מצלמת הטיולים הקומפקטית עלתה כיתה

• פותח הנושא JacB
  • פורסם בתאריך

JacB

New member
פותח השרשור זה אני, קובי

הכל עניין של טרמינולוגיה, וכנראה כל אחד יכול להגדיר כאוות נפשו בלי שיוציאו עליו חוזה.

באתר ה"מפוקפק" Dpreview , למשל, כל מצלמה שאינה עם Interchangable lens
נחשבת קומפקטית, אפילו אם מדובר בסופר זום "דמויית SLR" במימדים אימתניים.

bulb

New member
ב-dpreview מתייחסים ל-FZ1000 כמצלמה קומפקטית

היות ואין הרבה מצלמות בנישת מצלמות ה-bridge.
כנראה שהם התעצלו לפתוח קטגוריה חדשה ותקעו אותה יחד עם הקומפקטיות.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bridge_camera

voguemaster

New member
גם ההשוואה הזו קצת בעייתית

אני מקבל את הנקודה לגבי ה-FZ1000 שהיא לא בדיוק קומפקטית. מצד שני, זה ממש לא חוכמה להשוות אותה למצלמת M43 ורק לגוף בלבד בלי העדשה. תוסיף משקל של עדשה יחסית ורסטילית ואז נראה.

JacB

New member
O.K אז כל ההשוואות בעייתיות...

לכן אין טעם להתעמק בהגדרות. זה גם לא חשוב כל כך.
מי שרוצה להתאים לו מצלמה - יתכבד ויבדוק אם המידות של המועמדת מתאימות לו,
ומה התמורה למשקל שהוא נושא עימו.

voguemaster

New member
תכלס אתה אומר ש-DSLR מתאימה להכל, בערך

כלומר, לא טיול אקסטרים או מקום שבו אתה ממש מפחד שיגנבו אותה אבל בכל מקום אחר - DSLR מנצחת (או נניח מירורלס אם אתה רוצה להיות חדשני).

למצלמה קומפקטית עם חיישן גדול יש מקום משלה - כן. למה לא לשדרג קומפקטית עם חיישן גדול לאחת כזו שיש לה גם טווח זום טיפה יותר טוב לטובת יותר ורסטיליות? אין שום סיבה שלא, זה שימוש לגיטימי לגמרי. כל זאת בחבילה קומפקטית = TRAVEL ZOOM, בדיוק הקטגוריה הזו.

עכשיו תבוא ותגיד - DSLR יכולה למלא את התפקיד. נכון, היא יכולה. ועדיין לא בטוח שזה עדיף.

גיZמו

New member
ממש לא.

לטיול אקסטרים אתה לא תיקח DSLR כי היא מגושמת מדי.
כשאני על הסנובורד הדבר האחרון שאני חושב לקחת איתי זה משהו גדול, כבד ושלא יעמוד בהתרסקויות שלי. רק מלחשוב על מצלמת רפלקס עושה לי כואב בצד.
לשלושה שבועות בתאילנד גם לא הייתי לוקח את המצלמה.
המצלמה גם כבדה, גם תופסת המון מקום בתיק ויחד עם חוף ואיים (אי זה מקום שמשלב בעיקר חול ומים מלוחים) לא בטוח שזה המקום הטיבעי להסתובב עם DSLR.
5 שבועות עם אופנוע בנורבגיה? כן אבל תוסיף לזה ״אבל״ גדול מאוד.
רק בתוך תיק מרופד שיושב בתוך קופסאת ברזל אטומה למים.
מה שאומר שהמצלמה תצא לצלם רק במקומות מאוד מסויימים.
&nbsp
אני בכיף הייתי לוקח לכל אחד מהמקומות האלה איזה ״סופר-זום-טיולים״ אבל נראה לי שכמו שה DSLR שלי לא תחבב את הסיטואציה הזאת גם ״סופר-זום-טיולים״ לא תהנה מזה במיוחד.
אולי לי יהיה פחות אכפת בגלל המחיר היותר זול של המצלמה אבל הסיכוי לגרום נזק למצלמה הוא אותו סיכוי.
&nbsp
מצלמה מוקשחת נראית לי כמו הכלי הנכון למשימה הזאת.
&nbsp
אבל, זה רק סוג מסויים של טיולים.
לכל טיול אחר, כל מצלמה תעשה יופי של עבודה.
אם זה הסוני RX100 או ה Lumix או ה coolpix או השד יודע מה.
&nbsp
אני היתי בוחר את המצלמה עם העדשה הרחבה ביותר אבל זאת העדפה שלי וכמו שאני מעדיף רחב יש אנשים שלא יהיו מוכנים לקנות מצלמה עם פחות מזום כפול 30.
(השד יודע למה..)
&nbsp
שוב, תלוי בטיול וכמובן שתלוי במטייל..

voguemaster

New member
אמרתי, לא אקסטרים

ולא מקום שאפשר לגנוב אותה. הייתי צריך להוסיף - גם לא למקומות שבהן היא תיהרס בקלות.

אני את ה-FZ200 שלי אקח לכל טיול שהוא לא אקסטרים באמת, כי אז היא באמת תצטרך לחכות בצד. מצד שני, תלוי. כשרציתי ללכת לפארק חבלים באיטליה לקחתי אותה איתי (בסוף לא הלכתי לחבלים מסיבות אחרות..).

וזום גדול זה כבר עניין של העדפה. זה מאוד ורסטילי ונוח. לצלם רחב מאוד זה לא נוח בשבילי רוב הזמן.

למעלה