לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2891028,910 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-'טיול אופנועים בנורבגיה'
טיול אופנועים בנורבגיה
<< ההודעה הנוכחית
07/08/2006 | 16:08
41
403
המזימה התחילה להתרקם כבר בסתיו הקודם.  עם מספר חברים שרוכבים על אופנועים כבר 30 שנה, הצטרפתי סוף סוף לחבורה, ודאגתי לעשות קילומטראז' על ה-KLE כדי לנסות לרכוש נסיון מרוכז בזמן קצר.  עברתי את שני הקורסים ברכיבה מתקדמת של גידי פרדר.   היה ברור שבקיץ, עושים טיול אופנועים באירופה.  בישיבת הקבינט בחודש יוני האחרון התחילו להסגר הקצוות.

י.ר., רוכב אופנוע ותיק (היום על BMW 1000 ישן) טען שנסע עם המשפחה לנורבגיה וזה נראה גן עדן לאופנוענים.  נ.ל. רוכב אופנוע ותיק (היום על TDM בן 5) אמר שיש לו חבר טוב בנורבגיה - ושלח לו אימייל לברר את האפשרויות.

התשובה של הנורבגי היתה: בואו.  יש לו שם מישהו שמשכיר BMW, והוא מצטרף לטיול עם האופנוע שלו.  הפרטים: שלושה BMW מדגם R1200RT אידאלים לנסיעות טורינג ארוכות.  תמונה של הכלה מצורפת (המקור מהאינטרנט).  הבעיה שהועלתה היתה שהרשיון שלי הוא רק עד 500.  התברר שברשיון הבין לאומי, וכן בצד השני של הרשיון הישראלי,  המיועד לחו"ל, המגבלה לא מופיעה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'האופנוע השני'
האופנוע השני
07/08/2006 | 16:09
2
57
בתאריך 20 ביולי - המראנו לנורבגיה.  נחתנו אצל החבר.  למחרת הלכנו לסוכנות אבל התברר שיש בעיה.  זו לא היתה סוכנות השכרת אופנועים אלא סוכנות מכירת BMW של דרום נורבגיה.  האופנועים שהוא רצה להשכיר לנו היו פשוט אופנועי הדגמה.  אבל רק אחד היה מהדגם שהובטח לנו.  השניים האחרים היו פחות טורינג ויותר ספורט.  הראשון מבין השניים היה הדגם הספורטיבי יותר של אופנוע הבוקסר שדובר עליו - R1200ST שתמונתו מצורפת (מהאינטרנט).  הבעיה איתו - מיגון רוח פחות טוב, ותנוחת ישיבה פחות זקופה - מה שיכול להוות בעיה בנסיעה ארוכה (תוכננו 10 ימי רכיבה).
אופנועים >>
לצפיה ב-'מדהים, וגם נראה שהיה לכם מזל עם מזג'
מדהים, וגם נראה שהיה לכם מזל עם מזג
07/08/2006 | 16:26
1
44
האויר, דרך אגב רוב סוכנויות ההשכרה הם בעצם דילרים שמשכירים את כלי  ההדגמה.
נו אז איך היה בסופו של דבר לרכב על הבהמה ? לא נראה לי שסבלת ;)
אופנועים >>
לצפיה ב-'כן, מזג האויר'
כן, מזג האויר
07/08/2006 | 22:27
39
מצד אחד, באמת שיחק לנו המזל.  עלינו על עשרה ימים שמתוכם, שמונה היו במסגרת גל החום הנוראי שנחת על אירופה.  אפילו בנורבגיה היה חם.  חם ממש.  28 מעלות בצהריים.  זקני נורבגיה לא זוכרים חום כזה   אבל אליה וקוץ בה:  אני לקחתי את מעיל הרכיבה החורפי שלי בלבד.  לא העליתי על דעתי שיהיו יותר מ-20 מעלות.  והיה לי חם.  כל כך חם שהתפתיתי לרכב עם חולצת T אבל מה עם המיגונים?  אז סבלתי.

