מצלמת הטיולים הקומפקטית עלתה כיתה

• פותח הנושא JacB
  • פורסם בתאריך

JacB

New member
מצלמת הטיולים הקומפקטית עלתה כיתה

פנסוניק הגדילו לעשות בסידרת ה TZ/ZS שלהם.
http://www.dpreview.com/products/panasonic/compacts/panasonic_dmczs100

הגדילו את החיישן ל - " 1 . קודם הסידרה אופיינה ב חיישני 1/2.3 כמו רוב הקומפקטיות להמונים.
זה פי 4.1 בשטח מהפיצפונים המקובלים של 1/2.3
זה פי 2.8 מה"מוגדלים" ל 1/1.7 שנחשבו עד כה קומפקטיות איכותיות כגון LX7 או S100 ודומיהן.
וזה יקסום להרבה מישתמשים שרוצים חבילה קומפקטית מבלי לוותר על טווח זום (אך גם יודעים להעריך איכות).

וגם הוסיפו עינית אלקטרונית (קטנה, אבל בכ"ז יעיל מאד לפעמים)

steiff

New member
קומפקטית איכותית עם זום 10x

נקודת התורפה הפוטנציאלית של המצלמה הזו, לעומת המצלמות המתחרות בקטגוריה, היא האופטיקה.
מצד אחד טווח אקוויוולנטי של 25-250 הוא נתון מרשים וייחודי בקטגוריה. במיוחד בהתייחס למימדים הקומפקטים.
מצד שני צמצם די מצומצם בטווח הארוך (5.6).
וכמובן שנצטרך להמתין ולראות מה טווח אורכי מוקד גדול שכזה גורם לאיכות האופטית של העדשה.

JacB

New member
כן, אבל...

ההשוואה היא לקומפקטיות הנפוצות עם החיישן הזעיר.
זה אמור להיות הרבה הרבה יותר איכותי והגיוני מרוב ה"דמוי DSLR" שהעם דורש.

לא השוויתי לקומפקטיות עם חיישן Micro 4/3 וצפונה.

אבל, בעצם... רוב עדשות הזום הלא מאד יקרות וכבדות לא מציעות יותר מ 5.6 בצד הארוך (שהוא בד"כ יותר קצר משל זאת), וגם בצד הקצר בד"כ מסתפקות ב f3.5.

אין ספק, שהקטנת החיישן פותחת אפשרויות למערכות קטנות יותר עם מיפתחי צמצם גדולים יותר. אם החיישנים ישתפרו במידה שחיישן בגודל " 1 ייתן איכות ורמת רעש מיתחרה בגדולים יותר של ימינו, נוכל להיות מאושרים.
אז כבר תישאר מיגבלת האופטיקה, אבל מישתמשי מצלמות הטיולים לא יסבלו מכך.

חובב1

New member
אבל יש כבר מצלמות טיולים עם חיישן כזה

כמו דגמי קנון G5X או סוני RX100.

JacB

New member
כן, ודאי שיש

מה שבלט לי, זה שמדובר בסידרת TZ/ZS , שהיתה עד כה ממוצבת במקום די עממי, עם חיישן 1/2.3 , וזה אומר שהרף עולה.
אילו זה היה בסדרת ה LX הייתי מתפלא פחות, כי היא ממוצבת יותר גבוה. (היום רק בזכות ה LX100 , בעצם, כי LX3,5,7 נשארו מאחור עם החיישן שנחשב רק לא מזמן למכובד...)

יחד עם זאת, פנסוניק מציעים זאת במחיר נמוך מזה שבדוגמאות שנקבת.
ועוד דבר: טווח אורך המוקד גדל לתפארת עם ישראל. יש כאלו שמעוניינים בזה. אמנם השימוש זניח, אבל ... זום תמיד מרשים את החבר'ה.

ואני חושב, שלאדם הסביר שאינו "משוגע" על צילום, אך לא מסתפק בסלולאריים, זה מוצר עדיף על כל הסופרזומים וה"דמויי".

steiff

New member
מבחינת תמורה למחיר, על הניר, היא באמת הפתעה

300 דולר פחות ממקבילתה הסונית, ועם טווח אורך מוקד הרבה יותר גדול.

אבל פה בדיוק הקאץ׳... נצטרך לראות אם העדשה מספקת את הסחורה.

