ומה לגבי הפנסוניק GX8?

נראה שיש לה גריפ יותר גדול מה-em5II. היא באותו טווח מחיר שלה.
&nbsp
היא תהיה נוחה עם ה-12-40?
או שעדיף בשביל ה-IS לקחת איתה את העדשה של הפנסוניק 12-35 2.8?

sagiKor

New member
מצלמה מעניינת

והאמת אני מעדיף את מה שהיא מציעה על פני אולימפוס.
אני לא יודע איך ה 12-40 מתפקדת עליה, אני מניח שחיפוש בגוגל יפיק כמה סקירות על כך אם כי כנראה מבחינת ייצוב הפנסוניק 12-35 תתפקד טוב יותר, היא גם קטנה יותר אבל קצת פחות איכותית מה 12-40.
טכנולוגית (למעט ייצוב מובנה בחיישן) הפנסוניק טובה יותר. לאולימפוס יש JPG טוב יותר.

bulb

New member
אם אתה מתכוון לצלם גם וידאו באיכות גבוהה, אז לפנסוניק יש

יתרון על פני אולימפוס *
* - ל-E-M5mkII יש יצוב טוב בוידאו, אבל ב-GX8 היצוב יותר בשל מהדגם הקודם (GX7) וכמובן שהפנסוניק גם מאפשרת לצלם ב-4K (עם אפשרויות נחמדות כמו לכידת תמונה מהוידאו, או post-focus).

לא יצא לי לבדוק את ה-GX8, אבל הקודמת לה (GX7) היתה מאוד לא מאוזנת עם ה-12-40 של אולימפוס. הגודל והגריפ של ה-GX8 אמורים לפתור את בעית חלוקת המשקל.

למעלה