באיזה שהוא שלב פתחתי את המעיל כדי שעדיין יהיו מיגונים - אבל שהרוח תחדור ותייבש קצת את הזיעה.  צרעה נורבגית בת ז%^& נתקלה בי, ולפני מותה עקצה אותי באכזריות בחזה.  יום כאב, יומיים גירד.  ככה זה.

אבל היתרון היה שהיו כבישים יבשים והיה אפשר לנסוע.  ואני הרי לא נסעתי על הבהמה, אני נסעתי על המכוער.  והמכוער יודע לתת, על כבישים מפותלים ודלי תנועה.  איך שהוא נותן
אופנועים >>
לצפיה ב-'האופנוע השלישי'
האופנוע השלישי
07/08/2006 | 16:10
2
46
האופנוע השלישי שהוצע לנו היה פשוט אופנוע ספורטיבי להחריד, מפלצת דחוסה של אופנוע ערום ומכוער.  K1200R שלפי הכתבות עליו באינטרנט הוא אופנוע חזק ביותר, ספורטיבי וקיצוני.  תנוחת הישיבה היתה הכי פחות זקופה.  תמונה מהאינטרנט מצורפת.  הרפלקס הראשוני היה לדחות את ההצעה אבל מהר מאד התברר לנו שאו שניקח את שלושת האופנועים שהוצעו לנו - או שאין טיול אופנועים בנורבגיה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה היחידי בין השלושה...'
זה היחידי בין השלושה...
07/08/2006 | 19:54
1
25
שהייתי בוחר לטייל עימו... כמה מכוער... ככה מהנה
אופנועים >>
לצפיה ב-'צודק. אני נהניתי מהמכוער מאד.'
צודק. אני נהניתי מהמכוער מאד.
07/08/2006 | 22:28
22
לצפיה ב-'האופנועים מועמסים'
האופנועים מועמסים
07/08/2006 | 16:12
3
40
לקחנו.  י.ר., עם הסטוריה של בעיות גב - קיבל את אופנוע הטורינג.  נ.ל. קיבל את הבוקסר הספורטיבי למחצה, ואני את המפלצת הדחוסה.

העמסנו על ארבעת האופנועים (הנורבגי הצטרף כמובן עם BMW מדגם K1200S) ציוד לעשרה ימי רכיבה, כולל שקי שינה, אוהל לארבעה ועוד, ויצאנו לדרך.  ארבעת האופנועים העמוסים נראים בתמונת הנוף המצורפת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מוטי, מכאן רואים את מגיני הברכיים.'
מוטי, מכאן רואים את מגיני הברכיים.
07/08/2006 | 17:04
2
19
לצפיה ב-'ומריחים את הקבנוס...'
ומריחים את הקבנוס...
07/08/2006 | 21:52
16
לצפיה ב-'כן, אני בחור זהיר. בכל הרכיבות'
כן, אני בחור זהיר. בכל הרכיבות
07/08/2006 | 22:30
26
הייתי עם מגיני ברכיים (הנורבגי קרא להם NUCKLES כי הם נקשו כשהלכתי).  כנראה שבזכות זה לא נפלתי
אופנועים >>
לצפיה ב-'K1200R מועמס '
K1200R מועמס
07/08/2006 | 16:13
2
36
והנה אותו K1200R שראינו קודם בתמונת תצוגה מהאינטרנט - לאחר שטירון (אני) מעמיס אותו.  במהלך הטיול השתפשפתי בהעמסה ופריקה, ובאחת התמונות תוכלו לראות אותו עמוס יותר אלגנטי.  

נ.ב. במקום שבו מופיעות תמונות של חברי הקבינט, הפנים מוסתרים מסיבות צניעות
אופנועים >>
לצפיה ב-''
07/08/2006 | 17:06
15

בן גוריון בטיול אופנועים (עם רוח צד)

נראה כמו אחלה טיול שבעולם.

סחתין עליכם.

