קנון הכריזו על ה- 1Dx MkII

ravivme

New member
קנון הכריזו על ה- 1Dx MkII

מזמן לא נתקלתי בכזו כמות של סופרלטיבים עצמיים.
  • 20MP
  • 14 תמונות בשניה (16 ב- LV) עם כרטיס CFast
  • באפר ענק של 170 תמונות
  • מערכת פוקוס מהירה של 61 נקודות
  • ISO51,000, אבל אפשר למתוח ל- 409,000
  • וידיאו 4K
  • 5900$

הלסת שלי לא נפלה, אבל אני מניח שהקנוניסטים יתלהבו.

sagiKor

New member
הכרזה צפויה

קנון חיכו שניקון יצאו עם ה D5 ואז יביאו את הקונטרה.
שתי המצלמות יצאו בתזמון לקראת האולימפיאדה שמתקרבת.
אלו מצלמות עבודה משומנות היטב, מטרתן היא לא להפיל לסתות.

הכוח של המצלמות האלה לא נמצא בספציפיקציות

אלא ביעילות. זה סוס עבודה שמשלשל תמונות שמישות כמעט בכל תנאי. מצלמת ה-P&S הטובה ביותר בעולם (יחד עם הניקון המקבילה).

ravivme

New member
בעקבות ההכרזה של סוני

שים לב למערכת האוטופוקוס ב- A6300.
יש לי הרגשה שדי בקרוב מישהו יעשה השוואת ראש בראש של המצלמה הזו מול D5 ו- 1D החדשה.
הולך להיות מעניין.
ואם התחושות שלי נכונות, אנחנו עלולים להשאר פעורי לסתות לגבי הפערים בין גוף ב- 1000$ לעומת גופים ב- 6000$. לפחות בסוגיית הפוקוס שעד כה היתה גורם מבדיל מרכזי.

Pumi

New member
אני מניח שאם leica היו רושמים את הדברים האלו

ההתלהבות בפורום היתה בשיא ההיסטריה.
&nbsp
בסופו של דבר זאת מצלמה משודרגת למי שצריך ציוד בקצה הסקלה.

ravivme

New member
עוד שלב קטן באבולוציה

מתי נראה איזו רבולוציה ?
(מכל החברות)

חובב1

New member
הרבולוציה לא תגיע מדגם כזה

אנשי מקצוע לא פתוחים למהפיכות אלא רוצים לקבל את הדבר המוכר בגרסה משופרת.

איזו רבולוציה אתה מחפש?

אתה יודע מה? בוא ניזום סיעור מוחות: מה היית רוצה שהמצלמה שלך תוכל לעשות והיא לא יכולה לעשות כבר כעת? הכוונה איננה לעוד סטופ של טווח דינאמי וכו' אלא ליכולות חדשות לחלוטין.

sagiKor

New member
רבולוציה...

לא חושב שמחפשים יכולות חדשות אלא אפרויות לעשות דברים אחרת וכמובן טוב יותר, לא צריך לזלזל בתוספת סטופ או שניים או עשרה.
טכנולוגיות חיישן ואופטיקה חדשות שיאפשרו מצלמות שנראות אחרת, כמו שהמירורלס הציעו בתחילת דרכן לפני שפנו לעיצובי רטרו. איזה עיצוב ארגונומי היברידי שמתאים גם לסטילס וגם לוידאו.
למשל:
- טכנולוגיות אופטיות שיאפשרו לייצר עדשות בעלות אורך מוקד גדול ומהירות אבל שלא יהיו ענקיות ולא ישקלו כמו טנק. עדשות סופר-זום מהירות קטנות ואיכותיות.
- ביטול התריס המכני
- ביטול המראה
- שיפור בעינית האלקטרונית שתאפשר צילום בקצב מהיר ובפוקוס עוקב בלי המגבלות הקיימות.
- שיפור חיי סוללה למצלמה שכזאת
- אולי טכנולוגיית חיישן חדשה, כזאת שתפיק יותר מחיישנים קטנים שיעזרו למזער את האופטיקה.
- ועוד לא נגענו בכל הפונקציות שמנסות לצוץ כמו פוקוס אחרי הצילום.

