לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2890028,900 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-'עוד חצי אבל לא ממש'
עוד חצי אבל לא ממש
29/06/2006 | 01:31
160
8
http://news.walla.co.il/?w=/0/931699

שוטרים הכו "עברייני תנועה" ביפו. כשרואים את הסרט, אז מצד אחד נראה כאילו החשוד ביקש את זה, מצד שני השוטרים ובמיוחד אחד מהם, הגזימו. והחשוד השני בכלל לא התגרה בהם ובכ"ז חטף...

אני חושב, שכשאתה שוטר אז אתה חשוף ללחץ נפשי גבוה, והסיבה שרואים מקרים כאלו היא שהשוטרים לא יודעים כיצד להתמודד עם הלחץ הזה. התפקיד של שוטר הוא תפקיד מאוד תובעני מבחינה נפשית בעיקר. אני לא חושב ששוטרים הם אנשים רעים, גם לא השוטרים שבקליפ המצולם. אני חושב שהם במצוקה, וזה הביטוי של מצוקה זו. לדעתי המשטרה, כגוף, צריכה להפעיל מערך של שירות בריאות הנפש לשוטרים במצוקה, אחרת מראות כאלו לא ייפסקו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'צר לי להגיד...'
צר לי להגיד...
29/06/2006 | 05:57
2
2
אבל אני חושב שהשוטרים צודקים...
הבחורים גם היו במרדף וגם מעיזים לפתוח כזה פה על השוטרים...

אני מקווה שהם ירקבו הרבה מאוד זמן בכלא אבל אני מאמין שזה לא יקרה.

שורה תחתונה אני חושב שהמסר עבר על העבריין כמו שצריך ופעם הבאה הוא יחושב פעמיים אם להתנגד למעצר.

ניר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חבל שלא מראים איך החארות האלה'
חבל שלא מראים איך החארות האלה
29/06/2006 | 06:48
1
1
תקפו שוטרות תנועה, שנאלצו לבקש סיוע מכל מי שנמצא באזור, ואז הגיעו המגבניקים והסיור לסייע....
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מכיר את המקרה מהמקום ?'
אתה מכיר את המקרה מהמקום ?
01/07/2006 | 10:48
לצפיה ב-'לא מסכימים לי לתאר את דעתי על'
לא מסכימים לי לתאר את דעתי על
29/06/2006 | 07:18
השוטרים חסרי היכולת האלו,
אבל דעתי ידועה עליהם.

תקראו את התגובות שם.

זאת המשטרה בארץ,
אם עדיין לא טעמתם את זה, חכו.

אופנועים >>
לצפיה ב-'טוב מאוד.'
טוב מאוד.
29/06/2006 | 07:46
15
שתדע כל אם עברייה (ובמיוחד ערבייה) שבנה העבריין עלול שלא לחזור הביתה לאכול חומוס בפיתה.

אתה מצד אחד רוצה שיפסקו הגניבות ותאונות הדרכים, ומצד שני אתה רוצה שוטרים קשובים, רגישים וכו' ?
אני רוצה משוואה פשוטה - אזרח הגון יקבל הגנה מקסימלית מהמשטרה ואילו זה העבריין ידע שעשה משהו לא במקום, יקבל פצצה לפנים ותיק פלילי מתנה.

עשרים שלושים אזרחים יצטרכו לתבוע את המשטרה על אלימות מיותרת בכל שנה, אבל כל שאר המדינה תתחיל לכבד את החוק במקום להשתין עליו בקשת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כבוד ל"חוק"'
כבוד ל"חוק"
29/06/2006 | 08:18
11
על איזה ""חוק"" אתה מדבר

עקרון החוקיות, שהוא עקרון יסוד בשיטה המשפטית שלנו, קובע: "אין ענישה אלא לפי חוק". ראה, למשל, סעיף 1 לחוק העונשין, הקובע: "אין עבירה ואין עונש עליה אלא אם כן נקבעו בחוק או על-פיו".

אתה מכיר חוק כזה

ואולי, מחר, יפגוש אותך שוטר, ויכלה בך (חלילה) את זעמו, תוך שהוא מאשים אותך בעבירה כזו-או-אחרת (ונאמר, שוב, לצורך הדיון - שבצדק). הית מקבל שאת עונשך תקבל מידי השוטר באיזה מחיר טחול, עין או חוליה שבורה

ואם השוטר טעה ואם יש לך נסיבות מקילות

כשאזרחים מוכנים להתיר לשלטון לעשות ככל העולה על רוחו - השלטון ממהר להסכים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כמה פלצנות בהודעה אחת.'
כמה פלצנות בהודעה אחת.
29/06/2006 | 08:43
6
2
הם התנגדו למעצר וטופלו בהתאם.
עובדה שהמכות החלו זמן מה אחרי תחילת האירוע.
אופנועים >>
לצפיה ב-'השאלה עקרונית -'
השאלה עקרונית -
29/06/2006 | 08:53
5
להתנגד למעצר אסור, כמובן, והשוטר רשאי, וצריך, להפעיל "כח סביר".

אבל השאלה היא עקרונית: האם רשאי שוטר להכות חשוד בעבירה, שלא בנסיבות אלו

נדה לי שהתשובה ברורה.

(ואתה מוזמן לפרוק את "מילות השפר" שלך במקום המיועד לכך. תודה.)
אופנועים >>
לצפיה ב-'השאלה מה הוא "כוח סביר"'
השאלה מה הוא "כוח סביר"
30/06/2006 | 05:52
4
יצא לי בעבודה בביה"ח להפעיל מה שנקרא "כוח סביר". על עוד מדובר בהתנגדות פסיבית למעצר אז המונח כוח סביר עוד רלוונטי אבל מרגע שההתנגדות הופכת לתקיפה בעיני נגמר הכוח הסביר והארוע ייגמר רק כשתוקף יושבת/ייכנע.

עם כל הכבוד להסמכה של השוטרים בקורס שהם עוברים לא מדובר במומחי אומנויות לחימה שיכולים להשתלט על עצור במינימום  כוח ובלי לפגוי בו. למה ששוטר יסכן את עצמו בשביל לשמור על בריאות זה שתקף אותו? אולי זה האנשים שהוא מנסה לעצור קצת יותר חזקים ומסוכנים ממה שהם נראים? הרי פציעה של שוטרים בארועים כאלה דבר יותר נפוץ ממה שחושבים.

במקרה הספציפי הזה לא מדובר באישה בת 35 כמו בהודעה שכתבו פה. מדובר בחבר'ה צעירים שבהתחשב בנסיבות דווקא נראה שהשוטרים פעלו נכון והפעילו נגדם "כוח סביר".
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה לא שואל את השאלות הנכונות אחי'
אתה לא שואל את השאלות הנכונות אחי
01/07/2006 | 11:10
3
אז ככה !
השימוש בכוח סביר יהיה סביר גם אם השוטר מסכן את עצמו ושאלת מידת הסיכון אינה רלוונטית מה שרלוונטי הוא רק שאלת מידת הכוח הדרוש לשם השתלטות עליו המינימלית . הפעלת כוח מעל הרמה המינימלית אינה לגיטימית . כאן בסרט זה לדעתי רמה מינימלית למרות שזה נראה רע בגלל העובדה שהוא ממשיך להשתולל ולהתנגד למעצר גם לאחר שהוא על הרצפה ולכן השוטרים חייבים ורשאים להמשיך לנסות לשבור את התנגדותו (הביטוי להמשך התנגדותו מצאתי בצעקות צלם צלם וזה אומר לי שהוא ידע שמצלמים והתנגד כדי שזה יראה רע ואם היה ממשיך להתנגד זה יראה יותר רע ).
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני רק אומר שכוח סביר'
אני רק אומר שכוח סביר
01/07/2006 | 12:01
2
זה לא משהו שניתן למדוד ולהגדיר במדוייק. נגיד עכשיו משתולל לי איזה שיכור/נרקומן במיון(לא אירוע נדיר במיוחד)  אני מנסה לעצור אותו והוא בתגובה תוקף אותי.

מה הוא אותו כוח סביר שאני צריך להפעיל עכשיו? האם עלי להכות את השיכור בעוצמה של 100,200 אולי 300 ניוטון למטר?

לי דווקא נראה שאתה באותו דעה איתי שהשוטרים בסך הכל היו בסדר, קצת איבדו שליטה אבל עדין סביר לאור הנסיבות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני לא חושב שהם איבדו שליטה !'
אני לא חושב שהם איבדו שליטה !
01/07/2006 | 18:57
1
אני חושב שמה שהם עשו היה בסמכות ובמידה הנכונה במיוחד לאור זה שהוברר לי כשהוא צעק צלם צלם שזו פרובוקציה מתוכננת ושבגינה הבחור (בלבן ) לא יכול להפסיק את ההתנגדות אחרת הצילום ייפסק .
לגבי הקייס של המיון , פעם היו מודדים שימוש בכוח ברמה אחת מעל הרמה שמפעיל החשוד כדי להשתלט עליו . הפסיקו עם זה בגלל סיבה פשוטה חשוד שמחזיק סכין בשביל רק דרגה אחת השוטר חייב חרב ואין לו . וברור שיש גם קיצורי דרך . ולכן השימוש בכוח הסביר צריך ליהיות מיועד להשתלט על החשוד ולא לצורך נקמה ולא לצורך אלימות לשמה ולא ניתן למדוד במידה את הסבירות .
אופנועים >>
לצפיה ב-'ככה זה נראה'
ככה זה נראה
01/07/2006 | 23:45
אבל אם קראת הודעות קודמות שלי אני מודע ללזה שצילום יכול להיות מגמתי ולכן ניתן למח"ש לקבוע.

בכל מקרה זה לא נראה כמו מה שאנחנו מצפים משוטרים מקצועיים ושקולים ושוב אני חושב שמי שההיה אחראי היה צריך לדאוג לריסון של השוטרים שלו.

אחרי שהעבריין היה כבר מוקף בחמישה שוטרים אני חושב שניתן היה לסיים את הארוע עם שימוש בהרבה פחות כוח למרות שאני מבין את השוטרים לגמרי. במקרה ממש היום לפני כמה שעות הייתי במצב דומה בעבודה עם איזה בבון שקילל ואיים
(אם לא היה לי על תנאי...בלה בלה) וגם אצלי האדנרלין עלה ואז קשה להרגע ובקום להרגיע את המצב חיממתי אותו בפועל וזה נגמר בסופו של דבר בהתקפלות שלו(כמובן תוך כדי קללות ואיומים כדי לשמור על המעט כבוד שנשאר לו). אם זה היה מגיע לאלימות אין ספק שהייתי משתמש ב-100 אחוז כוח עד להשבתה מוחלטת שלו מאחר והיה מדובר באדם ממש לא קטן אבל אם היינו שם
חמישה מאבטחים אז המצב היה שונה לגמרי.

מבחינתי כוח סביר זה כל הכוח שנדרש להשבית את מי שמולך ובמקרה הזה השוטרים היו יכולים לסיים את הארוע בדרך הרבה יותר אלגנטית.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בוקר טוב שלמה'
בוקר טוב שלמה
29/06/2006 | 09:10
לא יודע לאיזה מדינה אתה התעוררת הבוקר, אבל במדינה שלי החוק כבר עושה ככל העולה על רוחו - וזה לא הרבה.

למשטרה אין שום הרתעה היום ואנחנו רואים את זה יום יום.
הרתעה מורכבת מכוח ומנכונות להשתמש בכוח, ואני בפירוש מוכן לסבול יד קשה יותר של המשטרה (כמובן לצד שמירה על שיקול דעת נכון) ולקבל בתמורה יכולת הרתעה גדולה יותר וטיפול מסור יותר במפירי החוק. לי ולך בתור אזרחים שומרי חוק אין סיבות לדאוג, אז בוא נשמור את התייפיפות הנפש הזו ליום אחר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'נראה לי שחזרנו להתווכח שלמה !'
נראה לי שחזרנו להתווכח שלמה !
01/07/2006 | 11:05
2
מה נשמע ?
אני מצדיע לך על הבנתך בביטוח אתה בשבילי אורים ותומים בנושא הזה אבל בנושא משטרה וחוק העונשין אתה ממש ממש חלש .
עיקרון החוקיות מדבר על משהו אחר לחלוטין . הסבר קצר (כי זה לא המהות בסרט ) אם עכשיו עזרת לקשישה לחצות את הכביש אי אפשר לשפוט אותך ואפילו לא להאשים אותך בבית משפט כי זו אינה עבירה המופיעה בחוק העונשין . אם מחרתיים תבחר הכנסת לחוקק חוק שלעזור לקשישה לחצות את הכביש זו עבירה אזי לאחר חצי שנת הרצת החוק ופרסום ברשומות ניתן יהיה לשפוט אותך (לא על הפעם שעשית זאת לפני תחילת החוק אלא על מקרים שאירעו אחרי כינון החוק ) . אגב אם השוטר (כאשר זו אינה עבירה ) בא ועוצר אותך על זה (השוטר טעה וחשב כאילו זו עבירה ) הרי הטעות של השוטר היא טעות משפטית (ולא טעות עובדתית ) ולכן מותר לך גם להתגונן בכוח בפני המעצר הלא חוקי הזה .
עכשיו ניגש לענייני הסרט !!!
הבחורים עברו גם עברו עבירה (ולצורך הוויכוח זה ממש לא משנה אם זו עבירת סיכון חיים וזו הייתה אכן עבירת סיכון חיים והאי ציות להוראות/אותות של שוטרים זו כבר עבירה ) ולכן לשוטרים יש סמכות לפי סעיף 69 (או סעיף 68 לא זכור לי המספר בוודאות )לחוק סדר הדין הפלילי סמכויות אכיפה , לעכב את החשודים לתחנת המשטרה (שוטר רשאי לבקש להתלוות אליו לתחנת המשטרה ) משזה מסרב  קמה לו לשוטר סמכות מעצר לפי סעיף 23 (ב) לחוק סדר הדין הפלילי סמכויות אכיפה (ושומעים את הבחור בלבן צועק בקול שהוא לא בא תעשה מה שאתה רוצה בתחילת הסרט תוך שהוא הולך בצורה מאיימת מול אחד המגבניקי"ם - ואיום זה גם עבירה ) למעצר להבדיל מעיכוב יש לשוטר סמכות נלווית של שימוש בכוח סביר (לפי סעיף 19 לחוק סדר הדין הפלילי וגם לפי סעיף 17 ב לחוק הפרשנות ) ולדעתי השימוש בכוח בהחלט היה סביר אבל אם יהיה לי איתך ויכוח על מידת סבירות הכוח זה יהיה לגיטימי לחלוטין כי גם לי יש ספקות קלים אמנם אבל יש של סבירות הכוח ולגבי שאלת הסכות אין לי שום ספק ואין לאף אחד שמבין בזה ספק
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני שמח שאתה מסכים איתי...'
אני שמח שאתה מסכים איתי...
01/07/2006 | 17:01
1
ולמרות שבחלק מהארוע הפעלת הכח סבירה בהחלק - בחלקו האחר, ממש לא, והיא פשוט מעבר למה שהחוק מתיר.

(אני אולי לא מבין בעבודת המשטרה, אבל אני לומד)
אופנועים >>
לצפיה ב-'הבנת אותי לא נכון !!!'
הבנת אותי לא נכון !!!
01/07/2006 | 18:47
היא ממש לא מעבר למה שהחוק מתיר , למרות שזה נראה תקשורתית רע אני אישית עדיין סבור שכיוון שלא הצליחו להשתלט עליו עדיין (השתלטות נגמרת בכבילה לא כשהוא שוכב על הארץ ) וכיוון שהוא ממשיך לצעוק צלם צלם (כלומר הכל פרובוקציה מכוונת כשהוא יודע שמצלמים ועושה את זה בכוונה הרי שהשימוש בכוח ממשיך ליהיות סביר עד לסוף האירוע .
מה שאמרתי שאם יהיה וויכוח על מידת הסבירות הוא יהיה לגיטימי (כי בכל זאת נראה אלים ורע ) אבל על הסמכות אין שאלה בכלל השימוש בכוח היה בסמכות מ ל א ה
אופנועים >>
לצפיה ב-''
29/06/2006 | 14:38
1
לצפיה ב-' כל מילה בסלע'
כל מילה בסלע
29/06/2006 | 17:01
2
לצפיה ב-'במקרה הספציפי הזה, טוב מאוד'
במקרה הספציפי הזה, טוב מאוד
01/07/2006 | 04:55
שחטפו מכות
ואני אדם שלא דוגל באלימות פיזית כלשהי, ממש לא, אלא אם כלו כל הקיצים ויש להגן על גופו/רכושו של אדם.
ובטח ובטח אני לא חושב ששוטר צריך להתנהג בגסות מילולית או פיזית לאזרח תמים מהשורה. לא לשם כך הם לובשים את המדים.

לאחר שקראתי קצת על המקרה הנ"ל וחיברתי אחד לאחד (ולא רק מה שהוצג בסרטון ע"י התקשורת כביכול), כולל את המקום המועד לפורענות יום יומית שבו קרה המקרה.

לדעתי מדובר בעבריינים/טיפוסים כוחניים מהסוג שעושה מה שבז@ן שלו, "אבו-עלי סטייל מי-יכול עלי?!",
מהסוג שלא שם פס על חוקים כלשהם או על אזרחים מהשורה כמונו, שלעיתים פוגע בהם בצורות שונות ומגוונות ובטח ובטח מצפצף על שוטרים.

לצערי, ומנסיון של שכנות לכאלו, "טיפוסים כוחניים" שמצפצפים על כולם   טיפוסים כאלו לא מבינים שום הידברות מילולית כאדם בוגר לחברו, הם מבינים רק כח פיזי ולבסוף שכלו כל הקיצים זה מגיע אליהם בסוף, וטוב מאוד שאלו קיבלו את "מבוקשם" מהשוטרים שלא ויתרו, הרגישו מאויימים (בצדק) והזמינו תגבורת כדי לבצע את המעצר.

נכון, השוטרים יצאו משליטה לבסוף ונכנסו לאמוק של אובדן שליטה ואני לא מצדיק את השימוש המוגזם בכוח שנראה כאן וההתנפלות רבתי על "האזרחים התמימים הללו" אבל מבין את השוטרים שנכנסו לאבדן השליטה הזה כשאני מסתכל על התמונה הכוללת.