יש מצב לפרסם עלויות וקילומטרז' ממוצע ליום

אופנועים >>
לצפיה ב-'וואי! מה קרה לפנים שלהם?'
וואי! מה קרה לפנים שלהם?
07/08/2006 | 21:46
23
רכבו בלי קסדה והביאו החלקה ?
אופנועים >>
לצפיה ב-'נוף 1'
נוף 1
07/08/2006 | 16:14
37
נורבגיה - גן עדן לאופנוענים.  אין אוטוסטרדות (חוץ ממספר קילומטרים בודדים סביב אוסלו).  תנועה דלילה.  עשרות אלפי קילומטרים של כבישים עם אספלט טוב, מפותלים, סיבובים נחמדים (בדרך כלל עם רדיוס פניה בלתי משתנה), ונוף עוצר נשימה.  מצרף מספר תמונות להתרשמות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נוף 2'
נוף 2
07/08/2006 | 16:15
34
לצפיה ב-'נוף 3'
נוף 3
07/08/2006 | 16:16
30
זהו לכרגע, בערב אוסיף עוד קצת פרטים ועוד קצת תמונות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מדהים.... '
מדהים....
07/08/2006 | 16:28
19
אני מתכנן קיץ הבא טיול דומה... או באיזור סקנדינביה או באיזור אירלנד סקוטלנד.

אפשר לדעת הערכה גסה לגבי העלויות? ומה לגבי מקומות לינה?

תודה....
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה יכול לפרט מסלול עלויות'
אתה יכול לפרט מסלול עלויות
07/08/2006 | 17:10
28
וכל  דבר  שיכול  לעזור  לי  בתכנון

ארי
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא היה כדאי יותר לקחת את האופנועים'
לא היה כדאי יותר לקחת את האופנועים
07/08/2006 | 17:22
27
מהארץ במעבורת נגיד ליוון?
אופנועים >>
לצפיה ב-'מסלול ועלויות'
מסלול ועלויות
07/08/2006 | 22:42
38
קצת בעיה להעלות את המסלול.  קנינו מפות של החצי הדרומי של נורבגיה.  יש לי אותן בבית, והמסלול מסומן עליהן בדיוק.  הבעיה היא שכל אחת משתי המפות, גדולה מאד ואין לי דרך לסרוק אותן כדי להעלות אותן לרשת.  תיכף אני אקח את המפות ואכתוב כאן את המסלול, אבל זה יהיה מילולי בלבד וכל מי שירצה להשתמש בזה, יצטרך מפות משלו.  יקח קצת זמן לכתוב את זה ואז אשלח לפורום.

העלות: יקר מאד.  שכירת האופנועים עלתה לכל אחד מאיתנו 7,000 קרונות נורבגיות.  בעלעול מהיר בדף חיובי הויזה שלי זה בסביבות 5,000 ש"ח לעשרה ימים.  כלומר 500 ש"ח ליום (כולל ביטוח מקיף, לא כולל דלק).  היה שווה כל קרונה

הדלק: יקר.  מילוי מיכל (בכל פעם בערך 11 ליטר) 110 ש"ח, כלומר בערך 10 ש"ח לליטר.

בכלל, נורבגיה יקרה בטירוף.  ישנו שני לילות בקמפינג (שקי שינה ואוהל), כמה לילות באכסניות, לילה או שניים בבתי מלון, והכל יקר מאד.  מי שעושה חשבונות כספיים, שיחפש יעד אחר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ועוד קצת תמונות'
ועוד קצת תמונות
07/08/2006 | 22:46
34
בשלב מסויים עברנו ליד סכר המשמש להפקת אנרגיה.  הנורבגים האלה, לא מספיק שיש להם נפט, את האנרגיה שלהם הם מפיקים מהנחלים שזורמים באפיקים עם הפרשי גובה עצומים.  ככה נראה סכר נורבגי ממוצע.
אופנועים >>
לצפיה ב-'עיירת פיורד ממוצעת'
עיירת פיורד ממוצעת
07/08/2006 | 22:48
30
בכל עיירת פיורד יש מעגן.  במעגן אחד ראינו סירה מעניינת, שלפי מה שהוסבר לנו היא מהמאה ה-19 ועדיין שטה.  אז הנה התמונה שלה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'קרחון נורבגי'
קרחון נורבגי
07/08/2006 | 22:51
1
36
באיזה שהוא שלב בטיול - עברנו מתחת להר שעליו קרחון עד.  אני העמדתי את האופנוע, עליתי על שולחן קרן קיימת לנורבגיה, ונ.ל. צילם.  אז הנה.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
08/08/2006 | 07:46
6
לצפיה ב-'הצלם וה- R1200ST'
הצלם וה- R1200ST
07/08/2006 | 22:54
2
26
כל התמונות צולמו במצלמתו של חברי נ.ל.  רובן צולמו על ידו.