JacB

New member
בטוח תספק את הסחורה, תראה מה כתוב על העדשה

sagiKor

New member
לפי דעתי זה מהלך מתבקש

וכנראה גם מהלך שיתרחב על פני כל שוק הקומפקטיות. אין טעם לקנות P&S עם חיישן קטן יותר כי אין בכך יתרון על המצלפון.
לדעתי חיישני 1 אינטש יהפכו בשנים הקרובות לסטנדרט של מצלמות קומפקטיות.
הזום קצת יקטן אבל גם זה רק לטובה.

voguemaster

New member
מוצר עדיף על סמארטפון - כן, ללא ספק

מצד שני - לא עדיף על מצלמות כמו FZ100 והמקבילה שלה בסוני, ה-RX10 (גרסה 1 או 2, בחר לך). אלו סופר-זומים שהן לא קומפקטיות במובן המלא של המילה (הן די גדולות) אבל הן טובות יותר.
מצד שלישי - עוד נותר לראות איך העדשה תתפקד. אם העדשה תהיה איטית מדי ולא תעבוד טוב בקצה הזום אז כבר עדיף לי FZ200

גיZמו

New member
זה כמובן תלוי באיזה טיול מדובר

לטיול באפריקה לא הייתי לוקח את המצלמה הזאת.
לטיול אקסטרים עם אופניים לא הייתי לוקח את המצלמה הזאת.
לחופשת סנובורד לא הייתי לוקח את המצלמה הזאת.
לשלושה שבועות בתאילנד לא הייתי לוקח את המצלמה הזאת.
לחמישה שבועות עם אופנוע בנורבגיה לא הייתי לוקח את המצלמה הזאת.
&nbsp
לטיול מוזיאונים באירופה הקלאסית... אולי.
לגבעת החבצלות ליד עין השופט.. אולי.
אבל גם בשני המקרים האלה DSLR היא אופציה אפשרית בהחלט ואיכות התמונה תהיה טובה יותר.
&nbsp
אז שוב, תלוי בטיול.
&nbsp
&nbsp

sagiKor

New member
תלוי בטיול אבל בעיקר תלוי בצלם

אני מניח שיש רוב גדול יותר שכן יקח מצלמה כזאת לטיולים ברשימה שלך מאשר כאלו שיבחרו ציוד אחר, כמו מערכת DSLR.
זכור למי מיועדת כזאת מצלמה, זאת מצלמה למשתמש ממוצע שלא מבין יותר מדי בצילום, לא עוסק בצילום כמקצוע או כתחביב ורק רוצה משהו שיתן לו איכות תמונה סבירה עם ורסטיליות גבוהה.

גיZמו

New member
יש הבדל בין מה שכתבת לבין ״מצלמת טיולים״.

בהגדרה הפרטית שלי ל״טיול״ זה יותר מביקור בלובר וליקוק גלידה בפיאצה נבונה.
&nbsp
אין לי בעיה עם ההגדרה שלך למשתמש הממוצע, לזה אני מסכים בלי לחשוב פעמיים אבל לדעתי המצלמה לא נופלת להגדרה של ״מצלמת טיולים״ אלא מצלמה איכותית יותר ממצלפון.
&nbsp
אם אתה מחפש מצלמה ״טובה יותר ממצלפון״ אז זאת הגדרה קולעת אבל לשייך אותה לז׳אנר של ״מצלמת טיולים״?.. זה למתוח את החבל קצת יותר מדי.
&nbsp
שוב, תלוי לאיזה טיול.
לטיול אירופאי עם המשפחה שאתגר הכי גדול יהיה מי יצליח לאכול 3 גדורי גלידה, כן.
למי שמחפש בטיול כזה איכות טובה יותר מהמצלפון ימצא את עצמו מסתובב עם מצלמה כזאת.
מי שמחפש איכות טובה יותר יכול גם ללכת על האופציה הישנה והטובה כי בסוג כזה של טיול אין בעיה להסתובב גם עם מצלמה גדולה וכבדה יותר.
הליכה של לא יותר משעה שעתיים, עצירות תכופות, מרחקים קצרים, התיק או המזוודה במלון או באוטובוס ואפשר להשאיר את הציוד שם ולקחת איתך רק את המצלמה..
&nbsp
לא חושב שהפרש של 400גרם זה מה שיהפוך את הטיול לסיוט.
&nbsp
אתה מדבר איתי על שלושה שבועות באפריקה?
טראקים בגואטמלה? שאר הרשימה שכתבתי בהודעה הקודמת?
לכל סוג של טיול שהוא לא ערים/מוזיאונים/שטח קליל המצלמה הזאת פשוט עדינה מדי.
&nbsp
הדבר היחיד שהפריע לי בכותרת הייתה השירבוב של המילה ״טיולים״, זה הכל.
&nbsp
&nbsp

sagiKor

New member
אנשים מטיילים עם מצלמות כאלו

בכל הטרקים ובדוגמאות שהבאת ברשימה שלך וחוזרים בשלום עם המצלמה ועם תמונות. מיליוני אנשים מסתדרים עם מצלמות לא מוקשחות.
אתה חושב כמו צלם מקצועי או צלם חובב רציני, או יותר נכון כנראה כמו צלם על אופנוע שעף כמה פעמים וזקוק לציוד שישרוד נפילה מאופנוע... אתה המיעוט שבמיעוט, יש אפילו יותר משתמשי לייקה ממשתמשים כמוך...
והמצלמה הזאת לא בשבילך.

