הזילות הבלתי נסבלת

• פותח הנושא JacB
  • פורסם בתאריך

JacB

New member
הזילות הבלתי נסבלת

פותח שירשור חדש בעניין ה EM10 , כי הקודם בעניין עדשות לא רלוונטי, אבל נגעתי גם בעניין איכות היצור של מצלמה זולה מסידרה מכובדת. לטעמי, יש כמה פגמים צורמים באיכות היצור. נכון שהEM10 היא הזולה בסידרה וקניתי אותה במודע לכך, אבל עדיין יש כמה סממנים לתכן שלא תימצא גם במצלמות זולות יותר.

הדלתית לקונקטורים: במקום דלתית ממשית (כמו בכל דגמי הפנסוניק, למשל), מותקן הפטנט הבזוי של לוחית גומי לא נוחה לתפעול, כי כשהיא פתוחה היא עדיין מפריעה לביצוע החיבור. כ"כ עם הזמן יש לצפות לאובדן גמישות/התרככות/קריעה. מבזה

מתג הפעלה/כיבוי: פועל, אבל לפחות למרעית עיין נראה רופס כמו גפרור. מפחיד. לך תדע אם לא יישבר. גם המיקום רחוק מלהיות סביר.

אחיזה: המצלמה אכן קטנה, אבל הגריפ אינו מאפשר אחיזה סבירה. הוספתי גריפ חיצוני. איכותי ונוח בהחלט. אבל מה היתה הבעיה להתקין במקור בליטה סבירה יותר לצורך אחיזה?
הגריפ מגדיל גם את המישקל וגם את מימד הגבה, כי הוא ניצמד ע"י בורג החצובה.
כ"כ, הוא מקשה על פתיחת הדלתית להוצאת הסוללה/הכרטיס. פתרתי זאת ע"י מיתקן עזר - לוחית פלסטית שמאפשרת פתיחתה עד שהאצבע נכנסת.

בעיה קטנה עם מסך המגע: כאשר רוצים לבחור תמונות (לצורך מחיקה, למשל) ע"י נגיעה שתסמן אותן במצב Tumbnail, הרי שברגע שמתקרבים עם האצבע לחלק העליון של המסך, חיישן העינית חושב שהאצבע היא עין וכל התפריט נעלם, וכל הבחירות שלנו איתו. מעצבן...

אני יודע שבדגמים היקרים יותר או בגירסה 2 של ה EM10 הדברים השתפרו, אבל עדיין יש לי מילה אחת לומר לאולימפוס: פויה! (רק על הנקודות שהעליתי, לא על התכונות הצילומיות).

יש גם יתרונות למצלמה הזאת
. על כך בקצרה בהמשך.

ianb1

New member
כבעלים של em10 מסכים לגבי הארגונומיה הנוראית

לא מבין מה חשב לעצמו המהנדס שתכנן את הגריפ.
מיד אחרי שקניתי את המצלמה קניתי גריפ שהפך אותה למצלמה חדשה. העדפתי לקנות את המקורי.
לגבי שאר הדברים, פחות מפריעים לי.

JacB

New member
דוקא לי יש גריפ לא מקורי

והוא איכותי בהחלט וגם נוח.
ובכלל - במקום להוסיף נפח ומישקל פרזיטיים ע"י תוספת גריפ, לא היה כלום אם היו מנפחים שם קצת ומכניסים סוללה שמנה יותר.

ianb1

New member
נראה כאילו מי שתכנן את המצלמה לא ניסה להחזיק אותה ביד

חוץ מעניין הגריפ זו מצלמה מצויינת לדעתי.

sagiKor

New member
נראה שמי שתכנן את המצלמה

לא תכנן אותה שתהיה EM1 לעניים
זאת מצלמה שמיועדת לחובבי צילום שלא הולכים לחבר לה עדשות גדולות ולא הולכים לתפעל מצלמה כאילו מצלמים עכשיו את הגרנד פרי....
אמורה להיות מצלמה קטנה וקלה שנוחה לשים על הצוואר למשך רוב הזמן ולגריפ יש פחות משמעות.
החזקה של מצלמה ללא גריפ זה עניין של התרגלות, אין לי גריפ על אף מצלמה וזה לא מפריע לי.
הסיבה שלא שמים על המצלמות האלו גריפ גדול היא בעיקר בגלל שזה מכער את המצלמה.... נכון שמצלמה צריכה להיות פונקציונלית אבל אם זאת הגישה המועדפת אז קנו DSLR....

