קנון הכריזו על ה- 1Dx MkII

ravivme

New member
הניחוש שלי: תלת מימד

זה כל כך טבעי, זה כל כך מתבקש, וזה כבר עובד בקולנוע שנים.
פשוט לא יכול להיות שאין מצלמות סטילס כאלה.
לא אתפלא אם הראשונה תהיה בסמארטפון דווקא.

sagiKor

New member
לא מבין מה התלהבות מתלת מימד

זה היה קיים בצילום בתחילת המאה הקודמת, זה היה אפנתי ונעלם.
צילום זאת אמנות דו-מימדית וכך היא צריכה להשאר.

bulb

New member
תנסה - תבין (;

גם אני לא מתלהב מתלת מימד. לפחות לא בסיבוב הנוכחי.
חלק מהירידה בפופולריות של סרטי תלת מימד, לאחר שההתלהבות הראשונית שככה, נובעת מהסרבול (הצורך בעזרים על מנת לצפות בסרט), הפגיעה בתמונה (יותר חשוך) וכמובן שלא כל סרט נהנה מהטכנולוגיה.
כרגע זה מרגיש לי בשל כמו השעונים החכמים.

sagiKor

New member
זה תמיד היה ותמיד יהיה שטיק ולא יותר

לפני 20 שנה גם היה קטע אפנתי של תמונות תלת מימד שצריך לבהות בהן ללא מיקוד על מנת שדברים יקפצו החוצה, לא היה צריך משקפיים...
צילום כמו ציור הם דו-מימדיים, המגבלה של מדיום היא מה שמגדירה אותם ומה שמייחדת אותם.
אמנם לא צילמתי אף פעם בתלת מימד אבל צפיתי במספיק תמונות כאלו כולל בצעצוע שהבאת כאן, כולל "טכנולוגיות" עתיקות יותר זה עדיין שטיק לא יותר, לא פחות. זאת ההבנה שלי ודעתי, לא אשתכנע אחרת.

bulb

New member
אל דאגה, אין לי כוונה להמיר את דתך, לכן ה'(;'.

אני זוכר את התמונות שהזכרת - יותר כאב ראש מתמונה (אחרי 20 דקות היית רואה איזה דולפין, במקרה הטוב).

אודי188

New member
העולם נראה כמי שפוסע לעבר משקפי מציאות וירטואלית

אם כך זה אכן יהיה אז תרצה או לא תרצה רוב המדיה הויזואלית תצטרך להתאים את עצמה.
וזה אומר תלת מימד.

ואני בהחלט יכול לראות בכך יתרון.
אם אתה כיוצר מעוניין להעביר את הסיטואציה או התחושה שגרמה לך לצלם תמונה למתבונן בתמונה הדרך הכי קרובה לכך תהיה באמצעות תלת מימד.

אבל יותר מכך, הולך לגדול כאן דור של אנשים שמחוברים למשקפיים שמקרינים להם משחקים בגרפיקה תלת מימדית ישר לוריד.
לא תוכל להתחרות בגירוי הזה באמצעות תמונות דו מימדיות.

sagiKor

New member
צילום זה שפה

ולשפה הזאת יש כלים. עם כל השיפורים הטכנולוגיים, השפה עצמה לא השתנתה. צילום מזמן כבר לא נתפס כמדיה להנצחת מציאת בלבד.
&nbsp
פעם אמרו שהוידאו יהרוג את הסטילס, זה לא קרה. גם אם תלת מימד יהיה נגיש יותר, אני לא חושב שזה יהיה יותר מאשר שטיק או רלוונטי לישומים מסויימים בלבד ולא יפגע בסטילס הדו-מימדי.
&nbsp
אין תחליף לצילום מודפס על נייר, שום משקף כזה או אחר יכול להחליף את חווית הנייר, משהו שאפשר להחזיק ביד.
&nbsp
התחושה שלי, שאם יגיע יום בו נחיה באיזה עולם וירטואלי זה יגיע כשאני כבר לא יהיה בחיים אז לא אכפת לי...
אני לא רואה את עצמי קונה מצלמה בשביל יכולת תלת מימד, זה לא תפס בטלויזיות, זה גם לא תפס בצילום, אין שום סיבה שזה יתפוס בעתיד הקרוב, אם המשקף היה המגבלה שפגעה בהצלחה אז זה לא ישתנה, אין לנו דרך טבעית לראות תלת מימד בתוצר דו מימדי.
אפשר לדבר על הקרנת הולגרמות אבל זה כבר משהו ברמה של וידאו ולא סטילס.

