עוד חצי
אבל לא ממש

menyroth1

New member
חוק העונשין לא מתאים כאן

א. ואיך המטוס זעיר ללא טייס עוצר את החשוד? טס אחריו שבועיים ? כל ניידות המשטרה יחכו שהוא ייכנס לתדלק? ואם יש 10 מרדפים במקביל ? המטוסים יתנגשו אחד בשני? ומה עם נתיבי אוויר ? מה עם ערים שנמצאות קרוב לנמל תעופה בינ"ל יפילו ג'מבו באמצעות טיסן? רק בשביל רכב גנוב ? ב. סטאלין שלח לגולאגים בסיביר כ 40 מיליון איש שהחוק (שלו ) קבע שהם עבריינים האם הם חשש להגיע לשם ? האם החברה ברוסיה טובה יותר ? האם הוא הוריד את הפשיעה ? האם המאפיה הרוסית פחדה מהענישה החמורה ? ג. מעצר אינו עונש ולא צריך לשנות את חוק העונשין הענישה שם היא מספיק טובה . בוא נגיד שיקבלו מחצית + ממה שעשו נגיד שגנב (שהעונש עליו 3 שנים בכל העולם המערבי אגב ) יקבל שנה וחצי למי שעבר את זה בנסיבות קלות וישתחרר אחרי שליש כלומר אחרי שנה ולא יקבל אזהרה חמורה על תנאי כמו היום זה כבר יספיק ת ת ע ו ר ר

גיZמו

New member
דוגמא מצוינת ונכונה.

כל עוד נותנים לשוטרים הידועים באיכות וברמת השיפוט הגבוהה שלהם לעשות את החשיבה במקום בית המשפט... אנחנו בסכנה. הרי בינינו, בזכות היותנו רוכבי אופנוע, אנחנו עבריינים. עכשיו תאר לך ששוטר שעובר ברחוב דווקא שאתה יוצא מהבית על האופנוע רואה אותך נוסע על המדרכה ומחליט ככה על דעת עצמו להוריד אותך מהכביש כי אתה עבריין. אותו דבר על נסיעה מעל המהירות המותרת בכביש מהיר, שוטר חכם יחליט שאתה רוכב מהר מדי ויחליט להעיף אותך מהכביש עם איזה דחל'ה קטנה מהניידת.. כל עוד נותנים לשוטרים להחליט למי מגיע לקבל מכות או לא.. אני, אתה וכל רוכב אופנוע אחר נמצא בסכנה.

menyroth1

New member
כלומר גם אני גם שוטר וגם עבריין?

אני עובד כשוטר ורוכב אופנוע כבד האם אני עבריין ? לא ! רוצה להגיד לך שכבר לפחות כמה שנים לא עצר אותי שוטר אפילו לבדיקה ! אבל אם תברח כשהשוטר מסמן לך לעצור אז כן הוא רשאי לנסות בכל אמצעי לעצור אותך . וזה כלי עבודה זה לא שפיטה .

menyroth1

New member
אין לי בנדיט ../images/Emo13.gif = לא עבריין

הלך הבנדיט (טוטל לוסט ) אז עכשיו אני כשר לפסח

YAYA15

New member
השוואה מדויקת לגמרי../images/Emo70.gif

אל תשווה את שני המקרים כי אתה גורם לזילות המקרה של תומר נעים. כמו פקודה בלתי חוקית בעליל - שדגל שחור מתנוסס מעליה כך העבירה של אותו שוטר מטומטם עם הדיקט. במקרה הזה הדברים שונים בתכלית

menyroth1

New member
אני דווקא כן קושר בין המקרים!

