לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2940129,401 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-'עליית מחירים ואופנועים'
עליית מחירים ואופנועים
<< ההודעה הנוכחית
13/10/2006 | 20:23
110
6
שלום לכולם,
כמו כל מי שרוכב על דו"ג להנאתו, אני מוצא את העובדה שהעלו את מחירי הביטוח מטרידה מאוד. ניסיתי להבין אם אני אוכל לעמוד בזה כלכלית והבנתי שאני מסוגל- כעת השאלה היא אחרת: אם אשלם את מחיר הביטוח (ואני לא מתכוון לרכב בלי ביטוח) זה בעצם לעודד את המגמה הזו של ההתעללות ברוכבים: ואם אעבור לרכב (ישן ומסריח) אסבול אני בעצמי.
היום, כשישבתי בפורד פיאסטה 84 מעופשת, במחיר של זוג אגזוזים פתוחים הגונים, הבנתי את התשובה. אני לא יורד מדו"ג. בחיים לא. ואף אחד לא יכריח אותי. אני גם לא רוצה להיות עבריין וטיפש ולנסוע בלי ביטוח.
בשבילי דו"ג זה דרך חיים. כמו אוויר לנשימה, שפיות, ספורט, שלווה. ואף פקיד לא ייקח את זה ממני.
אז מה לעשות?
אני החלטתי שאני מכוון מהיום והלאה את דרכי החוצה ממדינת ישראל. אמנם לא היום ולא מחר, ואולי לא עוד חודש. אבל אני לא רוצה לסבול את השערורייה של הביטוחים \ מחירים \ כבישים \ רישוי שהולכת פה. ולמי שיגיד שזה שטחי, ארץ הקודש, דם שנשפך וכל טיעון אחר: אני שרתי (ת דגושה. לא שרתתי כנהוג. זה לא נכון לכתוב כך) בצבא כמו כולם, התנדבתי לעזור במד"א וכל מיני מקומות. איבדתי חברים ומכרים בפיגועים ובצבא. לכל אחד יש את נק' השבירה שלו והעקרונות שלו.
האופנוע זה קו השבירה שלי.
ויודעים מה? אם היו מעלים את מס ההכנסה ב 5%, היה אכפת לי פחות. היה מעצבן, אבל לא הייתי עוזב. גם אם הייתי צריך לשרת 60 יום בשנה מילואים, היה אכפת לי פחות. גם אם היו מחזירים רק את ערוץ אחד בטלויזיה ואוסרים על נינט להופיע לעד בכל סוג מדיה אפשרית, לא הייתי עוזב. קחו הכל- אל תגעו לי באופנוע.
אופנועים >>
לצפיה ב-' אהבתי...'
אהבתי...
13/10/2006 | 20:26
17
אני שירתתי 3 שנים בתור לוחם וגם חושב כמוך...
המדינה נהרסת!!!! והכל מתחיל מהראש
ממשלה וכו'...
אופנועים >>
לצפיה ב-'מסכים, אבל לעזוב זה הפתרון?'
מסכים, אבל לעזוב זה הפתרון?
13/10/2006 | 20:48
2
אז הכל היה לשווא, לא רק ההשקעה האישית של כל אחד, גם החיים שרבים וטובים מסרו בשביל פיסת האדמה המקוללת הזאת. על ההשקעה שלנו אנחנו יכולים לוותר אבל מה שהם נתנו כבר אין להשיב.

מה נגיד להם כשנפגש בעולם הבא? סליחה, פישלתם, נתתם את חייכם והשקעתם את עבודתכם במקום אשר יהפוך לאי של טמטום וממלכת "כאילו" אשר אפילו העיירה חלם יכולה לשמש לה אור ומופת.

הם יקבלו בהבנה? או יקללו אותנו לנצח נצחים על כך שלא יכולנו לשנות במעט את דרכה של מדינה אשר הוקמה בדם יזע ודמעות? מי שלא זוכר את העבר נדון לחיות אותו שוב ושוב, אתמול זה היה באירופה, מחר או מחרתיים אנחנו עלולים לחזור על חוויות של השמדת עם גם במקום אחר. העולם לא נהיה נחמד יותר.

בינתיים אני נשאר וממתין עד שיישבר לכולם, לא לעוזבים כי הם חלק מהבעיה, בזכות מלאה כמובן, אבל אני ממתין לאלה הרעים באמת, אנשים שאם דורכים עליהם לא יברחו ולא יתחילו בדיונים אלא ינקטו יוזמה ויפעלו. אני יודע שאני לא היחיד הממתין לאבן הראשונה ואני חושב שעדיין נותרו מספיק אנשים המסוגלים להפוך את השולחנות ולא רק לדפוק עליהם. אולי אני אידאליסט טיפש אבל במקרה שלא, נתראה ברחובות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אמרתי לך כבר מזמן -'
אמרתי לך כבר מזמן -
13/10/2006 | 21:00
1
מתי עולים לבריקדות?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אשלח לך מסר לפני שאני יוצא '
אשלח לך מסר לפני שאני יוצא
13/10/2006 | 21:36
1
לצפיה ב-'הדשא אצל השכן תמיד ניראה ירוק יותר'
הדשא אצל השכן תמיד ניראה ירוק יותר
14/10/2006 | 20:31
12
1
לדוגמא, באיטליה משלמים הרבה יותר לביטוח חובה, וזה אפילו לא כולל פיצויים במקרה של תאונה עצמית.

מעניין למה אנשים מסתננים לארץ בכל מיני דרכים מסוכנות מכל מיני מדינות. אולי בשביל עבודה וחיים יותר טובים ממדינות האם שלהם.

חוץ מזה, אתה רוצה ללכת? תלך. אתה חושב שכל העולם יקבל אותך בחיבוק  ובזרועות פתוחות? על אנטישמיות שמעת?

מעבר לזה, אתה חושב שלהחליף שניים שלושה אנשים שלא מוצאים חן בעינייך יפתרו את כל הבעיות בארץ?
שכל תופעת ה"מגיע לי" ו"תעשו לי" תעלם?

הינה, אוסיף כמה סימני קריאה בשבילכם:
!!!!!!!!!!!!!!!!!!
עכשיו זה בטוח נכון.

אופנועים >>
לצפיה ב-'איטלקים במיוחד מסתננים לארץ בכמויות'
איטלקים במיוחד מסתננים לארץ בכמויות
14/10/2006 | 20:47
8
לצפיה ב-'אתה יודע למה אני מתכוון'
אתה יודע למה אני מתכוון
14/10/2006 | 21:18
7
3
פשוט הגישה של "הכל בארץ שלנו חרא + מגיע לי" הדליקה אותי.
אני רוצה לראות אותם מתמודדים עם אנטישמיות אירופאית, עם בירוקרטיה ומשטרה איטלקית, עם אפס הקצבות סוציאליות או ביטוח רפואי כמו באמריקה, עם זכויות אדם כמו בסין, לא חסר.
לא צריך ללכת עד המלחמות, צרות, עוני ומחלות כמו במדינות באפריקה.

הם רוצים ללכת? שילכו. שלא יצפו שנקבל אותם בזרועות פתוחות כשיחזרו על ארבע.
לא שחסר דברים בעיתיים כאן, אבל התביכנות לשמה בלי מחשבה לעשות משהוא בנידון לא מוצאת אותי על הצד הטוב שלי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אל תזלזל בביטוח הבריאות האמריקאי'
אל תזלזל בביטוח הבריאות האמריקאי
14/10/2006 | 22:21
4
שם זו נורמה לתת אותו במקום העבודה
והוא שווה הרבה יותר ממה שאתה מקבל פה...(ביטוח בריאות בכאילו)
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
15/10/2006 | 00:27
2
בארה"ב יש רמות שונות של ביטוח בריאות, ואתה גם לא חייב שם בביטוח בריאות בכלל, ולהרבה מאוד אנשים עובדים במשרות של המעמד הנמוך, אין ביטוח בריאות בכלל בכלל שהמעבידים שלהם לא מוכנים לשלם, ולא מחוייבים.

בארץ זה שונה. אתה מחויב לשלם ולקבל ביטוח בריאות. לא שאותו ביטוח הוא יותר טוב, אבל אתה מקבל אחד.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תמיד הטיעון של המסכנים עולה,'
תמיד הטיעון של המסכנים עולה,
15/10/2006 | 16:37
1
ונכון, למי שאין כסף לביטוח בכלל עדיף להיות במדינה "חברתית" שתדאג לו. אבל מה עם היתר, בני המעמד הבינוני, עליו אין לי ספק שנמנים רוב חברי הפורום הזה, למשל? איפה הם יקבלו כיסוי עדיף?

אופנועים >>
לצפיה ב-'עם או בלי ביוקרטיה? בלי כאן, עם שם.'
עם או בלי ביוקרטיה? בלי כאן, עם שם.
15/10/2006 | 16:56
אם אתה מדבר על ארה"ב.

שם יתנו לך מה שרשום בפוליסה, ולא יותר ולא פחות. יום אישפוז יותר מהרשום הפוליסה, ואתה מחוץ לבית החולים.

כאן, יתנו לך הכל, רק שזה יקח 10 חודשים יותר, 100 טיולים לקופת חולים יותר ו 100,000 טפסים יותר, וגם אז את כל הזמן הזה תמצא את עצמך שוכב במיטה במזדרון ליד השירותים, כאשר כל שעה מישהו אחר נכנס עם שלשלת מהאוכל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אל תזלזל בביטוח הבריאות האמריקאי'
אל תזלזל בביטוח הבריאות האמריקאי
15/10/2006 | 19:22
מערכת הבריאות בארה"ב בקריסה מוחלטת ואפילו הילארי קלינטון שניסתה לעשות רפורמה לא הצליחה
אופנועים >>
לצפיה ב-''
14/10/2006 | 22:35

אתה בסדר אתה ... מפספס בגדול, אבל בסדר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא צריך ללכת רחוק בשביל לראות'
לא צריך ללכת רחוק בשביל לראות
15/10/2006 | 13:07
אנטישמיות. אפשר גם פה ביום יום. אנטישמיות ישראלית...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה בטוח שמרוויחים שם כמו בארץ?...'
אתה בטוח שמרוויחים שם כמו בארץ?...
14/10/2006 | 22:19
1
לצפיה ב-'כמה זה הרבה יותר?'
כמה זה הרבה יותר?
15/10/2006 | 07:46
1
לצפיה ב-'איזה שירשור'
איזה שירשור
16/10/2006 | 21:03
רוב התגובות פה על החיים בחו"ל (במקרה שלי גרמניה) לא נכונות לחלוטין
אז אני יתחיל בזה שהכול פה (בגרמניה) יותר טוב
1. משכורות יותר גבוהות
2. שרותי בריאות יותר מתקדמים
3. העלות מחיה הממוצעת היא פחות מישראל
4. ביטוח לאופנועים יותר זול
5. החזר כספי מלא ללא שאלות לכול מוצר שאתה קונה אפילו אם השתמשת בו
6. לא צופרים בתוך העיר כי גם לא צריך
7. אין רעש של אזעקות כל שנייה כי לאף אחד אין הזעקה
9.יש אלף אגמים כמו הכנרת ולא צריך לשלם על כל פיסת אדמה
10. יום לימודים ארוך כולל ארוחות
11. אוניברסיטה חינם!!
וזה רק מה שעלה לי בראש בחמש דקות
המינוס היחיד הוא שהמשפחה שלי בישראל וזה קשה לחיות בלי המשפחה.
עכשיו בקשר לאנטישמיות, ניסית לחיות בארץ כאתיופי? או כרוסי כי אם תנסה אני בטוח שאז תבין מהי אנטישמיות
לפחות כאן אף אחד לא קרא לי יהודי אבל בישראל מילים כמו רוסי מסריח הם נורמה.
מה שיש באירופה זה שנאה לישראל לא בגלל יהדותה אלה בגלל המצב עם הערבים והשנאה הזאת היא מחוסר ידיעה של העובדות
והתקשורת שמדווחת בצורה מעוותת.
לפי דעתי הרצל מתהפך בקברו כי לא לזה הוא התכוון
אופנועים >>
לצפיה ב-'עליית מחירים ואופנועיםו'
עליית מחירים ואופנועיםו
15/10/2006 | 19:19
1
הבנתי שבגלל   1000 שקל לשנה אתה יורד
אופנועים >>
לצפיה ב-'ברור שהפיתרון הוא בטח לא לרדת'
ברור שהפיתרון הוא בטח לא לרדת
13/10/2006 | 21:03
אתם שואלים מה הפיתרון ? גם אני שואל אין ממש מוצא מהסבוך של מבוך המורכב מאוד
יש המון אנשים שמשתמשים בדרך ציבורית

אופנוען נמצא בדרגת הסיכון הגבוהה ביותר , מה לעשות איך שלא תנסו ליפות את זה (מי שרוכב מצויין)
לכן ע"פ חישוב פשוט מינמלי זה התעריף שעליו לשלם בשנה

אך ככל שאני מעמיק במחשבה על הנושא דווקא עולים לי רעיונות כיצד ניתן בכל זאת לחלק את הביטוח לפוליסות
שונות כגון :

א. רוכב שעולה על האופנוע רק בסופי שבוע (כגון הספורטיבים) = ישלם לפי חישוב הימים ה' ו' ש' בלבד.

ב. שליח = תשלום גבוהה יותר

וכדומה ....

אך מפה ורעיון הירידה מהארץ סורי אך זה ממש ממש לא לעניין ואין צורך בכלל להרחיב את הדיבור על כך !