כדי להנציח אותו על האופנוע שאיתו בילה עשרה ימים (פחות מספר שעות שבהן האחרים רכבו על האופנוע, כאשר החלפנו אופנועים בינינו כדי להתרשם מהאחרים) צולמה התמונה בחניה - על גשרון נורבגי טיפוסי.  שימו לב לכמות הציוד על האופנוע.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה קרה לו לפנים?'
מה קרה לו לפנים?
08/08/2006 | 10:19
1
15
זה מהקור?
אופנועים >>
לצפיה ב-''
08/08/2006 | 15:45
5
לצפיה ב-'ולסיום הכותב והמפלצת'
ולסיום הכותב והמפלצת
07/08/2006 | 23:06
9
28
כן, אז ביליתי 10 ימים פחות כמה שעות, על אופנוע BMW מדגם K1200R.  כן, אני עם רשיון ה"עד 500" שלי, עם נסיון רכיבה של שנה (פחות חודש) על KLE ועם בערך 20,000 ק"מ ברקורד, חויתי אופנוע אמיתי.  חזק ביותר, יציב מאד במהירויות גבוהות יחסית (יחסית בשבילי, לא יחסית בשבילו) ומהנה ביותר.  לא לחצתי על האופנוע עד כמה שרציתי מכיוון שהוא היה עמוס מאד מאחורה, מה שקלקל את האוירודינמיות שלו.  ועדיין - התאוצה היתה משהו מדהים.  אם אתה לא מחזיק כמו שצריך, התחושה היא שבתאוצה, הוא ישאיר אותך מאחורה.  היציאה לעקיפות היתה פשוט תענוג.

רכבתי קצת גם על ה- R1200RT וגם על ה- R1200ST וראיתי שאפשר ליהנות מכל אחד מהם בדרכו שלו.  אבל את העונג האמיתי העניק לי המכוער.  160+ כוח סוס של תענוג טהור.

מסקנות: אני לא אקנה אופנוע ספורט כי ישיבה שפופה קדימה לא מיטיבה עם הגב הזקן שלי, ורגליים מקופלות בתנוחת רכיבה ספורטיבית מתאימות אולי לחבר'ה צעירים.  מצד שני אני לא אקנה בהמה כמו ה- R1200RT מכיוון שכל עוד רוכבים - זה נהדר.  אבל כשצריך לעצור, או לתמרן בתנועה צפופה - ה KLE למשל לוקח אותו בכל יום בשנה.  ה-ST היה נחמד הרבה יותר ולכן המסקנה שלי - לא יותר מ-200 קילו

מצורפת תמונה שלי רוכב, לקראת סיום הטיול, בכיכר, במהירות נמוכה, קצת קרוב מדי לעגלה שלפני (הברקסים המדהימים של המכוער שעצרו פשוט בכל מצב הורידו קצת מהמרווח ששמרתי   ) .  שימו לב שזה כבר היה שגל החום נגמר והגשם החל.  אני עם מכנסי גשם, מעיל חורפי סגור, וכמובן מגיני הברכיים
אופנועים >>
לצפיה ב-'בנורבגיה עוד לא הייתי, אבל'
בנורבגיה עוד לא הייתי, אבל
08/08/2006 | 02:51
8
27
על המכוער האישי שלי (שאני קורא לו קרמבו) צברתי כבר כ- 13,000 ק"מ בכבישי הארץ ומסביב לה. נהנה מכל רגע (פרט לשני ריג'קטים מעצבנים, אבל על זה בפעם אחרת). הכוח הוא עצום, המומנט מדהים, הנוחות היא ללא פשרות באופנוע עם ביצועים כאלה, הטכנולוגיה משאירה אותך פעור פה, רק שאז כל הג'וקים שה-אין-מגן-רוח מעיף לכיוונך יכנסו לך לפה, וזה לא נעים.

