Fuji X-pro-2 להזמין במקום XE-1 ו X100, שיש לי היום

EyesToSee

New member
Fuji X-pro-2 להזמין במקום XE-1 ו X100, שיש לי היום

לצילומי רחוב, אם כן, איזו עדשה?

(התקציב לא חשוב,באופן כללי)

sagiKor

New member
איזה עדשות יש לך היום ל XE1?

הן יתאימו גם ל XPRO2
מה חסר לך בצילום רחוב בעדשות שיש לך היום?
מה חסר לך במצלמות הנ"ל לצילום רחוב?
איזה פיצ'רים ב XPRO2 מעניינים אותך באופן כללי ועבור צילום רחוב בפרט?

EyesToSee

New member
תודה על ההתייחסות המהירה,ולתשובות...

העדשות שיש לי היום הן:
27 מ"מ, 18 מ"מ, 18-55 מ"מ
החוסרים העיקריים:
בראש ובראשונה , אטימות ועמידה בתנאי סביבה. אני מסתובב לא מעט בעולם בתנאים לא תנאים ומפחד תמיד על הציוד.
דברים נוספים שאשמח להתכבד בהם הם:
איזו גבוה ככל האפשר כדי לצלם ללא פלש.
GPS כדי לציין מיקום של התמונות.
פוקוס טוב יותר ומהיר יותר .

ההתלבטות העיקרית שלי היא גודל המצלמה (במיוחד עם עדשה טובה)
ממש נחמד לי עם המצלמות שיש לי כיום.
שקלתי בעבר (יותר מפעם אחת) לקנות X100T או XT1 והן תמיד נפסלו כי רציתי לחכות ל XPRO-2.
דעתך?

sagiKor

New member
מהו אורך המוקד שאתה משתמש בו בצילום רחוב?

כי שלושת העדשות הנ"ל לא אטומות, אז לא משנה אם המצלמה תהיה אטומה, בשביל אטימות תצטרך לרכוש עוד עדשה.
לפוג'י יש מס' עדשות אטומות רלוונטיות:
16mm f/1.4 - אורך מוקד שחלק מוצאים מצויין ועבור רבים אחרים הוא רחב מדי, העדשה גדולה, כבדה ויקרה.
35mm f/2 - עדשה קטנה קלה ולא יקרה, ביצועים נהדרים. עכשיו רק נשאלת השאלה האם זה אורך מוקד שמתאים לך לרחוב, אישית זה צר לי מדי.
16-55mm f/2.8 - עדשת זום איכותית, גדולה, כבדה ויקרה
18-135 - פחות גדולה, זולה יותר, פחות איכותית, צמצם סגור שלדעתי קצת בעייתי בתנאי מזג אויר שדורשים עדשה אטומה לצילום רחוב.
אז אם יש כאן עדשה שמתאימה לך לצילום רחוב ואתה מתכוון לקנות אותה אז אפשר לחשוב על ה XPRO2 מבחינת פיצ'ר האטימות. אם לא אז הפיצ'ר הזה לא רלוונטי.

ביצועי איזו גבוה - בהחלט נראה שה XPRO2 מביאה שיפור באיזו גבוה, עוד לא יצא לי לבחון את זה מקרוב אבל אני בספק אם השיפור הוא יותר מסטופ אחד. עם ה XE1 אפשר לצלם חופשי ב 6400 ואם יש עדשה מהירה יחסית אז כמעט ולא צריך פלאש.
אני מצלם עם ה XT1 הופעות בתנאים ממש קשים, בפאב שלא מואר היטב ואין תאורת במה כמו שיש בהופעות מקצועיות. אני מניח שרוב האנשים לא מצלמים בתנאים כאלו קשים. וחוץ מזה, מה רע בפלאש? כשאין ברירה אז אין ברירה...

ל XPRO2 אין GPS מובנה

נשארנו עם מהירות פוקוס. ללא ספק ה XPRO2 תהיה שינוי של יום ולילה לעומת ה XE1 מבחינת AF, אך גם ה XE2, ה XE2s החדשה, ה XT1 וה XT10. האם זה פיצ'ר ששווה לשלם עבורו כ 8000 ש"ח?

EyesToSee

New member
18 מ"מ בעיקר

שמתי עין על 16-55 f2.8 אולם היא ענקית, ויחד עם המצלמה אני חוזר לסחוב משקלות כמו בימי DSLR.
האם אין 18 מ"מ אטומה של יצרן אחר (טיב אופטי זהה או טוב יותר מזה שיש לי כיום)?

sagiKor

New member
אין אלטרנטיבה אטומה ל 18 מ"מ

הכי קרוב זה ה 16מ"מ או עדשות הזום.

למעלה