יום טוב וחג שמח
אופנועים >>
לצפיה ב-'תבדוק את מחירי הביטוח בחו"ל קודם'
תבדוק את מחירי הביטוח בחו"ל קודם
13/10/2006 | 21:14
69
נדמה לי שהם לא פחות יקרים גם שם
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם המשכורות ומחירים קצת שונים שם'
גם המשכורות ומחירים קצת שונים שם
13/10/2006 | 21:43
13
1
לצפיה ב-'וגם יוקר המחיה (ברוב המקומות)'
וגם יוקר המחיה (ברוב המקומות)
14/10/2006 | 12:37
12
א. אני בטוח שמשכורת של 1000 $  בארה"ב או באירופה היא נורמאלית ידוע לי בוודאות שבארה"ב חשמלאי שכיר מרוויח 12 $ לשעה ברוטו ב 8 ש'  מהווה 258$ לשבוע ברוטו ו 200$ נטו  כיוון ששם מרוויחים לשבוע קשה לחשב לחודש אבל זה יוצא 4500 -5000 ש"ח שזה גם השכר בישראל (המינימום לא מגיע ל 1000$ בישראל והשכר הממוצע עומד על איזה שהו מקום באזור ה7000 ש"ח ברוטו )
ב. אותו חישוב ידוע לי בקנדה לפי 15$ קנדי לחשמלאי לשעה
ג. אחרי טוקיו (העיר הכי יקרה למחיה בעולם ) ביוקר המחיה לא מגיעה ת"א (למרות שהיא לא בין הזולות בעולם ) אלא שורה של ערים בארה"ב ובאירופה כשמובילה אותם ניו יורק , לונדון , ל.א וכו'
ד. אני לא מדבר כלל על עצמאי שאצלו זה יום אסל יום בסל אלא על עובד ממוצע וגם המשכורת הממוצעת בישראל עומדת על שכר יפה לחלוטין במונחים אמריקאיים (ואל תתרשם מכל הרמאים שמספרים שהרוויחו שם ימבה כסף - אבל בסוף חזרו לארץ ) .
ה. כל כלכלן מתחיל יגיד לך שהכלכלה הישראלית חזקה היום מה שמשווה בין הכלכלה האמריקאית לאירופית ומה שמוכיח את מה שאני יודע מניסיון
ו. אם התכוונת לרומניה שם השכר הממוצע עומד על 80$ לחודש או לטורקיה שם המשכורת הממוצעת עומדת על כ350$ אז בהחלט אתה צודק אבל אני לא חושב שהוא רוצה להגר לאנקרה או לאיסטנבול (מה גם שאין שם אופנועים כמעט למעט 125CC )
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה הקשר בכלל?'
מה הקשר בכלל?
14/10/2006 | 18:01
9
גם שם וגם פה אדם עם משכורת מינימום לא יכול להרשות לעצמו לקנות קטנוע אופנוע או לשלם על ביטוח להם, נכון?

לעומת זאת לאדם ברמת מחיה בארץ אשר כן יכול להרשות לעצמו לקנות אופנוע ספורט, יהיה הרבה יותר קשה לאדם באותה רמה כמוהו בארה"ב למשל.
מה שהוא מרוויח הארץ ובארה"ב באותה רמה, קונה הרבה יותר דברים שם מאשר פה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ההיפך בדיוק !'
ההיפך בדיוק !
14/10/2006 | 19:01
8
מי שיכול בארץ לקנות אופנוע זה בגלל שעל המלפפון הוא משלם פחות , על העגבניה הוא משלם פחות ונשאר לו לאופנוע (שפה עולה יותר )
הסבר :
קח אדם שיש לו 1000$ וצריך לחיות (חיים כוללים מגורים , חיים כוללים אוכל , בילוי , ספורט וגם תחבורה ) .
בארץ יישאר לו יותר כדי לקנות אופנוע באותם 1000$ אחרי ששילם שכ"ד שזולה יותר אחרי ששילם מזון שזול יותר אחרי ששילם לבוש שזול יותר עכשיו נשאר לו לקנות אופנוע (לא נשאר מספיק אבל הוא יכול לחסוך )
בחו"ל יישאר לו מעט מאוד מזה כבר אחרי שכ"ד ואוכל ולבוש וגם הוא יצטרך לחסוך לאופנוע (אם בכלל ישאר לו משהו ) אבל האופנוע יהיה זול יותר ואגב הוא יאבד מערכו מהר יותר בהרבה באחוזים (לא במספרים מוחלטים ) הוא יקנה אופנוע ב40000 ש"ח (ב10000 דולאר כמובן ) אבל כשימכור אותו כעבור שנה הוא ימכור אותו כבר ב 10000 ש"ח וכעבור שנתיים הוא ימכור אותו בחצי מזה . בעוד בארץ אופנוע מאבד מערכו רק כ 10% בשנה בשוק נורמאלי .
אופנועים >>
לצפיה ב-'סליחה על הביטוי, אבל בולשיט'
סליחה על הביטוי, אבל בולשיט
14/10/2006 | 19:12
7
ממש מרחם על האמריקאים המסכנים האלה. אולי נשלח להם סיוע חירום הומניטרי.

שתי מילים - רמת חיים. שם גבוהה וכאן נמוכה. זה אומר - להם הכנסה גבוהה יותר ופחות הוצאות למחיה. הכסף קונה יותר ויש יותר כסף. אז איך ישאר לו מעט וכ"ו? תגיד זה נראה לך הגיוני בכלל כשאתה כותב את זה? אתה תחת השפעה או משהו?

ומה הסיפור הדמיוני על ירידת הערך הקיצונית? ממתי זה ככה? אני דווקא רואה אופנועי בני 10 הנמכרים תמורת 3-4 אלף כאשר חדש עולה אולי 11. וזה לא בשקלים, רוצה - תמיר.

מבקש סליחה טוב אם הנימה שלי פוגעת, פשוט ממש לא נעים לי לראות אדם בוגר מתבזה בהצהרות כאלה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מתבזה מי שאינו מתבסס על ניסיון'
מתבזה מי שאינו מתבסס על ניסיון
14/10/2006 | 20:36
6
אתה כנראה לא מכיר את עקרונות הכלכלה האמריקאית . אתה מתרשם מרמת חיים או של המעמד הבינוני גבוהה שהוא הרוב בערים האלה ולכן אתה חושב שהם חיים ברמה גבוהה יותר . או שאתה מתרשם מהפוטנציאל שיש שם שהוא גדול יותר . אבל מי שחי שם משכר הממוצע (שהוא גבוה משלנו בגלל ריבוי העצמאים והמנכ"לים המצליחים שם להגיע למשכורות אסטרונומיות ) חי בדיוק כמו אצלנו לא פחות ולא יותר .
הגדר רמת חיים ואז תבין , אתה מתכוון למוצרי אלקטרוניקה (זול יותר) רכב (זול יותר) דלק (חצי מחיר מאיתנו ) אבל כל נסיעה שם מעיר לעיר מצריכה פי ארבע מיכלי דלק ממה שתצטרך פה . אוכל (יקר יותר פי שתיים ) לבוש (יקר יותר בכ 50% ) שכ"ד ( יקר יותר בכ 50% בשכונות הזולות ועוד לא הגענו למנהטן שם מלבד ההרלם שכ"ד פי 10 ) . תחבורה ציבורית (אותו מחיר 95 סנט ) והכי חשוב חימום הבית בחורף שיכול להגיע לכ 400$ לחודש . אני חייתי במונטריאול כל כך הרבה ונסעתי לניו יורק כל כך הרבה ויש לי כל כך הרבה חברים ואם אתה לא סומך שתאמין למה שאני אומר לך אביא לך ניו יורקי לכאן אם צריך להוכיח לך (הוא גר כאן אל תדאג לא אשלם 700$ טיסה ) . רמת החיים הפוטנציאלית אכן גבוהה בהרבה משלנו האפשרויות להתעשר הם בלתי מוגבלות זה נכון אבל מי שלא עצמאי ולא גונב וחי לפי שכר ממוצע במשק חי כמו פה ונמוך יותר במעט וזה בדוק .
לעניין מחירונים והפסד ערך אלך איתך לפי הראש שלך ואל תתבזה זו לא הכוונה שלי . בנדיט 1200 חדש שנת 2004 (בכוונה בחרתי אופנוע לא סחיר במיוחד ) עולה 85000 ש"ח דהיינו 20000$ לאחר 3 שנים המחירון שלו 59000 ש"ח 13700$ (רק הפסד של 30% ואילו אתה היצגת  באופנוע סחיר תוך 3 שנים הפסד מחיר של כ 60-70% (יותר כי רק עיגלתי את ה11000 ל 10000) אבל אני יודע על הפסדים גדולים יותר וכבר קניתי שם אופנועים משומשים בימי חיי וגם כלי רכב וגם מכרתי .
אופנועים >>
לצפיה ב-'שוב, מאיפה?'
שוב, מאיפה?
14/10/2006 | 20:56
3
רמת חיים הגדירו במדוייק כבר מזמן. לא מעמד בינוני גבוה ולא בטיח, סטטיסטיקה כוללת את כל המעמדות.

אוכל לא עולה כפול מכאן, עולה בערך זהה. כל השאר זול יותר. לבוש לא יותר יקר והרבה יותר איכותי. שכ"ד דומה ולפעמים נמוך בהרבה משלנו, גם אם כולל הוצאות חימום שאנחנו לא רגילים להן. זה מאחי שחזר לפני כמה חדשים מאלברטה. אולי בערים הגדולות הכל ממש יקר, סטטיסטיקה עדיין יודעת לחשב ממוצע ולתת נתון ברור של רמת חיים.

תביא לי לא ניו-יורקי, תביא מבחר סטטיסטי אקראי של מאה אלף תושבים לפחות מכל רחבי ארה"ב או קנדה, סטטיסטיקה לא עושים על בנאדם אחד, גם לא על עשר ועשרים, אתה בתור אדם משכיל צריך לדעת את זה.

קניות ומכירות אישיות שלך גם אינן מייצגות סטטיסטית, לעניות דעתי. גם הדעות שלי לא, למען האמת. כל זה נשאיר בגדר דעות, מה שלא דעה אלא עובדה שרירה וקיימת זה נתון רמת החיים הגבוה במדינות אלה. הלוואי אצלנו בעוד מאה שנה, גם אם לא סביר.

אופנועים >>
לצפיה ב-'הסברתי לך את הבעיה בהשוואה סט''
הסברתי לך את הבעיה בהשוואה סט'
15/10/2006 | 16:58
2
כיוון שניו יורק המורכבת מ 12,000 תושבים אינה הומוגנית ברמת החיים שלה וכיוון שהרוב בניו יורק הוא ממעמד סטטיסטי של רמת חיים גבוה מהארץ הרי שהשוואה אינה נכונה .
מנהאטן שבה מתגוררים כל ה"מי ומי " שמונה 4,000,000 תושבים שחיים ברמה גבוהה בהרבה מישראל ולא בגלל שהמחירים זולים יותר אלא בגלל שזה מרכז העסקים העולמי ויותר ויותר אנשי עסקים עשירים צריכים לגור שם כדי ליהיות קרובים למרכז העסקים כי שם יש יותר הזדמנויות עיסקיות ולכן כל השוואה בינם לבין ת"א אינה נכונה סטטיסטית . אתה גם לא יכול להשוות סטטיסטית בין ברוקלין לבין ת"א כי מעמד הפועלים שם גדול ממעמד הפועלים בישראל ובטח שאינך יכול להשוות את הסלאמס וכ'
אתה יכול לבחון מעמד מסויים מול מעמד מסויים הוצאה מסויימת מול הוצאה מסויימת . התפלגות העושר בארה"ב אינה דומה להתפלגות העושר בישראל ולכן אינך יכול להשוות רמת חיים (מספיק שתחשב יאכטות לנפש בארה"ב מול יאכתות לנפש בישראל ותגלה שאנחנו לא 10% מהם לנפש . מספיק שתבדוק מס' כלי רכב לנפש ותגלה שאצלם גבוה בכ 50% (במחצית המשפחות יש שתי כלי רכב בישראל ואצלם 3 ויותר כי יש שם יותר עשירים מאשר אצלנו )
לא תמיד אפשר לחשב השוואתית שיעור ה... כמו למשל שאי אפשר לחשב שיעור ת"ד לאופנוע מול שיעור ת"ד לרכב ולהגיד שאופנוע מסוכן יותר כי אני מבטיח לך שלא לקחת בחשבון את תאונות הנ"ב שלא מופיעות באף סטטיסטיקה בישראל מה שהיה בוודאות מעלה את הכמות תאונות לאוטו .
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה פשוט לא מבין מה זה סטטיסטיקה'
אתה פשוט לא מבין מה זה סטטיסטיקה
15/10/2006 | 17:44
1
1
לצפיה ב-'אז אולי תסביר לי סטטיסטיקה מהי ?'
אז אולי תסביר לי סטטיסטיקה מהי ?
15/10/2006 | 20:15
אולי תסביר לי על 1000 שיטות להטות סטטיסטיקה לטובתך (אבל בלי שום נגיעה במציאות?)
אני מקוה שלא תגיד לי גם שאם 85% מכלי הרכב המעורבים בתאונה הם סובארו אז זה הופך סובארו לרכב מסוכן .
אני מקווה שלא תגיד לי ששרי אריסון מרווויחה רק 25,000 ש"ח נטו ומעלה (קו העשירון העליון ) .
אני מקווה שלא תגיד לי שאני מליונר (לפי הסטטיסטיקה אני עשירון תשע )
אני אספר לך מהי סטטיסטיקה .
סטטיסטיקה יכולה ליהיות נכונה לצורך הבנה בלבד .
סטטיסטיקה אינה יכולה להוות גורם מנבא .
סטטיסטיקה לבדה אינה מצביעה על המשתנה המשפיע (במיוחד לא כשיש משתנה מתווך או משתנים מתווכים )
חוק התוצאה הגדולה מנטרל אמנם את השוליים אולם בכ"ז ככל שהמדגם רחב יותר מתוך אוכלוסיה קטנה יותר הסיכוי להגיע לפיזור קטן יותר .
94.5 % במדגם מייצג נמצאים במרחק 2 סטיות תקן מהממוצע ( מה עם השש אחוז הנוספים ? )
בסטטיסטיקה שונות גבוהה מקטינה תמיד את תוצאת מבחני היחס
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מדבר שטויות'
אתה מדבר שטויות
15/10/2006 | 00:46
1
אחד כמוני שהיה 10 פעם בניו יורק אני יכול להגיד לך שהאוכל עולה הרבה פחות בוא נגיד שתעשה קניה של סוף שבוע בסופר ותראה שיצא הרבה פחות כסף לא רק אוכל, שמפו דורדרנטים אבקת כביסה מישכות שניים חצי מחיר מהארץ בוודאות
ביגוד לא יותר יקר שם תלוי מה אתה קונה
מבחינת הדלק אף אחד לא חייב אותך לקנות אוטו אמרקאי עם מנוע 6 ליטר אומנם אין שמה פיאט אונו עם מנוע 1100 אבל יש שמה בשפע יפניות עם מנועים 1800
אופנועים >>
לצפיה ב-'הדלק אמרתי דווקא זול יותר'
הדלק אמרתי דווקא זול יותר
15/10/2006 | 22:43
קח לדוגמא מחיר ההמבורגר . בניו יורק המבורגר מקדונלדס בסיסי עולה 5 דולאר (21 ש"ח )  בישראל 21 ש"ח המבורגר וצ'יפס ושתיה ) . קח לדוגמא מחיר העגבניה בישראל כ1 דולאר לקילו , בניו יורק 3 $  אתה רוצה עוד דוגמאות?
דווקא היפניות עולות 20,000 $ וזה די קרוב למחיר אצלנו (10,000$ הפרש )
בגדים לא קניתי בניו יורק כי שם יקר יותר בגדים קניתי במונטריאול העתיקה שם זול יותר ועדיין יקר יותר מישראל . שלא לדבר על נעליים . לגבי משחת שיניים אני משתמש במשחת שיניים מיוחדת שעולה בארץ 27 ש"ח (6.3$ ) שם (בניו יורק ) היא עולה 10 $ (ולאחרונה קניתי שם בפסח האחרון ) ואם מעניין אותך השם של משחת השיניים PARADONTEX
אופנועים >>
לצפיה ב-'מדבריכם אפשר לחשוב שהבחור יבחר לרדת'
מדבריכם אפשר לחשוב שהבחור יבחר לרדת
14/10/2006 | 22:42
1
דווקא לסין, רומניה, טורקיה או לאחת ממדינות אפריקה.