JacB

New member
זה לא EM1 , אבל עדיין...

הושקע כאן הרבה חוסר מחשבה. לא היתה שום הצדקה לתכנן את זה בצורה גרועה מהרבה מצלמות זולות מימנה, וללא שום יתרון.
קונטור חיצוני סביר יותר לא היה כרוך בתוספת עלות של סנט אחד. גם הגדלת המימדים שהיה גורם (באופן מקומי ובמ"מ ספורים) לא היתה משמעותית, גם עם העדשה הקטנה ביותר (ועדשת הקיט ודאי אינה כזאת).

נכון שמדובר על דגם זול. לכן לא מצפה לשום יתרון שידרוש הגדלת עלות יצור. לא דיברתי על חומרים, לא על אטימות, לא על שום שיפור שכרוך בעלות. סתם על קצת מחשבה. (כמה כבר שווה מוח של מהנדס?)

עובדה שכל הזמן מוצעים גריפים (מקוריים ולא מקוריים) לדגם זה. כנראה קיים צורך. ובד"כ מי שקונה מוצר זול, לא ישקיע סתם ב Accessories .
זה כמו שמי שקונה מכונית זולה יאלץ לקנות בניפרד מתאם שיעזור לו לאחוז בהגה.

barakbl

New member
אני אוהב את שלי כמו שהיא

לא הוספתי ואין לי כוונה להוסיף גריפ. אני לא זקוק לו. אני לא מצלם ביד אחת.
אני אוהב אותה קטנה וקומפקטית כמו שהיא.
ברור לי שזה לא נוח לכולם. אבל אני שמח שאולימפוס עונה גם לקהל יעד כמוני
זו המצלמה הכי טובה שהיתה לי עד היום במימדים הקטנים שהם פרמטר מאוד חשוב עבורי והן הפרמטר שבגינם קניתי את EPL1 כשהעולם של מירורלס עוד היה ממש בחיתוליו.

JacB

New member
אולי, לפעמים

לאחר שאקבל את העדשונת שהזמנתי וארצה להסתובב כמעט בלי מצלמה,
אסיר את הגריפ (עבודה של 3 שניות).
כרגע לא מוותר עליו.

JacB

New member
ועוד משהו - למה הגריפ חשוב לי?

כי אני יכול ללכת עם המצלמה כאשר אני מחזיק אותה ביד ימין (בתוספת Wrist Strap לאבטחה) .
ללא הגריפ הייתי צריך לאחוז אותה בלחץ כמו פלייאר פטנט כדי שלא תישמט.

JacB

New member
ואיך אני פותח את הדלתית התחתונה להחלפת סוללה

Papito

New member
חבר, אתה חייב לגזוז ציפורניים לפני שאתה מעלה תמונה כזו.

JacB

New member
תודה, נשמה!

התלבטתי אם לענות לך. אענה מפני שההערה שלך ממש רלוונטית לפורום וגם נעשתה מתוך דאגה עמוקהלשלומי. הרי אין לך כוונה סתם להכפיש בפורום.

תודה לך על ההתייחסות העניינית לשירשור. אתה אכן תורם לדיון.
אז ככה: בתמונה שצירפתי, השמש חזקה והתאורה לא טובה, לכן לא מבחינים טוב בפרטים שהתמקדת בהם.
הציפורן גזוזה כהלכה, אבל לפני שפתה יש קילופים בעור ופגמים שמקורם בטיפול פעוט ערך שנקרא כימוטרפיה.
לא שולח תקריב, כי אולי זה יגרום לעוד הערות מבדחות מצידך.
מצטער שאין לי חוש הומור השופע טוב לב כמו לך.
לא חבר. מקווה שיש לך חברים.
שבת שלום.

JacB

New member
אמן

הרגיז אותי בלי קשר, ומצטער שנאלצתי להגיב בכעס ולפרסם משהו שאינו חיוני כאן.
הערות כאלו (ולא חשובה הסיבה) לא מעלים בציבור.
גם חוסר טקט וגם הלבנת פנים. לא מקובל עלי שיימינג בפורום.

הלוואי וניתן היה למחוק את הפוסטים האלו מהשירשור.

enigo

New member
אני חושב שלקחת קשה מדי משהו שנאמר כבדיחה

אבל זו הבעיה עם הודעות בפורום - אי אפשר לשמוע נימת קול.

למעלה