היית צריך לקרוא את מה שכתבתי על האופנוע עוד לפני שקניתי לעצמי אחד כזה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'המומנט, נכון המומנט'
המומנט, נכון המומנט
08/08/2006 | 10:49
7
19
המומנט של המכוער הוא פשוט לא יתואר.  בהילוך שישי, אפשר לרדת עד 40 קמ"ש והמנוע לא מגמגם ולא משתנק.  מצד שני, כאשר פותחים מצערת, בלי להוריד הילוך, הוא מזניק אותך.  פשוט אופנוע מהמם.  היו רק שלושה דברים שלא מצאו חן בעיני:

ההילוכים.  כל שילוב הילוכים הוא קקפוניה לגלגלי שיניים ולתזמורת.  כל האופנוע משתתף בחגיגה.  וזה לא שאני לא יודע להעביר הילוכים.  הערה זו נכתבה גם על ידי רוכבי המבחן שפרסמו ביקורות על האופנוע באינטרנט.

המראות.  לא חשוב איך מכוונים אותן, כדי לראות מה הולך מאחוריך, צריך לזוז.  אחרת, מה שאתה רואה זה את המרפקים שלך או הכתפיים, תלוי בתנוחה.

הוינקרים.  מה זה הדבר הזה?  למה לא להשתמש בפטנט הפשוט של אגודל שמאל שכל אופנוע יפני מצוי מצויד בו.  למה לשים מאותת אחד, לאגודל ימין, מאותת שני לאגודל שמאל, ומבטל איתות, אי שם מעל מאותת ימין, שאחרי עשרה ימים של רכיבה רצופה, עדיין הייתי צריך לחפש אותו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ברוך הבא.'
ברוך הבא.
08/08/2006 | 12:08
6
18
התאורים והתמונות שאתה מפרסם מעוררים את התיאבון.
לגבי הוינקרים עידכון קטן ,אין צורך לבטל את האיתות כיוון שיש ביטול אוטומטי לאחר זמן מה.
לגבי שאר התחושות אתה ממש צודק .רוכבים שמורגלים לדו"ש ,המעבר לאופנוע מהסוג הזה כרוך בשינוי סיגנון רכיבה שלא לדבר על הגיל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לוינקרים מתרגלים מהר מאוד'
לוינקרים מתרגלים מהר מאוד
08/08/2006 | 16:40
16
מה גם שזה ככה ברוב דגמי ה- BMW שזכיתי לרכב עליהם.

מצד שני, אלוהים ירחם על הגרמני ששימש כמודל לכף היד שעבורה תוכנן המיקום של מתג הצופר!

מאה פעם אותתי שמאלה במקום לצפצף, מאה פעם, ואני עדיין לא מצליח למצוא את המתג בנאגלה הראשונה!
אופנועים >>
לצפיה ב-'BMW'
BMW
09/08/2006 | 00:07
4
28
אז בתור חברו למסע של קותי, זה שנסע על R1200 TS:
לאחר 33 שנות אופנוענות פעילה (כולל BMW ממודלים מזדקנים עד שנת 1982).