מבלי להכיר את הבחור, יש לי הרגשה שהוא מכוון לאיזור מערב אירופה\ארה"ב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא חשבתי אחרת אבל זו טעות אסטרטגית'
לא חשבתי אחרת אבל זו טעות אסטרטגית
15/10/2006 | 20:56
בסין , רומניה , או באחת ממדינות אפריקה לחסכונות שיש לו מישראל יהיה הרבה יותר ערך והוא יוכל לחיות שם כמו מלך (אבל ירכב רק על דו"ש או אינדורו שם כי אין לאופנועי כביש שם איפה לנסוע )
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם אם ביטוח יותר יקר - תמיד אפשר'
גם אם ביטוח יותר יקר - תמיד אפשר
13/10/2006 | 22:39
46
במקום לשלם פי 2 על האופנוע וחלקים - לשלם במקום זה על ביטוח.

בארה"ב אופנוע ליטר חדש עולה כמה ? 10-12 אלף דולר? וכמה עולה כאן? 25 אלף דולר? כמה מרוויחיפ כאן? וכמה שם? הא?
אופנועים >>
לצפיה ב-'נראה אותך עובר את ה100 קמ"ש איתו שם'
נראה אותך עובר את ה100 קמ"ש איתו שם
14/10/2006 | 12:39
45
בכביש שנוסעים בו 5 ש' תעבור את ה 100 קמ"ש תוך שניה קופצים עליך 3 שוטרים
חוץ מזה שבאירופה המחירים יותר יקרים גם לאופנועים
אופנועים >>
לצפיה ב-'ופה? גם קופצים וגם זורקים דיקטים..'
ופה? גם קופצים וגם זורקים דיקטים..
14/10/2006 | 12:44
44
לצפיה ב-'שם יורים אם לא תעצור כשמסמנים לך'
שם יורים אם לא תעצור כשמסמנים לך
14/10/2006 | 12:55
43
1
ובוחן קבע שתומר נעים ז"ל היה על מהירות יותר גבוהה ממאה קמ"ש כשעבר בין מכוניות ברמזור המדובר
ובג"צ קבע לא מזמן לאחר שהפרקליטות סגרה את התיק סופית והאבא של תומר נעים (שמוליק נעים יבדל לחיים ארוכים ) לא הסתפק בסגירה של הפרקליטות וערער
א. שהשוטר ( סהר אהרוני ) שרדף
ב. שהשוטר (פקד יזהר קינר ) שזרק
פעלו כשורה ובסמכות בנסיבות העניין וכי אין עילה לתביעה פלילית או אזרחית נגדם . מה שמוכיח את מה שטענתי כל השנים האלה אגב . (תעצור כששוטרים מסמנים לך לעצור זה הרבה יותר זול גם אם יצאת בדו"ח )
אגב גם סהר אהרוני הוא רוכב וגם אחיו רוכב והם שניהם עוצרים כשמסמנים להם וגם אני .
מעולם לא הראיתי לשוטר שעצר אותי תעודת שוטר ומעולם לא קיבלתי דו"ח למרות שעצרו אותי כמה וכמה פעמים

במו עיני ראיתי בכביש מונטריאול אוטווה איך יורים  בנהג שלא עוצר .
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני לא אפתח את הנושא כי לא מכיר.'
אני לא אפתח את הנושא כי לא מכיר.
14/10/2006 | 13:13
42
אבל עדיין, פעלו כשורה?

עזוב. לא רוצה להעיר פה את כל המתים..
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה מה שקבע בג"ץ לא אני !'
זה מה שקבע בג"ץ לא אני !
14/10/2006 | 13:24
41
למרות שדעתי הייתה שהם פעלו כשורה ותישאר כזו אין לי בעיה עם להעיר מתים גם . לא התביישתי להביע את דעתי גם אז למרות שזה לא היה פוליטיקלי קורקט ואין לי בעיה להשמיע אותה שוב ושוב ובלבד שאחסוך מקרב כל אותם קמיקאזות שחושבים שהם יודעים הכל יותר טוב מכווולם ולו נפש אחת .
לגבי הדיקט אתה העלית אותו וחשבתי שאתה מצדד בהימלטות שהייתה ולא בשוטר אבל אם אתה לא בקיא בעיניינים זה מסביר את היציאה הזו ואכבד את דעתך
אופנועים >>
לצפיה ב-'זו בדיוק הבעיה. בג"ץ הכשיר את השרץ'
זו בדיוק הבעיה. בג"ץ הכשיר את השרץ
14/10/2006 | 13:54
38
והצדיק את השוטר שהחליט לעצור אופנוע ע"י שיגור דיקט לתוך קסדתו.
מהיום זה כשורה!
אין שכל, אין מחשבה, אין נהלים, אין לקחים. רק כיסוי תחת והררי מילים.
עדיף שהיה שולף נשק ויורה לו בגלגלים או ברגל אפילו.
בשימוש בנשק הוא מאומן, נכון? הוא גם מודע לתוצאות ולהשלכות ולשיקול דעת שנדרש ממנו, וגם לעונש שישא בו אם טעה.
אז מה הוא בחר, האסון המשטרתי המנוול הזה?
להשתמש בנשק קר, שהוא אינו מאומן בו ואין לו מושג לגבי הבליסטיקה שלו,
הורג שני אנשים ועוד זוכה בהכשר מבית המשפט.

אתה יודע מה? זה שהוא פגע באופנוען זה פוקס של אחד לאלף.
זה שוטר? זה אמצעי לעצור עבריין? רק על זה הייתי מעיף אותו מהמשטרה.
על התוצאות של הטימטום שלו הוא צריך לשלם, ועצוב מאוד שהוא יצא נקי.

אופנועים >>
לצפיה ב-'בעיה בהבנה שלך (קלה ) שמשנה ת'תוצאה'
בעיה בהבנה שלך (קלה ) שמשנה ת'תוצאה
14/10/2006 | 17:29
37
בג"ץ לא הכשיר שום דבר , בג"ץ אינו אמון על חיקוק חוקים , בג"ץ אינו קובע האם שוטר רשאי לירות או לא , בג"ץ רק מפרש את החוק הקיים . את החוק הקיים רק אתה בעצמך ובמו ידיך קבעת (באמצעות פתק בקלפי שקבע את הרשות המחוקקת ) .
אז אם הגענו למסקנה הנכונה אז.... עכשיו אפשר להתקדם ולבדוק מה אומר החוק .
המחוקק לא מתיר לשוטר להשתמש בנשק ולירות , הוא גם אינו מגדיר את האימונים שאותם שוטר צריך לעבור לפני שירה , הוא אינו מחייב את השוטר לכוון לרגל (כמו שכתבת ) ושוטר שפעל כדין וירה כדין לא ניתן לתבוע אותו (לפי סעיף 43 לחוק סדר הדין הפלילי ) לא בתביעה אזרחית ולא בתביעה פלילית וכל מה שנותר לבג"ץ לבדוק זה האם השוטר פעל כדין (כלומר לא ניתן לתבוע אותו ) או שלא פעל כדין (וניתן לתבוע אותו ) . אין אפור כאן יש רק שחור לבן בידי בג"ץ .
אז בוא נבדוק יחד האם השוטר פעל כדין ?  המחוקק אינו מדבר כלל על כלי יריה בידי שוטר אלא רק על מעשה סביר של שימוש בכוח הוא אינו מדבר גם על כוח בר קטילה ועל אופן הביצוע . ושוטר רשאי לבחור לעצמו את כלי ההגנה/התקפה גם אם אינו מיומן בו.
המחוקק מאפשר לשוטר להשתמש בכוח סביר (בנסיבות מסויימות כוח בר קטילה מהווה כח סביר ) כדי לבצע מעצר של אדם שמבצע משהו שמקנה לשוטר סמכות מעצר . למה כוח בר קטילה כוח סביר תשאל בוודאי (לא הגיוני להרוג מישהו ולהגיד סביר ) אז ברור לי ולך ולכל אדם בר דעת שלכופף את המרפק לרוכב אופנוע שנוסע עכשיו 100 קמ"ש כשהשוטר עומד זה לא מעשי . המחוקק (שהוא אותם אני ואתה וכל אדם בר דעת ) גם יודע ששוטר לא יכול להסתפק בלכופף יד של עבריין שירה עכשיו במישהו והוא עדיין מחזיק בידו אקדח עשן ומקרב אותו לפיו כדי לנשוף את העשן (כמו בסרט של הארי המזוהם ) אלא כדי להתקרב אליו צריך לאיים עליו באקדח , ואם נשקפת לשוטר סכנת חיים אז גם לירות בו וזה עדיין כוח סביר (בשתי הדוגמאות לא השתמשתי בשום אנלוגיה לאירוע של תומר נעים כלל אלא רק לצורך ההמחשה של הצורך בכוח בר קטילה ) . דוגמא נוספת שוטר מגיע לאדם שמחזיק בידו אלת בייסבול ומניף אותה כדי לפגוע בשוטר כתקיפת שוטר חמורה , והרי לשוטר אין בין חפציו אלה יותר ארוכה מאלת בייסבול וגם אם יש הרי שהוא רק מקסימום יוכל להדוף את ההתקפה אבל לא תמיד יצליח להתגבר על החשוד ולעצור אותו . ומה אם לא יכל להגיע לאקדח אלא רק לקרש שעמד בסביבה ? האם על אותו שוטר להגיד פוס? רגע? אני אגיע לאקדח ואז נמשיך או שהוא רשאי לתפוש קרש ולהתגונן ?
אני מקווה שהסכמנו  יחד שיש מקרים שהמחוקק צדק בהם כשאפשר לשוטר להשתמש בכוח בר קטילה .
נגיע עכשיו לסמכות ירי של שוטר (כהמשך למקרה תומר נעים ז"ל ) . בג"ץ (שאצלך הכשיר את השרץ ) בפסק דין אנקונינה (קצין מג"ב שירה ברכב תמים שהגיע למחסום והסתובב וברח בעזה והרג 3 פלסטינים בשנות ה 80 המאוחרות ) כשישב בדין כבוד השופט שמגר הגביל את הסמכות לשימוש בכוח בר קטילה לא לכל מקרה של צורך בשימוש בכוח אלא קבע שהמעשה בו חשוד אותו מישהו שיורים בו היה מעשה פשע שסיכן או מסכן חיי אדם .ומקרה תומר נעים עומד כאן בכל הקריטריונים .  אגב ישנה סמכות ירי כהגנה עצמית (לא בעת ביצוע מעצר) ושוטר צריך להגן לא רק על עצמו בהגנה עצמית אלא גם על חיי התושבים והאזרחים בפני מעשה שמסכן אותם . ואין ספק שרכיבה במהירות העולה על 100 קמ"ש ברמזור בין מכוניות (במחסום קשיח שמורכב ממכוניות ) מהווה סכנה לחיי הציבור (מה גם שעובדתית נהרגו אנשים ) .
אופנועים >>
לצפיה ב-'איך במקרה דנן אוים השוטר הרוצח ?'
איך במקרה דנן אוים השוטר הרוצח ?
14/10/2006 | 18:45
16
אני מאמין בכנות שהשוטר הרוצח עשה טעות מטומטמת כי הוא לא חשב באותו הרגע (בחייו של שוטר יש הרבה רגעים כאלה, הראשון בלשכת הגיוס המשטרתית). אם הוא ואחיו שוטר אז הוא יצא טיפש פעמיים, אבל זה פרט לא רלוונטי.

