מעוניין בהמלצה למשחק - די ספציפי

Nagasaki45

New member
מעוניין בהמלצה למשחק - די ספציפי

שלום,

שמי תם, אני חדש כאן בפורום. רציתי להתלבט לגבי רכישת משחק קופסא.
אני מחפש משחק שיענה על הקריטריונים הבאים:
- אפשרות לשחק בשניים, ושתעבוד טוב!
- לא יותר משעתיים, לפחות לא עבור 2 או 3 שחקנים (ביותר שחקנים אפשר לחרוג).
- שלא יהיה פשוט מדי. אצלנו המשחק המוביל כרגע זה Puerto Rico, משהו ברמה הזאת או קצת יותר מורכב יהיה מצויין.
- רצוי worker placement, בגלל שעוד אין לי משחק כזה ונראה לי שיהיה מעניין. אבל זה ממש לא תנאי קשיח.

כרגע עונים על הקריטריונים, מומלצים ונשמעים לי מעניינים Agricola, Stone Age & Lords of Waterdeep.
וכדי להקשות עוד קצת על ההחלטה, שבוע הבא אני בברלין, וחשבתי לקנות את המשחק שם. אבל... זה מוריד את האפשרות של קניית משחק עם תלות בשפה.

האם לוותר על קניה בגרמניה בשביל Agricola או כל המלצה על משחק אחר תלוי שפה?
מה לגבי המשחקים האחרים? עונים על הקריטריונים לדעתכם? מומלצים?
עוד אפשרויות שפספסתי?

בקיצור, כל דעה תתקבל בברכה,

תודה רבה,
תם

regex

New member
דעתי בתור נוסע מתמיד לגרמניה

שלום תם
&nbsp
א. שלושת המשחקים שהזכרת מצויינים (אם כי אני לא ממש אוהב את SA) - אגריקולה הוא רמה מעל כולם
ב. אם אתה הולך על LOWD - קנה אותו דרך BOOKDEPOSITORY
ג. מצטער לצנן לך את ההתלהבות - אבל אם אתה מתכוון לחסוך כסף בקניית משחקים אלה בחנויות B&M בגרמניה - נכונה לך הפתעה רעה - אז זה מפשט קצת את הבעיה
ד. המשחקים שאפשר להשיג בזול בגרמניה הם משחקים של RAVENSBERGER ו QUEEN GAMES - אבל את תנסה בחנויות משחקים אלא חפש בחנויות כלבו - GALERIA KAUFHOFF ו KARSTADT
ה. למזלך מיודעינו STEFAN FELD חתום קבע ב RAVENSBERGER - ככה שיש סיכוי טוב למצוא את CASTLES OF BURGUNDY ואת BORA-BORA במחיר סביר בחנויות הללו - אמנם לא WP והשני יכול לשבור לפעמים את מחסום השעתיים - אבל שניהם מעולים
&nbsp
בהצלחה

El Grande

New member
ברוכים הבאים לפורום

אני די מסכים עם regex, חוץ מזה שאני כן אוהב את Stone Age.
כל המשחקים שהוא הזכיר מצויינים ואני גם (!) רוצה להמליץ לך על The Castles of Burgundy.
לגבי WP אני יכול להוסיף עוד כמה שמות להתלבטויות שלך: Tzolk'in: The Mayan Calendar שהוא משחק חדשני של Dynamic WP.
השני שאני ממליץ הוא Caylus - משחק נהדר אך יכול להיות טיפה ארוך משעתיים ביותר מ- 3 שחקנים.
והאחרון שאני מאוד אוהב הוא: The Pillars of the Earth - משחק WP מצויין שמבחינת המורכבות נמצא בין Stone Age הקליל ובין Caylus ו- Agricola הכבדים.

בהצלחה ונשמח לדעת מה בחרת.

dotandvir

New member
כמה המלצות

את agricola אני לא אוהב ו lords of waterdeep הוא מאוד פשוט וחוזר על עצמו ללא ההרחבה - כך שאינני ממליץ על שניהם.