כן כן כמי שהכיר את תומר נעים ז"ל אישית ואת אביו אישית (הם ממזכרת בתיה ואני אז תושב חולדה ) ואת רס"ר שרה שוורץ ז"ל ואת סער אהרוני (השוטר שהחל במרדף ) ואת פקד יזהר קינר (שגרם בפועל לאיבוד השליטה על האופנוע ) שעם כל אחד ואחד מהם יצא לי לשרת זמן רב (במיוחד עם שרה מורתי ורבי ) וכמי שבכה בשתי ההלוויות (ובכה בלי סוף ) אני בהחלט קושר בין שתי המקרים . לתומר אסור היה להתגרות בסער והוא עשה זאת ולאחר שסער הפסיק את המרדף חזר תומר במיוחד כדי להתגרות בסער באיזור גן הוורדים , תומר ז"ל בעצמו יזם סיכון חיי אדם (עם כל הצער והכאב אני אומר זאת אבל זה בדוק ) . לפקד יזהר קינר הייתה כל הסמכות לזרוק את הדיקט וזה נבדק שוב ושוב (ואני אמרתי את זה מהרגע הראשון בכל פורום אפשרי שליזהר יש סמכות לזרוק את הדיקט ) וזה גם הגיע למיטב ידיעתי לבג"ץ וגם שם למיטב ידיעתי נקבע שהייתה סמכות . וגם במח"ש בכל פעם שזה נפתח מחדש (וזה מעל חמש פעמים ) יזהר היה מספר לי שהוא נקרא לחקירה נוספת ולבדיקה נוספת . וגם כאן במקרה דנן אי הציות להוראת שוטר לעצור , הסירוב להתלוות לתחנת המשטרה משמיטה מתחת לרגלי אחשודים את הקרקע .

dbug

New member
../images/Emo45.gifלנימיץ,ןאלה אותם ערסים שגונבים

לנו את האופנועים,את התור בבנק/קולנוע/קופת-חולים,חותכים בכביש,עוקפים,מסכנים וחושבים שהכל שלהם והבל מגיע להם.אם הם היו נתפשים שהם גונבים אופנוע הייתם אומרים שצריץ לפוצץ להם את הראש אז תתעוררו אלו אותם אנשים,אז כן מפה שלוחה ברכה לשוטרים האלו והגיע הזמן שמישהו יפוצץ להם את הצורה- לא יזיק קצת לכבק אנשי חוק,דרך אגה הייתי עד למקרה דומה בארה"ב -דמיינו לעצמכם מה קרה "לחשודים".אז אם אתם לא רוצים להתעורר עוד כמה שניל ולגלות שאנחנו חיים במדינת " הארסלנד " אז תבינו מה קרה שם באמת.

be_roo

New member
חצי מנהגי ישראל אומרים אותו דבר

על רוכבי אופנועים.

נמרוד

ההבדל הוא שאותו שוטר, בסוף בסוף, השתגע לגמרי, בעט בו כשהוא כבר היה על הרצפה (אחרי שכבר אין בעיה לשים עליו אזיקים) ואח"כ הלך לחשוד השני, שכל אותו הזמן עמד בשקט בצד והתחיל לבעוט גם בו. בכך הוא חצה את הגבול הדק שבין עבודת שוטרות לבין בריונות. הוא הרביץ לחשודים פשוט כי נמאס לו, כי היה לו יום קשה, כי הוא התעצבן שהם צוחקים עליו והוא לא יכול לעשות להם כלום, שלא מזיז להם לשבת במעצר, אתה חושב שעברו לו בראש כל אותם שיקולים שאתה כתבת? הוא פשוט התעצבן, "מסתומרת אתה צוחק עלי ואני לא יכול לעשות כלום? אני אראה לך יא מניאק!!", אז הוא הרביץ! בדיוק כמו שאר עברייני הרחוב הערסים שאתה מתאר אין לי בעיה עם זה שייקחו איזה סוחר סמים או מאפיונר לחוף תל ברוך ושיזכה לטיפול מיוחד. באמת שלא. גם אני מאמין שיש מתחסדים וצבועים. אבל אי אפשר ככה כששוטרים מחליטים על דעת עצמם מי הוא אותו "סכנה לציבור" שמגיע לו הסעה חינם לחוף... אני מכיר בעצמי מקרים ואני מאמין שאתה גם מכיר בעצמך מקרים של אנשים שקיבלו מכות משוטרים בלי שזה הגיע להם בכלל... ידידה שלי שכשהיתה בת 16 בערך סירבה להכנס לניידת עד שלא יגידו לה על מה לעזאזל עוצרים אותה (והיא לא התחצפה לשוטרים לפני זה), קיבלה אגרוף לפרצוף ואח"כ התלוננו נגדה על תקיפת שוטר.... (השוטר הלך אח"כ למיון והראה את החבלות שלו- באגרוף... מהפרצוף שלה!) כל שהכל טוב ויפה וזה מאוד נחמד ונעים לחשוב על המאפיונר שאין דרך חוקית להלחם בו מובל אחר כבוד לחוף ואח"כ מופיע בבית לוינשטיין, אבל הבעיה היא ששוטרים הם לא בדיוק, איך נגיד את זה רודפי שלום וצדק ואם הפרעת להם בעבודה שלהם, אז זה לא מעניין אותם אם ביום-יום אתה אזרח שומר חוק נורמטיבי וכו', גם אתה תזכה לטיפול אישי, ואז נראה מה תחשוב על הצבועים והמתחסדים אם במקרה מישהו יצלם את השוטר בועט בך כשאתה על הרצפה ואז הוא יועמד לדין... אתה תהיה שם במשפט שלו ותספר כל מה שהוא עשה אני מסכים שהמערכת דפוקה אבל הפתרון הוא לשנות את המערכת ולא לתת לשוטרים לעשות מה שבא להם. אם רוצים מדינת חוק אז חוק זה חוק ומי שצריך לשמור עליו קודם כל אלה נציגי החוק. אני מבין שזה דבר מאוד קשה ומאוד מלחיץ וקשה לומר שהם עומדים בו בכבוד... לכן אמרתי שלדעתי צריך להפעיל מערך בריאות הנפש במשטרה בשביל לטפל במקרים כאלה