צריך להוקיע "טיפוסים כוחניים" כאלו מהחברה שלנו, ואם לאחר חוסר ברירה של הידברות מילולית/חברתית/משפטית וכו', רק "חינוך פיזי" נדרש כדי לטפל בהם - SO BE IT.

אופנועים >>
לצפיה ב-'דווקא פעולה ברוכה ונכונה של השוטרים'
דווקא פעולה ברוכה ונכונה של השוטרים
29/06/2006 | 09:18
67
אני לא יודע מה מראים בלינק, אבל בסרט שהוצג אתמול בערוץ 10, שני הערסים מתגרים בשוטרים, ומתנגדים למעצרם פיזית,היו פה שתי ברירות: לא לעשות להם כלום, כי לאזוק אותם בלי עימות פיזי לא ניתן היה, או לתת באם אמא שלהם.
כי הרי על מה אנחנו מלינים בשנים האחרונות? על כי האלימות ואיתה תופעת הפרוטקשן הפכה לנגע שפשה במקומותינו ולא נענית ע"י בתי המשפט וע"י המשטרה. נוצר הרושם כי רשע וטוב לו (עבריין רכוש משתחרר לאחר שעתיים מעצר) וצדיק ורע לו (רק לפני יומיים תפס אזרח פורץ הדגש|בביתופיצץ לו את הפנים כראוי.. ונעצר). ומי הם אותם אלימים? מי אילו שחותכים באדום ממשיכים בעצור וכו'?
אילו בדיוק אותם אנשים בעלי הלך הרוח שפצצו אתמול ע"י המגבניקים. אותם אנשים שחיים באווירת כל דאלים-גבר, ויוצאים מזה ללא עונש. בהם החובה להילחם, לפוצץ ולשבור, ולא במחשכי התחנה השכונתית או המחוזית אלא בשכונה, בכר המרעה של הג'מוסים האילו, שם הם זוכים לכבוד ויקר כי שם רואים יום יום את האלימות שלהם.פעם, בימים שהיה פה חוק, אנשים כאילו היו מוסעים אחר כבוד בפורד קורטינה של המדור לחוף תל ברוך וזוכים לטיפול אישי מידי השוטרים ואח"כ לאורטופדית באיכילוב לשיקום ארוך. התופעה הברוכה הזו פסה מהעולם בזכות אנשים נאורים ליברלים ומתקדמים, אנשי חוק וחוסר צדק כדוגמת חברנו לפורום שלמה וחולירות כמו אילנה דיין, ולכן תופעת האלימות, הפרוטקשן ועבירות הרכוש הגיעו למימדים שדי ממאיסים את החיים פה. בילדותי התגלגלתי בכל מיני מקומות אפלים ומרושעים, וגדלתי עם ילדים שגדלו להיות רוצחים וסוחרי סמים (אם לא נרצחו לפני כן) ועם ערסים כאילו למדתי מהר מאד, רק אלימות הם מבינים. שום שיקום ושום החזרה למוטב. אדם כזה, שתי פצצות חזקות ללסת עם כמה בעיטות לראש והוא, אחרי שהוא חוזר לעצמו הופך פתאום לחבר טוב שלך שמביא לך קפה ומארגן לך "חומר טוב".
אז סוף סוף רואים נתנים של עבודה משטרתית קלאסית ונכונה ואוי ואבוי, אלימות משטרתית. יפי הנפש יטענו שאם לא יכניסו את המגבניק לכלא, הם יטענו כי מחר הם יכו את כל אשר נקר בדרכם. צביעות הוא שמם השני של אנשים אילו. אם יעצרו אותך בצד ויבקשו רשיונות, אתה תיענה ולא תתחיל לקלל ולהתפרע פיזית, לא תקבל מכות אלא אולי ליחס סלחן ומתחשב מהשוטרים. אבל מה איכפת ליפי הנפש? הם לא ינוחו ולא ישקטו עד שאותו מגבני"ק יכנס לכלא. וחבל. אני הייתי נותן לו צל"ש והעלאה בדרגה ומציג את הסרטון הזה בבי"ס לשוטרים או בטירונות מג"ב במסגרת שיעורי מורשת קרב.
הלאה המתחסדים, הלאה הצבועים, תראו לאן הבאתם אותנו!
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מצחיק אתה...'
אתה מצחיק אתה...
29/06/2006 | 09:25
7
שלטון החוק פשט את הרגל במדינה - גם לדעתי.

אבל במקום ללכת לשורש, אתה מגדל כנופיות מחר תסכים עם הוצאות להורג בכיכר העיר "למען יראו ויראו"

הבעיה היא שהדיאגנוזה נכונה. הטיפול - לא (לא תציע לכרות את הראש אם יש כאב ראש, נכון). צריך טיפול שורש במערכת, וסדר עדיפויות נכון בהקצאת משאבים - וגם ענישה הולמת ועקיבה.

אבל אתה מעדיף לתת צל"ש לשוטרים, שפעולתם תורמת ולא כלום לשיפור המצב. להפך.

אתה מצחיק אתה...
אופנועים >>
לצפיה ב-'ואתה מעציב אתה..על העיוורון. אבל זה'
ואתה מעציב אתה..על העיוורון. אבל זה
29/06/2006 | 09:38
5
לא חדש אצלך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'עם ישראל מקבל -'
עם ישראל מקבל -
29/06/2006 | 10:02
4
מה שהוא רוצה.

זה לא מפתיע.

זה לא מפתיע למצוא אנשים שמקבלים מה שהם רוצים מהשלטון בישראל (אפילו אם זה מכות בכיכר העיר...)

מה שמפתיע הוא למצוא שאנשים לא מבינים איך הם במו ידיהם תורמים למצב שהם מתלוננים עליו...

אופנועים >>
לצפיה ב-'עוד בחייהם '
עוד בחייהם
29/06/2006 | 12:30
לצפיה ב-'עם ישראל רצה מח"ש עכשיו אין שוטרים'
עם ישראל רצה מח"ש עכשיו אין שוטרים
01/07/2006 | 11:15
2
לצפיה ב-'מני אתה קשקשן דמגוג מהסוג הרע,'
מני אתה קשקשן דמגוג מהסוג הרע,
02/07/2006 | 09:24
1
שלוקח עיניין אחד כדי לקשור לעיניין רביעי ולהוציא מסקנה לא רלוונטית ומאד מקוממת. "עם ישראל רוצה מח"ש ועכשיו אין שוטרים" באמת???
יש מח"ש? אם יש גוף עלוב ומושחת במדינה הזו הרי זה מח"ש. אפשר לקרוא להם מחלקת כביסות פנימיות ולא מחלקת חקירות פנימיות. כל הרעיון שאחד שהיה איתי שנים בקורס שוטרים ואח"כ בקורס סמלים ושנים כחבר במשטרה, הוא הוא יחקור את מעשי הפליליים- זה דוגמא לרעיון עיוועים.מח"ש היא גוף מקולקל ורקוב ושיא הסיאוב התפתח תחת ידי יורם שנדר. (והוא הולך לעוף הביתה לשמחת מה שאתה קורא-"העם")
מח"ש חיפתה כיסתה וטייחה את כל נושא השוטר הפושע-יורם לוי מפקד ימ"ר דרום. (ועוד הרבה דברים מבהילים שקורים שם ועדיין לא פורסמו-ראה עדותו של ארליך)מח"ש ידעה על מעשי רכז המודיעין בצפון ועל מעורבותו בגניבות, שוד ושוחד עם עבריין נמלט, קיבלו את כל החומר הנוגע לנושא וכיסו אותו יפה בחול, עד שלבסוף פורסם בעובדה, או אז לא היתה להם ברירה אלא לעצור את השוטר העבריין. נזכיר גם את השוטר הרוצח שרצח את תומר נעים ושוטרת ויצא מזה נקי וצח כשלג, וביהמ"ש העליון זרק את נציג מח"ש מכל המדרגות עם ה"חקירה" העלובה שלו ומסקנותיה.
מח"ש חיפתה וטייחה על ההאזנות הסתר הלא חוקיות של מזרחי, שניסה לצבוא כוח כדוגמת א. הובר ולשם כך ניטרל מחלקה שלמה מעבודתה לצורך מאוויו האישיים. והרשימה נמשכת עוד ועוד ועוד... אבל אתה? סומא בארובה היושב כתולעת בגוף רקוב ומצחין (המשטרה כן כן)וספר לעצמו ולנו כי בבית ממכר לבשמים אתה עובד. לא נורא, בקרוב מאד וועדת זיילר תפתח לך את האף, ומה שיתגלה לך על הגוף שאתה כ"כ מעריץ, עלול להיות מכאיב.
טול קורה מבין עיניך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאני אומר !!!'
זה בדיוק מה שאני אומר !!!
02/07/2006 | 21:08
הגוף היחידי שיודע לחקור ארועים פליליים זו המשטרה , כשאני הייתי צעיר ויפה (טוב על יפה נוותר ) היה גוף במשטרה בשם מח"פ (מחלקת חקירות פנים ) שעשה עבודתו נאמנה . הציבור לא הסתפק בזה ורצה גוף חיצוני בלתי תלוי במשטרה וקיבל . היום שוטרים לא רוצים לבצע מעצרים בגלל זה . שוטרים בבירור מתעלמים מעבירות שהם רואים בגלל מח"ש . ומצד שני מח"ש גוף מושחת שאינו עושה עבודתו נאמנה וחכם על שוטרים חלשים ולא על שוטרים מושחתים .
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה תמים אתה.'
אתה תמים אתה.
29/06/2006 | 09:39
לצפיה ב-''
29/06/2006 | 10:36
לצפיה ב-' נימיץ כתבת מה שרבים לא מוכנים'
נימיץ כתבת מה שרבים לא מוכנים
29/06/2006 | 10:54
40
לכתוב..
הגיע להם מה שהם קיבלו..
השמן עם החולצה הלבנה הוא זה שהלהיט את האוירה וחבל שהוא לא שוכב בבית חולים עם רגל שבורה ולסת מרוסקת כך שהוא לא יוכל יותר להוציא הגיגי ערסיות מצויה לעבר אנשי חוק (אני לא רוצה לחשוב איך הוא מתנהג לאזרחים כי לחוק אין לו טיפה של ריספקט אז לאזרחים מן השורה אני מניח שהיו כאלה שהרגישו את נחת זרועו של בן יונה הזה)
אחד כזה צריך להשאיר בתא מעופש ולזרוק את המפתח.
ולכול מי שלא יודע כח מג"ב שמושמץ בכתבה עושה ימים ולילת על מנת שבני הדודים שלנו לא יחסלו אחד את השני(לא שזה דבר רע רק שחבל שאזרחים חפים מפשע נפגעים גם כן)
וואלה יצאו אחלה גברים אני בטוח שבהתקלות הבאה של אותו בן נפקנית הוא ייתן יותר כבוד לסובבים אותו שכן הוא הרגיש מעט מכח הזרוע, בית המשפט לעומת זאת פשט את הרגל אז לפחות הוא קיבל מנה מלובשי המדים..
מקווה שמח"ש לא יישב להם על הוריד ויראה כי השמן הוא זה שהלהיט את האוירה והוא זה שתקף.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני זוכר מקרה (מצער מאוד) אחר'
אני זוכר מקרה (מצער מאוד) אחר
29/06/2006 | 11:18
36
שהשוטרים חשבו שמותר להם גם לאכוף וגם להעניש (גם אם לא בכוונה - הרי שהיו צריכים לדעת, יכלו לדעת, ואי ידיעתם היא רשלנות פושעת): המקרה המזעזע של תומר נעים.

תבין: מהצד יגשו על המקרה הזה ב-ד-י-ו-ק מה שאתה אומר עכשיו: שידע הרוכב לא להתחמק מהמשטרה, וכו' שטויות.

אבל הרי לא תקשור את שני המקרים, נכון אתה ב-א-מ-ת לא מבין שלמה שאתה מטיף לו כאן יש תוצאות בדמות גופות של חברים שלנו (גם אם לא הכרנו אותו אישית).

תתבגרו. לנקום זה באופנה היום אצל הישראלי המצוי. להפעיל את המוח - מיותר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'יגשו = יגידו'
יגשו = יגידו
29/06/2006 | 11:19
2
לצפיה ב-'שלמה..'
שלמה..
29/06/2006 | 11:36
23
אני כותב על האירוע הספציפי..
שמע היום יש הרבה שפותחים את הפה על לובשי מדים ויותר גרוע מרימים ידיים
צריך להיות כח הרתעה שכן אם לא תהייה אנרכיה..
בא קח סנריו: אדם שבתור ילד היה גונב טוסטוסים תפסו אותו מס' פעמים עשו לו נוננו.. הנ"ל גדל וממשיך במעלליו עד אשר מגיע למצב שבו הוא לויתן פשע..
קח לדוגמא את הילדים שרצחו את דרק רוט נהג המונית..
אתה ידעת שאחד מהם ששם המשפחה שלו איבגי נחשב לקליבר בעולם הפשע?
אם היו מכפכפים אותו כמו שצריך הוא לא היה מגיע לאן שהגיע.
צריך להפעיל כח כשעוד אפשר לא לגרום לאותו ילד פוחז לגדול לעבריין
ולפי דעתי אם אותם ילדים היו מקבלים מנה הגונה הם לא היו מגיעים למצב שבו הם נמצאים היום.
אני בדעה שעדיף להיכנס בכח כי כח מבין רק כח.
לפי דעתי אותו שמן ימשיך במעלליו מהסיבה הפשוטה שבבית משפט הוא יבין שמה שעשה לא כזה גרוע שכן ישחררו אותו למעצר בית ואז הוא יגיד "חבל לא דקרתי את השוטר הזה"
ואז מה תגיד? לא צריך\אסור להשתמש בכח?
אופנועים >>
לצפיה ב-'מי, אני? השאלה היא מה אומר ה-ח-ו-ק'
מי, אני? השאלה היא מה אומר ה-ח-ו-ק
<< ההודעה הנוכחית
29/06/2006 | 11:54
22
6
החוק נותן למשטרה את כל הכלים - אבל המשטרה היא לא כל המערכת. בכלל, לשוטר מותר רק מה שכתוב - לאזרח מותר כל מה שלא כתוב עליו שהוא אסור.

איפה כתוב שמותר לשוטרים להרביץ לחשוד (להבדיל מהפעלת כח סביר לשם ביצוע המעצר - ובלי להתייחס בכלל למקרה הספציפי המדובר).

כדי שתווצר הרתעה, צריך שכל המערכת תפעל, וכידוע, המערכת בישראל פסקה מזמן מלפעול.

אבל משעה שאתה מעביר תפקיד של חלק מסוים במערכת לידי חלק אחר (למשל: תפקיד בתי המשפט מועבר למשטרה), אתה מייתר את בתי המשפט. לכאורה, המעבר הזה חיוני לאור חדלונם של בתי המשפט ליצור הרתעה, אבל למעשה, הוא בדיוק הפעולה ההפוכה: הוא מחליש עוד יותר את בתי המשפט ואת שלטון החוק.

מה שצריך זה לתקן את המערכת: לאחד את הענישה (וכב' השר רמון מטפל בכך), לקצר את משך הזמן בין העבירה, המשפט, גזר הדין והעונש, ועוד כהנה וכהנה שיסבירו לך קרימינילוגים מומחים (ואני לא, כמובן).

השאלה שצריכה להדאיג אותך (ואת כולנו) היא לא המקרה הספציפי הזה (אין לי סנטימנטים לעבריינים שלא מכבדים שוטר, שזה א"ב של שלטון החוק), אלא מקרים אחרים, של אנשים אחרים ונסיבות אחרות (ואתה רשאי להוסיף את עצמך לרשימה): היית רוצה להמצא במצב ששוטר יכלה בך את זעמו, ויפרע ממך על עבירה\עבירות שביצעת לכאורה או שיבצע בך מה שיבצע ואח"כ יגיד "הפעלתי כח סביר"

היית רוצה שספר החוקים בישראל יכלול ענישה גופנית מלקות בככר העיר קטיעת ידיים לגנב או "עין תחת עין

כמובן שלא.

הפעלת כח צריכה להיות היוצא מהכלל, פעולה שהשוטר נידרש לתת עליה דין וחשבון בפני הרשויות. רק הכבדה על אלימות השלטון, ומערכת אכיפה יעילה, מאפשרת למדינה ללבוש צביון המתאים לכינוי "מדינת חוק".

אופנועים >>
לצפיה ב-'שלמה'
שלמה
29/06/2006 | 12:09
10
למה ששוטר או כל לובש מדים יפעיל כנגדך או נגדי( בהנחה ששתינו אזרחים נורמטיביים)כח?
לא כותב על כח סביר כותב על הפעלת כח בכלל.
הפעלת כח היא כלי בידיי השוטר או כמו שאומר החוק "סמכות נלווית למעצר"
והיא מופעלת במדרג.. משמע:אדם עבר עבירה בת מעצר מנסים להפעיל את סמכות העיכוב לא הולך נגשים למעצר עדיין מסרב להלוות סמכות שימוש בכח סביר לצורך ביצוע המעצר ותו לא..
אבל המקרה המדובר הוא לא כנגד אזרח נורמיטבי אלא בעוד עבריין מעאפן שחושב שהוא שווה משהו ובגלל זה מרשה לעצמו להתנהג ככה..
בא נראה מה היה קורה אם בארה"ב אדם היה מתנהג ככה.. רוב הסיכויים שהיו יוצאים עליו עם אקדחים שלופים ואצלם ככול שאני יודע האצבע קלה על ההדק.. לא שאני מאחל את זה לארצנו הנאורה אבל שם אזרח לא מוריד את הידיים מההגה ברגע שהוא נעצר בצד הדרך לבדיקה שגרתית.. במדינתנו אנו אבד כל כח ההרתעה של מעצר ושל המשטרה וזה לא כי השוטרים לא רוצים או מפחדים לעבוד זה בגלל זילות בתי המשפט בארצנו..
בקיצור נמרץ אני לא יצליח לשנות את דרך חשיבתך אבל מקווה שהזזתי שם משהו בדעה של לגביי המקרה שצולם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'"עבריין מעאפן" אינו אשם...'
"עבריין מעאפן" אינו אשם...
29/06/2006 | 12:25
החוק מאפשר להעניש רק מי שנמצא אשם בדין.