ההמלצות שלי:
Bruxelles 1893 שהוא משחק השמת עובדים שבו השחקנים מתחרים ביניהם מי יהיה הארכיטקט המוביל
Russian railroads שהוא משחק השמת עובדים נוסף שבו העובדים בונים את קווי הרכבת והתעשיה ברוסיה
Istanbul עלול להיות מעט פתוח מדי עם שני שחקנים (לא ניסיתי לשחק בשני שחקנים)
Hospital Rush השחקנים הם מתמחים בבית חולים ומתחרים על המשרה הפנויה היחידה

אם המשחק לא חייב להיות משחק השמת עובדים:

QIN משחק הנחת אריחים לריינר קניציה
lagoon: land of druids שיצא לאחרונה באסן והוא גם משחק הנחת אריחים
hoyuk שהוא גם משחק הנחת אריחים (יש פה תימה)
alhambra בגרסת הקופסה הגדולה
kingdom builder כנ״ל

דותן

ymdv10

New member
מצטרף בחום לאלו..

&nbsp
Bruxelles 1893 שהוא משחק השמת עובדים שבו השחקנים מתחרים ביניהם מי יהיה הארכיטקט המוביל (נשמע פחות טוב ממה שזה באמת).
Russian railroads שהוא משחק השמת עובדים נוסף שבו העובדים בונים את קווי הרכבת והתעשיה ברוסיה (אבל בפועל הוא מעט אבסטרקטי).
- שני משחקים נהדרים.
&nbsp
אני מאד אוהב את קיילוס, וחושב שהוא טוב משניהם (בהרבה...) אבל הוא הרבה יותר עמוק, ויותר אבסטרקטי, לכן קשה אולי יותר להכנס אליו.
&nbsp

AlteredBeast

New member
Village

נראה לי שהוא עונה על כל הדרישות שלך, והוא לא תלוי שפה, והוא גרמני אז אולי יש סיכוי למצוא אותו שם במחיר סביר (אין לי מושג, סתם הנחה שעשויה להיות שגויה...)

יש לי אותו ועדיין לא שיחקתי בו, אבל מהסרטונים וההוראות הוא נראה מצויין, יורו/WP הארדקור...

ואני ממש אוהב את העיצוב.
המשחק הבסיסי הוא ל-2-4 שחקנים, וההרחבה (Village Inn) מוסיפה שחקן ואפשרויות נוספות למשחק. גם בה עוד לא שיחקתי, אבל בביקורות נראה שהיא מצויינת.

[URL]http://boardgamegeek.com/boardgame/104006/village[/URL]
[URL]http://boardgamegeek.com/boardgame/136223/village-inn[/URL]

yakobi17

New member
אני אמליץ על keyflower

משחק WP עם אינטראקציה חזקה דרך bidding.
מתאים ל2-6, לא ארוך (שעה וחצי).
stone age ו lords of waterdeep הם משחקים ברמת מורכבות נמוכה מPR לדעתי (לא שיחקתי בSA, אבל LoW אמור להיות דומה לו).

ymdv10

New member
גם קייפלאוור מצויין.

מסכים ש stone age ו lords of waterdeep פשוטים יותר.
אבל בין שניהם הייתי בוחר ב STONE AGE

Nagasaki45

New member
מתחיל להתמקד...

קודם כל, המון תודה על התשובות!
אני עונה מעט באיחור בעיקר בגלל שלקח לי זמן לעשות שיעורי בית על המשחקים שהצעתם. ראיתי ביקורות וידאו כמעט על כולם וניסיתי לגבש קצת עמדה לפני שאני חוזר שוב להתייעץ.
ולעניין:
נראה ש- Lords of Waterdeep ו- Stone Age ירדו מהפרק. שניהם כנראה פשוטים יותר ממה שאני מכוון אליו.
מהמלצותיכם קרצו לי במיוחד Caylus, Keyflower & Castles of Burgundy.

regex, מראש חשבתי לקנות משחק ב- Galerie Kaufhof או ב- KaDeWe (בפעמיים הקודמות שהייתי בברלין קניתי שם את Catan, Carcassonne & Thurn und Taxis, גרסאות גרמניות מן הסתם). מעבר ל- Castles of Burgundy, יש לך הערכה אם אוכל למצוא שם גם את Caylus או Keyflower?
בכל מקרה, עשיתם לי המון חשק, אז אולי אקנה אחד בגרמניה ואחד נוסף (אולי אגריקולה) כבר בארץ \ משלוח מחו"ל

שוב, אם למישהו יש עוד הערות לגבי הנ"ל או המלצות על אחרים אשמח מאוד לשמוע.