nimiz

New member
פיספסת בכמה שנים טובות את הפואנטה

פה זה לא מדינת חוק, מזמן לא!!! פה כל דאלים גבר, והדרך היחידה לנהוג עם סוג כזה של אנשים היא באלימות קשה יותר. כשהייתי צעיר יותר, חמום מוח יותר (וואללה פעם הייתי יותר עצבן תאר לך) העזתי לכנות מישהוא בצומת מול הבימה מניאק. יצא לי מטנדר של שיפוצניק ביריון לא קטן, ולפני שאמרתי ג'ק הייתי על הרצפה מפגז לפנים. עכשיו מה תעשה? הרי אם תלך למשטרה ותתלונן, במקרה הטוב הוא יקבל רישום פלילי, ובפחות טוב הוא יכחיש ולך תוכיח וכל זה, אבל בינתיים אתה תרגיש מה זה לא נעים עם עצמך...ואני, חייב לחיות עם עצמי בשלום יחסי. אז כמה רגעים אחרי זה הקיפו אותי חבורה של נהגים שצעקו לי "עזוב אותו משוגע, הוא מת, עזוב אותו יא ערבי מה זה? אינתיפדה?" הבנאדם נשאר על הרצפה עם שיניים קידמיות שבורות, אף מעוך ואני בטוח שכמה צלעות מאד כאבו לו כמה ימים אחרי. (וראה זה פלא, הוא לא התלונן עלי-מזלי?)רוצה לומר: על אלימות ענה באלימות קשה יותר כי כאן אין צדק אין חוק אין דין ואין דיין. מצחיקים אותי (יותר נכון מעציבים) כל אילו שמביעים אמון במערכת המשפטית. חבורת הלא יוצלחים שיושבת שם מהווה חרפה לנו ומראה מדויקת לתהליך ההתפוררות שאנחנו שרויים בו. כששופטת בעליון מנשקת אדם שתלוי נגדו תיק על הריגה, כששופט מאשים ילדה נאנסת כי היא נהנתה,כשלעיון עומדת להתמנות נשיאה שבעלה נגוע עד צווארו בפלילים ואף אחד לא מוכן לעסוק בתפ"א הלוהט הזה, ועל כל זה מנצח מגלומן שכותב לחברו בחו"ל שהוא יבטל בהבל פיו את חקיקת הכנסת, ולא יסבול מצב שבג"ץ יתיישר לפי הקו שלו, לא כדאי לך לסמוך עליהם בכל הקשור לחוק וצדק. כשקמתי מהרצפה ידעתי מה ואיך אני אעשה לבחור ההוא, באותה תקופה התאמנתי באיגרוף תאילנדי שלוש פעמים בשבוע כשאימון אחד זה קרבות בלי מיגון ובלי כלום, בשיא הכוח בלי חוכמות והייתי ממש בשיא. כשקמתי גם ידעתי שכיוצא יחידה מובחרת (עלק) ומילואימניק ביחידה עוד יותר מובחרת (עוד יותר עלק) אין מצב שאגמור בכלא. וכך היה. אין לדעתי מצב שתכבד שוטר ותיתקל בתגובה אלימה. בכל זאת אולי השוטרים (מה אולי?) לא דוגמא לאינטלגנציה, אבל חולי נפש הם לא. אז גם כאופנוען, אם הגישה היא מכובדת, היחס יהיה מכובד. מי שרוכב איתי מכיר את הסצינה בבית ג'ברין בשבתות בבוק. מגיעים שוטרים ומתקבלים ע"י חברי ואני בתוכם בסבר פנים יפות. עונים להם על השאלות בלי להתלקק ומבלי לבזות. ולא פעם מגיע האידיוט התורן שרוצה להראות שהוא גבר ומתחיל לצעוק על החירויות שלו. לא פעם אנחנו משתיקים אותו בחריפות,ופעם אפילו גירשנו בכוח ברבר כזה.