כל השטויות שכתבת כאן למעלה הם רק המשך של הנסיונות להצדיק את התוצאה העגומה למעשיו הטפשיים של השוטר הרוצח.
במהלך שנות חיי ראיתי לא מעט עבריינים ובינהם גם לא מעט עברייני תנועה מעולם הרכב, אבל מעולם לא ראיתי תגובה חסרת פרופורציות כלפי עבריין כפי שנראתה במקרה של תומר נעים ז"ל.

על השוטר הרוצח לשבת בכלא למשך כל ימי חייו באשמת רצח.

באופן כללי, אופן הטיפול הקלוקל של משטרת ישראל בנושא תאונות הדרכים הינו גרוע ביותר. האופנוענים הם רק נדבך קטן מאוד בבעית תאונות הדרכים (לדעתי משטרת התנועה עצמה היא בעיה גדולה הרבה יותר) והצורה בה המשטרה מטפלת בנושא היא לא יותר מאשר בזבוז כספי ציבור.

כולי תקווה שהמהלכים האחרונים בכנסת יביאו סוף להתבזות הזו של המשטרה שאמורה להגן גם עלינו (מי אמר גניבות אופנועים) ולא רק נגדנו.

אופנועים >>
לצפיה ב-'הראית יכולת קריאה גרועה ביותר אחי !'
הראית יכולת קריאה גרועה ביותר אחי !
14/10/2006 | 19:21
15
א. כתבתי שהוא זה שרדף (אבל בטח אתה אפילו לא מכיר את הסיפור ) והוא זוכה
ב. כתבתי הוא ואחיו רוכבים לא שוטרים .
ג. גם השוטר שזרק את הדיקט (אחר ונקבתי בשמות ) יצא זכאי וצח כשלג
ד. במדינה מתוקנת עם תושבים נורמאליים אחרי שששוטר ישב וחקר והמליץ , ואחרי ששני עו"ד לפחות ישבו וחקרו ובדקו , ואחרי ששופט ישב  ושמע את כל הראיות ובחן אותם לעומק והחליט מה שהחליט הרי שבטח לא מי שקרא בעיתון יכול לחלוק על המסקנות.
אבל אצלנו ואצל שכמוך זה לגיטימי , אצלך אפילו מי שישב בבית ולא עשה כלום הוא אשם ברצח עם . יפה תמשיך כך , תגיע רחוק .

אכן אני מסכים איתך שמי שהתגייס למשטרה טעה (לא בגלל המשכורת , ולא בגלל הטיעונים שאתה העלית אבל לא אתחיל לפרט כי זה דיון בפני עצמו ובוא נגיד בגדול שזה בגלל שאחרי זה הוא צריך להתמודד עם כפויי טובה בעלי אישיות שדומה לאישיות שהיצגת פה ) .
לגבי תגובות כלפי עבריין דיברת שטויות במיץ עגבניות ואתה יכול לראות תגובות כמה שאתה רוצה ואני לא יודע מה ראית ב31 שנותיך הקצרות ואני גם לא בודק מה ראית אבל אני ראיתי דברים אחרים לגמרי ולוץ מזה שאין לאיש ספק שתומר נעים סיכן חיי אדם גם לא לעורך דינו של אבא של תומר (וזה גם מה שהוא אמר בבג"ץ ) ואסביר לך את זה בהיפכא מסתברא (מקווה שאתה יודע מה זה ) תומר נעים ז"ל נהרג זה אומר שהוא סיכן חיי אדם . רס"ב שרה שוורץ נהרגה זה אומר שתומר נעים סיכן חיי אדם אם הוא לא היה מסכן לא היה ביני לבינך ויכוח היום וסביר להניח שאני הייתי בוחר לאן ללכת לשתות קפה אצל שרה חברתי או אצל שמוליק נעים (אבא של תומר ז"ל ) חברי וסביר להניח שהייתי לוקח גם אותך איתי ואם היה עוצר אותנו שוטר בדרך לשם אני הייתי עוצר .
כתבתי גם שהשוטר כשהוא מגן הגנה עצמית זה לא רק על עצמו אלא גם על עוברי הדרך האחרים וזו חובתו לא רק תפקידו ולכן מרגע שעו"ש בסכנה הוא מחוייב לפעול כאילו הוא בסכנה כלומר כאשר יש סיכון עוברי דרך אז יש סמכות ירי והוא מתנהג כאילו זו הגנה עצמית לכל דבר .
לעניין תוכנית לחימה בת"ד אשמח לקבל ממך תוכנית אכיפה טובה שתוריד ולו בהרוג אחד יותר ממה שהתוכנית הנוכחית מורידה (בלי להיכנס לוויכוח אם היא מורידה היום או לא כי זה לא רלוונטי אם יש לך תוכנית טובה יותר ) .
הסטטיסטיקה אגב (שגם אני חולק עליה אגב ) מוכיחה שהאופנוענים הם לא בעיה הכי קטנה בנושא ת"ד , שיעור ת"ד בקרב רוכבים גבוה בכ 30% משיעור הת"ד בכל אוכלוסיה אחרת שמשתמשת באיזה שהוא כלי תחבורה בישראל (וכולל תאונות נ"ב וגם לא כולל תאונות נ"ב ) .
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה כותב כל כך הרבה שטויות'
אתה כותב כל כך הרבה שטויות
14/10/2006 | 19:50
14
כך שלא קשה להתבלבל.

תוכנית אכיפה יעילה - הפוך ממה שאתם עושים\לא עושים היום.
להתחיל לעשות במקום לשחק בבקקי. תאמין לי שכולנו, גם האופנוענים מעוניינים בכך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תן תוכנית אופרטיבית לא סיסמאות'
תן תוכנית אופרטיבית לא סיסמאות
14/10/2006 | 20:39
13
מבטיח ליישם , אבל אין לך חוץ מסיסמאות כלום , כי גם ההבנה שלך שואפת לאפס בתחום הזה אחי (לפי התוכן של דבריך ) גם לי יש ביקורת על האכיפה המשטרתית אבל היא עניינית ונוגעת למה שצריך שיפור ותאמין לי שאני יודע מה צריך שיפור ומה לא אבל להגיד תעשו "כל " מה ... זה כבר בולשיט . לא נראה לי שתנהל מחר עסק כל שהוא ותגיד לעובדיך תעשו "כל" מה שלא עשיתם אלא תכווין אותם במדויק
אופנועים >>
לצפיה ב-'קבל תוכנית - פשוטה, כדי שכולם יבינו'
קבל תוכנית - פשוטה, כדי שכולם יבינו
14/10/2006 | 21:00
8
קח דף של סטטיסטיקת תאונות קשות וקטלניות, שים לב לגורמים, לפי אחוזים והפנה את האכיפה בחלוקת אחוזים דומה. וולאה פשוט! אבל כמובן לא קל. הכי טוב כמו חכם חלם, לחפש מתחת לפנס, לאכוף מה שקל ולא מה חשוב והעיקר לעשות רוח ורעש, כאילו עובדים בכל הכח. פול גז בניוטרל, המשטרה שלך ובשביל לגבות מס מהירות.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
14/10/2006 | 22:24
לצפיה ב-'עושים את זה היום !'
עושים את זה היום !
15/10/2006 | 17:04
6
לא חידשת כלום .
אגף התנועה לוקח סטטיסטיקות של תאונות דרכים ועושה מה שנקרא מיפוי ת"ד ומציב ניידות רק במקומות מועדים לת"ד
יותר מזה יום יומיים שלושה לאחר תאונת דרכים קשה מגיע למקום קצין בדרגת רפ"ק שהוא מהנדס תנועה ובודק האם יש משהו בצומת שצריך לשנות (שלט , משהו שמסתיר את הדרך , אי תנועה וכו' ומחייב את הרשות הנוגעת לתקן את הטעון תיקון ) .

שכחת לקחת בחשבון שיש עבירות שמשפיעות על ת"ד הכי הרבה שאותם אי אפשר לאכוף בלי תקציבים נוספים (יקרים מאוד ) כמו למשל אי שמירת מרחק שמצריך מכשיר שנקרא מרו"מ (מד מהירות ומרחק ) שעולה כמה עשרות אלפי דולר כל מכשיר והממשלה שלך לא מסכימה לממן . או כמו למשל מכשירי בדיקת שיכרות וכו'
אופנועים >>
לצפיה ב-'תגיד לי מני כמה עולה מצלמת מהירות'
תגיד לי מני כמה עולה מצלמת מהירות
15/10/2006 | 18:02
1
ולמה להם תמיד יש תקציב ?ולמה 86% מעבירות התנועה הם על מהירות ולא
על הדברים החשובים באמת כמו אי מתן זכות קדימה ,שמירת מרחק ונסיעה באור
אדום .תראה אתה קצת מפנטז היום על עבודת המשטרה אבל לצערי הם לא עושים
חצי ממה שהיו צריכים ודוגמאות לא חסרות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני לא תמחירן של המשטרה!'
אני לא תמחירן של המשטרה!
15/10/2006 | 20:28
ככל שהטכנולוגיות חדשניות יותר המחיר גבוהה מיום ליום אבל תקציב המשטרה לא גדל
א. גם בדוחות המהירות יש התפלגות וזה שכחת לציין . (80% במהירות הגדולה מ 130 קמ"ש )
ב. אתה קראת את הסטטיסטיקה של משטרת התנועה הארצית ( רוב העבירות אצלהם הם מהירות ) בסטטיסטיקה הכוללת הרוב בכלל לא במהירות אלא רישיונות והיעדר רישיונות
ג. לשמחתי הם עושים חצי ממה שהיו צריכים כי עם תקציב כזה היו אמורים לעשות הרבה פחות .
ד. שמירת מרחק ניתן רק באמצעות מרו"מ ( אם יש אחד בכל מחוז זה טוב מאוד - מחוז זה מגדרה עד חדרה , מחדרה עד מטולה זה מחוז ) ללא מרו"מ אין דו"ח על אי שמירת מרחק . (אי שמירת מרחק הגורם מס' 1 ללא ספק בעשור האחרון כגורם לת"ד )
ה. אני אגלה לך סוד . דו"ח על נסיעה באור אדום אפשרית רק ואך באמצעות מצלמת צומת . (כדי ששוטר יוכל לרשום דו"ח על אדום צריך שיתקיימו כל כך הרבה תנאים שזה כמעט בלתי אפשרי ) אבל אני מבקש שתשמור על הסוד הזה רק בינך וביני ולא תגלה לאף אחד .
ו. רושמים הרבה דוחו"ת על אי מתן זכות קדימה ואין ספק בזה אבל זה לא נעשה באמבוש כמו שאתה רוצה כי שוטר לבדו קשה מאוד לתפוש ולרשום על דבר כזה (חייבים קשר עין עם הרכב המסכן עד לעצירה המוחלטת שלו מה שיסכן גם את השוטר שצריך לרוץ לאוטו ולעבור את הצומת לפני שיעלמו לו תוך סיכון עוברי דרך ואת עצמו  ) ומצד שני להעמיד יום שלם שתי שוטרים כדי לתפוש נהג אחד באי מתן זכות קדימה זה לא מעשי וזה לא מה שהציבור רוצה . הציבור רוצה שגם ירשמו באותו צומת בינתיים גם על עצור (יש לא עצרת וזהו , יש לא עצרת ולא נתת זכות קדימה וזה שתי עבירות שונות ושתיהם נחשבות עבירות איכות )
אופנועים >>
לצפיה ב-'בטח עושים. גם הרצפה עקומה כמובן'
בטח עושים. גם הרצפה עקומה כמובן
15/10/2006 | 18:07
3
לצפיה ב-'colt'
colt
15/10/2006 | 19:48
1

רק דבר אחד נותר לאמר עליהם "ללא עבודת המתנדבים על שלוחותיה אפשר היה
להוציא את המשטרה לפנסיה".
אופנועים >>
לצפיה ב-'בזה אין ספק בכלל'
בזה אין ספק בכלל
15/10/2006 | 23:21
וזו הדוגמא הכי טובה איך ב 6,000,000 ש"ח לשנה (ע"ח המשטרה ) ועוד 70,000,000 (ע"ח הרשויות המקומיות ומשרד הפנים ) אפשר להפעיל עוד אור כחול בחוץ כאילו יש ימבה משטרה .
אופנועים >>
לצפיה ב-'הרצפה לא עקומה מס' הניידות בעייתי'
הרצפה לא עקומה מס' הניידות בעייתי
15/10/2006 | 23:09
מס' הניידות לא מכסה את כל המקומות שנבדקו ומראים שהם הוט ספוט (שוב תקציבים )
אופנועים >>
לצפיה ב-'בג"ץ יצא מנקודת ההנחה שהדיקט הוא לא'
בג"ץ יצא מנקודת ההנחה שהדיקט הוא לא
14/10/2006 | 21:43
2
הגורם למותו של תומר נעים ז"ל.

זו נקודה בסיסית לדעתי. יש הוכחות שהדיקט פגע, אין הוכחות, בסוף יצאו מנקודת הנחה שאולי היה דיקט, אבל הוא לא גרם לאיבוד שליטה.
אם נניח כי הדיקט גרם להרג, ונקבל את ההנחה שהיה מעקב "חשאי" והרוכב לא ידע שמנסים לעצור אותו, זה משנה את כל התמונה.
צריך לתת לרוכב צאנס ולא ישר לשלוף נשק. או דיקט.

בארה"ב אין אצלהם חוכמות, ושביקשו ממני תעודות (על כלום. אי הבנה), ושלחתי יד לתיק על הגב, השוטר נלחץ, אלוהים יודע למה, ושלף נשק. לא מסמפט את הגישה הזו. אמרתי לו "relax, it is just where my ID is. rabak" הוא שאל אותי מה זה rabak.

בג"ץ חיזק את הדעה שמותר היה להשתמש בכוח, כדי לעצור נהג משתולל, דבר שאיתו אני מסכים.
ששוטר אומר לך לעצור, אם אתה מתחכם ולא עוצר אלה מזגזג בין מכוניות ושם רייס דמך בראשך.