תודה רבה על העזרה,
תם

regex

New member
לשאלתך

קודם כל אני לא מסכים עם הקביעה ש LOWD הוא משחק פשוט מדי - אבל בגלל שזה משחק שקל לרכוש דרך BD - הייתי מציע לך לנסות איפושהו ואז להחליט
&nbsp
שנית בקשר לחנויות - זה ממש קשה לדעת - כל חנות אפילו באותה הרשת מחזיקה מלאי שונה ויש לה מבצעים שונים - אז בלית ברירה תצטרך לכתת רגליים
&nbsp
אם יש לך איזה מכר שאתה מבקר - אולי פשוט תקנה OL ותשלח לו.
&nbsp
גדי

ycyclop

New member
סיכויים ועוד אופציות

היחיד שיש לך סיכוי זה LoWD את שני האחרים ממש אין סיכוי.
אם לא Agricola אולי הייתי שוקל Caverna? ב2-3 שחקנים שמכירים את המשחק ניתן לסיים בסביבות שעתיים (יכול בשולשה לגלוש קצת)
יש גם את Lewis & Clark שלא יצא לי לשחק (בדיוק קניתי) שנראה מתאים מאד להגדרה וקל להשיג אותו
&nbsp

Nagasaki45

New member
בוצעה רכישה

אהלן,

אני עודני בברלין ברגעים אלו ממש, אבל אחרי רכישה ורציתי לשתף.
חיפשתי את Keyflower ו- Caylus. בהתחלה בקניונים ואח"כ בחניות המשחקים Gamer's HQ ו- Morgen welt.
שתי החנויות מחזיקות המון משחקים והאווירה מגניבה. בסוף קניתי את Keyflower ו- Castles of Burgundy בחנות השניה. לשתיהן לא היה את Caylus.

עדיין לא פתחתי את המשחקים, ואני בספק אם זה יקרה עד שאחזור הביתה.
אז תןדה בנתיים לכל העונים, עזרתם המון!

תם

Nagasaki45

New member
ביקורות

רציתי לעדכן שהרכישות הוכיחו את עצמן!
לקח לי לא מעט זמן לחזור עם דעה ברורה לגבי המשחקים, בעיקר כי לא יצא לי לשחק הרבה בחצי השנה האחרונה. אני מעריך שכל אחד מהנ"ל שוחקו בין 3 ל- 5 פעמים, כמעט תמיד עם שחקנים חדשים.
למרות זאת, בפעמים האחרונות ששיחקנו, אחרי שהחברה התחילו להתרגל למשחקים הרמה ממש עלתה והיו ערבים מצויינים!
בנוסף, היתה לי חשובה המשחקיות בשני שחקנים ואני חושב ששניהם עונים על הדרישה יפה מאוד.
אישית יש לי יותר משיכה ל- keyflower, משהו בו מרגיש לי יותר מעניין, אבל אני לא יודע בדיוק לשים את האצבע. אולי זאת המכניקה היוצאת דופן שלו. מצד שני חברתי מעדיפה תמיד את Castles of Burgundy, ככה ששניהם עולים על השולחן באותה התדירות פחות או יותר.
רק הערה אחת לגבי משהו שלא כל-כך שמתי לב אליו כשהתלבטתי מה לקנות: המעטתי בערך התמתי של המשחקים עדי כדי שנוצר מצב בו רוב המשחקים שיש לי כרגע מצטיירים די דומה (Catan, Keyflower, Castels of Burgundy, Puerto Rico). בכולם המוטיב המרכזי הוא כלכלי והסיפור מתאר התיישבות בתחילת דרכה שצריכה לגדול ולהפתח, באופן כזה או אחר.
יוצא דופן הוא Small World שאנחנו מאוד אוהבים בעיקר כי הוא מרענן לעומת האחרים מבחינה תמתית.
בקיצור, למדתי שכדאי לשים לב לעוד דברים חוץ מהמכניקה של המשחק, שנראתה לי הכי חשובה בזמנו.

מקווה שלא חפרתי יותר מדי, ושוב תודה על העזרה בהתלבטויות!
תם

למעלה