יש קטגוריה בתעשיה שנקראית travel zoom, אלו מצלמות קומפקטיות עם זום גדול שמיועדות לטיולים, המצלמה נופלת לתוך הקטגוריה הזאת ונופלת לחלק העליון והאיכותי לש הקטגוריה הזאת. אם יש לך בעיה אם זה אז יש לך בעיה...

גיZמו

New member
כמובן שיש אנשים שחוזרים בשלום.

אבל יש כמה מהם שלא.
עד לפני כמה שנים מצלמות מוקשחות סבלו מאיכות תמונה ירודה.
גם היום הן לא מובילות בתחום האופטיקה אבל הביצועים של המצלמות האלו זינק בשנתיים האחרונות והן עומדות בפני עצמן בתור אופציה מצויינת למי שרוצה לטייל במקום שהוא לא שטוח ונקי.
&nbsp
רוב האנשים בשדה התעופה שיוצאים ל״טיול״ מגיעים בדיוק למקום הזה, רומא/פראג/ניו-יורק/בייג׳ינג. בהגדרה שלי זה לא טיול, זאת יותר בקטגוריה של... חופשה.
לזה, אחלה מצלמה.
&nbsp
ולגבי אלה שכן תופרים טרקים ומטיילים במקומות לא הכי הכי אז בעלי מצלמות הסופר-זום הן לרוב נמצאות בתוך גרב שנמצאת בתוך תיק מצלמה קטן שדחופות בחלק העליון של המוצ׳ילה.
המצלמות יוצאות רק כשמגיעים לטאג׳ מאהל או שיוצאים לטייל בעיר או בחוף הים אבל רק כשלא יורד גשם. כאלה ראיתי גם ראיתי.
&nbsp
לכן, שוב, תלוי בטיול.
יש טיולים (חופשות?) שהמצלמה הזאת מתאימה להם
ויש טיולים שיש מצלמות הרבה יותר מתאימות.
הכל תלוי בשאלה באיזה טיול מדובר.
&nbsp
&nbsp

sagiKor

New member
ושוב, לא תלוי בטיול, אלא תלוי בצלם

ובדיוק עבור אלו שהמצלמה נמצאת בתוך גרב שבתוך התיק ויוצאת רק כשמגיעים לנקודת מנוחה או תצפית לכמה קליקים וגמרנו, יש את המצלמות האלו, איפה הבעיה?
כל מטייל רוצה מצלמה לתעד את הטיול שלו, לא כל מטייל הוא צלם ולא כל מטייל זקוק למה שאתה זקוק לו בטיול.

JacB

New member
המושג "מצלמת טיולים" לא הומצא עבורך, כנראה.

ברוב המקרים אני רואה את ההגדרה "מצלמת טיולים" מוצמדת למצלמות קומפקטיות , רצוי עם זום מכובד, על מנת לאפשר למישתמש שאינו מיקצוען ואינו מטייל אקסטרים לתעד את הטיול באמצעות חבילה קומפקטית אחת.

לך יש דרישות שונות, כמיקצוען, כאופנוען ועוד. אבל זה לא הופך את ההגדרה שנתתי (ושלא אני המצאתי) לשגויה.
וכשאני עושה חיפוש ל Travel camera , אני מוצא המון מצלמות שממש לא תואמות את המושגים שלך עבור מצלמת טיולים, ובכל זאת הן הוגדרו כך ע"י רבים וטובים ממני.

bulb

New member
גם הפוג'י X100 יכולה להיות מוגדרת כמצלמת טיולים.

sagiKor

New member
נכון, אבל יש קטגוריה שנקראת Travel-Zoom

והמצלמה המדוברת נופלת לקטגוריה הזאת.
סתם דוגמאות להתייחסות לקטגוריה הזאת ולאו דווקא משהו עדכני
http://www.dpreview.com/reviews/q311travelzoomgrouptest

http://www.techradar.com/news/photo...meras/best-travel-or-superzoom-camera-1259446

http://snapsort.com/roundups/best-travel-zoom-digital-cameras

http://www.digitalcamera-hq.com/categories/best-travel-zoom-digital-cameras/products

עכשיו אפשר להתווכח על ההגדרה של טיול והאם רק ההגדרה הצרה של גיזמו נחשבת וכל טיול אחר לא נחשב טיול...

JacB

New member
בטוח שיש טיול שלא יענה על ההגדרה המקובלת.

כמו שנעלי הליכה לא יתאימו למי שהולך על גחלים.
עדיין הן תשארנה מוגדרות כנעלי הליכה.

למעלה