נכון

מזעור האופטיקה הוא אתגר משמעותי.
&nbsp
אני חושב שהדרך קדימה עוברת דרך שתי טכנולוגיות:
1. צילום חישובי: חיבור תצלומים ממספר מצלמות קטנות שחושפות בעת ובעונה אחת, כל אחת מהן בעלת מאפיינים מיוחדים. אפשר להשתמש בטכנולוגיה הזאת לשם הרחבת הטווח הדינאמי, הפחתת רעש, מיקוד סלקטיבי בעת החשיפה ואחריה, שליטה בעומק השדה לאחר החשיפה וכו'.
2. תנועה מבוקרת של החיישן: הטיה (שליטה על עומק השדה), סיבוב (יישור אוטומטי של האופק), תנועה קדימה ואחורה (מיקוד של עדשות ידניות) ותנועה למעלה, למטה ולצדדים (תפירת חשיפות).
&nbsp
שתי הטכנולוגיות יאפשרו קבלת אפקט של חיישן גדול מחיישנים קטנים יותר ומזעור מסוים של העדשות.

ravivme

New member
מצלמה עם שתי מערכות אופטיות

כדי לצלם תלת מימד אמיתי

ravivme

New member
עוד רעיונות

1. מצלמה עם ביונט משתנה כולל החיבורים האלקטרוניים. זה ייצור את התחרות האולטימטיבית בין גופים ובין עדשות במקום בין יצרני מערכות.
  2. מצלמה שאפשר להטות את העדשה שלה לצדדים. כלומר לצלם ימינה או שמאלה. זה מצויין לצילום בלתי מורגש.

dudi4321

Member
כמה

- ליצור תקן אחיד לביונטים.
- שרוב החלקים ולא רק מכלולי העדשות יהיו תחליפיים ומודולריים.
כמו החלפת החיישן שיתאים לצילום ארוע, חיישן אחר לצילומי לילה או אפילו אינפרא אדום, וחיישן ליום, חיישן לספורט.
- יצוב בחיישן
- עינית אלקטרונית מהירה
- שלא יהיה תריס מכני ובטח לא מראה.
- כניסת מתח חיצוני מפאור בנק.
- ממשק דומה לחלונות עם עכבר ומקלדת רשת ו/או WIFI

חלק כבר יש.

חובב1

New member
כניסת מתח חיצוני מפאוור בנק

כבר יש בדגמי A7S II / A7R II של סוני.

dudi4321

Member
מעדיף בניקון

סתאם...
כתבתי שחלק מה wish list שלי כבר קיימים. אם היה הכל במצלמה אוניברסלית היה מצויין.

dudi4321

Member
התכוונתי משהו יותר אוניברסלי

שקע מיקרו USB שאליו לחבר בשטח POWER BANK כמו שטוענים טלפונים שאוטוטו צועקים לטעינה לפני שנכבים.
את המתאם לחשמל AC אי אפשר להשתמש בשטח.
הדיון הוא תאורטי. "לך שכנע" את כל החברות בעולם להתיישר לפי קו (תקן) משותף?!
במצלמת סוני שלי יש כניסת מיני USB לטעינת הסוללה הבלתי מתפרקת.

Jack D Ripper

New member
ביונט אחיד

אפשר לראות את עולם הM43 כעולם בעל ביונט אחיד. אין כאן שום בשורה טכנולוגית אלא החלטה עסקית של האם כדאי לי ללכת עם העדר או להיות מיוחד.
&nbsp
בעולם הסלולר יש לנו הדגמה טובה של אסטרטגיית השיתוף לעומת הגן הסגור. התוצאה היא שאפל היא היחידה שמרוויחה מייצור סלולארים, כל השאר נלחמות אחת בשנייה עד זוב דם.

steiff

New member
רבולוציה

אם נבחן את הרזולוציות בתחום הצילום עד כה:
ממקרה אובסקורה לריינג׳פיינדר
ריינג׳פיינדר לרפלקס
מדידת אור מובנית במצלמה
פוקוס אוטומטי
חיישן דיגיטלי
מל׳מ ועינית דיגיטלית

הרבולוציה הבאה כנראה תהיה מבוססת על יכולות עיבוד נתונים מהירות שיאפשרו עקיפה של מגבלות אופטיות/מכאניות קיימות.

למעלה