זה שהבחור "עבריין מעאפן" עוד לא עושה אותו אשם. גם צבע העור שלו, שפתו, ריח הגוף שלו ושמה של אחותו לא (סתם דוגמאות...)

דווקא מקרים קיצוניים מאפשרים לחדד את האבחנה: שוטר רשאי - וצריך - להפעיל כח במידה סבירה -- והנחנו, כאשרחים, צריכים לעמוד על כך, בין אם נשוא הפעולה הוא """עבריין""" (מי אנחנו כי נשפוט) או """אזרח שומר חוק""".

הקו הוא בין "מידה סבירה" לבין "הפעלת כח מופרז" הוא דק - ולכן, רק שוטר רשאי להתקרב לקו הזה, ובה בשעה, מוטלת עליו החובה לעשות זאת במלוא שיקול הדעת והשמירה על החוק - וגם אחריות ענשית על עבירה בנושא זה.

"לפוצץ אותו במכות" זו אינה פעולה משטרתית, זו פעולה עברינית, שהמבצע אותה, בין אם הוא לובש כחול, שחור או ירוק - הוא עבריין פשוט.

אופנועים >>
לצפיה ב-'השוטר במקום לא זה שיחליט האם מדובר'
השוטר במקום לא זה שיחליט האם מדובר
29/06/2006 | 12:27
8
2
באדם נורמטיבי או לא, ובטח לא יחליט מהי כמות האגרופים שלה הוא זכאי על פי דעתו.

הייתי עדה למקרה שבו נהגת נעצרה על עבירת תנועה, זכתה ליחס אדיב מהשוטרת והכל התקדם כרגיל כמו כל דו"ח אחר, עד שלפתע השתחרר לאותה גברת פיוז בראש. אישה בת כ-35 עם ילד בן שנתיים ואמא כבת שבעים ממתינים לה ברכב ליסינג סטנדרטי, החליטה לנסות לחטוף את מסמכיה מידי השוטרת תוך כדי גידופים שלא היה מביישים את הסרטון הנ"ל, וכשזה לא עבד היא סתרה לה.

אז מותר להרביץ לה או אסור?
אבל התנהגותה זהה לזו של אותם מצולמים בכתבה. וממש לא משנה איך היא נראית, במה היא נוהגת, מה המוצא שלה וחשבון הבנק שלה. אבל הגברת הזו נאזקה תוך שניות ונעצרה. אף אחד לא חשב לכלות בה את זעמו על עצם החוצפה שבמעשיה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'*סטרה'
*סטרה
29/06/2006 | 12:59
5
לצפיה ב-'הוא לא מחליט על הנורמטיביות'
הוא לא מחליט על הנורמטיביות
01/07/2006 | 11:35
6
הוא מחליט על השימוש בכלי העבודה שלו
אופנועים >>
לצפיה ב-'ובחירת כלי לפי ה"נורמטיביות", פסולה'
ובחירת כלי לפי ה"נורמטיביות", פסולה
01/07/2006 | 13:15
5
לצפיה ב-'אין מבחר גדול של כלים !!!'
אין מבחר גדול של כלים !!!
01/07/2006 | 18:53
4
זה לא כמו בכל מקצוע שאתה יכול לבחור הרבה כלי עבודה , במקצוע הזה יש לך מקסימום 5-10 כלי עבודה כשכל אחד לצרכים אחרים .
עיכוב (ובקשת התלוות) , חיפוש בחצרים ובדירה , מעצר על סמכויותיו הנלוות ( שימוש בכוח , בקשת עזרה מהציבור , חיפוש על גוף , תפישת חפצים וכלי נשק ) דו"ח תנועה , חיפוש על גוף ובגוף , (לקצין יש גם סמכות כליאה וגם מעצר בית וגם שחרור בערבות ) ,
במקרה דנן היה שימוש בכלי עבודה לכל הדיעות שנקרא מעצר .
אופנועים >>
לצפיה ב-'ה"כלי" בעיטה בחשוד ששוכב על הרצפה'
ה"כלי" בעיטה בחשוד ששוכב על הרצפה
01/07/2006 | 21:20
3
לא אמור להיות בארגז שלך, ולא משנה  אם החושד הוא נורמטיבי או לא. ויתר הכלים הכוללים שימוש בכח לא אמורים להיות מופעלים לפי תפיסה סובייקטיבית של השוטר לגבי החשוד, אלא לפי מעשיו בפועל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה טועה ובגדול ומטעה אחרים'
אתה טועה ובגדול ומטעה אחרים
01/07/2006 | 22:21
2
א. קח דוגמא חשוד ששוכב פסיבי על הקרקע וניגשים אליו 4 שוטרים (דוגמאת הפינוי מרצועת עזה שנה שעברה ) ואז כדי למנוע את כבילתו או את תפיסת ידיו ורגליו ע"י השוטרים הוא מתחיל לבעוט לכל עבר תוך שהוא מסתובב . האם לשוטרים מותר להגדיל את רמת הכוח המושקע ? התשובה בוודאי שבטח ובטח שבוודאי . עד איזה רמה ? עד לכבילתו ! האם מותר להשתמש באלה ? מותר גם מותר ! האם מותר בעיטות חזרה מותר גם מותר !
ב. השאלה האם לקיים את סמכות המעצר ולהשתמש בה בד"כ היא על בסיס אובייקטיבי ולא על בסיס סובייקטיבי (מה שנקרא מבחן האדם הסביר ) למעט מקרה בו העבירה מסוג עוון או פשע הייתה לעיני השוטר (במקרה שלנו הייתה גם הייתה כי השוטרים רדפו אחריו ) .
ג. שאלת כמה כוח יהיה בשימוש בכוח אינה נמדדת לא אובייקטיבית ולא סובייקטיבית היא נמדדת במבחן קטן ופשוט האם חדלה ההתנגדות או לא אם חדלה ההתנגדות גם השוטר חייב לחדול אם לא חדלה על השוטר להמשיך עד לכבילתו ( מה שיטול את העוקץ מהתנגדותו כמובן )או עד להפסקת ההתנגדות בפועל . עצם העובדה שהוא שוכב אינה רלוונטית כלל וכלל
ד. ממ"ז ירושלים הקודם (מפקד מחוז - מקביל לאלוף פיקוד בצבא ) ירה בראשו של מחבל פצוע ששוכב על הארץ ויצא זכאי כי המחבל כל הזמן ניסה להגיע בכל זאת לכפתור ההפעלה של הפצצה והנימוק היה שהוא לא רצה לסכן את החבלן שהיה אמור לנטרל את המטען מה שמוכיח ששוכב זה לא הכל .
ה. הבחור שלנו בחולצה הלבנה צועק צלם צלם לאחר שכבר עזבו אותו מה שמוכיח שזו פרובוקציה שנועדה להצטלם והרי אם היה מפסיק להתנגד לא היה צילום ולכן המשיך להתנגד גם אחרי ששכב על הארץ ורואים זאת בבירור
אופנועים >>
לצפיה ב-'ואתה מביא טיעונים לא רלוונטים'
ואתה מביא טיעונים לא רלוונטים
02/07/2006 | 11:00
1
מה הקשר בין חשוד שמתנגד למעצר לבין מחבל עם יד על הדק של פצצה?

אתה מביא טיעונים כלליים כשאנחנו עוסקים במקרה ספציפי בו שוטר עסוק בלבעוט בחשוד המוטל על הרצפה, עובר לחשוד שעומד בצד ולא עשה דבר, ואז חוזר לחשוד השוכב, שהוא "כל כך מסוכן" שבשלב הזה שום שוטר אחר לא מנסה לעשות לו דבר.
אדון מג"בניק שמח לראות שיש מישהו שאפשר להוציא עליו עצבים.
אופנועים >>
לצפיה ב-'הטיעון הכי רלוונטי בעולם'
הטיעון הכי רלוונטי בעולם
02/07/2006 | 21:04
1
החשוד שלך שאתה חושב שהוא צדיק מביים במפורש סצינה למצלמה וגם שואל בקול את הצלם אם הוא ממשיך לצלם גם עכשיו ורק חסר שהיה צריך לשאול אותו להמשיך להתנגד ? להמשיך להשתולל או שיש לנו סרט מספיק טוב ושישאל אם נראה לצלם שיש כמה פראיירים כמוך שיאמינו לו .
אופנועים >>
לצפיה ב-'במקרים רבים גם ירי הוא כוח סביר'
במקרים רבים גם ירי הוא כוח סביר
01/07/2006 | 11:32
10
אם החשוד מחזיק נשק ולא מפסיק את התנגדותו אזי גם ירי ייחשב כוח סביר , גם כאן חשוד ששוכב על הרצפה ולא מפסיק את התנגדותו וצועק צלם צלם מתוך ידיעה שזה יראה רע וזה טוב לו (כבייכול ) הרבצה כדי לשבור התנגדות הינה לגיטימית , חשוד שרוצה ליתחום את הכוח שמופעל נגדו ע"י שוטרים יווסת אותה ע"י רמת התנגדותו בהתאם לרצונו ( דהיינו יפסיק כשהכוח שהושקע בו חרג מגבולות מה שהוא מוכן להתנגד ) .

א י ן    ש ו ם    ק ש ר    ב י ן   ר מ ת   ע נ י ש ה   ל ב י ן  
ב י צ ו ע    מ ע צ ר

מעצר אינו עונש מעצר הוא כלי עבודה של השוטר , כמו שיש לנגר משור , כמו שלחשמלאי יש טסטר , כמו שלשליח יש אופנוע לשוטר יש כלי עבודה שנקרא מעצר והוא אינו תלוי כלל ברמת ענישה . רק כ 5-10% מכלל המעצרים מגיעים לבימ"ש ומורשעים ולכן אין שום קשר ביניהם .
רמת ענישה אמורה לגרום לאותם 5-10% הרחקה מהחברה ארוכה יותר ולכן שקט נפשי לנו ותו לא
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם שימוש בדיקט הוא "כח סביר"'
גם שימוש בדיקט הוא "כח סביר"
01/07/2006 | 21:50
9
אני סתם תוהה על בחירת הכלים להפעלת כח, על הנסיבות, מידת שיקול הדעת בתוצאות אפשריות, וכו'.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בוודאי ובוודאי ובוודאי שבטח !!!'
בוודאי ובוודאי ובוודאי שבטח !!!
01/07/2006 | 22:09
8
אם ירי יכול ליהיות כוח סביר אז דיקט הוא על אחת כמה וכמה כוח סביר באותן נסיבות . ליזהר קינר היה סמכות מלאה לשימוש בכוח בר קטילה והוא השתמש במקום בנשק בדיקט . מח"ש קבע את זה בוודאות (ומח"ש הם לא שוטרים והם הוקמו כדי למנוע טיוח של שוטרים ) האבא עירער ומח"ש בדק שוב ! האבא עירער בבית משפט וזה עבר למיטב ידיעתי את כל שלושת הערכאות ויזהר קינר יצא זכאי .
אמרתי לך לא פעם ולא פעמיים ואני אגיד שוב ושוב בנושא ביטוח אני מצדיע לך אתה בשבילי אורים  ותומים בנושא ביטוח אבל ההגיון של ביטוח שעיקרו הוא משפט אזרחי ולפיו יש אחריות תורמת ועוד כל מיני המצאות לא קיימים בנושאי משטרה .
תומר נעים ז"ל רכב על RF600 צבע כסף ליד המצבה בראשל"צ ומאחריו נסע ברכב מסוג אוטו (ניידת ) רס"ר סער אהרוני (כפי שציינתי חבר שלי ופקוד שלי לשעבר , רוכב בפני עצמו על CBR600 , אחיו מוסך סער לאופנועים ברחובות ) סער ראה שהמספר מוסתר וקרא לאופנוע לעמוד בצד ותומר פתח פתיחה אדירה פתאום ונמלט (תופעה מוכרת אצל רוכבים ) סער אפילו לא ניסה לרדוף כי הוא ידע שאין לו צ'אנס ואפילו לא דיווח בקשר על התקרית . כאשר סער עבר בצומת גן הוורדים הוא ראה את האופנוע עומד עם הפנים לכיוון מה שהיום תחנת הרכבת (עשה כבר יו טורן ) ומחכה לו , כאשר סער היה באמצע הצומת תומר פתח בנסיעה שוב והגיע עד לסער האיט נסע לידו כמה שניות (בקצב של סער ) הסתכל על סער סער סימן לו שוב לעצור בצד ותומר פתח שוב ונמלט כאן סער כבר דיווח על מרדף (לציין שבאופנוע משם עד נ"צ זה מקסימום דקה - דקה וחצי ) יושבי הנקודה בנ"צ שנמצאת בקניון רצו לכביש ויזהר הקים באמצעות מכוניות מחסום קשיח , תומר ז"ל הגיע במהירות עצומה ונכנס בין המכוניות תוך סיכון אנשים , כיוון שזו הייתה תקופה של פיגועי תופת בקניונים יזהר חשד (והמספר תרם לזה לא מעט ) שמדובר בניסיון פיגוע וכאן כבר יש לו אפילו אם לא מדובר במחבל או בחשד למחבל אלא רק מעצם סיכון עוברי הדרך סמכות לירי , פירוש הדבר שבכל מחיר יש למנוע כניסת האופנוע לנס ציונה , מעבר האופנוע לכיוון רחובות ויזבהר במקום לשלוף אקדח בחר בכלי בר קטילה אחר וזה לגיטימי לחלוטין (גם אם אני הייתי קצין הבודק שלו הייתי מזכה אותו בלי לחשוב פעמיים ) .
אופנועים >>
לצפיה ב-'סיפורי פוגי'
סיפורי פוגי
01/07/2006 | 22:58
3
בכל פעם ששוטרים מגזימים מייד נשלף התרוץ הבטחוני - "זה יכל להיות מחבל".
וזה תרוץ עלוב וניצול ציני של המצב במדינה.

כך היה גם במרדף כנגד כוון התנועה אחרי קטנוע עם שני ילדודס בני 16 (הסתיים במוות רוכבת אופנוע שרכבה עם כוון התנועה, הניידת התנגשה בה).
השוטרים טענו שיכול להיות שהם מחבלים... ובגלל זה מותר להם לשעוט כנגד כוון התנועה ולהרוג אנשים.

שיקול הדעת של ה** **** שזרק את הדיקט היה מוטעה (או לא קיים).
הוא לא חשב עם הראש אלא פעל באימפולסיביות, כדי לעצור את האופנוען בכל מחיר - סיבותיו איתו ואני מנחש שפשוט הוא התעצבן שיש כלי רכב שאין לו את הכלים לעצור אותם.

חבל שה600F פגע בשוטרת, היה הרבה יותר טוב אם הוא היה פוגע ב** ****,
ומשאיר אותו צמח לסבול שנים ארוכות בבית לוינשטיין.

מחבל עלק... כמו כל המחבלים על 600F נכון?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מדבר סרה באדם ש'תה לא מכיר'
אתה מדבר סרה באדם ש'תה לא מכיר
02/07/2006 | 00:30
2
גם הרוכב הנמלט יודע שהוא עלול להיחשד כמחבל והוא צריך לקחת את זה בחשבון , בשביל זה המחוקק קבע שצריך להישמע להוראות שוטרים , לא נשמעת וקרה לך משהו למיטב ידיעתי גם הביטוח לא יכסה (אני מדבר על נזקי  רכוש בלבד ) .
זה שלא היה כל יום מחבל על אופנוע לא אומר שממחר לא יהיה כל יום כזה אבל אני לא רוצה לתת רעיונות בראש לכל מיני כאלה שלא אמורים לקרוא את זה כאן אבל יש להם גישה לכאן וחלקם קוראים עברית טוב ובוא נגיד שאם אני ראש הזרוע הצבאית של החמא"ס לא הייתי מנסה להעביר בשיטות אחרות מחבלים לפיגוע אלא רק בדרך הקצרה והקלה הזו .
כמי שמכיר את יזהר (אני מרשה לעצמי להגיד אפילו מכיר מצויין ) וכמי שמכיר את התיק לפרטי פרטים עד לדקויות הכי קטנות אני מבטיח לך שאתה טועה . יזהר חסם את הכביש טוב יחסית ובגלל שתומר ז"ל נכנס מהר מידי בין מכוניות החסימה הוא נהרג ולא בגלל הדיקט והדיקט ממש ממש לא פגע בו .
כאן בפורום נתקלתי במישהו (לא משנה שמו אבל חמד של בחור ) שנגנב ממנו 1100F והוא נמצא אחרי שהגנבים תושבי השטחים שמו את האופנוע ליד עמוד חשמל והלכו לגנוב אופנוע אחר ברמת אביב וכשחזרו לאופנוע מצאו את המשטרה במארב ליד ה1100F התפתח מרדף של המשטרה אחרי הגנבים תושבי השטחים שהסתיים ללא הצלחה (הממצאים שנמצאו בארגז האופנוע הוכיחו שהם מהשטחים ) וכשהוא קיבל את האופנוע מהמשטרה חזרה החנה אותו ליד הבית במטרה לקחת אותו למחרת לתקן את הנזקים (לסוויץ ולעוד כמה דברים קטנים ) וכשקם בבוקר למחרת האופנוע שוב לא היה במקום . מה שמוכיח שבהחלט ייתכן מחבל על אופנוע .
אופנועים >>
לצפיה ב-'הדיקט לא פגע בו?'
הדיקט לא פגע בו?
02/07/2006 | 00:44
1
מי קבע? אותו שוטר שזרק את הדיקט? ממצאים שפורסמו בזמנו ע"י מוטו הראו שנמצאו שבבי עץ בקסדה.

וזה שגונבים אופנועים לשטחים זה לא דבר חדש, גונבים גם ובעיקר מכוניות לשטחים... אז מחבל יכול להיות בכל כלי רכב.