לקח זמן להתרגל לבהמות החדשות האלה. למרות שתחושת ה"בוקסר" חזרה מהר. איך שלא נסתכל על זה, עדיין הכלי כבד באופן יחסי ל- TDM שאני מחזיק בבית. ל- BMW אופי מיוחד שאין להתכחש לו, ועוצמה שחסרה לי כשעליתי על האופנוע כאן. אבל ההיגוי של היפני עדיף לאין-ערוך, החלפת ההילוכים חלקה ועומס ומאמץ הנהיגה קלים יותר.
לסיכום, תנו לי TDM מעט יותר "נשכני" ואני מבסוט.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יש כזה TDM'
יש כזה TDM
10/08/2006 | 13:55
2
20
קוראים לו ויסטרום

אופנועים >>
לצפיה ב-'וי-סטרום(תודה)'
וי-סטרום(תודה)
12/08/2006 | 20:10
1
21
בקשר לוי-סטרום (או בשמו התנכ"י, סוזוקי DL 1000):
דיווחים (שלא אימתתי, למען הצדק המדעי) אומרים כי הוא מווברץ את עצמו למוות ויש עמו לא מעט תקלות של תכנון הנדסי. כ"כ, המכונאי שלי טוען שהוא מסורבל לטיפול.
אבל כנראה ששווה לעשות נסיעת-מבחן בכל מקרה.
דרך אגב, מישהו יודע לומר משהו על התנהגות כביש (!) של KTM 990 החדש?
שוב, תודה לך השדון ....
אופנועים >>
לצפיה ב-'מווברץ... זה לא תמיד רע. '
מווברץ... זה לא תמיד רע.
13/08/2006 | 11:22
13
הרבה תלוי באופי ועוצמת הויברציות...

לגבי תקלות, כשלים הנדסיים וקושי טיפולים.... קטונתי.
אבל נסיעת מבחן מומלצת בחום. בהחלט.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נו, אז גם אתה הגעת '
נו, אז גם אתה הגעת
10/08/2006 | 17:10
16
אז שוב, תודה על התמונות, יא קוזק.  אם לא אתה, לא היו תמונות והדיווח היה יבש יבש.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נאה נאה!'
נאה נאה!
07/08/2006 | 20:16
12
לצפיה ב-'גן עדן לאופנועים?'
גן עדן לאופנועים?
08/08/2006 | 11:47
1
22
כמה שאלות: מה היו הטמפרטורות במהלך הטיול?
כמה ימי גשם בשנה יש שם?
כמה ימי שלג בשנה יש שם?
איזה אחוז מן הכבישים עליהם נסעתם היה רטוב?
אופנועים >>
לצפיה ב-'תשובות לדוקטי'
תשובות לדוקטי
08/08/2006 | 14:25
26
תפסנו גל של חום באירופה והיו לזה שני צדדים.  מצד אחד, מעט ימי גשם, שזה טוב.  מצד שני, חם מדי (עד 28 מעלות).

כשנאמר שנורבגיה היא גן עדן לאופנועים, הכוונה היתה נורבגיה בקיץ.  יש בערך שלושה חודשים שבהם נוח לנסוע שם (מתחיל בסוף מאי ונגמר באמצע אוגוסט).  בשאר השנה מושלג, מזג אויר סוער ולא ממש מתאים לאופנועים (הכל לפי דברי הנורבגי שנסע איתנו).

למזלנו הכבישים לא היו רטובים רוב הזמן, אבל האספלט שם הוא טוב, ואם נסיעה בגשם לא מפחידה אותך - נורבגיה בהחלט גן עדן לאופנועים - בקיץ.  נסענו גם בגשם והאחיזה היתה בהחלט בסדר גמור.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נורבגיה עלויות?'
נורבגיה עלויות?
11/08/2006 | 01:57
29
תוכל בבקשה לפרט קצת עלויות הטיול?

אופנועים >>

הודעות אחרונות

11:26 | 02.02.19 ינקו יוסי
06:48 | 01.02.19 wencohen
21:09 | 28.01.19 NikaPasternak
09:40 | 25.01.19 dordor102
08:48 | 22.01.19 NikaPasternak
15:54 | 11.01.19 כרמל המנשק
15:46 | 11.01.19 כרמל המנשק
15:21 | 27.12.18 tomer1818
21:55 | 16.12.18 שען חירש
16:15 | 13.12.18 יהודה אל
06:04 | 25.11.18 יהודה אל
00:29 | 24.11.18 כRובי

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