Jack D Ripper

New member
תלת מימד

תחשוב על תלת מימד לא כדרך להציג את המידע אלא כדרך לאגור את המידע. לכאורה אם יכולת למפות באופן מלא את הסצנה, תוכל אח"כ לערוך את התמונה בצורה הרבה יותר חכמה.
&nbsp
הדוגמה הכי פשוטה היא עומק שדה. היית רוצה לצלם כשהכל בפוקוס, ואז לבחור מה יהיה בפוקוס ואת עומק השדה.

sagiKor

New member
שוב, אולי יתאים לישומים מסויימים

המגבלות של השפה הן חלק ממה שמגדיר אותה. מגבלות של עומק שדה וטווח דינמי וגם רעש הם חלק מהשפה. חלק מכלי היצירה.
תמונה מפורטת לגמרי ללא צללים למשל בעצם תפגע בתחושת התלת מימד שמתקבלת ע"י הצללה. הצללה כבדה = חיזוק התחושה והדרמה.
אין טעם לאגור מידע אם לא צריך אותו.
כאמור לשימושים מדעיים אולי זה יתן יתרון וגם לא בטוח, לא בדרך הקונבנציונלית להפקת תלת מימד.

barakbl

New member
יש היום סורקי תלת מימד

למעשה חיישני עומק שמשודכים למצלמה פשוטה (ליצור הטקסטורה). זה תחום שמתחיל לצבור תאוצה. כיום הוא מאוד נישתי (יש סורקים לאייפד, ואחריםפ לאנדרואיד וכו׳).
יש אפילו ניצנים של טבלטים ומחשבים נייידים שבהם המוצר הזה מגיע בילט אין.

בסוף אתה מקבל מודל תלת מימדי. הדרך להגיע אליו מסורבלת מעט בימינו, והאיכות של המודל בינונית.
אבל על בסיס הטכנולוגיות האלה אפשר יהיה בהחלט ליצור עולם חדש של דברים ממש מגניבים ואופציות שהיום לא קיימות (למשל, מיפוי יאפשר העמסת פוקוס בצורה מושלמת ואז תוכל לבצע את שינוי נקודת הפוקוס בצורה מדויקת על פי הצורך בעיבוד קל מאוד אח״כ).

בכל מקרה, אנחנו רחוקים מלהיות שם מבחינה טכנולוגית.

מצלמות התלת מימד הראשונות הופיעו בסביבות 1890

נדמה לי שפוג'י הוציאה לשוק מצלמת תלת מימד דיגיטלית לפני כמה שנים. פאנסוניק פיתחה עדשת תלת מימד שאפשר להרכיב על מצלמות המיקרו 4/3 שלה. התלת מימד מעולם לא הפך לפופולארי משום שהוא מחייב שימוש באמצעי צפיה מיוחדים. אולי כעת, כשטכנולוגיית המציאות המדומה תופסת תאוצה.

sagiKor

New member
אם לייקה היו מציגים כזה מפרט

אז זאת הייתה מהפכה מבחינתם או לפחות קפיצת מדרגה רצינית.
אז לא מתלהבים כאן בפורום מקנון, אתה לא צריך להפגע בשמם...
חוצמזה שהמצלמה הזאת לא ממש מדברת כאן לאף אחד, לא בטוח שיש כאן מישהו שאיי פעם עבד בצורה רצינית עם מצלמות מהסוג הזה ובאמת מבין את המשמעות והיכולות של הכלים האלו בשטח.

גיZמו

New member
שמעתי, ראיתי, קראתי, התרשמתי,

אבל אני אקנה כזאת כשהסוס עבודה הנוכחי יתחיל לצייץ.
כל עוד המצלמה הנוכחית מתקתקת אין שום סיבה להחליף למצלמה שעושה כמעט את אותו הדבר רק עולה פי 3.
&nbsp
ניתן למשוגעים לרכוש, המחיר של המצלמה ירד לסביבות ה 3000$ ועד אז הנוכחית תתפגר או שתריס יחזיר את נשמתו לבונה עולם ונראה אם לא תצא מצלמה יותר הגיונית.
אם לא תצא, נקנה את זאת.
אם תצא, נעשה חושבים ואולי נקנה את ה D1 ואולי את ה D5.
&nbsp
בינתיים, ה600RT החדש עושה יופי של עבודה. אני ממליץ בחום.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

גודל האכזבה כגודל הצפיה

שלום
נחכה ונראה מה ילד ה-5Dmk IV?
צפוי בחודשים הקרובים.
בוודאי ישפיע על מחירו של ה-5DmkIII.

sagiKor

New member