אופנועים >>
לצפיה ב-'האם השוטר פעל כשורה'
האם השוטר פעל כשורה
15/10/2006 | 00:23
זה כל מה שבג"צ בדק.

עם מה שהובא לבדיקת בג"צ, כל הראיות וכל הסימנים, בג"צ לא יכל לקבוע האם השוטר פעל באופן מוגזם או לא.

זה הכל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא הבנת את תפקיד בג"ץ כאן'
לא הבנת את תפקיד בג"ץ כאן
15/10/2006 | 20:54
1
בג"ץ לא שפט את השוטרים , נגד השוטרים האלה לא הוגש כתב אישום אפילו .
בג"ץ בדק רק את הסבירות של החלטת הפרקליטות לסגור את החקירה בעילת העדר אשמה נגד השוטרים .
בג"ץ לא בדק את הדיקט והאם הוא הגורם או לא למוות זה לא תפקידו בשלב הזה . אם בג"ץ אמור לבדוק את הראיות זה רק במשפט עצמו (ואין משפט בלי כתב אישום ) .
דבר נוסף לגבי ידע/לא ידע שרודפים אחריו . אין לאף אחד ספק ולו הקל ביותר שהוא ידע שרודפים אחריו . אז אל תתבסס על ספקולציות בבקשה .
א. בשלב הראשון השוטר סהר אהרוני שהיה בניידת כחול לבן נסע לצידו ואותת לו לעצור בצד ואף קרא לו ברמקול ואז הוא נתן גז
ב. סהר לא רדף אחריו עדיין וגם לא דיווח על מרדף
ג. בשלב השני תומר פנה ימינה בצומת גן הוורדים (לכיוון הפוך מכיוון נסיעתו למזכרת בתיה אחרי האוניברסיטה ) נסע כמאתיים מטר עשה יו טורן ועמד בצד ימין וחיכה שהניידת תעבור וכשראה שהניידת עברה לכיוון נ"צ החל שוב בנסיעה (סהר אהרוני ראה אותו עמד שם וראה אותו מתחיל בנסיעה כשחלף בצומת אבל המשיך ישר ולא רצה לפנות ימינה ) ואז לאחר שהחל לנסוע עקף את הניידת לא מהר מידי ואז סהר קרא לו בכריזה שוב והפעיל סירנה ואז רק אז החל המרדף (ממש עושה רושם שהוא שיחק עם השוטר וחשב שהוא משחק בגעגע )
אופנועים >>
לצפיה ב-'כן. ההבנה של כולנו שואפת לאפס!'
כן. ההבנה של כולנו שואפת לאפס!
15/10/2006 | 06:54
בכל התחומים ובכל המובנים. הרי אתה יודע הכל על אופנועים, רכיבה, משטרה, משפטים, מילים, הברות, סמים קלים, סמים קשים, סקס, רוק'אנ'רול, מחייה בחו"ל, מחייה בארץ, ובקיצור אתה פשוט יודע הכל.

יקירי.
אתה יהיר ומתנשא, לא רבע דבר מעבר לכך.

יום טוב
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה קצת טועה'
אתה קצת טועה
14/10/2006 | 19:18
11
בג"צ אינו בוחן האם דברים נעשו לפי החוק או לא. בשביל זה יש בת משפט מחוזי, עליון וכדומה.

בג"צ בוחן דברים מעבר. האם החוק תקין, האם החלטת השופט, למרות היותה לפי החוק, האם היא הוגנת. הוא אמור להכריח את בית המשפט, או הממשלה, לשנות החלטות ולפעול באופן "מוסרי" יותר בחוקים אשר נחקקים.

ובקשר להמקרה של תומר נעים, היה כאן הרבה "ניקיון" ופעילות שלא כשורה של המשטרה, ודבר זה בא לידי ביטוי בפסק הדין, שבו השופט בקר את המשטרה וטען שהיא לא בעלה באופן נקי.
החקירה של השוטר לא בוצעה לפי הנהלים.
חקירות פנים גם לא עשו את החקירה נכון.
לא הוכח באופן מלא, והיו גם עדים לכך, שהמשטרה אכן עשתה את מה שצריך בשביל לקרוא לרוכב האופנוע לעצור.
גם בוחן תנועה, לא חקר נכון את המקר, וחוקר שני חודש לאחר המקרה, לפי הממצאים הכתובים, קבע כי מהירות הרוכב עברה את 100 קמ"ש, למרות שלדעת החוקר הראשון מהירות זו אינה אפשרית באותו מקום, גם לאופנוע.

מה גם בהמשטרה התעלמה ולא לקחה עדויות תקינות מעדים. כשצד המשפחה רצה להביא עדים מהמקום, המשטרה טענה שעדותם אינה תקינה כיוון שהם לא נתנו עדות למשטרה, למרות שאותם אנשים כן באו למשטרה לתת עדות. אבל בגלל "חוסר עניין לציבור" העדויות שלהם נגנזו ולא כובדו.

בקיצור, היתה כאן הרבה פעילות לא כשרה של המשטרה בשביל להוציא את אותו שוטר נקי, לאפילו לקדם אותו בהמשך, למרות שאופן ההחלטה שלו חשוד בשגוי ולקוי.

וכך נראת המשטרה "למופת" שלנו. מחסה את התחת במקום להוציא ממנה את הפירות הרקובים.

ובקשר להאם לשוטר מותר לירות או לא.
החוק מפרש שמותר אך ורק כאשר יש סכנה מיידית לאזרחים. מיידית. אתה יודע מה זה מיידית? אפילו מחבל ברכב בדרך לפיגוע זה לא מיידי אלא בתכנון. וגם עליו לא יורים, אלא תופסים אותו.
במקרה הזה, המשטרה לא הצליחה להוכיח בשום צורה שהיתה סכנה מיידית, אבל השוטר יצא מחמת הספק שאולי, איכשהו, מישהו, היה יכול, במקרה, בטעות, לעשות ציקלאוויל לאיזה מישהו אחר, ולכן הוא יצא זכאי...

כל הסיפור הזה, וכל הפעילויות האלו, פשוט מסריחות משחיתות וחוסר איכפתיות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'וואו איזה גיבוב של המצאות !'
וואו איזה גיבוב של המצאות !
14/10/2006 | 19:36
10
בג"ץ אינו יכול לשנות חוק . הוא יכול להעביר כמה ביקורת שהוא רוצה וזה שווה ל...
רק במדינה בה יש חוקה (ולהזכירך אצלנו אין ) בג"ץ רשאי לקבוע שחוק נוגד חוקה ולבטלו (ורק לאחר עתירה והוא לא יכול על דעת עצמו ) . בג"צ בוחן גם את החלטות בימ"ש המחוזי שבחן כבר את החלטות בימ"ש השלום (ובמקרה של הריגה אין בימ"ש שלום ומתחילים מהמחוזי ) . בג"ץ יכול לבחון רק אם דברים נעשו לפי חוק וגם החלטות ממשלה וחוקים הוא יכול לבטל רק אם ההליך לא היה תקין (טכנית ) כמו לא הייתה הצבעה תקינה וכו' . מי שאמון על חקיקת חוקים זה רק הכנסת .
לגבי המקרה של תומר נעים יש משהו שאתה מעוות לגמרי לגמרי לגמרי .
בבימ"ש האחרון במחוזי הייתה אכן ביקורת אולם גם שם התיק נסגר (ולא מחמת הספק ) ולא הייתה כל ביקורת בבג"ץ האחרון וגם כאן התיק נסגר ולא מחמת הספק .
לגבי העדים שאתה מדבר עליהם ידוע לי כל התיק כמעט בע"פ העדים (אני משער שבגלל חשש מלהתעסק עם החקירה ) לא רצו להעיד בזמן שנגבו העדויות במקום . הם הגיעו כעבור כחודש בלבד וזו כבר נחשבת עדות כבושה ולפי החוק מחוייבים להתייחס לעדות כבושה ולגבות אותה אבל יש להתייחס להם בזהירות רבה מאוד ובד"כ בהיעדר חיזוק ממקור אחר הם שווים כקליפת השום . ואכן כשהם הגיעו למשטרה (אחרי שאבא של תומר ביקש מהם ) לא היה לדבריהם כל חיזוק ולכן הייתה להם התייחסות רק מאוחר יותר . (ראה בנושא עדות כבושה הרבה בתיק הרב אריה דרעי נגד מ"י ) .
לגבי המהירות הבוחן השני רק הביע תמיהה כיצד ניתן לנסוע שם במהירות כזו הממצאים החד משמעיים הנתמכים בנוסחאות פיזיקליות של חיכוך מול תנועה מול כוחות קבע חד משמעית (ואין כל חולק על ממצאים אלה ) שהמהירות הייתה מעל 100 קמ"ש וזה גם נתמך בעדויות שנגבו מכל העדים והמעורבים .
קוראים למה שאתה עשית הרצחת וגם ירשת , הישראלי הממוצע למד שאינו רוצה לגלות אזרחות טובה כי זה עולה לו ביום עבודה ואחרי זה מתפלא שרמת האזרחים ירדה ?

אופנועים >>
לצפיה ב-'וואו! איזה כיפוף של המציאות !'
וואו! איזה כיפוף של המציאות !
14/10/2006 | 20:26
6
אתה מתחבא מאחורי הררי המילים הריקות שקושקשו בפסק הדין (שקראתי במוטו).

אתה עצמך מודה שלא היה לשוטר הצדקה או עילה להשתמש בנשק.
אם היה משתמש בנשק, התוצאות היו פחות חמורות, אבל עכוזו היה חשוף לדין.
הוא החליט להשתמש באמצעי אחר שלא היה לו מושג שיגרום למה שגרם.
פה נמצאת רשלנות פושעת, ועליה עליו להיענש.

עכשיו אתה גורר לפתחנו את הררי המילים, שקרים, ועיוותי המציאות
שהמציאה המשטרה כדי לכסות על הרשלנות ולהוציא את השוטר נקי,
ומצפה שנגיד 'אמן'.

"רמת האזרחים ירדה" ?!WTF?! זה מה שאומרים במשטרה? או זו פרשנות שלך?

עובדות: 2 אנשים נהרגו בגלל פעולה מטומטמת, רשלנית, חסרת פרופורציה
שנקט השוטר. המערכת עטפה את העובדות בים של מילים והצטדקויות
והוציאה את השוטר נקי. עובדה.

אופנועים >>
לצפיה ב-'עיוותת את דברי לחלוטין'
עיוותת את דברי לחלוטין
14/10/2006 | 20:50
2
1
אני אומר בוודאות ואין לי כל ספק (וגם לא לבית המשפט ) שלשוטר הייתה סמכות לירות (ואפילו לרסס באוטומאט העיקר לעצור את כלי המשחית שדוהר לתוך עיר ושעלול גם ליהיות מחבל באופנוע תופת ) . העובדה שהשוטר לא ירה אלא השתמש בכוח בר קטילה מסוג אחר שהוא אינו מיומן בשימוש בו לא משמיטה את הבסיס החוקי מתחת למעשיו ואף הם חוקיים לחלוטין ומוסריים באותה מידה כאילו הוא ירה וגם עכוזו נתון לסיכון לעמוד לדין באותה המידה בין אם הוא ירה ובין אם זרק אביזר כלשהו שיכול לשמש ככוח בר קטילה זה ורק זה מה שאמרתי (צירפתי הסברים כדי שהוא יבין ) . גם הקביעה שלך על רשלנות מסוג כל שהוא תמוהה בעיני אבל עקב היותך הדיוט (לא מתכוון לאידיוט כי זה שתי דברים שונים ) בנושא משפטים גורם לך לא להבין שלעולם מעשה שנעשה לא יכול ליהיות רשלנות כי הבסיס לרשלנות הוא אי עשיית מעשה שהיה צריך לעשות . (רק אם לא היה זורק דיקט ופוגע בו ומונע ממנו להמשיך והאופנוע היה פוגע בילדה שחצתה את הכביש אחרי מקום החסימה היה נותן אפשרות אולי להעמיד את פקד יזהר לדין בגין רשלנות בהנחה שהוא חייב היה לזרוק ולמנוע את כניסתו לעיר ) . אכן 2 אנשים נהרגו בגלל פזיזות של ילד בן 22 שחשב שמותר לו הכל וחבל מאוד . אזרחים שהיו שם וראו ושיכלו להעיד ולא העידו בגלל איזו שהיא סיבה הם נמושות וזו דעתי עליהם (האישית ) .
מצטער לאכזב אותך בעניין הפרופורציה אבל בימ"ש העליון קבע חד משמעית שהחקירה שהגיעה למסקנה שהפעולה הייתה פרופורציונאלית היא מוצדקת ואין אפשרות לערער עליה אז מי אתה שתערער על סמכות בימ"ש ותחליט על דעת עצמך ? ומי אני גם ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'מבקש מכולם - תחלקו כתיבתכם לפסקאות'
מבקש מכולם - תחלקו כתיבתכם לפסקאות
14/10/2006 | 20:57
1
2
לצפיה ב-' פסיקים, נקודות.'
פסיקים, נקודות.
14/10/2006 | 21:47
1
לצפיה ב-'מה היה קורה לו היה עוצר כחוק?'
מה היה קורה לו היה עוצר כחוק?
14/10/2006 | 21:09
1
ריגוש המרדף, הפחד מזה שלא היה לו טסט או ביטוח, לחץ חברתי, מנהגים קבוצתיים או לא יודע מה גרמו להרג הזה הרבה לפני שהדיקט פגע או לא, הרבה לפני שהשוטר זרק בכלל, הרבה לפני שתומר בכלל הניע את האופנוע באותו היום.
אופנועים >>
לצפיה ב-'סביר להניח שגם לא היה מקבל דו"ח'
סביר להניח שגם לא היה מקבל דו"ח
15/10/2006 | 23:22
לצפיה ב-'לא סתם מערכת. בג"צ. מי שפטה?'
לא סתם מערכת. בג"צ. מי שפטה?
15/10/2006 | 01:49
דורית בייניש. זוכרים? נשיאת בית המשפט העליון כיום.