תרוץ הפח"ע הוא תרוץ עלוב ביותר, לא משנה כמה שתנסה לשכנע את עצמך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'בית משפט ,מח"ש , הבוחן קבעו כולם'
בית משפט ,מח"ש , הבוחן קבעו כולם
02/07/2006 | 07:18
מוטו לא היחיד שפרסם את הממצאים , והממצאים של מוטו היו לא ממקור מוסמך אלא השערות כמון שאתה מעלה שבנויות על הגיון של אופנוענים ולא על ממצאים שנאספו כדת וכדין , אגב על הממצאים שפורסמו על ידי מוטו ואני קראתי אותם אני לא זוכר באיזה אתר (נדמה לי פול גז אבל לא בטוח כי כבר עברו בכ"ז כמה שנים ובגילי אתה יודע הזיכרון לא אי אי אי ) הבאתי ופרסמתי באותו אתר תגובת נגד ובה הראתי אחת לאחת את הממצאים ואת ההגיון שבהם וגם שלחו לי מכתב תודה . ואני מודיע לך חד משמעית שהמשפחה נזעקה שהדיקט פגע וכל עיתונאי שמע את זה ופירסם (כי זה תקשורתי ) אבל בפועל נמצא איזה שביב של עץ על הקסדה (מזערי) שבהחלט ייתכן שנספח בנפילה ובאי התנועה ושאינו מתאים ללוח העץ כלל בבדיקות מעבדה (לא אותו סוג עץ ) מה גם שבקסדה אין מכה מעץ אלא רק מהנפילה .
ההבדל ביני לבינך שאני לא מסתמך על כתב זה או אחר שרוצה סקופ ולכן מעצים ראיות , מעצים תיק מעצים הכל אלא על התיק עצמו (שאותו נתן לי לקרוא יזהר בעצמו כי רצה עצה טובה ומקצועית ) .
לגבי הטיעון של המחבל קודם כל זה תפס בבימ"ש ובמח"ש אבל בלי כל קשר ובלי כל שיוך למקרה תומר ז"ל כל קצין משטרה מתדרך בוקר בוקר צהריים צהריים וערב ערב את שוטריו על האפשרות הזו , בדף המודיעין היומי בו מתפרסמות ההתרעות תמצא הערכות כאלה אז ...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מבין שרוב הרוכבים לא יקבלו?'
אתה מבין שרוב הרוכבים לא יקבלו?
01/07/2006 | 22:59
3
הנושא עלה כבר בפורום בעבר - ודחיית דרך הפעולה היתה כללית, כמעט

ביחס למקרה, אני לא חולק על תיאור העובדות כפי שאתה מציג אותן (וראוי לזכור שלקח הרבה זמן, חקירה ודרישה, עד שפרטי המקרה הובררו) - אלא על שיקול הדעת בהפעלת אמצעי אכיפה ביחס למקרה.

אולי באמת "דברים שרואים משם לא רואים מכאן" (ואולי באמת אני מבין בביטוח יותר מאשר באכיפה) אבל נדמה לי שיש כאן שתי בעיות:

- הרשאונה, כפל הסטנדרטים של הציבור ביחס להפעלת כח באכיפה. מה שטוב ביחס לאוכלוסיה מסוימת, נדחה כליל ביחס לאוכלוסיה אחרת.

- גבול שיקול הדעת בהפעלת כח ע"י המשטרה: למרות שאין בכלל חילוקי דעות ביחס לזכותה (וחובתה) של המשטרה להפעיל כח כדי לבצע תפקידה, הרי שנדמה (לי, לפחות) שלובשי המדים לא בדיוק יודעים איפה ומתי למתוח את הגבול - ומתיחת הגבול היא כל מה שמפריד ביניהם לבין משרתי שלטון החוק לסתם עבריינים במדים.

ואני לא יכול להתאפק מלסיים בשאלה נוספת: "היה חשד (והמספר תרם לזה לא מעט ) שמדובר בניסיון פיגוע", כתבת. שמת לב כמה רוכבים רוכבים עם לוחית מספר משובשת? הדעת נותנת שחשד בקשר בין לוחית זיהוי מוסתרת וחשד לפח"ע היה זוכה מכבר לטיפול יסודי יותר. עצם העובדה שלא כך הוא, מטיל אור מסוים מאוד על הטענה הנ"ל. כמה פיגועים נגרמו ע"י רוכב על דו"ג "כבד"?

אופנועים >>
לצפיה ב-'התשובה קצת ארוכה אז אקצר וקבל זאת'
התשובה קצת ארוכה אז אקצר וקבל זאת
02/07/2006 | 00:20
2
כמובן מאליו כי נובעות המון שאלות מהתשובה שאתן לך .
א. לא רק שזה ברור לי שהרוב לא יקבל אלא שגם באותם ימים לא הופתעתי מהלך הרוח ובטח לא הופתעתי גם מתגובתו של יו"ר המועדון טוביה דאז שגם הוא התקשה להבין זאת .
ב. אני השתדלתי לכתוב בכל פורום אפשרי את החוק בנושא וזה כלל גם את פול גז וגם מקומות אחרים כמו פורומים אלו אבל רוכבי אופנוע לא יקבלו זאת מה שלא תגיד ומה שלא תעשה (אבל לא ניתן להתווכח כידוע לך עם החוק וזה כבר עלה ביוקר לשמוליק נעים וכמובן לתומר ז"ל ולשרה שוורץ וליזהר בעצמו )
ג. אין כפל סטנדרטים באכיפה ובשימוש בכוח בר קטילה הרבה הדיוטות אכן יראו זאת לעיתים ככפל סטנדרטים אבל אין כך הם פני הדברים (אישה שהרגה את בעלה במטאטא ונידונה למאסר עולם על רצח בעוד אישה שהרגה את בעלה במקל של מגב נידונה ל 20 שנות מאסר על הריגה אבל זה בגלל שלא היה רצח ולא בגלל משואר פנים או כפל סטנדרטים . כדי להשוות בין מקרה ומקרה צריך לשמוע את כולו ולא להסתפק בחוו"ד של אופנוען מצוי שכמובן משוחד מתוקף האינטרסים הנובעים מאישיותו כרוכב .
ד. כן בוודאי שאני יודע שכווולם מסתירים מספר כן אני יודע זאת כי גם אני חוטא בזה לפעמים אבל להבדיל מהאופנוען המצוי אני לא מבקש לגיטימציה להסתרת המספר ואני מוריד את הראש ומסתכל לרצפה כשאני נתפס ובטח שלא בורח (במיוחד כשאני יודע שאני עלול לההירג אם לא בתאונה אז מירי של שוטר / ניגוח של ניידת ועוד ועוד ומה גם שאני מודע שאני עובר עבירה .
ה. סער אהרוני תפש גם אותי עם מספר מוסתר לפני כשלוש שנים בראשל"צ תח' מרכזית הישנה ולא העזתי אפילו להוריד קסדה כדי שלא יוותר לי בגלל שהוא מזהה אותי כמפקדו לשעבר , לא הוצאתי הגה מפי מחשש שיזהה את קולי ורק משכתי בכתפי כשהוא שאל למה המספר מוסתר ואתה לא תאמין אבל הוא לא זיהה אותי (אני שאלתי אותו לאחר כשבועיים והוא ענה שלא ) והוא רק אמר לי תחזיר את המספר ליהיות גלוי
ו. אני לא חושב כמוך ואני אבל ניזון רק מניסיון ואין לי נתון סטטיסטי על גבולות הכוח של השוטרים , נסיוני אומר לי שבד"כ תקיפת שוטרים תיהיה כאשר לא מדובר באדם שהוא מה שנקרא מוכר כבר למשטרה אלא כאשר השוטר עומד מול אזרח שאינו יודע מה כוחה של המשטרה ומנסה להתחכם ועובר את הגבול וממשיך להתעקש עד שזה עולה לו ביוקר
ז. עצם העובדה שלא היה פיגוע באופנוע לא אומר שזה לא אפשרות קיימת , היו פיגועים בשיטות חדשות ולא כל פיגוע בהוא במתכונת מוכרת וכך ייתכן בהחלט בארגז 42-46 ליטר לשים מטען יפה ולהיכנס דרך השומר בראיס לתוך קניון ולפוצץ בפנים .
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה אתה אומר?'
מה אתה אומר?
02/07/2006 | 00:53
1
"סער אהרוני תפש גם אותי עם מספר מוסתר לפני כשלוש שנים בראשל"צ תח' מרכזית הישנה ולא העזתי אפילו להוריד קסדה כדי שלא יוותר לי בגלל שהוא מזהה אותי כמפקדו לשעבר , לא הוצאתי הגה מפי מחשש שיזהה את קולי ורק משכתי בכתפי כשהוא שאל למה המספר מוסתר ואתה לא תאמין אבל הוא לא זיהה אותי (אני שאלתי אותו לאחר כשבועיים והוא ענה שלא ) והוא רק אמר לי תחזיר את המספר ליהיות גלוי "

אז תן לי להבין,
עוצר אותך שוטר כן...
לא ביקש ממך רישיון?
לא ביקש ממך להוריד קסדה כדי לזהות אותך?
לא נתן לך דו"ח?
כל מה שעשית הוא למשוך כתפיים ולהשפיל מבט, וככה זה נגמר כן?

מאד מציאותיים הסיפורים שלך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תאר לך שכן , תאר לך שזה נכון'
תאר לך שכן , תאר לך שזה נכון
02/07/2006 | 07:09
אתה מוזמן לשאול אותו
אופנועים >>
לצפיה ב-'שלמה תקשיב.'
שלמה תקשיב.
29/06/2006 | 11:46
2
יש עבריין ויש עבריין...
מי כמוך יודע שיש להתיחס אל כל מקרה לגופו.
אני בתור אחד שכל יום עובד עם אנשים כאלה ( חלקם עבריינים שפשוט מצפצפים על החוק ועל אוכפיו! ) אני פשוט מבין את השוטרים.
מצד אחד אתה צודק לחלוטין שלפי החוק יש להפעיל כח סביר בלבד. ההגדרה המדוייקת של כח סביר היא רמה אחת מעל התוקף. השאלה היא מה יהיה הלאה
אותו עבריין יענש וישתחרר הרבה יותר מוקדם ממה שחשבנו וימשיך בדרכו מפני שהוא יודע שהמערכת דפוקה. אבל לצערי כשאותו אחד יחטוף מכות ורק אז יעצר אולי זה יגרום לו לחשוב פעמיים.
בו ניקח את אותו מקרה רק נוסיף לו שבעקבות המרדף שבוצע אחריו נפצעו/נהרגו אזרחים חפים מפשע. האם זה משנה את השקפת עולמך???
אופנועים >>
לצפיה ב-'"אין עונשין אלא ע"פ חוק"'
"אין עונשין אלא ע"פ חוק"
29/06/2006 | 12:01
1
לא שמתי לב שהחליפו את חוק העונשין במשהו "מתקדם" יותר ("עין תחת עין")

הבעיה היא במערכת. תקן את המערכת - ואני מבטיח לך שעברינים יחששו להגיע לידיה, בלי שמישהו יצטרך להפעיל אלימות (אלא בהקשרים שבהם הדבר חיוני).

ובקשר למרדף: צייד את המשטרה באמצעים מתאימים (כולל רגישות לסיכונים ברמה העולה בסדר גודל על זה שקימת היום), ואני מניח שלא תהיה סיבה שאזרחים יפגעו.

רוצה דוגמא לאמצעים הנה לך: מטוס זעיר, מונחה מרחוק, מצוייד במצלמת וידאו שמשדרת לקרקע.

כמה לדעתך עולה ציוד כזה? כמה קשה להפעיל אותו מהשטח למה צריך לרדוף אחרי עבריינים במכונית, ולסכן את הציבור, כשאפשר להיות חכם מה שטוב לעזה לא טוב לעבריינים בתחומי הקו הירוק (ואני לא מתכוון, כמובן,  ל"סיכולים ממוקדים").

אבל תקציב - אין, וגם תשומת לב. אין אמרתי? צריך להשקיע במ-ע-ר-כ-ת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חוק העונשין לא מתאים כאן'
חוק העונשין לא מתאים כאן
01/07/2006 | 11:44
א. ואיך המטוס זעיר ללא טייס עוצר את החשוד? טס אחריו שבועיים ? כל ניידות המשטרה יחכו שהוא ייכנס לתדלק? ואם יש 10 מרדפים במקביל ? המטוסים יתנגשו אחד בשני? ומה עם נתיבי אוויר ? מה עם ערים שנמצאות קרוב לנמל תעופה בינ"ל יפילו ג'מבו באמצעות טיסן? רק בשביל רכב גנוב ?
ב. סטאלין שלח לגולאגים בסיביר כ 40 מיליון איש שהחוק (שלו ) קבע שהם עבריינים האם הם חשש להגיע לשם ? האם החברה ברוסיה טובה יותר ? האם הוא הוריד את הפשיעה ? האם המאפיה הרוסית פחדה מהענישה החמורה ?
ג. מעצר אינו עונש ולא צריך לשנות את חוק העונשין הענישה שם היא מספיק טובה . בוא נגיד שיקבלו מחצית + ממה שעשו נגיד שגנב (שהעונש עליו 3 שנים בכל העולם המערבי אגב ) יקבל שנה וחצי למי שעבר את זה בנסיבות קלות וישתחרר אחרי שליש כלומר אחרי שנה ולא יקבל אזהרה חמורה על תנאי כמו היום זה כבר יספיק

ת ת ע ו ר ר
אופנועים >>
לצפיה ב-'דוגמא מצוינת ונכונה.'
דוגמא מצוינת ונכונה.
29/06/2006 | 12:00
4
כל עוד נותנים לשוטרים הידועים באיכות וברמת השיפוט הגבוהה שלהם
לעשות את החשיבה במקום בית המשפט... אנחנו בסכנה.
הרי בינינו, בזכות היותנו רוכבי אופנוע, אנחנו עבריינים.
עכשיו תאר לך ששוטר שעובר ברחוב דווקא שאתה יוצא מהבית על האופנוע
רואה אותך נוסע על המדרכה ומחליט ככה על דעת עצמו להוריד אותך
מהכביש כי אתה עבריין.
אותו דבר על נסיעה מעל המהירות המותרת בכביש מהיר,
שוטר חכם יחליט שאתה רוכב מהר מדי ויחליט להעיף אותך מהכביש עם
איזה דחל'ה קטנה מהניידת..
כל עוד נותנים לשוטרים להחליט למי מגיע לקבל מכות או לא..
אני, אתה וכל רוכב אופנוע אחר נמצא בסכנה.

אופנועים >>
לצפיה ב-''
29/06/2006 | 12:33
לצפיה ב-'כלומר גם אני גם שוטר וגם עבריין?'
כלומר גם אני גם שוטר וגם עבריין?
01/07/2006 | 11:47
2
אני עובד כשוטר ורוכב אופנוע כבד האם אני עבריין ? לא ! רוצה להגיד לך שכבר לפחות כמה שנים לא עצר אותי שוטר אפילו לבדיקה ! אבל אם תברח כשהשוטר מסמן לך לעצור אז כן הוא רשאי לנסות בכל אמצעי לעצור אותך . וזה כלי עבודה זה לא שפיטה .
אופנועים >>
לצפיה ב-'בנדיט 1200= עבריין תנועה'
בנדיט 1200= עבריין תנועה
01/07/2006 | 22:39
1
או שלא יצא לך להעביר הילוך...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין לי בנדיט = לא עבריין'
אין לי בנדיט = לא עבריין
02/07/2006 | 00:32
הלך הבנדיט (טוטל לוסט ) אז עכשיו אני כשר לפסח
אופנועים >>
לצפיה ב-'השוואה מדויקת לגמרי'
השוואה מדויקת לגמרי
29/06/2006 | 17:05
1

אל תשווה את שני המקרים כי אתה גורם לזילות המקרה של תומר נעים.