ולומר תאמת? אנחנו מקבלים מהם יחס ממש מכובד. הם מכירים אותנו ואנחנו אותם, והם יודעים מי אנחנו ועם מי ההרוג האחרון ישב. אבל סבר פנים מפרק מתיחויות. ככה זה. חרא כמו זה שחטף מהמגבני"ק לא צריך להסתובב בלי רצועה לדעתי. והמגבני"ק עשה היטב את עבודתו שהיא לא רק להיות דוגמן אלא גם להשליט סדר, ולחנך את אילו שלא קיבלו חינוך בבית כי בגיל 12 הם הביאו כפה לאמא שלהם. יש גם את עיניין החינוך בבתי הספר. בזמני, היה מותר למורה להוריד כף לתלמיד. לא פצצה ללסת, אלא צ'פחה, או מכת סרגל על היד או משיכה באוזן. עיניין די שנוי במחלוקת. כהורה, אני לא יכול מישהוא עושה את זה לבתי. אבל- ואבל גדול, במקום האפל שבו גדלתי, עם כל העבריינים המפורסמים והלא, אף אחד לא עשה מה שכמעט כל תלמיד צםונבון עושה היום. מקלל תמורה באמצע השיעור, מזלזל במורה ומפריע לכולם, זורק על מורה כיסא,תוקף מורים. כי למה מה יעשו לו? החארות הקטנים האילו יודעים היטב שאסור להעיף אותם מבית הספר (אצלנו היה איום חריף: תמשיך ככה ואתה עובר לבי"ס אחווה) אסור לתת להם לטיפה מרגיעה אסור להעמיד אותם בפינה (עונש משפיל) ואסור בכלל לעשות להם כלום. משם זה מתחיל ואח"כ נמשך כל החיים. למה מה יעשו לי? ואזרח נורמלי שומר חוק רואה כיצד נפרץ ביתו והמשטרה לא טורחת להגיע כי הנגע כ"כ נפוץ, רכבו נגנב ואין תגובה כי "יש יותר מדי" ואין מספיק שוטרים. השכנה אוכלת מכות רצח והבעל למחרת בבית, ערסים חותכים ברמזורים אדומים, ורק להסתכל עליהם זה הזמנה לקרב. (אני מתעליהם, והם לפעמים ממש מתעלפים עלי.) והנה שוטר שעושה עבודת משטרה אמיתית, לא פשע מאורגן ולא מאפיה רוסית ולא פשע כלכלי, אלא ביעור הערסים במחוזותיהם. כל הכבוד לו. ישנתי הלילה ארבע שעות, לכן המלל בלי עריכה ובלי פילטר..

malganis

New member
אז לך להשלים שעות שינה

אני מכאן מתחיל להריץ אותך בתור שר המשטרה הבא. אולי נלך על ראש ממשלה וזהו?

למעלה