העצוב זה שאחרי פסיקה כזאת יש מעט מאוד מה לעשות.

(לא שלפני היה)
אופנועים >>
לצפיה ב-'אולי מספיק לדבר שטויות? די. נמאסת'
אולי מספיק לדבר שטויות? די. נמאסת
15/10/2006 | 00:18
2
אפנה אותך לאתר בג"צ

http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=8311

מתוכו :
"לתת צווים לבתי משפט, לבתי דין ולגופים ואנשים בעלי ממנויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות על פי דין - למעט בתי משפט ש'חוק יסוד: השפיטה' דן בהם ולמעט בתי דין דתיים לדון בעניין פלוני או להימנע מלדון או להוסיף ולדון בעניין פלוני ולבטל דיון שהתקיים או החלטה שניתנה שלא כדין"

כלומר
הם יכולים לבטל החלטות בית משפט (ספקי דין), ודבר זה נעשה רבות בעבר
הם יכולים לדרוש מהממשלה לבטל חוק

מה שאתה בדיוק אמרת שהם לא יכולים לעשות.

על תעשה מעצמך צחוק. אתה כנראה לא יודע על מה שאתה מדבר. בג"צ הוא מפלטו של האדם אשר טוען שנעשה לו עוול עמוק, ושעל בג"צ לבטל את אותו עוול, בין אם זאת חקיקה, או הכרעת בית הדין.

ובקשר לעדויות, אותן עדויות התרחשו זמן רב אחרי הטעונה, שכן בזמן התאונה המשטרה לא היתה מוכנה לקבל עדויות, ועקב כך הדבר נעשה לאחר זמן רב, ולכן העדויות הן "נחשדות", ולכן לא היו ממש קבילות עבור השופטים.

ותפסיק לדבר שטויות על "100 קמ"ש, הוא נסע מהר, אשמתו". אותם "נוסחאות" פיסיקליות מסתמכות על מהירות תעופת האופנוע על השוטרת אשר נהרגה. ודבר זה הוא סילוף גדול במיוחד של החוקרים.

השורה התחתונה היא שהמשטרה עשתה כל מה שהיא יכולה במסגרת החוק, תוך גיבוב שטויות והסתרת האמת תחת "חקירה מקפידה" עלק, בשביל להוציא את המשטרה תקינה.
זאת אך ורק לא לשם הבאת האמת על מותם של הנהרגים (ונרצחים), אלא בגלל שהמשטרה רוצה יד חופשית. והפסד של אותו שוטר בבית המשפט, היה מלחיץ את כל השוטרים מלעשות פעילות כלשהי בשביל לעצור אדם, בין אם זה מוצדק או לא.

זהו. אין טעם להתווכח עם חסר שכל, מגבב שטויות וחסר ידע שכמוך.
לילה טוב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא אהבתי את השורה האחרונה.'
לא אהבתי את השורה האחרונה.
15/10/2006 | 06:51
"חסר שכל, מגבב שטויות וחסר ידע שכמוך". לא חבל על הבזבוז המיותר של המילים, אפילו בתפוז נתנו לזה אייקון - .

אופנועים >>
לצפיה ב-'תחזור לשיעורי אזרחות של כיתה ו''
תחזור לשיעורי אזרחות של כיתה ו'
15/10/2006 | 22:35
איפה לעזאזל ראית בציטוט ביטול חוק?
ממתי ממשלה מחוקקת חוקים?
תסלח לי חבריקו אבל נכשלת במבחן באזרחות של כיתה ו' ואני מייעץ לך לחזור לכיתה ה'  ובינתיים אעזור לך לפרש מה כתוב
כתוב שהם סמכות לעירעור על החלטות שיפוטיות של כל בתי המשפט שלמטה , הם סמכות ערעור על כל בית דין אחר (צבאי, בית דין למשמעת של המשטרה , של הלשכה של עו"ד וכו' ) הם סמכות ערעור על ביטול דיון לא הוגן בבית דין דתי (שרעי ויהודי ) אבל לא סמכות ערעור על החלטה של בית דין דתי שהייתה תקינה . וזה אין ספק שהם סמכות ערעור עד כדי כך שפרשנות של בג"ץ של החוק אחרי ערעור תוקפו (עד לשינוי החוק ) כמו של חוק כי אין מעליהם סמכות ערעור נוספת שתתקן להם את הטעות בפרשנות אבל לא הבנתי איפה לעזאזל ראית ממשלה פה?
אבל אעזור לך בכל זאת , ממשלה בכלל לא מחוקקת חוקים והיא בטח לא יכולה לבטל חוקים כי ממשלה היא רשות מבצעת (מקווה שאתה זוכר מכיתה ו' את שלושת הרשויות השילטוניות שיש בכל מדינה שיפוטית , מחוקקת , מבצעת ) מי שמחוקק חוקים היא הרשות המחוקקת שהיא בישראל ? (יופי חמוד ! נכון ! הכנסת , שתי נקודות ותקבל במבה בפעם הבאה שתענה נכון ) . והבג"ץ לא יכול לבטל חוק . גם לא חוק נוגד חוקה כי אין בישראל חוקה . ומה עושה הכנסת כשהחלטת בג"ץ מפריעה לדתיים לעשות מה שהם רוצים ? (נכון חמודי , תקבל במבה הפעם חוק עוקף בג"ץ ) ואז בג"ץ יכול רק לקפוץ להם .
נכון שבג"ץ יכול לפתור אדם מעוול שנעשה לו ע"י הרשות זה אין ספק . אסביר לך איך המחוקק (הרשות המחוקקת /הכנסת לעניינינו ) קבע חוק  כל שהוא . עכשיו הרשות המבצעת (הממשלה לעניינינו - בין אם ממשלה ימנית ובין אם ממשלה שמאלנית ) מפרשת את החוק לא נכון ועושה מעשה כל שהוא (תמיד תיהיה פגיעה באזרח כלשהוא במקרה כזה ) ולכן נגרם לאותו אדם עוול והוא פונה לבג"ץ , בג"ץ בודק את חוקיות מעשה הממשלה ואם המעשה לא היה כחוק הוא יורה לממשלה לא לבצע ולפצות את האזרח הנפגע ואתן לך דוגמא : החוק קבע שלצורך מעבר דרך ציבורית ולטובת הציבור ניתן להפקיע קרקעות (ומפצים את בעל הקרקע כספית ) אנשי טייבה וקלאנסווה קיבלו יום אחד מכתב הביתה שלטובת כביש 6 מפקיעים להם אדמות חקלאיות . הם פנו לבג"ץ לא נגד הסעיף של טובת הציבור כי את זה בג"ץ לא יכול לשנות (מה גם שזה חוק אוניברסלי ואצלנו הסעיף הזה הוא גם מזמן השלטון העות'ומאני ) אלא פנו נגד הצורך של הכביש לעבור שם ונגד ההליך הלא תקין . בג"ץ בחן את הטענות וכל השאר היסטוריה (אלא אם אתה לא מכיר בקיומו של כביש 6 ) אבל בג"ץ לא יכול לתקוף חוק אלא אם הליך קבלתו בכנסת היה נגוע בתקלה .
לגבי יכולת בחינת אתרי תאונות דרכים שלך אני מטיל ספק לאור בורותך בנושא אזרחות ולכן לא אגיב בכלל אלא רק אומר שכמות הראיות שהביאה את הבוחן למסקנות האלה היא כל כך גדולה שאתה מוכיח שוב שאתה לא מבין על מה אתה מדבר . אני מזמין אותך לשבת עם בוחן שיסביר לך איך הוא יודע דברים באמצעות חוקים פיזיקליים (כמו מרחק הזכוכיות מהאופנוע , כמו סימני חיכוך בכביש , כמו מקום נפילת האופנוע וכמו זווית הפגיעה ועוד ) ואגב מה שפגע בשוטרת זה בכלל לא האופנוע אלא רק הגלגל שניתק ממקומו ביחד עם הטלסקופים ועף עליה במהירות אדירה .
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש לך טעות בכמה דברים בסיסיים.'
יש לך טעות בכמה דברים בסיסיים.
15/10/2006 | 01:43
7
לבג"צ כ-ן יש סמכות חקיקה מסויימת. הוא בית הדין לענייני חוקה. וביצירת תקדימים הוא למעשה מפרש את החוק.

הסיבה העיקרית שהשוטר החובט יצא זכאי היא שבגלל שהוא היה בפעולה מבצעית ולא ניתן לשפוט אותו באופן פלילי על מעשיו. שקול כנגד חייל במלחמה שיורה בטעות באזרח או טייס שמפיל פצצה על בית חולים.

אבל קרש? זה נראה לי יותר שקול לניגוח מכונית מהצד בשביל להוריד אותה מהכביש. זה חוקי?
אופנועים >>
לצפיה ב-'צדק! צדק! אלוהים. בית דין לצדק!'
צדק! צדק! אלוהים. בית דין לצדק!
15/10/2006 | 16:03
5
הוא לא מפרש את החוק.
הוא בודק האם ההחלטה או החוק הם צודקים (מהמילה צדק).

מי שמפרש את החוק הם בתי המשפט המחוזיים/העליון.

במדינתנו ה"מתקדמת" אין חוקה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בג"צ=ביהמ"ש העליון=בית דין לחוקה'
בג"צ=ביהמ"ש העליון=בית דין לחוקה
15/10/2006 | 22:46
1
והסוגייה האם יש במדינה חוקה היא בעיני המתבונן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בשום פרמטר אין בישראל חוקה'
בשום פרמטר אין בישראל חוקה
16/10/2006 | 19:33
ואל תתן לסיסמאות שמפזרים מנהלים (נשיא בימ"ש העליון ) כדי להראות כמה הם היו מנהלים טובים ובמיוחד לא כשהם משתמשים במונחים שלא רלוונטיים לעניין .
אופנועים >>
לצפיה ב-'הוא לא יכול לבטל חוק נקודה.'
הוא לא יכול לבטל חוק נקודה.
15/10/2006 | 23:24
2
2
לצפיה ב-'יא אלוהים. הבנת הנקרא...'
יא אלוהים. הבנת הנקרא...
16/10/2006 | 09:14
1
הוא יכול לתת צו לממשלה, ולדרוש ממנה לבטל או לשנות חוק אשר נוגד את הצדק. צוי עשה ולא תעשה.

תלמד לקרוא, תלמד לכתוב.
ותלמד להסתמך על עובדות, ולא על "אם אני חושב ככה אז זה בטח נכון", שלא באמת עובד לך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ממשלה לא מחוקקת חוקים !!!!!'
ממשלה לא מחוקקת חוקים !!!!!
16/10/2006 | 18:57
תחזור לכיתה ו' לשיעורי אזרחות לשיעור שהחמצת על הפרדת רשויות ועל שלושת הרשויות .
כנסת מחוקקת חוקים .ממשלה אוכפת את החוקים שהכנסת חוקקה אין ספק שבימ"ש העליון  יכול לתת צו לממשלה זה נכון זה תפקידו (אגב לא צריך עליון בשביל זה כל שופט שלום שולח עצורים שהרשות המבצעת החליטה על מעצרם הביתה ) . ממשלה אבל פועלת על פי חוק והוא נותן צו נגד ממשלה רק כשהממשלה פירשה את החוק לא נכון (לדעתו ) . הוא לא יכול לשנות חוק , רק לנתב את הרשות המבצעת לבצע את תפקידה כחוק . כיוון שכל עבירה על החוק של רשות מבצעת היא פגיעה בזכויות האדם (באופן אוטומאטי ) לכן האזרח שנפגע מבקש את סעד בימ"ש לחייב את הממשלה לפעול לפי חוק .
במדינה בה יש חוקה ( אצלנו להזכירך אין חוקה ) בימ"ש עליון יכול לבטל חוק נוגד חוקה (רק אם הוגשה עתירה ע"י הנפגע והוא לא  יכול להחליט שהוא מתערב סתם כך ) .
אצלנו ראש הממשלה והממשלה הם חברי כנסת (וזה לא תקין בדמוקרטיה ולכן ליברמן דורש עכשיו להפוך את שיטת הממשל לנשיאותית כך שהממשלה כמו בארה"ב אינם ברשות המחוקקת ) ולכן אתה מתבלבל כי ראש הממשלה משחק בחוקים לפי צרכיו כך כשהוא ברשות המחוקקת (בהתאם לרוב ברשות המחוקקת של הקואליציה ) אבל כראש ממשלה הוא אינו מחוקק חוקים (תקנות כן ) .
אופנועים >>
לצפיה ב-'הטעות הבסיסית היא שלך אחי'
הטעות הבסיסית היא שלך אחי
15/10/2006 | 22:54
לבג"ץ אין שום סמכות חקיקה . אל תטעה .
בג"ץ אמון על פרשנות החוק . המחוקק כתב א' בפירוש אז בג"ץ לא יכול לשנות את זה . כשהמחוקק כתב א-ב ויש ויכוח אם ג' נמצא בין א ל ב' אז בג"ץ יכול להחליט האם זה אחרי א' או אחרי ב' או אחרי שניהם או אולי לפני א' או לפני ב' לפי ההגיון שלו .
הבעיה היא שאין רשות שופטת שנמצאת במעמד של סמכות ערעור על החלטותיה ולכן הפרשנות הזו שבג"ץ נתן תיהיה מעמד סופי כאילו יש חוק כזה . לדוגמא : חוק יסוד כבוד האדם וחירותו קבע שניתן לעצור אדם רק לצורך תכלית ראויה . ידוע שמסוכנות של אדם היא תכלית ראויה . ולכן היה צורך לשנות את חוק המעצרים (לחוק המעצרים החדש ) בשנת 97 . כששינו את חוק המעצרים המחוקק כתב שניתן לעצור אדם כאשר נובעת ממעשיו מסוכנות עתידית שיחזור על מעשיו וכו' . נוצר ויכוח (אחרי שיש חוק ) מה זו מסוכנות . עיקר הויכוח נסב על השאלה האם גנב רצידיוויסט שלא מפסיק לגנוב יש במעשיו משום מסוכנות . בימ"ש השלום החליט מה שהחליט , ערערו למחוזי והוא החליט מה שהחליט . ערערו לבג"ץ (לעליון ) וזה קבע שיש מסוכנות בעבירות רכוש כאשר מדובר בגנב רצידוויסט . עכשיו אין אפשרות לערער על הקביעה הזו ולכן ניתן לעצור גנב רצידוויסט . אם בג"ץ היה מפרש אחרת מסוכנות אי אפשר היה לעצור גנב בכלל בעילת מסוכנות (בעילה אחרת אם יש אז כן ) . בג"ץ לא יכול לקבוע לדוגמא שאפשר לעצור גם כשאין מסוכנות כי זה כבר לחוקק חוק ולא לפרש חוק .
אופנועים >>
לצפיה ב-'שכחת שאתה חיי בישראל..?'
שכחת שאתה חיי בישראל..?
15/10/2006 | 07:46
1
פה הכול זה "קומבינות"..