כמו פקודה בלתי חוקית בעליל - שדגל שחור מתנוסס מעליה כך העבירה של אותו

שוטר מטומטם עם הדיקט. במקרה הזה הדברים שונים בתכלית
אופנועים >>
לצפיה ב-'ממש לא נכון. בימ"ש העליון קבע שטעית'
ממש לא נכון. בימ"ש העליון קבע שטעית
01/07/2006 | 11:48
לצפיה ב-'אני דווקא כן קושר בין המקרים!'
אני דווקא כן קושר בין המקרים!
01/07/2006 | 11:23
כן כן כמי שהכיר את תומר נעים ז"ל אישית ואת אביו אישית (הם ממזכרת בתיה ואני אז תושב חולדה ) ואת רס"ר שרה שוורץ ז"ל ואת סער אהרוני (השוטר שהחל במרדף ) ואת פקד יזהר קינר (שגרם בפועל לאיבוד השליטה על האופנוע ) שעם כל אחד ואחד מהם יצא לי לשרת זמן רב (במיוחד עם שרה מורתי ורבי ) וכמי שבכה בשתי ההלוויות (ובכה בלי סוף ) אני בהחלט קושר בין שתי המקרים . לתומר אסור היה להתגרות בסער והוא עשה זאת ולאחר שסער הפסיק את המרדף חזר תומר במיוחד כדי להתגרות בסער באיזור גן הוורדים , תומר ז"ל בעצמו יזם סיכון חיי אדם (עם כל הצער והכאב אני אומר זאת אבל זה בדוק ) . לפקד יזהר קינר הייתה כל הסמכות לזרוק את הדיקט וזה נבדק שוב ושוב (ואני אמרתי את זה מהרגע הראשון בכל פורום אפשרי שליזהר יש סמכות לזרוק את הדיקט ) וזה גם הגיע למיטב ידיעתי לבג"ץ וגם שם למיטב ידיעתי נקבע שהייתה סמכות . וגם במח"ש בכל פעם שזה נפתח מחדש (וזה מעל חמש פעמים ) יזהר היה מספר לי שהוא נקרא לחקירה נוספת ולבדיקה נוספת .
וגם כאן במקרה דנן אי הציות להוראת שוטר לעצור , הסירוב להתלוות לתחנת המשטרה משמיטה מתחת לרגלי אחשודים את הקרקע .
אופנועים >>
לצפיה ב-'מסכים עם נימיץ בכל מילה '
מסכים עם נימיץ בכל מילה
29/06/2006 | 11:22
2
3
לצפיה ב-'לנימיץ,ןאלה אותם ערסים שגונבים'
לנימיץ,ןאלה אותם ערסים שגונבים
29/06/2006 | 13:56
1
לנו את האופנועים,את התור בבנק/קולנוע/קופת-חולים,חותכים בכביש,עוקפים,מסכנים וחושבים שהכל שלהם והבל מגיע להם.אם הם היו נתפשים שהם גונבים אופנוע הייתם אומרים שצריץ לפוצץ להם את הראש אז תתעוררו אלו אותם אנשים,אז כן מפה שלוחה ברכה לשוטרים האלו והגיע הזמן שמישהו יפוצץ להם את הצורה- לא יזיק קצת לכבק אנשי חוק,דרך אגה הייתי עד למקרה דומה בארה"ב -דמיינו לעצמכם מה קרה "לחשודים".אז אם אתם לא רוצים להתעורר עוד כמה שניל ולגלות שאנחנו חיים במדינת " הארסלנד " אז תבינו מה קרה שם באמת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חצי מנהגי ישראל אומרים אותו דבר'
חצי מנהגי ישראל אומרים אותו דבר
29/06/2006 | 14:12
על רוכבי אופנועים.
אופנועים >>
לצפיה ב-' מילים כדורבנות'
מילים כדורבנות
29/06/2006 | 21:42
1
לצפיה ב-'הכוונה לנימיץ'
הכוונה לנימיץ
29/06/2006 | 21:47
לצפיה ב-'נמרוד'
נמרוד
30/06/2006 | 11:13
12
ההבדל הוא שאותו שוטר, בסוף בסוף, השתגע לגמרי, בעט בו כשהוא כבר היה על הרצפה (אחרי שכבר אין בעיה לשים עליו אזיקים) ואח"כ הלך לחשוד השני, שכל אותו הזמן עמד בשקט בצד והתחיל לבעוט גם בו. בכך הוא חצה את הגבול הדק שבין עבודת שוטרות לבין בריונות. הוא הרביץ לחשודים פשוט כי נמאס לו, כי היה לו יום קשה, כי הוא התעצבן שהם צוחקים עליו והוא לא יכול לעשות להם כלום, שלא מזיז להם לשבת במעצר, אתה חושב שעברו לו בראש כל אותם שיקולים שאתה כתבת? הוא פשוט התעצבן, "מסתומרת אתה צוחק עלי ואני לא יכול לעשות כלום? אני אראה לך יא מניאק!!", אז הוא הרביץ! בדיוק כמו שאר עברייני הרחוב הערסים שאתה מתאר

אין לי בעיה עם זה שייקחו איזה סוחר סמים או מאפיונר לחוף תל ברוך ושיזכה לטיפול מיוחד. באמת שלא. גם אני מאמין שיש מתחסדים וצבועים. אבל אי אפשר ככה כששוטרים מחליטים על דעת עצמם מי הוא אותו "סכנה לציבור" שמגיע לו הסעה חינם לחוף... אני מכיר בעצמי מקרים ואני מאמין שאתה גם מכיר בעצמך מקרים של אנשים שקיבלו מכות משוטרים בלי שזה הגיע להם בכלל... ידידה שלי שכשהיתה בת 16 בערך סירבה להכנס לניידת עד שלא יגידו לה על מה לעזאזל עוצרים אותה (והיא לא התחצפה לשוטרים לפני זה), קיבלה אגרוף לפרצוף ואח"כ התלוננו נגדה על תקיפת שוטר.... (השוטר הלך אח"כ למיון והראה את החבלות שלו- באגרוף... מהפרצוף שלה!) כל שהכל טוב ויפה וזה מאוד נחמד ונעים לחשוב על המאפיונר שאין דרך חוקית להלחם בו מובל אחר כבוד לחוף ואח"כ מופיע בבית לוינשטיין, אבל הבעיה היא ששוטרים הם לא בדיוק, איך נגיד את זה רודפי שלום וצדק ואם הפרעת להם בעבודה שלהם, אז זה לא מעניין אותם אם ביום-יום אתה אזרח שומר חוק נורמטיבי וכו', גם אתה תזכה לטיפול אישי, ואז נראה מה תחשוב על הצבועים והמתחסדים אם במקרה מישהו יצלם את השוטר בועט בך כשאתה על הרצפה ואז הוא יועמד לדין... אתה תהיה שם במשפט שלו ותספר כל מה שהוא עשה

אני מסכים שהמערכת דפוקה אבל הפתרון הוא לשנות את המערכת ולא לתת לשוטרים לעשות מה שבא להם. אם רוצים מדינת חוק אז חוק זה חוק ומי שצריך לשמור עליו קודם כל אלה נציגי החוק. אני מבין שזה דבר מאוד קשה ומאוד מלחיץ וקשה לומר שהם עומדים בו בכבוד... לכן אמרתי שלדעתי צריך להפעיל מערך בריאות הנפש במשטרה בשביל לטפל במקרים כאלה
אופנועים >>
לצפיה ב-'פיספסת בכמה שנים טובות את הפואנטה'
פיספסת בכמה שנים טובות את הפואנטה
30/06/2006 | 11:51
4
1
פה זה לא מדינת חוק, מזמן לא!!! פה כל דאלים גבר, והדרך היחידה לנהוג עם סוג כזה של אנשים היא באלימות קשה יותר. כשהייתי צעיר יותר, חמום מוח יותר (וואללה פעם הייתי יותר עצבן תאר לך) העזתי לכנות מישהוא בצומת מול הבימה מניאק. יצא לי מטנדר של שיפוצניק ביריון לא קטן, ולפני שאמרתי ג'ק הייתי על הרצפה מפגז לפנים. עכשיו מה תעשה? הרי אם תלך למשטרה ותתלונן, במקרה הטוב הוא יקבל רישום פלילי, ובפחות טוב הוא יכחיש ולך תוכיח וכל זה, אבל בינתיים אתה תרגיש מה זה לא נעים עם עצמך...ואני, חייב לחיות עם עצמי בשלום יחסי. אז כמה רגעים אחרי זה הקיפו אותי חבורה של נהגים שצעקו לי "עזוב אותו משוגע, הוא מת, עזוב אותו יא ערבי מה זה? אינתיפדה?" הבנאדם נשאר על הרצפה עם שיניים קידמיות שבורות, אף מעוך ואני בטוח שכמה צלעות מאד כאבו לו כמה ימים אחרי. (וראה זה פלא, הוא לא התלונן עלי-מזלי?)רוצה לומר: על אלימות ענה באלימות קשה יותר כי כאן אין צדק אין חוק אין דין ואין דיין. מצחיקים אותי (יותר נכון מעציבים) כל אילו שמביעים אמון במערכת המשפטית. חבורת הלא יוצלחים שיושבת שם מהווה חרפה לנו ומראה מדויקת לתהליך ההתפוררות שאנחנו שרויים בו. כששופטת בעליון מנשקת אדם שתלוי נגדו תיק על הריגה, כששופט מאשים ילדה נאנסת כי היא נהנתה,כשלעיון עומדת להתמנות נשיאה שבעלה נגוע עד צווארו בפלילים ואף אחד לא מוכן לעסוק בתפ"א הלוהט הזה, ועל כל זה מנצח מגלומן שכותב לחברו בחו"ל שהוא יבטל בהבל פיו את חקיקת הכנסת, ולא יסבול מצב שבג"ץ יתיישר לפי הקו שלו, לא כדאי לך לסמוך עליהם בכל הקשור לחוק וצדק. כשקמתי מהרצפה ידעתי מה ואיך אני אעשה לבחור ההוא, באותה תקופה התאמנתי באיגרוף תאילנדי שלוש פעמים בשבוע כשאימון אחד זה קרבות בלי מיגון ובלי כלום, בשיא הכוח בלי חוכמות והייתי ממש בשיא. כשקמתי גם ידעתי שכיוצא יחידה מובחרת (עלק) ומילואימניק ביחידה עוד יותר מובחרת (עוד יותר עלק) אין מצב שאגמור בכלא. וכך היה.
אין לדעתי מצב שתכבד שוטר ותיתקל בתגובה אלימה. בכל זאת אולי השוטרים (מה אולי?) לא דוגמא לאינטלגנציה, אבל חולי נפש הם לא. אז גם כאופנוען, אם הגישה היא מכובדת, היחס יהיה מכובד. מי שרוכב איתי מכיר את הסצינה בבית ג'ברין בשבתות בבוק. מגיעים שוטרים ומתקבלים ע"י חברי ואני בתוכם בסבר פנים יפות. עונים להם על השאלות בלי להתלקק ומבלי לבזות. ולא פעם מגיע האידיוט התורן שרוצה להראות שהוא גבר ומתחיל לצעוק על החירויות שלו. לא פעם אנחנו משתיקים אותו בחריפות,ופעם אפילו גירשנו בכוח ברבר כזה.ולומר תאמת? אנחנו מקבלים מהם יחס ממש מכובד. הם מכירים אותנו ואנחנו אותם, והם יודעים מי אנחנו ועם מי ההרוג האחרון ישב. אבל סבר פנים מפרק מתיחויות. ככה זה.
חרא כמו זה שחטף מהמגבני"ק לא צריך להסתובב בלי רצועה לדעתי. והמגבני"ק עשה היטב את עבודתו שהיא לא רק להיות דוגמן אלא גם להשליט סדר, ולחנך את אילו שלא קיבלו חינוך בבית כי בגיל 12 הם הביאו כפה לאמא שלהם.
יש גם את עיניין החינוך בבתי הספר. בזמני, היה מותר למורה להוריד כף לתלמיד. לא פצצה ללסת, אלא צ'פחה, או מכת סרגל על היד או משיכה באוזן. עיניין די שנוי במחלוקת. כהורה, אני לא יכול מישהוא עושה את זה לבתי. אבל- ואבל גדול, במקום האפל שבו גדלתי, עם כל העבריינים המפורסמים והלא, אף אחד לא עשה מה שכמעט כל תלמיד צםונבון עושה היום. מקלל תמורה באמצע השיעור, מזלזל במורה ומפריע לכולם, זורק על מורה כיסא,תוקף מורים. כי למה מה יעשו לו? החארות הקטנים האילו יודעים היטב שאסור להעיף אותם מבית הספר (אצלנו היה איום חריף: תמשיך ככה ואתה עובר לבי"ס אחווה) אסור לתת להם לטיפה מרגיעה אסור להעמיד אותם בפינה (עונש משפיל) ואסור בכלל לעשות להם כלום. משם זה מתחיל ואח"כ נמשך כל החיים. למה מה יעשו לי? ואזרח נורמלי שומר חוק רואה כיצד נפרץ ביתו והמשטרה לא טורחת להגיע כי הנגע כ"כ נפוץ, רכבו נגנב ואין תגובה כי "יש יותר מדי" ואין מספיק שוטרים. השכנה אוכלת מכות רצח והבעל למחרת בבית, ערסים חותכים ברמזורים אדומים, ורק להסתכל עליהם זה הזמנה לקרב. (אני מתעליהם, והם לפעמים ממש מתעלפים עלי.) והנה שוטר שעושה עבודת משטרה אמיתית, לא פשע מאורגן ולא מאפיה רוסית ולא פשע כלכלי, אלא ביעור הערסים במחוזותיהם.  כל הכבוד לו.
ישנתי הלילה ארבע שעות, לכן המלל בלי עריכה ובלי פילטר..
אופנועים >>
לצפיה ב-'חזק אתה '
חזק אתה
30/06/2006 | 13:30
1
לצפיה ב-''
30/06/2006 | 15:21
1
לצפיה ב-''
30/06/2006 | 19:29
2
לצפיה ב-'אז לך להשלים שעות שינה'
אז לך להשלים שעות שינה
01/07/2006 | 13:09

אני מכאן מתחיל להריץ אותך בתור שר המשטרה הבא.

אולי נלך על ראש ממשלה וזהו?
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא פירשת נכון מה שראית שאול'
לא פירשת נכון מה שראית שאול
01/07/2006 | 11:59
6
גם אחרי שהשוטר בעט בו הוא שוכב על הרצפה וצועק צלם צלם וזה ביטוי של המשך ההתנגדות והוא אולי לא יכול להשתולל כמו בהתחלה אבל הוא ממשיך להתנגד ואם ינסו לאזוק אותו לא יצליחו .
רואים בבירור שהשני מתקדם לעבר הלבן כנראה כדי לעזור לו והוא לא עומד באותו מקום שבו היה בסצינה הקודמת .
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה לא משוחד בכלל'
אתה לא משוחד בכלל
01/07/2006 | 19:09
5
לצעוק "צלם צלם" זה ביטוי של התנגדות? אסור לצלם שוטרים? מה זה פה, מדינת משטרה?

"רואים בברור שהשני מתקדם לעבר הלבן"? אני לא ראיתי את זה. ולא צריך 20 שנה ניסיון בתור שוטר כדי לראות בסרטון אם מישהו מתקדם לאנשהו, תעשה לי טובה. אתה כל הזמן מנפנף בדגל הניסיון שלך ומנסה להראות כמה אף אחד (או רק אני) לא "מבין" כמוך, כשכל מה שמונח לפנינו אלה עובדות נטו.

יש גבול עד כמה אפשר לסלף את מה שרואים בבירור רק בגלל שאתה שוטר ולא אוהב לראות שיורדים על שוטרים, תעשה לי טובה....... לצעוק "צלם צלם" זה לא התנגדות למעצר!
אופנועים >>
לצפיה ב-'הכוונה תצלם תצלם ולא צלם'
הכוונה תצלם תצלם ולא צלם
01/07/2006 | 22:27
4
הכוונה שהוא מכווין את הצלם לצלם עצם הצילום אינו בעייתי ולא אין לי שום בעיה כשמצלמים (במיוחד כששוטרים פועלים כחוק וגם כאשר הם לא )
אני ממש ממש לא מסלף זה בולט כאור השמש ביום בהיר שהוא מתקדם לעברו ואז המגבני"ק רץ לעברו מונע ממנו להתקדם מכה אותו וחוזר ללבן .
עצם העובדה שאני שוטר אינה גורמת לי כהוא זה לכסות על שוטרים וכאשר שוטרים שלי סרחו הם פגשו בי בנסיבות לא נעימים בכלל . אחד מהם אף גרמתי לפיטוריו ואחד מהם גם נשפט במשפט אזרחי ( ולצערי הרב יצא זכאי ) .
אופנועים >>
לצפיה ב-'הבנתי שהוא אומר "תצלם תצלם"'
הבנתי שהוא אומר "תצלם תצלם"
01/07/2006 | 23:32
3
הבנתי את זה כשכתבתי את ההודעה, עדיין לא הבנתי מה הבעיה עם זה שהוא מכווין את הצלם לצלם?

ואני שמח שבחיים המקצועיים שלך כשוטר אתה לא משוחד (ברצינות ולא בציניות) אבל זה לא כ"כ נראה על גבי הפורום, כשבכל הזדמנות אתה קופץ להגן על המשטרה לא משנה מה
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני לא מגן על שוטרים בכל הזדמנות'
אני לא מגן על שוטרים בכל הזדמנות
02/07/2006 | 00:04
2
הרבה פעמים תפתח את כל הכתבות שלי ותראה שאני מייעץ לאנשים בצורה הכי טובה גם איך לצאת מדוחו"ת , מתי הדו"ח לא תופש , מה האסטרטגיה הטובה ביותר לצאת ואני משתדל תמיד לתת את העצה הטובה ביותר והמקצועית ביותר והאובייקטיבית ביותר .
הבעיה עם התצלם תצלם מראה שהוא מודע שמצלמים , השוטרים לא נראים לי מודעים ולפי הזום כמה פעמים אני מבין שהצלם עמד רחוק וגבוה ואני משער שגם מוסתר מה שמביא אותי למסקנה חד משמעית שזה בויים מראש ע"י החשוד בלבן . אני אפילו הייתי הולך רחוק יותר בהרבה ואומר שיש לו תיק על משהו כמו סמים וכו' , תוך כדי המרדף הוא זרק את החומר שהיה עליו וטילפן לחבר וקבע איתו איפה לעצור כדי להשיג את התוצאה שתוציא אותו משתי התיקים באמצעות המח"ש הזה . (והיו דברים מעולם )
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה זה קשור?'
מה זה קשור?
02/07/2006 | 00:34
1
אז בוא נגיד שהוא ביים הכל, תכנן את כל העניין, הציב את החבר וכו' וכו' וכו'... השוטרים עדיין התנהגו כפי שהתנהגו וזה לא מבטל את מה שהם עשו. אם אתה חושב שמה שהם עשו זה בסדר, אז זה כבר וויכוח אחר, אני אמרתי את דעתי בעניין ואחרים אמרו את דעתם, לכל אחד יש דיעה אחרת, וזה סבבה. אבל אתה מנסה להתווכח על העובדות ולטעון כאילו שיש משהו מעבר למה שיש בתמונות, ע"י כל מיני סיפורים מסביב שלא קשורים לנושא הדיון
אופנועים >>
לצפיה ב-'פספסת רק משהו קטנטני'
פספסת רק משהו קטנטני
02/07/2006 | 21:22
אם הוא מביים הוא לא יכול להפסיק להתנגד כי אם יפסיק להתנגד יגמר הסרט וכיוון שכל עוד הוא מתנגד פעולת המגבני"קים לגיטימית הרי שלא חשובים הסיפורים וחשוב רק הסמכות .
אופנועים >>
לצפיה ב-' רק כח והרבה'
רק כח והרבה
30/06/2006 | 12:10
2
לצפיה ב-' Fight fire with fire !'
Fight fire with fire !
30/06/2006 | 12:52
1
לצפיה ב-'סוף סוף סיבה לגאווה במשטרת'
סוף סוף סיבה לגאווה במשטרת
29/06/2006 | 11:25
1
ישראל.
רק כך ניתן לטפל באלימות הגואה במדינתנו, בה האזרח החף מפשע סובל והעבריין חוגג בדרך לעוד "מכה".
כשהמצב מגיע לקיצוניות, יש להשתמש באמצעים קיצוניים על מנת להתמודד איתו. זו הדרך היחידה לשימת סוף לזלזול של עברייני ישראל בחוק, במשטרה ובבתי המשפט. הרי אין ספק שזהו מקרה מובהק של בריונים חסרי רסן, מאלה שעושים מה שהם רוצים ואוי לו לאזרח התמים שיקלע אל בין ידיהם. זהו בדיוק סוג האנשים שעלול לדקור אתכם בגלל מבט תועה, בגלל צפצוף ברמזור, בגלל מילה ש"לא נשקלה" היטב.
אין זה משנה מהי מהות העבירה שביצעו אנשים אלה, ברגע בו הם מאיימים על שוטרים במדינת ישראל, מבחינתי הותר דמם. הייתי שמח אם כל אזרחי המדינה היו נשמעים לחוק מרצונם הטוב. למצער, אין זה כך, והקשה באצבע צרידה על הפדחת כבר מזמן אינה מרתיעה אף אחד. אני לא מאמין בשיקומם של נוולים בבתי הבראה, אני לא מאמין בחזרה למוטב של טינופות. לדעתי האישית, את חלאות המין האנושי יש בכלל לסלק מן החברה לצמיתות.
חלק מהתגובות כאן ובוואלה מצערות ... אשרי העבריינים, שקיימים בארצנו סומים בארובה שמניפים את דגל הליברליזם וזכויות הפרט, מבלי לראות שהחפים מפשע משופדים עליו.
אשרי האזרחים שקיימת משטרה, שמדי פעם נזכרת למה היא קיימת ודואגת להעמיד את העבריינים במקומם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ניסחת יפה'
ניסחת יפה
29/06/2006 | 11:42
כן ירבו כמוך..
אופנועים >>
לצפיה ב-'מסכים כאן עם שלמה כהן'
מסכים כאן עם שלמה כהן
29/06/2006 | 12:08
16
משטרה חזקה, אבל במסגרת החוק, רק במסגרת החוק. אם הם לא ישמרו באדיקות על החוק, למה שהאזרחים יעשו זאת?