כולם עושים קומבינות על כולם וכולם משוחדים (כן כולם!)

מה נראה לך? שהמשטרה לא סילפה עובדות ולא כיסתה "תחת" נראה לך באמת שכל המשטרה בארץ פועלים על פי החוק?

ושוב אני אגיד - אתה חיי בישראל.. תפסיק לחשוב שכולם פה צודקים.. אפילו בית המשפט משוחד, מושחת וגם שם אין צדק.

חסר פסקי דין שקבעו דברים כנגד אופנוענים? חסר שופטים ששונאים אופנוענים?

חלאס נמאס מכל מה שרשמת כאן, אז נכון אתה עושה רושם של אדם בוגר שיודע על מה הוא מדבר, אבל - תפסיק להלל ולשבח את המדינה כי היא ממש אבל ממש לא מה שאתה חושב.

עידן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אז למה אתה לא מצטרף לטומי?'
אז למה אתה לא מצטרף לטומי?
15/10/2006 | 22:55
1
לצפיה ב-'היה לי ביטוח'
היה לי ביטוח
13/10/2006 | 23:16
היה לי ביטוח בחו"ל. 80$ לשנה כולל הכל. (AAA) היה זול כי הוספתי לביטוח של האוטו. (כן היה לי גם רכב וגם אופנוע. יכולתי להרשות לעצמי!) האופנוע היה HONDA SHADOW 1100. שנת 96, שמור להחריד. ואין לי בעיה להפוך שולחנות או לעלות על בריקדות. אני פשוט לא מאמין שניתן לשנות כאן משהו. חברי הכנסת מרופדים יותר מדי ולא אכפת להם יותר מדי. אנחנו מיעוט כאן, מבחינת שוק, מבחינת חברות הביטוח ומבחינת הציבור. זה מתבטא בכל דבר: החוצפה שיש לאנשים לגעת באופנועים ולשבת עליהם? איזו מין חוצפה זו? אני בכלל לא הייתי קושר את האופנוע בארה"ב. לא הייתה לי אזעקה בכלל... אמנם יש גניבות והכל, אבל רק במקומות מסוימים. אנשים לא חולמים לגעת לך באופנוע.
כולכם צודקים. מי שאומר שלא צריך לרדת מהארץ ולהילחם- אתם צודקים. אני פשוט לא רוצה לחיות בתחושה של מאבק כל הזמן. לי זה לא מתאים. אני לא חושב שאני צריך להילחם על זכות אלמנטרית וטריוויאלית כמו לרכב על אופנוע.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מנחשים ומדמיינים!!'
מנחשים ומדמיינים!!
14/10/2006 | 21:01
4
44% מעוניינים לרדת
720.000 ירדו מי 2000 ל 2005
46.000 רק בניו-יורק
תתחילו להתמודד עם האמת בלי קנאות.
העליה עולה כסף
הפער גודל
הטפשות הורסת
השחיתות שולטת
עכשו אתה יכול להמשיך לדמיין עוד........
כי זו מגמת חיסול של התרבות
הקהילה זקוקה לגיבוש ???
אופנועים >>
לצפיה ב-'והכי גרוע זה ההבדל באוכלוסיה'
והכי גרוע זה ההבדל באוכלוסיה
15/10/2006 | 07:58
2
מי יורד? בעיקר אנשים עם השכלה ויכולת כלכלית סבירה. משלמי המיסים.

מי עולה? לרוב זקנים ועניים, בלי ידע בשפת הארץ ואלה צריכים לקבל כסף מהמדינה כדי לשרוד. אולי חלקם יתפוס ויתבסס, יהפוך למשלמי מיסים, אבל לא מייד.

המדינה (אנחנו) נדפקת. בעיה. אם אין כסף, למה מזמינים לכאן אנשים עם שקרים וסיפורים?
אופנועים >>
לצפיה ב-'שכחת שגם הוריך והורי באו מאותה סיבה'
שכחת שגם הוריך והורי באו מאותה סיבה
15/10/2006 | 23:25
1
1
לצפיה ב-'טיפשות + אידאולוגיה? תנחומי גם לך'
טיפשות + אידאולוגיה? תנחומי גם לך
16/10/2006 | 20:34
לצפיה ב-'בחלוקה שנתית זה?'
בחלוקה שנתית זה?
15/10/2006 | 17:07
מאיפה הבאת את הנתון של 44% ? למה בתור להגרלת הגרין קארד לא נרשמו השנה כ 3,000,000 איש (שזה 44% מתושבי המדינה )
גם בשנים עברו הרבה לפני שנולדתי אני הייתה ירידה כזו באותם מספרים ואפילו רבין כינה אותם ב77 בכינויי גנאי
אופנועים >>
לצפיה ב-'ניסיון אישי (שם)'
ניסיון אישי (שם)
15/10/2006 | 15:07
1
לכל המגיבים תודה רבה. לא היה בכוונתי לעצבן אף אחד, פשוט רציתי לחלוק את תיסכולי עם באי הפורום.
אני בחור בן 24. בגרות בהצטיינות, בן למשפחה ממוצעת ביותר. לפני עשר שנים אפילו פחות מקו הממוצע. לצבא התגייסתי בתחושת שליחות שנעקרה ממני כלאחר יד, כתוצר לוואי של המערכת. המסלול המוכר: עבודה מועדפת וטיול לארה"ב אל אחי המתגורר שם כעשר שנים.
גם אחרי כל זה לא רציתי לעזוב.
עבדתי פה בבנייה חכמה מעץ בצפון. (בית פרטי של בן משפחה) לא הרווחתי הרבה כסף, אבל נהניתי מאוד, למרות שהיה קשה. גם אחרי זה לא רציתי לעזוב.
קיבלתי הזדמנות להשתתף בפרוייקט בנייה בארה"ב. עבודה חוקית למהדרין עם ניירות וכו'. עבדתי כפועל פשוט בתחילה יחד עם כל המקסיקנים. הרווחתי 800$ בשבוע.ביטוח בריאות דרך העבודה. שכרתי דירה וקניתי אופנוע משומש מדילר. (עם אחריות לשלושה חודשים. נתתי מקדמה 1000$ והשאר באשראי. ביטוח 80$. ציוד עוד 300$) אחרי שלושה שבועות, קידם אותי מנהל האתר לאחראי צוות. 1000$ בשבוע. אחרי חודש בתפקיד, קידמו אותי לאחראי קבוצה (שלושה צוותים) נתנו לי טנדר (DODGE RAM 1500) ועוד העלאה קטנה במשכורת. אחרי חודשיים כבר נתנו לי להיות סגן אחראי אתר. אין לי השכלה בתחום, אני פשוט יודע אנגלית טוב ויודע להסתכל בתוכנית ארכיטקטונית. העבודה פשוטה, רק צריך חוש.
נהניתי מאוד והייתי מאושר. אבל היה לי ברור שאני חוזר לכאן, לחיות פה.
סיימתי את הפרוייקט וחזרתי לכאן. התחלתי ללמוד. מצאתי עבודה. שכרתי דירה.
אני חי ברמה די גבוהה. אבל אני לא מאושר. הכל לחוץ, מוסר העבודה שונה, הכל מחופף.
ממש חייתי בארה"ב. לא הייתי מוכר בקניון או משהו כזה. היו לי חיים, עם קניות בסופר, חשמל גז ומים כמו כולם. אז נא לא להתנשא וללמד אותי על הדשא של השכן. ואם יש לך שריטות מן האספלט, תשתדל לרכב עם מגיני ברכיים. עבד בשבילי.
עכשיו, אני לא ממש מבין למה להישאר פה. אני לא חי בשביל לעבוד ורק לשרוד. אני עובד בשביל לחיות ולנצל את הזמן שלי בצורה הטובה ביותר שניתן. אין לי בעיה לעבוד גם 16 שעות ביום: תגמל כראוי ותן לחיות כמו בנאדם בלי להילחם על כל דבר.
עכשיו, אחרי שאני חי פה, משלם מיסים, שוכר דירה, עובד, מחזיק כלי רכב, לומד: אני יודע. פה, אני לא מעונין לחיות.
סליחה אם עצבנתי מישהו, אבל כולכם יודעים שאני צודק. אי אפשר להשוות כלכלה חזקה ויציבה עם ניסיון ושוק ענק למדינה הקטנה שלנו. ועם כל הסימפטיה שיש לי לארץ, אני לא רוצה לבלות פה את שארית חיי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נסיעה טובה אחי'
נסיעה טובה אחי
15/10/2006 | 23:04
ואם תגיע לרוצ'סטר ניו יורק אני יכול לסדר לך עבודה אצל קונסטרוקטר של פרוייקטים בינוניים (חנויות כלבו וכו ' ) בשם אמיר בונדר ישראלי שעשה אותו דבר כמוך רק שהוא עשה את זה לפני 30 שנה וכיוון שהוא מתכנן לסגור היום את העסק שם ולבוא לכאן אולי הוא יעביר את העסק אליך (הוא באמת חי טוב שם ביקרתי אותו שנה שעברה ) .
אני אישית עם ברוטו 19,000 ש"ח 4418$ לחודש חי טוב מאוד פה בארץ ומגדל 4 ילדים מחזיק אוטו (לא חדש מידי ולא ישן מידי ) מחזיק אופנוע (טוב הושבת לפני שלושה חודשים אבל יהיה במקומו אופנוע אחר ) חדש ולא חושב כמוך (בכנות ) .  אני בעל 3 אזרחויות שונות . קנדית (מכוח קירבה משפחתית ) , הונגרית (מכוח קירבה משפחתית ) וישראלית נולדתי פה חייתי שנה וחצי במונטריאול בשנות ה 80 . וברחתי משם כל עוד נפשי בי . ביקרתי שם עוד עשרות פעמים מאז אבל לא חשבתי שוב לרדת ואני מרגיש פה הרבה הרבה הרבה יותר טוב מאשר שם (אבל כמובן שזה סובייקטיבי ) .
אופנועים >>
לצפיה ב-'לפני שאתה ממהר לעזוב'
לפני שאתה ממהר לעזוב
14/10/2006 | 00:52
1
קח בחשבון שבכל המקומות הטובים שאתה שוקל לעבור אליהם, היה ועדיין יש חרא, לוקח זמן להתגבר ובסוף עושים משהו בנידון, או שלא. ללכת כי הדשא של השכן ירוק יותר במקום לטפל בשלך נשמע לי קצת עקום...

איך גאנדלף אמר לפרודו בשר הטבעות? "אנחנו לא בוחרים באיזה תקופה ומקום אנחנו נולדים, כל מה שיש לנו לבחור זה מה לעשות עם הזמן שיש בידינו"... אחד הדברים היותר חכמים שקראתי בחיים שלי.

שיהיה לך בהצלחה
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה לא קורא הרבה, אה?'
אתה לא קורא הרבה, אה?
14/10/2006 | 02:15
לצפיה ב-'you wanna know how much it is in au'
you wanna know how much it is in au
14/10/2006 | 02:45
5
Australia?
500$
rego which is like "biyuach hova" + test
720$
full comprehensive insurance which is "mekif" in israel
australia dollar is 3.2 shekel now
so...
but i cant find good humos like i had in Aco....

the motorcycle cost me 10000$ icluding 1 year rego and 2 years warranty from Suzuki Vstrom 650

Cheers
אופנועים >>
לצפיה ב-'ומס' התאונות שם לרוכב ולאוטו ?'
ומס' התאונות שם לרוכב ולאוטו ?
14/10/2006 | 12:41
4
2
לצפיה ב-'את מי זה מעניין יחס בין כלים ..'
את מי זה מעניין יחס בין כלים ..
14/10/2006 | 15:11
3
לתאונות ?
בכל מקום קורותתאומות אבל אם לפי מה שברונקו מתאר נמאס מהיחס של מי שמנהל את ארצנו היפה אך המתדרדרת תדיר.
אם מצב הכבישים היה טוב יותר,אם היינו משלמים ביטוח חובה כמו ליפני 10 שנים ,אם כשרוצחים רוכב אופנוע (שוטר ופקח)יוצאים מזה חופשי?אז כן ברונקו צודק ב100% אין שום סיבה ניראים לעיין להישאר כאן.
מה גם שלמרות שאיני יודע את גילו של ברונקו אני יכול לשער שישנן עוד סיבות.
רמת מיסוי מטורפת ביחס לכלום תקבול מהמדינה(ביטחון,אויר נקי,מים נקיים,)
דמי החינוך עלו פלאים בעשור האחרון ביחוס לירידה ברמת החינוך ותחום הרפואה באותו כיוון בגדול, כל מה שנקרא בסיס להתפתחות המדינה והאזרח (הקטן) נרמס לטובת "שליטה"ודיכוי האדם ,רק כך ערימת זקנים יצליחו לשלוט בהמון אנשים שצעירים מהם בעשרות שנים .