אלימות סבירה במסגרת הסמכויות זה מקובל.

וכל מי שמייחל ל"פיצוץ" של ערסים כדאי שיציב את עצמו באותה המקום המפוצץ, כי הרי אנחנו רוכבי אופנועים, מבחוץ אנחנו נראים בדיוק כמו אותם הערסים והאלימים.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
29/06/2006 | 12:33
1
לצפיה ב-''
29/06/2006 | 13:00
לצפיה ב-' לשלמה כהן ו COLT'
לשלמה כהן ו COLT
29/06/2006 | 16:57
13
בושה למשטרה ולמגב.

דווקא מדינה עם היסטוריה כמו שלנו צריכה להיות יותר זהירה ביחס לזכויות אזרחים.  

אופנועים >>
לצפיה ב-'אלה אזרחים סוג ז', -'
אלה אזרחים סוג ז', -
29/06/2006 | 17:43
12
ידועים למשטרה , ברחו ממרדף ומקללים שוטרים .
אופנועים >>
לצפיה ב-'אקמול לא נותנים למי שכרתו לו רגל'
אקמול לא נותנים למי שכרתו לו רגל
29/06/2006 | 20:43
11
זה שהם הביאו לו מכות זה יעזור? רק יכול להזיק.

אלו אנשים עם תסכולים ורקע חברתי קשה מאוד, כנראה. אז אלימות נוספת זה פיתרון?

אופנועים >>
לצפיה ב-'אז כשאחד כזה יאנוס את אחותך'
אז כשאחד כזה יאנוס את אחותך
29/06/2006 | 21:05
9
או יהרוג את ההורים שלך בגלל שעבר ב-100 קמ"ש באור אדום, כשהוא מסומם או שתוי, תנסה לזכור את התסכולים שלו ואת הרקע החברתי הקשה מאוד שלו ולרחם עליו.
ואולי, רק אולי, תבין אז, שאם מראש היו מתנהגים איתו ביד קשה ומלמדים אותו שאת החוק ואוכפיו צריך לכבד, זה היה יכול להימנע.
אני מקווה בשבילך שלא תיאלץ לעמוד במבחן הזה ...

תסכולים עלק.

אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה באמת חושב שזה שהוא חטף מכות'
אתה באמת חושב שזה שהוא חטף מכות
29/06/2006 | 21:08
8
ישנה את ההתנהגות שלו?

ולא יגרום לו יותר לצפצף על החוק?

אופנועים >>
לצפיה ב-'ברומא תנהג כרומאי ...'
ברומא תנהג כרומאי ...
30/06/2006 | 04:00

או בשביל שיהיה יותר ברור- צריך לדבר איתם בשפה שלהם. אני לא לוקח צדדים ולא מחפש את הצדק, רק הצחיק אותי שהוא שאל עשר פעמים "למה מה תעשה לי?" (עם היד וכל הפוזה המלווה), נראה לי שהוא קיבל תשובה הולמת.

מישהו פה הזכיר שבאה"ב זה לא היה קורה והוא צודק כי בשניה שהחשוד היה פותח ת'פה ישר שמים עליו אזיקים ומכניסים אותו לניידת (השוטר לא יענה ו\או יעשה הצגות רק יבקש ממנו להרגע) ואז הוא יכול לדבר עד מחר ... זה כבר לא משנה כי הוא לא יכול לעשות כלום.
אופנועים >>
לצפיה ב-'חבל שפספסת את הרעיון.'
חבל שפספסת את הרעיון.
30/06/2006 | 10:35
6
אם בפעמים הראשונות בהן אותו בריון התעמת עם המשטרה (והוא הרי "מוכר" להם), היו מתנהגים איתו ביד קשה, העימות האחרון היה נמנע, משום שאותו אדם היה מכבד שוטרים ומפחד להתגרות בהם.
אני מאמין שאותו אדם אמנם ימשיך לעבור על החוק, משום שזבל נשאר זבל. עם זאת, אני בטוח שבפעם הבאה שהוא ייתקל בשוטרים, הוא יהיה מנומס ורגוע יותר.
ברור שהחינוך צריך להתחיל מגיל צעיר ולהיות שיטתי, על זה אין וויכוח. אבל אפשר להכריח אנשים לעשות או לא לעשות דברים גם בגיל מבוגר.
מה שאתה מתעקש לא להבין, זה שאנשים אלימים עם נטייה לפשע יש להכניע. אין טעם לדבר על ליבם בטוב כשהם באים לקראתך עם סכין שלופה. כשאנשים שחושבים כמוך מרחמים על עבריין, הם בעצם מתאכזרים לקורבנות העתידיים שלו.
נווט את החמלה שלך כלפי אלה שבאמת ראויים לה, הרי לא חסרים כאלה במדינתנו.

אופנועים >>
לצפיה ב-' כמאמר הכתוב:'
כמאמר הכתוב:
30/06/2006 | 17:00

מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר כלפי רחמנים !!!!  
אופנועים >>
לצפיה ב-'עצם זה שהוא חטף מכות יגרום לו לכבד'
עצם זה שהוא חטף מכות יגרום לו לכבד
30/06/2006 | 18:55
4
את השוטרים?!

אתה חושב שצריך להכות ילדים בשביל שירכשו כבוד כלפי בעל סמכות? ככה מחנכים?

ואתה מתעקש לא להבין שמי שצריך לקבוע אם אדם הוא פושע זה לא המשטרה\מגב, אלא בית המשפט- לכשיגזר דינו כאשם יענש.

אופנועים >>
לצפיה ב-'לא צריך להכות על ברזל ישר'
לא צריך להכות על ברזל ישר
30/06/2006 | 22:46
בשביל ליישר אותו.

כשמדובר על ברזל עקום- אין מנוס מלהפעיל כוח.

עבריינים הם לא ילדים שחוטאים בתמימות (בטח לא אלה שבסרטון). הם חוטאים מתוך ידיעה. אין מנוס מלהפעיל כוח כדי לעצור את העבריינות ולמנוע מהם לעבור על החוק בעתיד.

אופנועים >>
לצפיה ב-'האמת שכן'
האמת שכן
30/06/2006 | 23:40
2
במשך דורות היו מחנכים ילדים גם באמצעות סטירה פה ושם ופעם היה להם כבוד לאנשים מבוגרים מהם.

היום עם כל השיטות החדשות של להבין את הילד רואים את התוצאות יום יום.

יכול להיות שהשוטרים קצת הגזימו המקרה הזה אבל ברגע שנכנסים לעימות כזה האנדרמלין עולה וזה לא משהו עם מתג ON/OFF שאפשר לכבות ברגע. בסופו של הדבר הם קבלו מה שהגיע להם. היחיד אולי שחטא בתפקידו זה מי שהיה הבכיר ביותר בשטח שתפקידו היה לרסן את השוטרים ברגע שהחשודים היו תחת שליטה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה חושב שזה בסדר להכות ילד?'
אתה חושב שזה בסדר להכות ילד?
02/07/2006 | 00:32
1
4
לצפיה ב-'ע"י ההורה שלו?'
ע"י ההורה שלו?
02/07/2006 | 01:25
חד משמעית, כן.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תתפלא...נותנים!'
תתפלא...נותנים!
30/06/2006 | 16:03
1
לצפיה ב-'טוב מאוד. הביריונות של עברייני -'
טוב מאוד. הביריונות של עברייני -
29/06/2006 | 14:09
התנועה חייבת להיפסק. הבחור מאיים על השוטרים שוב ושוב. בארה"ב הוא לא היה מעיז לפתוח את הפה.

חבל שלא פיצצו אותו יותר.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אני מסכים עם שלמה, אבל...'
אני מסכים עם שלמה, אבל...
29/06/2006 | 15:42
23
אני חושב שבמקרה הזה הנהגים כן עברו עבירה (התחצפות לשוטר? הפרעה למילוי תפקידו?), והיו צריכים להיעצר. לצערם של השוטרים והנהגים, הם כנראה הבינו שאי אפשר יהיה פשוט לבקש מהם להושיט את ידיהם קדימה ולאזוק אותם, ולכן הם נזקקו לתגבורת. מה שקרה מנקודה זו והלאה נתון לשיפוט של מח"ש עד כמה סביר היה הכוח שהופעל, ואפשר (וראוי) להתווכח על זה.

בנוגע לתקצוב, אמצעים, וכוח הרתעה, אני חושב שמקרים כאלה היו נמנעים
אם היו מציידים את השוטרים ב"טייזרים" כמו בארה"ב,
נותן הלם חשמלי לא קטלני ומהמם את התוקף כך שלא יוכל להתנגד למעצר.
אני חושב שזה גם אינטרס של הפושעים שהדברים האלה ייכנסו לשימוש, אם כבר להיעצר, עדיף שזה יהיה אחרי הלם קצר מאשר להסתובב עם לסת שבורה...

בכלל, אני חושב שהעולם הנפלא של כלי נשק לא קטלניים (טייזרים, גז מדמיע, נשקים אקוסטיים וכו') יכול להיות פיתרון נפלא להמון בעיות מעבר לשימוש משטרתי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'רעיון מצויין הטייזר ראיתי בטלויזיה'
רעיון מצויין הטייזר ראיתי בטלויזיה
30/06/2006 | 09:37
1
איך זה מפיל תוך שניה אנשים..
אבל משום מה לא נראה לי שמי שאחראי על התקציבים יקנה את זה..
למה? כי יעדיפו לקנות משהו חסר תועלת שכביכול מראה על קידמה..
כבר מזמן ידוע שהקודקודים לא מחוברים לשטח
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא כזה יעיל, ניסיתי'
לא כזה יעיל, ניסיתי
30/06/2006 | 09:54
לצפיה ב-'לכל המלעיזים:'
לכל המלעיזים:
30/06/2006 | 09:58
20
נוח לכם לתקוף מילולית אותנו השוטרים- שאנחנו אלימים, שאנחנו מגזימים, שאולי עברנו ילדות קשה ואנחנו משחררים ריגרסיות, שאולי הרביצו לנו בבית כשהינו קטנים ועוד אלפי "מתנות" מילוליות או דמויות אייקון כזה או אחר.

מי מכם נתקל אי פעם אישית, ואני מדגיש, אישית על עצמו, באלימות שוטרים בכביש?
תקפו אותכם כשנעצרתם לדו"ח או בדיקה?
אני בטוח שהרוב המוחלט כאן לא עבר ארוע כזה.
למה?
כי אתם לא ממש עבריינים.
אתם אולי אוהבים לרכב "קצת" מהר, אבל כשאתם יורדים מהאופנוע אתם אזרחים מהשורה.
השניים שבסרטון לא ממש.
הם עוכבו במקום ע"י שוטר ושוטרת לצורך בדיקת רשיונות ומתן דו"ח, והחלו לתקוף מילולית ופיזית.
לשמוע את המפקד שלהם בקשר מזרים כוחות למקום בלחץ, היה ממש לא נעים.
מזל שהמגבניקים היו קרובים, אחרת היו לנו שני שוטרים בבית חולים.
מעניין אגב איך היה נראה כאן השרשור אם כך היה המצב.
שלמה היה טוען שהמשטרה צריכה להפעיל יותר כח, כמה טרולים היו מכניסים אייקונים של חזיר מפוצץ במכות, ועוד כהנה וכהנה.

מאיפה הבאתם את השטות הזו שזה ענישה?
אם שוטר רוצה לעכב אדם, מהסיבות הנכונות כמובן, והאדם מסרב לסמכות העיכוב, או מנסה להכשיל את השוטר במהלך ביצוע התפקיד וכו', הרי שהשוטר יכול לעצרו.
ברוב המקרים אנחנו לא עוצרים אלא מנסים להחליק את האווירה.
אם העניין התגלגל למעצר, אז צריך להשתלט על העבריין. הם לא אוהבים להכנע בקלות. בטח לא כשהחבר שלהם מתבונן מהצד.
כשאנו מפעילים כח סביר, שהוא דרגה אחת מעל מה שמפעיל העצור, זה נראה כמו קרב רחוב מאופק מצידנו וחסר רסן מן הצד העברייני.
אם העבריין בועט ומשחרר אגרופים לאויר, אנחנו צרכים שהוא יפסיק את זה. אז אם יש אלה, סבבה, אם לא, במה נשתמש? בבעיטות ואגרופים. זה נשמע רע, אבל זה עדיין בעדינות. לגרום לו להפסיק להשתולל ולהתפרע.
שלושה דברים עומדים לנגד עינינו במצב כזה: לבצע, שלא יפגעו אזרחים ולא להיפגע בעצמנו. בריאות העבריין גם חשובה, אפילו שלא תאמינו, אבל היא במקום הרביעי.

ת'כלס, באותו ארוע לא הייתי, אבל הייתי בהרבה דומים.
שמעתי את הפרטים על הארוע והוא דומה להרבה ארועים יומיים באזור. הפעם פשוט הייתה מצלמה.
אני באמת מקוה שתתבגרו קצת, תצאו מבועת הביקורת הסביבתית שבה אתם חיים, ותנסו לבקר קצת את עצמכם.

אנחנו נמשיך לשמור עליכם מכל החארות שמסתובבים במדינה הזאת, בין אם תרצו ובין אם לא.
אנחנו פועלים לפי החוק, גם אם זה לא ממש נראה לכם מסרטון קצר ממכשיר טלפון דור שלישי מחלון קומה שניה. (נכון, המשפט לא תקני מבחינה לשונית, אבל למי אכפת. אני שוטר אז מוטר לי לקטוב בשגיאוט).

אגב, המלצה קטנה לחברים מכל הסוגים:
ניתן להתנדב ביחידה שלי.
משמרת או שניים בחודש.
יש לכם אומץ להתמודד עם עצמכם בתפקיד הזה?
לראות את המערכת מבפנים?
להתמודד בעצמכם עם העבריינים?
שלחו מסר, שם מלא, ת"ז, וטלפון.
נראה אותכם....

אופנועים >>
לצפיה ב-'לגבי להתנדב, למה בסוכנות משנה?'
לגבי להתנדב, למה בסוכנות משנה?
30/06/2006 | 10:12
3
אני אלך ישר למקור, אתנדב במס ההכנסה, שם לפחות לוקחים כסף ישירות, בלי תירוצים של הצלת חיים ומניעת תאונות. נראה לי שהמשטרה כסוכנות הגובה מיסים צריכה ללמוד לדבר ביושר, מס מהירות, מה רע בזה?

כן, כן, עבודת השוטרים קשה ולא פעם הם צריכים להלך על קו דק תוך התמודדות עם חלאות אדם, מישהו אמר כאן אחרת? זה עניין לא מעלה את השוטר מעל החוק ולא מסביר אלימות מיותרת.

לא יודע איך אתה אישית, אבל אתה חייב להודות שלא כל השוטרים פועלים לפי החוק. הביקורת? כן, כמובן עדיף להשתיק,להעמיד את הדברנים והכתבנים למיניהם ליד הקיר ולרסס עם תת-מקלע, אבל אנחנו עוד לא שם, בינתיים מותר לפרסם ביקורת על המשטרה.  

חוסר הכבוד לחוק נולד אצל השוטרים והעבריינים. אבל כאשר השוטרים נגועים בזה המגיפה מתפשטת מהר לכל האוכלוסיה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין בעיה עם ביקורת על המשטרה,'
אין בעיה עם ביקורת על המשטרה,
30/06/2006 | 10:27
2
כשהיא באה בצורה עניינית ומתוך ידע.
אם אין לבנאדם את התמונה השלימה על מה שהיה, איך הוא מותח ביקורת?
כל אדם, בכל ביקורת, צריך לדעת מה הוא מבקר.
האם היית מקבל ביקורת שלילית על VN ממישהו שעבר ליד אחד כזה ברחוב? ואני לא מדבר על יפה\מכוער, אלא על ביקורת ממש: כח מנוע, ביצועים, יכולת העמסה, צריכת דלק וכו'.
הבנאדם ראה VN פעם ראשונה בחיים שלו, אפילו לא שמע אותו עובד, ונותן עליו 4 עמודי ביקורת כאילו רכב עליו שבוע רצוף בנסיעת מבחן.
היית מתייחס לזה ברצינות?
אופנועים >>
לצפיה ב-'אם ה-VN היה מפוצץ מישהו במכות'
אם ה-VN היה מפוצץ מישהו במכות
30/06/2006 | 11:28
1
אז כ, הייתי מקבל דעה של מבקר מקרי וחולף.

בניגוד לשופטים, חוקרים וכן, שוטרים, לאדם פשוט אין את החובה לחקור לעומק ולפעול לפי כללים נוקשים. אילו היה אחד המבקרים עיתונאי, אז עוד איכשהו, אבל לציבור מותר לגבש דעות על סמך הנתונים הקיימים, גם אם לא שלמים.

הרי אתה עושה את אותו הדבר בדיוק, אתה אומר שלא ידוע לך מה בדיוק הלך שם, אבל אתה מצדיק את התנהגות השוטרים ויוצא נגד המבקרים, למה? אם לך מותר לעשות זאת אז לאחרים יהיה אסור?

תראה שרוב היוצאים נגד אלימות משטרתית מסייגים את דבריהם ומסבירים שבמסגרת החוק והתפקיד מותר לשוטר להפעיל כח סביר, אך תומכי המשטרה כאן ברובם עושים זאת לא מאהבת מרדכי, הם רק רוצים שמישהו יפוצץ את ערסים שלקחו להם את הארטיק בגיל 8.

אנחנו יכולים להתווכח עד צאת הנשמה, אבל עובדות נשארות עובדות, שאל את מח"ש, לשוטרים אסור לעבור על החוק, נגד זה יצאו כאן המבקרים, שוטר צריך בטח להסכים עם זה.  

אופנועים >>
לצפיה ב-'אם התכוונת אליי - אתה טועה.'
אם התכוונת אליי - אתה טועה.
30/06/2006 | 11:38
אלימות לשם אלימות הינה מיותרת לחלוטין ואין לה מקום. אלימות לשם מניעת אלימות ע"י הרתעה ולצורך אכיפה, הינה לעתים דבר שלא ניתן להימנע ממנו.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
30/06/2006 | 10:48
כתבת יפה, ידידי. אני שמח שיש לנו שוטרים כמוך.
אגב, עליך להבדיל בין שני סוגים של מבקרי משטרה בפורום 8:
א. אלה שכנראה לא נתקלו מימיהם באלימות רחוב, ובטוחים שבאדיבות וחביבות ניתן לפתור כל בעייה שהיא.
ב. אלה ששקועים עד צוואר באיבה וטינה כלפי המשטרה, בגלל מפגשים לא נעימים עם משטרת התנועה (שלעתים אכן חוטאת בצורה מחפירה). הם תמיד ישמחו להטיל רפש במשטרה ולעלוץ לאידה.

את שניהם יקשה עליך לשכנע בצדקת דרכך.
המשך לחטוב עצים ודע שיש גם סוג שלישי, שישמח להצדיק את השבבים הניתזים :)
אופנועים >>
לצפיה ב-'כן.'
כן.
30/06/2006 | 12:03
1
מצטער לאכזב אותך קשות אך כוחות המשטרה היום לא בדיוק טהורי נפש, לא פעם ולא פעם היה להם מין מנהג שכזה לבוא ולהציק, ושאני אומר להציק זה על משיכות פיזיות תוך כדי חבטות קלות ואף לא פעם נגמר בהצמדת פטיש לחבר לראש ועל מה ?! כי כנראה הם החליטו שיש לחבר סמים באוטו.
כנראה שהם לא מצאו דרך יותר טובה מאלימות וישר משיכות של החבר ובחור נוסף מהאוטו לקיחה שלהם עצידה תוך כדי איומים וצעקות ושאני יזכיר לך שהם עוד לא מצאו סיבה אחת לקפוץ ככה עלינו.
לאחר ששניים מהם עסוקים עם שתי הבחורים, ניגש בחור שלישי מהכוחות המשטרה ותוך כדי הפיכה מוחלטת של האוטו תוך כדי חיפוש של "סמים" מיותר לציין שלמצוא הוא לא מצא כלום! פשוט כלום! ובוא אני יגיד לך יותר מזה לא עניין אותו אם יש ביטוח לאוטו אין ביטוח, אם יש רישיון או אין רישיון, פשוט כלום.
כל מה שעניין אותם זה איפה להכניס לנו את המכות ואיפה לגרום לנו להרגיש מאיומים, וחכה פה לא נגמר הסיפור.
בחור רביעי שיצא מה-B4 הלבנה שלהם החליט שחבר שכיביכול "חייך" אליו לא בא לו בטוב, ישר באלימות גורר אותו הצידה ומאיים עליו, אנחנו כבר חשבנו שזהו הילד הולך לבית חולים, פתאום תוך כדי כל האירוע הזה שולף אותו שוטר פטיש ! ריבונו של עולם, פטיש ?! על מה ולמה ? מצמיד את הפטיש לראש של הילד (בחור בן 17 שלא עשה לו כלום מיותר לציין אה?) הילד הפך כולו לצמח לא ידע מה נפל עליו, איך זה נפל עליו ואיך הוא יוצא מזה בשלום.
אחרי כרבע שעה של עיוני כזה מתמשך, כנראה נמאס להם וכל זה אחרי שהם עברו ילד ילד כנראה חיפשו איפה להשחיל את המכה או את החבטה ואיפה הם ימצאו את המילה או התנועה שיאפשרו להם "לפוצץ" אותנו.
עכשיו ליותר פרטים, נציין שישבנו במגרש החנייה של קניון איילון באיזור הבאולינג והסנוקר, שומם מכל אדם וכל איזור מגורים ככה שלא יכלו לטעון שעשינו ראש ומעבר לזה כל מה ש"חטאנו" זה היה שישבנו בסבבה שלנו מבלי להפריע לאף אחד כנראה שגם זה כבר מוגזם היום.
שתי מכוניות ו- 4 אופנועים מדוממי מנוע ללא כל סעיף של התפרעות.
אבל כנראה שזה טרף יותר קל בשבילהם מאשר כל הערסים וכל שאר הילדים שמסותבבים עם הסכינים ואלוהים יודע מה.
כנראה שאנחנו יותר "מסוכנים" מכל שאר הטיפוסים והפושעים האמיתיים שצריך לתפוס.
תיאור של האוטו, כמו שציינית B4 לבנה מספר רגיל 4 גורליות כאילו הרגע הוציאו אותם מהחדר כושר, אפילו לא הציגו תעודת שוטר או איזה שהיא תעודה מזהה, אבל אופן העבודה הצביע כל כך שהם שוטרים (אזיקים מכשיר קשר ופנס על אחד מהם, על שאר ה- 3 לא היה כלום).
אופנועים >>
לצפיה ב-'גם לך, וגם לקולט:'
גם לך, וגם לקולט:
30/06/2006 | 13:59
לא מצדיק אלימות שוטרים!!!!
לא מצדיק את מה שהיה שם, אבל גם לא מוחה נגד.
לא הייתי שם, וגם לא אתם, וזה בדיוק העניין.

לגבי הסיפור עם הפטיש:
לקחת מס' רכב, אם השוטרים לא מזדהים, ולרוץ למח"ש.
אני לא צוחק ולא ציני. יש הרבה חארות במשטרה, אבל מעבר לזה, יש גם הרבה אזרחים חארות.
כבר אמר איזה חכם, ששוטר טוב הוא קודם כל עבריין.
לרוב זה נכון, אבל לפעמים נעלם הגבול ומתאדה לו בפרצי זעם טעונים במפגש שבין השוטר לאזרח.
זה לא מוצדק, לא נכון לעשות, וזה אחד הדברים שאני רואה לנכון כהכי טעוני שיפור במשטרה.
זה יקרה.
לאט לאט, צעד אחרי צעד, וזה יקרה.
כמה מכם יגיעו להתנדב, ירגיעו את האוירה בארועים כאלה, וזה ימשיך.
אולי אפילו כמה מכם הצעירים יתגייסו ממש, וינסו להשפיע מבפנים, אחרים ימשיכו לנסות ולהשפיע מבחוץ, אבל בסוף זה יקרה.

עד אז, תנו קצת אמון בשוטרים. אפילו אם לפעמים הם טועים. ברוב מוחלט של המקרים הם צודקים. תופסים את האדם הנכון, עם ראיות טובות, ומשחילים לו לרקטום צינור 15 צול בצורת הארכת מעצר עד תום ההליכים והעמדה לדין.

הבעיה היא שרק את המקרים השלילים מוציאים החוצה, וזה נראה רע מאוד.
היח"צנות של המשטרה אימפוטנטית לגמרי.
לפני כמה שבועות פירסמו סיפור של חבר שלי מתחנת שכונות, דודי שלם, שתפס גנב רכב כשהוא היה בדרך חזרה מהעבודה הביתה על האופניים. מזה יצא סיפור. מה עם כל העבריינים שאנחנו תופסים במהלך משמרת? כל גנבי הרכב, פורצים לדירות, סוחרי סמים וכו'?
אני מאמין שאם הדוברות של המשטרה תתחיל לעבוד, גם לאזרח הקטן יהיה קצת יותר אמון במשטרה, ואולי גם לא יתפתחו דיונים כאלה על "אלימות משטרתית".
אופנועים >>
לצפיה ב-' כל מילה בסלע '
כל מילה בסלע
30/06/2006 | 12:49
1
לצפיה ב-'לא, יקירי...'
לא, יקירי...
30/06/2006 | 14:40
4
הייתי אומר שעם כל הצער, שהשוטרים אינם כשירים לבצע את תפקידם.

תפקיד השוטר הוא *לא* לחטוף מכות - וגם לא לתת.

תפקידו למנוע אלימות, ע"י הפעלה מדודה של כח ושיקול דעת.

אם אין לו - ולמערכת שתומכת בו - את היכולת הזו, הרי שהוא מיותר בכל הנוגע לשלטון החוק. אני בהחלט מצפה ששוטר יוכשר ויהיה כשיר גם בתחומים האלה.

וצא מהבועה שבא אתה חי: למדינת ישראל יש משטרה, והריבון במדינה הוא הכנסת, הנבחרת ע"י העם -- וזה בהחלט בהיפוך גמור מבתיזה שלמשטרה יש אזרחים תחת אחריותה. הגיע הזמן שהמשטרה תפנים את היותה גוף שירותי לאזרח ואת כפיפותה לאזרחים (דרך המסלולים המקובלים), ושהמשרתים בה יפסיקו להפוך את היוצרות.

במילים קצת פחות עדינות ומדויקות: אני אקבע מה אני מצפה מהמשטרה. לא המשטרה תגיד לי מה אקבל.
אופנועים >>
לצפיה ב-'קשה לי להבין לאן אתה חותר'
קשה לי להבין לאן אתה חותר
30/06/2006 | 15:03
3
האם אתה רוצה שהמשטרה תחליף את האלות והאקדחים בפסיכולוגים?

מדובר על זוג עבריינים "מוכרים למשטרה" שברחו מהמשטרה (בוצע מרדף אם לא שמעת בכתבה) תוך סיכון אנשים ולאחר מכן, התגרו בשוטרים והתנגדו למעצר.

מה בדיוק ציפית מהשוטרים? אם השוטרים לא היו מבצעים מעצר במקרה הזה- הייתי אומר שהשוטרים לא כשירים לבצע את תפקידם.

ולא אתה תקבע מה אתה מצפה מהמשטרה - כי אם הרוב יקבע את זה.
אני מעדיף שעבריינים כאלה יזכו למנה הגונה של אלימות מאשר שימשיכו להטיל אימה ולסכן אזרחים תמימים.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
30/06/2006 | 15:16
1
לצפיה ב-'ההערה היא כללית - לא פרטית למקרה...'
ההערה היא כללית - לא פרטית למקרה...
30/06/2006 | 15:18
1
ואתה כמובן צודק: לא אני אקבע, אלא הציבור, בדרכים המקובלות ("אני" היה רק כדי לחדד את כיוון המבט: מהאזרח לשוטר).

בכל מקרה, גם כיום הרוב קובע - והוא קובע שלמשטרה לא יהיו האמצעים הנדרשים, לא מבחינת כ"א ולא מבחינת תקציב. ועם כל הכבוד, אני לא מקבל את הבחירה - וכך גם רוב אלו שאמונים על שלטון החוק (שאחרת, היה מותר בחוק להכות אזרחים).

מה אני רוצה כבר כתבתי: משטרה ששוטריה מיומנים בהפעלת כוח. משטרה ששוטריה מבינים את ההבדל הדק - אבל המהותי - בין הפעלת כח לשם ביצוע תפקיד ע"פ חוק, לבין הפעלת כח מעבר לנדרש לשם כך.

לפעמים, קשה לשים את האצבע למפרע על הזמן שבו התחילה הדרדרות. למרבה הצער, אני מאמין ששלטון החוק בארץ הולך ומתדרדר - עד כדי סכנה מוחשית לקיום המדינה בצביונה הראוי (בעיני, כמובן).

בעוד שנים, נהיה כולנו חכמים בדיעבד ונוכל להצביע על הזמן שבו "הכל התחיל". השאלה היא, אם נוכל לאבחן את התהליכים - ולפעול בגינם - בזמן אמת.

ו"זמן אמת" ביחס לאלימות שוטרים - זה היום.
אופנועים >>
לצפיה ב-' כמו בארה"ב - לחקוק מול'
כמו בארה"ב - לחקוק מול
01/07/2006 | 13:18
עיניהם : To serve and protect

ולא: To rule and judge
אופנועים >>
לצפיה ב-''
30/06/2006 | 14:50
6
לצפיה ב-'נראה אותכם יא עילג '
נראה אותכם יא עילג
30/06/2006 | 17:18
2

בתור שוטר חדש אתה נשמע מתלהב כצפוי אבל הגיוני נכון וצודק.

כולי תקווה שמחזורי הגיוס למשטרה יהיו גדולים ושכל החניכים אכן יעברו את הקורס בהצלחה ויהפכו להיות שוטרים טובים כמו בגישה שאתה מייצג.

תרשה לי להביע ספקות בעניין אבל במה שנוגע לאופנועים, שיתנו לנו לתת בראש עם קריצה בסדומהRAD ואוהב אותם לעד.

אופנועים >>
לצפיה ב-'ממממ קריצה בסדומה רד... מזכיר'
ממממ קריצה בסדומה רד... מזכיר
30/06/2006 | 23:05
לי משהו........

מממממממממממממממממממ
אופנועים >>
לצפיה ב-''
01/07/2006 | 23:57
לצפיה ב-''
30/06/2006 | 15:23
2
לצפיה ב-''
30/06/2006 | 20:26
לצפיה ב-'כן ירבו שוטרים כמוך '
כן ירבו שוטרים כמוך
30/06/2006 | 21:05
3
לצפיה ב-'לא דע מה איתכם..'
לא דע מה איתכם..
30/06/2006 | 13:32
לא רואה כל רע במה שעשו השוטרים..
אופנועים >>
לצפיה ב-'ראיתי את הידיעה בערוץ 10'
ראיתי את הידיעה בערוץ 10
30/06/2006 | 15:04
8
אחלה. הייתי כל כך מבסוט מהמג"בניקים, שאין לכם מושג. סוף סוף מישהו מחזיר ומסביר להם במטבע היחיד שהם מבינים. חולירות שרגילים להטיל חיתתם על אחרים דרך האלימות, והבינו שיש כאלה שיכולים לפגוע גם בהם. בפעם הבאה הבני זונות האלה יחשבו פעמיים אם לדבר לשוטר, במיוחד מג"בניק, כפי שהיו רגילים לשוטרים עד היום.

מזכיר לי מעט את העניין של תחילת שנות ה-90 באינתיפדה. שירתתי כלוחם באחת מן היחידות המכונות "מובחרות", והיינו צוות מטורף ובולט כבר לאחר טירונות היחידה. כל "אנשי השלום והדמוקרטים" צרחו מה פתאום מכים חיילים ערבים שכן "אבנים אינן הורגות", ואכן חיילים החלו להיפגע כי לא החזירו לערבים כגמולם. ואז החל בלאגן בג'בליה, והקפיצו אותנו מקורס X ישירות לשטח כאמסטף על טרף. שניה לפני היציאה לשטח בתוך עזה, הגיע אלינו לשטח רבין ז"ל שאמר לנו: "אני דורש מכם שבסיום הפעילות שלכם הם ידעו שכשהם אפילו מישירים מבט לעין של חייל צה"ל, הם יכולים להיפגע. שלושה ימים אחר כך היה שקט בג'בליה, ואפילו אבן לא נזרקה. התושבים נסגרו מיוזמתם בבתים, והשפילו מבט כשעברו ליד חיילים (ונפתחה גם חקירה של אונר"א, אבל זה כבר סיפור אחר). בדיוק בצורה הזו, צריכים השוטרים להתנהג לאותם עבריינים כדי שהשקט תחיל לזרום שוב ברחוב, ולא שהאלימות תרים ראש. ילד עם דוקרן? קודם כל תפוצצו אותו במכות כדי שלא יסתובב שוב עם כזה, אחר כך תביאו אותו למעצר. עבריין שמדבר בצורה שדיבר השמן מהסרט עם המג"ניק? החיילים / שוטרים עשו בדיוק את מה שהיו צריכים לעשות. דחפת שוטר? קבל שמיכה בחסות החבר'ה שלו שתשלח אותך לשיקום. ממילא בבית המשפט הוא מקבל מתנות משופטים שלא מבינים בכלל ה קורה ברחוב, אז לפחות שברחוב יתנהגו אליהם בקודים שהם עצמם הנהיגו. דוגמא אחרונה לביצוע כזה היתה בניו יורק של ג'וליאני, ותשקוט ניו יורק ארבעים שנה.

בקרוב אצלנו - בשילוב שוטרים הראויים לשמם, ולא כל החנונים מהתיכון.
אופנועים >>
לצפיה ב-''
30/06/2006 | 15:19
2
לצפיה ב-''
30/06/2006 | 15:26
2
לצפיה ב-' רק חבל שבסוף שנות התשעים'
רק חבל שבסוף שנות התשעים
30/06/2006 | 17:33
2
התחילו כל אירגוני השמאל לזקוף את ראשם הבוגדני ולגרום לסיכון חיי החיילים.

אני עברתי את השינוי הזה מהזמנים שעליהם אתה מדבר, כשלא היו משירים מבט לעיני חייל ובחיים לא עוקפים ג'פ"ס, ועד לזמנים שהם התנהגו בדיוק כמו אותו זבל שמן בסרטון(בשטחים, לא ביפו) כשהם כבר לא מפחדים מכלום כי הם יודעים שאותו אמסטף משחר לטרף שאותו תארת, כרגע עם מחסום-פה...