ועוד לא נכנסתי לעניין הקשה מכולם ,שליחת ילדינו לצבא שלא יכול לדאוג לעצמו.

כל אחד והשיקולים שלו,ברונקו יקירי במקרה זה ....הדשא של השכן לא רק ירוק יותר אלא גם רך יותר ולא משאיר שריטות.

טומי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נסיעה טובה טומי !'
נסיעה טובה טומי !
14/10/2006 | 17:39
2
אני מאחל לך לא להתאכזב אחרי שתגלה שהדשא של השכן לא ירוק יותר , אני מאחל לך (ולברונקו ) לא להתאכזב אחרי שנפלת שם עם האופנוע והחובש של מד"א יחפש בארנק שלך תעודת ביטוח או כרטיס אשראי או סכום במזומן שמכסה את ההסעה באמבולנס ואם לא מצא ישאיר אותך שם להתבוסס בדמך . אני מאחל לך לא להתאכזב כשתכניס יד למכנס להוציא את הארנק עם הרשיונות לבקשת שוטר חשדן קצת שיירה בך כי חשב שאתה מוציא אקדח . אני מאחל לך לא להתאכזב כשתגלה שגם שם הכביש עשוי אספלט (לפעמים באיכות ירודה משלנו ) , אני מאחל לך לגלות שההבדל היחיד הוא מס' כלי הרכב לק"מ של נסועה שנותן לך תחושת רווחה ולא תחושת צפיפות והכי חשוב אני מאחל לך שלא תתאכזב אחרי שבכביש ריק לחלוטין באמצע שום מקום יופיע רכב שלא ציית לתמרור כלשהוא (בדיוק כמו בארץ וזה קרה לי שבוע שעבר גם כן בטורקיה במקום שלא ראה מכונית בשבוע לפני שעברתי והמכונית שאחרי עברה בדיוק כשעברתי ולמזלי ניצלתי מתאונה ) .
לעניין הצבא אני לא מתווכח איתך כי אני לא נכנס לסוגיות פוליטיות וכל הוויכוח הזה נגוע בסוגיות פוליטיות כבר 30 שנה וזה לא התחיל אתמול .
אני ממליץ לך לבוא ולראות בברך שלי איזה שריטות השאיר הדשא של השכן לפני כחמש שנים (הם עדיין יותר עמוקות מהשריטות שחטפתי בברך השניה בדשא שלנו לפני שלושה חודשים )
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה צודק. פה נהג האמבולנס ייקח אותך'
אתה צודק. פה נהג האמבולנס ייקח אותך
14/10/2006 | 22:47
1
יעמיס אותך על האוטו בלי לשאול שאלות, יטפל בך וייקח אותך לחדר מיון.
אחר כך כשאתה כבר בחדר מיון (לפעמים אחרי) אתה תקבל את השטוזה.
אם לא יאשפזו אותך תצטרך לשלם מחיר מלא לחדר מיון, אם תהיה נחמד ותתחנן יפה אולי קופת החולים תהיה נחמדה ותעשה לך הנחה של שני שקל (וגם זה אחרי צעקות והרבה דיו).

ידידה שלי עברה תאונה לפני שנתיים, המר צבאי על עליה!!!
פינה אותה אמבולנס לחדר מיון, אמא שלה הצטרפה לנסיעה.
פיצויים היא עדין לא קיבלה (עדין בבית משפט), אחרי חודשיים היא קיבלה מכתב דרישה לתשלום ממגן דוד אדום.
הדרישה הייתה לתשלום כפול!!!! למה??? כי אמא שלה הצטרפה לנסיעה.

אתה משלם בארץ ביטוח בריאות, ביטוח מושלם וביטוח לאומי כולם טובים בלקחת כסף כל חודש כשצריך להחזיר או לתת לך אז יש וועדות וחוקים ובתי משפט וחודשים אם לא שנים של ארכאות והחלטות ושוב וועדות.

לא יודע מה יותר טוב, אף פעם לא חייתי במקום אחר, רוב חברי הילדות שלי כבר לא פה, ממה שאני שומע מהם שם באמת יותר טוב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה נכון שמד"א דורש תשלום'
זה נכון שמד"א דורש תשלום
15/10/2006 | 20:59
אבל כשהיא תקבל את הפיצויים היא תקבל גם את ההוצאה הזו (אגב אני החלקתי ביום 22 בחודש מאי שנת 2006 לספירת הנוצרים ולא שילמתי למד"א עד היום וקיבלתי מכתב כפל וגם קיבלתי מקדמה מהביטוח על החשבון בשביל זה ולא שילמתי בכל זאת ואשלם כשיבוא לי )
אופנועים >>
לצפיה ב-''
14/10/2006 | 22:18
לא פטריוט
ומגזים:
ארץ אוכלת יושביה, דופקים אותך איפה שרק אפשר ולוקחים את הכסף לעצמם,
איפה שאפשר לא לתת להם להרוויח על חשבוני, לא אתן!
(חמישייה מרלבורו לייט בדיוטי )
אופנועים >>
לצפיה ב-'השרשור ניתן בחסות'
השרשור ניתן בחסות
14/10/2006 | 23:18
6
מנהיג איראן.
תהנו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'שרשרתי לא נכון מקודם...'
שרשרתי לא נכון מקודם...
15/10/2006 | 15:09
5
לכל המגיבים תודה רבה. לא היה בכוונתי לעצבן אף אחד, פשוט רציתי לחלוק את תיסכולי עם באי הפורום.
אני בחור בן 24. בגרות בהצטיינות, בן למשפחה ממוצעת ביותר. לפני עשר שנים אפילו פחות מקו הממוצע. לצבא התגייסתי בתחושת שליחות שנעקרה ממני כלאחר יד, כתוצר לוואי של המערכת. המסלול המוכר: עבודה מועדפת וטיול לארה"ב אל אחי המתגורר שם כעשר שנים.
גם אחרי כל זה לא רציתי לעזוב.
עבדתי פה בבנייה חכמה מעץ בצפון. (בית פרטי של בן משפחה) לא הרווחתי הרבה כסף, אבל נהניתי מאוד, למרות שהיה קשה. גם אחרי זה לא רציתי לעזוב.
קיבלתי הזדמנות להשתתף בפרוייקט בנייה בארה"ב. עבודה חוקית למהדרין עם ניירות וכו'. עבדתי כפועל פשוט בתחילה יחד עם כל המקסיקנים. הרווחתי 800$ בשבוע.ביטוח בריאות דרך העבודה. שכרתי דירה וקניתי אופנוע משומש מדילר. (עם אחריות לשלושה חודשים. נתתי מקדמה 1000$ והשאר באשראי. ביטוח 80$. ציוד עוד 300$) אחרי שלושה שבועות, קידם אותי מנהל האתר לאחראי צוות. 1000$ בשבוע. אחרי חודש בתפקיד, קידמו אותי לאחראי קבוצה (שלושה צוותים) נתנו לי טנדר (DODGE RAM 1500) ועוד העלאה קטנה במשכורת. אחרי חודשיים כבר נתנו לי להיות סגן אחראי אתר. אין לי השכלה בתחום, אני פשוט יודע אנגלית טוב ויודע להסתכל בתוכנית ארכיטקטונית. העבודה פשוטה, רק צריך חוש.
נהניתי מאוד והייתי מאושר. אבל היה לי ברור שאני חוזר לכאן, לחיות פה.
סיימתי את הפרוייקט וחזרתי לכאן. התחלתי ללמוד. מצאתי עבודה. שכרתי דירה.
אני חי ברמה די גבוהה. אבל אני לא מאושר. הכל לחוץ, מוסר העבודה שונה, הכל מחופף.
ממש חייתי בארה"ב. לא הייתי מוכר בקניון או משהו כזה. היו לי חיים, עם קניות בסופר, חשמל גז ומים כמו כולם. אז נא לא להתנשא וללמד אותי על הדשא של השכן. ואם יש לך שריטות מן האספלט, תשתדל לרכב עם מגיני ברכיים. עבד בשבילי.
עכשיו, אני לא ממש מבין למה להישאר פה. אני לא חי בשביל לעבוד ורק לשרוד. אני עובד בשביל לחיות ולנצל את הזמן שלי בצורה הטובה ביותר שניתן. אין לי בעיה לעבוד גם 16 שעות ביום: תגמל כראוי ותן לחיות כמו בנאדם בלי להילחם על כל דבר.
עכשיו, אחרי שאני חי פה, משלם מיסים, שוכר דירה, עובד, מחזיק כלי רכב, לומד: אני יודע. פה, אני לא מעונין לחיות.
סליחה אם עצבנתי מישהו, אבל כולכם יודעים שאני צודק. אי אפשר להשוות כלכלה חזקה ויציבה עם ניסיון ושוק ענק למדינה הקטנה שלנו. ועם כל הסימפטיה שיש לי לארץ, אני לא רוצה לבלות פה את שארית חיי.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה נשמע כמו בחור חכם,'
אתה נשמע כמו בחור חכם,
15/10/2006 | 16:19
באמת שאין לך מה לחפש כאן. אין אור בקצה המנהרה - אלא אם עשית משהו מאוד נכון או מאוד לא מוסרי, אתה לעולם תשרוד בישראל - רק תשרוד, ללא הרבה ערך מוסף לחיים.

בברכה,
אחד שגם בדרך לרילוקיישן

אופנועים >>
לצפיה ב-' עוד שנה וחצי -שנתיים עף לארה"ב'
עוד שנה וחצי -שנתיים עף לארה"ב
15/10/2006 | 23:02
2
אין מה לחפש פה.
מדינה ישראל - נחשלת, מושחתת, מסוכנת, פרימיטיבית, חונקת, מכשילה, בירוקרטית, יקרה ללא הצדקה, תאבת-בצע, עם עתיד קרוב (וגם רחוק) שלא ממש נראים שונה - לא ראויה לאזרחיה, שאילולא הם - לא היתה קיימת.
אופנועים >>
לצפיה ב-' "הצהרת כורש" מכיר?'
"הצהרת כורש" מכיר?
16/10/2006 | 00:11
1
ממש אירוניה מהלכת אתה ידידי הפרסי...
קח, הנה תקציר לעוס בשבילך.
אופנועים >>
לצפיה ב-' '
16/10/2006 | 10:22
1
לצפיה ב-'יש לך משהו בין האוזניים...'
יש לך משהו בין האוזניים...
16/10/2006 | 00:05
את מסלול חייך עברתי גם אני (בצורה אחרת).
הייתי מאבטח משפחות יהודיות עשירות בחו"ל, עשיתי המון כסף והקידום היה מהיר מאוד.
כניסה מקרית לחנות של ישראלים במזואל היל (צפון לונדון), החזירה אותי שבוע לאחר מכן לארץ. ההצעות להישאר היו מפתות וכללו משכורת שמנה מאוד וכניסה לתחומים אחרים שלא קשורים לאבטחה.

לשמחתי, אני חי כאן. עובד ולומד (כמו כולם).
לפעמים קצת קשה. נושכים שפתיים וממשיכים הלאה.

"אין מקום אחר" - משינה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ויש גם ענייני מזג אוייר'
ויש גם ענייני מזג אוייר
15/10/2006 | 05:09
1
לא אכניס ראשי לכל עינייני האידיאולוגיה, אבל כאחד שעבר ל 3 שנים לארה"ב, (חודש לאחר שעברתי טסט על 500 הא הא - שאחזור  נראה לי שאצטרך  לקחת  כמה שיעורי ריענון - שלא נדבר על  עוד טסט על ה ...  נכון! ה500)  אבל גר במקום שממש לא מתאים לרכיבה (המון גשם, ושלג וקרח בחורף) -  אני מעלה כאן את היתרון הגדול של המזג אוויר הישראלי לרכיבה! החום נסבל, ואין המון ימי גשם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'"החום נסבל" ממש. נעים אפילו '
"החום נסבל" ממש. נעים אפילו
15/10/2006 | 07:52
לצפיה ב-'יאללה, סע!'
יאללה, סע!
15/10/2006 | 16:07
לצפיה ב-'אל תגזים...'
אל תגזים...
15/10/2006 | 23:26
לא עוזבים מדינה בגלל אופנוע...
אופנועים >>
לצפיה ב-'לבריאות חברה'
לבריאות חברה
16/10/2006 | 02:45
האמת, זה לא טוב וזה לא רע הסיפור של הבחור שעוזב אותנו בקרוב. העיקר זה שיש פה אחד שאחרי מסלול חיים לא קצר (נדבר על מני) החליט בפה מלא שבארץ הוא פשוט מרגיש הרבה הרבה הרבה יותר טוב .ואני אומר מעולה. אבל הבחור בן 24 שמרגיש שהוא לא מגיע למלוא הפוטנציאל שלו כאן גם מעולה שיסע ושיצליח כי הטריגר הזה של ביטוח האופנוע פשוט היה טריגר ולא יותר ואני לא מבגין למה הרבה פה לא מבינים שזה לא עניין האופנוע. אני אישית כן הצלחתי להתחיל משהו טוב בארץ אבל את החלום שלי לא היתה למדינת ישראל לתת לי ובגלל זה אני לומד רפואה עכשיו בהונגריה והמחשבה שלי היא לא דווקא לחזור ארצה גם בגלל הסיבות שדוברו פה (וגם בגלל הביטוחים). מה שכן, תשימו לב בקפידה לגבי "הדשא של השכן" אני מעיר אבל אני יכול להגיד שהמשפט הזה פשוט נכון (דיון לגבי מד"א) אז אני מאמין במיצוי פוטנציאל אז לבריאות חבר"ה וסחתיין על אחד הדיונים היותר מעניינים בפורום האופנועים הזה
סעו בזהירות ככמובן
אופנועים >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