לכל אותם צדקנים(שאת חלקם אני מאד מעריך בתחומים אחרים, אגב), קל מאד לשבת במזגן ולתקתק מילים מתקתקות על שיקול דעת וחוק או לא חוק.

אני יכול להגיד באחריות מלאה שאף אחד מכם לא היה במצב הזה ואם כן הייתם במצב כזה הייתם מבינים שאין איתם שום ברירה אחרת..

שלמה, נראה לך שהיית מרגיע את הבהמה במילים יפות? מבטיח לך שהשמן הזה רק היה "מתנפח" יותר..
אופנועים >>
לצפיה ב-'איזה מילים יפות'
איזה מילים יפות
30/06/2006 | 17:36
1
אם חייבים, כח.

עד לנקודה שבה זה הופך למיותר.

ולא שניה יותר מזה.

איפה אמרתי "מילים יפות"

תכף יגידו שאמרתי "בבקשה"...
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא טענתי שאמרת מלים יפות,'
לא טענתי שאמרת מלים יפות,
30/06/2006 | 17:41
שאלתי אם נראה לך שהיית מרגיע את הבהמה במילים יפות?
אופנועים >>
לצפיה ב-''
30/06/2006 | 21:02
לצפיה ב-''
01/07/2006 | 05:18
1
לצפיה ב-''
02/07/2006 | 00:27
2
לצפיה ב-'הלקח החשוב בכל הסיפור:'
הלקח החשוב בכל הסיפור:
30/06/2006 | 18:48
1
כביסה מלוכלכת מכבסים בבית.

ככה לא יגידו שהכובסת מכלה זעמה בכתם רק כי הוא כהה, או שהיא משפשפת אותו חזק מדי, או אולי חורגת מסמכותה ויש דברים שצריך להעביר לניקוי יבש, או שאולי כתמים זה חלק מכל בגד ול101 דלמטים זה לא הפריע בהוליווד, או שהדחף שלה לנקות לא נובע מזה שהכתם מפריע לה אלא מזה שיש לה רגשי נחיתות.
אופנועים >>
לצפיה ב-' איזה כוכב אתה '
איזה כוכב אתה
30/06/2006 | 21:51
5
לצפיה ב-'איפה אתה חיים ראבאק?'
איפה אתה חיים ראבאק?
30/06/2006 | 23:37
2
כמה תגובות לא קשורות בכלל.

לפי מה שרואים שם בצילומים יש שם שני דברים. הראשון תקין והשני בכלל לא.

אחרי מרדף, שני החשודים מאיימים על השוטרים.
אני לא מבין מדוע לא אסרו אותם באזיקים כבר על ההתחלה על מנת למנוע אפשרות כזאת.
במקרה זה כבר עדיף לנקוט בשיטה בארה"ב: על הריצפה, אזיקים ומשם השיחה מנוהלת כאשר החשוד יושב עם אזיקים מאחורי הגב.

אבל עניין המכות עם החשוד, לא ניתן לראות שם, ואם לומר את האמת במקרה הזה אחרי כך מה היה שם בתחילה אני לא ממש יכול לומר שלא היתה התגרות עד כדי כזה שהצדיקה את הכרעתו בכוח.

א-ב-ל!
ההתנפלות המטומטמת הזאת של אותו שוטר משמר הגבול ההתפרע שם כמו איזה חתיכת חרא אנושי היתה מתחת לכל ביקורת ואין שום הצדקה בעולם להתנהגות הזאת.
אדם כזה צריכים לזרוק לכלא כמו העבריין שהוא, ועדיף כבר עכשיו.

ארי, חלאות כמו אותו שוטר יצא לי לראות לא פעם אחת.
אנשים שמתוסכלים אולי באמת מאלימות מילולית כלפיהם והם מתנהגים כאילו הם מעל לחוק. אני רק מקווה שימצו איתו את הדין בצורה שתבהיר גם לאחרים מה קורה לאנשים שמנצלים את מעמדם ותפקידם בצורה כל כך מבישה ומגעילה.

כן. שיעשו ממנו דוגמא. הוא לא הרוויח שום דבר אחר.

סתם עוד ערס מסריח שהתגייס למשטרה ומצא לעצמו עמדה נוחה ליד החברים שלו על מנת לפוצץ שני אנשים במכות בשביל להרגיש טוב עם עצמו.
אני יכול להמשיך עם התיאוריה הזאת לגבי אותו אוסף כרומוזומים מיותר, אבל אני חושב שמבינים את הרגשתי בעניין זה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מסתייג חלקית'
מסתייג חלקית
01/07/2006 | 06:40
בקשר לאותו שוטר שהתפרע אתה די צודק וזה מחזק את דעתי על מי שפיקד שם בפועל שבעיני איבד שליטה על האירוע.

אבל, תקרא את התגובות שלי למעלה על מצב האנדרנלין. ברגע שזה מתחיל זה לא יכול להיפסק בשניה. אני בכל זאת מאמין שהם קיבלו מה שמגיע להם. הצילומים האלה הם בדר"כ מגמתיים ולא רואים מה קרה לפני, יכול להיות שגם קרו דברים שלא ראו בצילום לדוגמא משהו שעשה העבריין השני שגרם לאותו שוטר לעזוב את השמן עם החולצה הלבנה ולהתנפל עליו. אולי  יריקה, אולי איום מפורש, אולי נסיון תקיפה.

לט יודע מה אתך אבל אני לא מרחם עליהם יותר מידי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'טיגר, אני די מסכים איתך. שוטרים'
טיגר, אני די מסכים איתך. שוטרים
01/07/2006 | 07:18
שלא יודעים למתן את הכוח שלהם עד כדי כך, לא צרכים להיות חלק מהמערכת.

אגב, סתם נקודה למחשבה:
למה נראה לך שהביאו מג"ב ליפו? ועוד בכזה סד"כ?

ועוד משהו קטן:
למדתי בחיים שלי לא לשפוט ארועים בהם אני לא נמצא פיזית. אם זה ארוע מצולם, אני רוצה לפחות 2 זוויות צילום לפני שאני מתחיל לחוות דעתי. במיוחד בארועים מהסוג הזה.
שוב, אני לא מצדיק אוטומטית את השוטר, אך גם אין לי שום טענה אוטומטית אליו. אם אראה אותו במסדרון, אשאל אותו מה היה. לא שזה ייתן לי את כל הזווית, אבל זה יעזור....

וחוץ מזה, אותו "ערס מסריח", יכול להיות מאוד שיום קודם לכד בעצמו גנב אופנועים. או שמחר בבוקר הוא זה שיתקל במחבל מתאבד בתחנה המרכזית, ורק האוסף כרומוזומים המיותר שלו יתן לו את האומץ להתחרע עליו בלי לגרום לנפגעים מקרב האזרחים.

סתם עוד נקודה למחשבה......
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה לא תמיד כך'
זה לא תמיד כך
01/07/2006 | 04:41
לפעמים יש גם שוטרים נחמדים ואז זה נגמר כך:

http://www.nothingtoxic.com/media/1151580512/Deadly_Nature_of_Being_a_Police_Officer
אופנועים >>
לצפיה ב-'פעלו כחוק השוטרים וכדת וכדין'
פעלו כחוק השוטרים וכדת וכדין
01/07/2006 | 10:34
7
שום דבר חריג לא היה במקרה הזה , זו שוב כתבה תקשורתית שיפה בתקשורת אבל מעבר לזה אין שום דבר לא חוקי שהשוטר /ים עשו .
יש כאן וויכוח מקסימום האם השימוש בכוח חרג מהסביר . (לדעתי האישית אין חריגה מהסביר אבל בטוח שיהיה וויכוח גם במח"ש ) .
אסביר את עצמי .
השתיים נמלטו מהמשטרה תוך סיכון עוברי דרך ( הכתבת אמרה לא ראיתי ) כאשר נעצרו לשוטרים יש סמכות מעצר לגביהם אבל אני לא הייתי ממהר לעצור ומשתמש בסמכות העיכוב ובודק מה הסיבה לבריחה (האם בעיה ברשיונות , ביטוח , רכב גנוב נהיגה ללא רישיון או בפסילה או פשוט זרקו את הסמים בדרך ) . לפי סמכות העיכוב השוטר רשאי גם לבקש ממנו להתלוות לתחנת המשטרה . בתחילת הכתבה שומעים את ההוא עם החולצה הלבנה אומר לא בא איתך  זה לא בגדר מתגרה זה אמירה שנותנת לשוטר סמכות מעצר ( עם שימוש בכוח במקרה הצורך ) .
ראיתי את השוטרים מנסים להשתלט עליו וחמישה לא מצליחים כי הוא ממשיך להתנגד למעצר (ההתנגדות נמשכת עד שהוא שוכב על הרצפה וגם קצת אחרי שהוא שוכב על הרצפה ) , ראיתי מגבני"ק שבועט בו כדי לנטרל את ההתנגדות (לגיטימי כל עוד יש התנגדות כל ביטוי של כוח שינטרל את ההתנגדות ) ואני לא בטוח אם המכות שספג גם ההוא עם החולצה הכחולה לא היה כדי למנוע ממנו לסייע לחברו להתנגד (כי לא רואים מה הוא עשה שגרם למגבני"ק לרוץ אליו בפתאומיות אבל רואים שהוא לא עומד איפה שעמד קודם ) .
כמי שהשתתף בכמה מרדפים בחייו אני בהחלט יכול להבין את הוצאת הקיטור של השוטרים לאחר הפחד שיש בדרך מתאונות ולאחר סיכון החיים שעברו ומי שלא רוצה מהחשודים לחוות את זה שלא יברח . זו אינה סתם מצוקה כך שבהחלט ייתכן שלאחר שנפסקה התנגדותו של הבחור בלבן הוא חטף בעיטה נוספת וכאן מתחיל הוויכוח לגבי הסבירות של השימוש בכוח אם בכלל .
אופנועים >>
לצפיה ב-'טוב, עכשיו אתה כבר ממציא דברים.'
טוב, עכשיו אתה כבר ממציא דברים.
01/07/2006 | 12:53
6
איך בדיוק, אחרי שבן אדם נמצא על הרצפה, לבעוט בו מסתדר אצלך בראש המעוות בתור "נטרול התנגדות"?

במקרה של הבחור השני, היה שם שוטר אחר שמשום מה לא עשה כלום. פשוט עמד שם ולא החזיק את הבחור השני, לא נאבק בו וכלום.

אין שום הצדקה להתנהגותו של אותו חלאה וככל שהוא יגיע לכלא ולכמה שיותר זמן, עדיף.
אני לא חושב שיש מקום לחארות כמוהו בחברה שלנו בדיוק כמו שאין מקום ל"עבריינים" שאותם הוא "הכריע" כאשר כל החברים שלו היו סביב.

אתה צריך לגשת לבדוק את עצמך היטב, כי אם אתה מגדיר לבעוט בבן אדם כאשר הוא על הרצפה "נטרול חשוד", אז אתה מתקדם בצעדי ענק לכיוון תפיסת העולם כנראה של אותו מגבניק.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מאד פשוט:'
מאד פשוט:
01/07/2006 | 13:43
הערבים מתנגדים למדינת ישראל וחוקיה=נטרול התנגדות
אופנועים >>
לצפיה ב-'רק לוודא:'
רק לוודא:
01/07/2006 | 14:42
1
זה לא אתה, "בלי כפפות" שהצהיר כמה וכמה פעמים על נטיות אלימות ופעולות שיטור פיראטיות כנגד גנבים פוטנציאלים, אנשים שלא נוהגים כחוק וכו'? שבירת מראות לנהגות, ועוד.

אז שוטר צריך להתנהג בצורה מסויימת ואם לא הוא חלאה שמקומה בכלא, ואילו אזרח מהשורה יכול להתנהג איך שבא לו.

מי שמרחם על אכזרים מתאכזר לחלשים לבסוף.
אין לי בעיה עם יפי נפש, אבל לפחות שיתייפיפו בעקביות.

השוטרים לא צריכים להתנהג ככה באופן רשמי, אבל החארות העיקריים כאן הם אותם אלה שקיבלו בעיטות.

יש כאן בפורום המון גיבורי מקלדת, אבל ברגע האמת אל מול העבריינים (גנבים, עברייני תנועה) הם לא יעשו כלום יקללו את המשטרה ויפחדו שמא העבריין ישמע אותם ויחטיף להם. אחר כך, הם יתפסו נהגת צעירה שעשתה טעות קטנה ויכלו בה את זעמם, כדי להרגיש טוב עם עצמם.

או להיות אנשים רגועים ושקולים, או לתת לבבון שבהם לצאת החוצה. השוטר הזה בסך הכל עשה מה ש90% מכותבי הפורום טוענים שהם היו עושים. אי אפשר גם לשלוח את אותו מגבניק להתמודד עם המיץ של הזבל כל היום בתוך הערים ה"בעייתיות" בישראל ובשטחים, וגם להתנהג עם הערס שרק לפני רגע היכה שוטרים, כאילו מדובר באי הבנה בין פקיד בנק ללקוח לא מרוצה. אם תרצו - תקראו לזה "כיבוש משחית". אבל אני לא הייתי קורא לו "משחית" אלא "משנה את השקפת העולם", כי למרות הפאשלות והפגיעה באחרים, אלמלא אותם "מושחים על ידי הכיבוש" לא היינו יכולים לקשקש כאן בניחותא. ומי שרגיל להגיב במכות על אלימות, כבר לא יפריד בין ערס ביפו לבין ערבי בשכם.

השוטר תמיד אשם, כי הרי יש "משטרה" אחת, כמו בסרטים אמריקאיים, שאותה יחידה מטפלת גם בעבירות תנועה, גם בעבירות רכוש, גם בטרוריסטים וגם ברוצח פסיכופט.
עבור ישראלים מתלהמים, כל השוטרים הם אותו דבר (רע) ואין להם את האבחנה בין עבודת שטח של בילוש, השלטת סדר של יס"מ, אכיפת חוקי תנועה של התנועה, מענה כללי כמו של הסיור ועבודה משרדית כמו של היומנאי שלא מזיל דמעה כשנגנב אופנוע. הם לא רוצים שוטרים, אבל רוצים שיהיו שוטרים שימנעו את הפשע הבא. אבל בכפפות של משי, לא בין 2-4 וללא בדיקת תעודות לרוכבי אופנוע, וגם בלי חיפוש אמצעי פריצה או דקירה אצל אזרחים חשודים כי זכותו של אדם להסתובב עם לום, תוכי וסכין קפיצית. לכו תדעו, אולי זה משמש אותו לפתוח את ארגז התפוחים שננעל לו והוא רוצה לקלף אחד ולאכול?

ובשורה התחתונה:
לא מתבייש להגיד, שמה שראיתי לא הזיז לי, ואני יודע מה ראיתי.
לא היה שום ניטרול חשוד. היו שם שתי כנופיות, כנופיית הערסים צריכה להבין שכנופיית השוטרים יותר חזקה וסוגרת את החשבון לבסוף.  הייתה אלימות נטו כנקמה ברברית וחייתית על מה שהם עשו קודם, כמו שאותם חיות מבינים.
זה או זה, או לוותר על אכיפת החוק, כי אף איש "הגון" לא יסכים להצטרף למשטרה ולבקש בנימוס במיטוטא מהעבריינים אם לא אכפת להם לא להפר סדר.
אופנועים >>
לצפיה ב-' יאללה מערב פרוע!'
יאללה מערב פרוע!
02/07/2006 | 00:39
1
לצפיה ב-'השתלטות נגמרת בכבילה'
השתלטות נגמרת בכבילה
01/07/2006 | 15:20
2
וזה לא משנה באיזה פוזה נמצא החשוד . בהחלט ניתן לשכב על הרצפה ולשלוח בעיטות לכל עבר (ע"י החשוד ) והעובדה שהוא על הרצפה לא הופכת אותו לחסר אונים עדיין לאחר שהוא כבול ואינו יכול להתנגד אזי אתה תיהיה צודק כרגע אתה לא
אופנועים >>
לצפיה ב-'רק שהעובדות לא יבלבלו אותך...'
רק שהעובדות לא יבלבלו אותך...
02/07/2006 | 13:17
1
שערימת שוטרים ממשיכה להכות את אותו חשוד על הריצפה והוא זז זה נקרא להתקפל מכאבים. בכלל כאשר יש לשוטר ההוא את הזמן לנתר בין חשוד אחד בשביל להכניס מכות לאחר עד שצריכים להשתלט גם על אותו השוטר.

כן. ממש השתלטות עויינת.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה קצת נראה שהעובדות בלבלו אותך'
זה קצת נראה שהעובדות בלבלו אותך
02/07/2006 | 20:59
הוא לא מתקפל מכאבים הוא צועק לחבר שלו במקום אי אי אי אי הוא צועק תצלם , עוד תצלם , תצלם ונראה שבלחש הוא שואל את עצמו אפשר להפסיק סוף סוף לשחק אותה לפני המצלמה דווקא היה לי ביום מצויין היום במקום סוחר סמים הייתי צריך ליהיות במאי הייתי מרוויח יותר
אופנועים >>
לצפיה ב-''
01/07/2006 | 21:47
2
לצפיה ב-' '
01/07/2006 | 22:02
לצפיה ב-'הצעה: כל פעם שהמשטרה רואה עבריין תנועה'
הצעה: כל פעם שהמשטרה רואה עבריין תנועה
02/07/2006 | 01:09
היא רשאית לעשות כל מה שביכולתה בשביל למנוע עבירה חוזרת. במיוחד עם העבריין ידוע בכל מיני שוטטויות בכבישים נידחים ורכבו זועק תן לי בגז.

אני בטוח שאם היא תפוצץ את אותו אלמוני במכות הוא לא יעשה זאת שוב, נכון?
אופנועים >>

הודעות אחרונות

11:26 | 02.02.19 ינקו יוסי
06:48 | 01.02.19 wencohen
21:09 | 28.01.19 NikaPasternak
09:40 | 25.01.19 dordor102
08:48 | 22.01.19 NikaPasternak
15:54 | 11.01.19 כרמל המנשק
15:46 | 11.01.19 כרמל המנשק
15:21 | 27.12.18 tomer1818
21:55 | 16.12.18 שען חירש
16:15 | 13.12.18 יהודה אל
06:04 | 25.11.18 יהודה אל
00:29 | 24.11.18 כRובי

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