עוד חצי
אבל לא ממש

פרגיתי

New member
במקרה הספציפי הזה, טוב מאוד

שחטפו מכות
ואני אדם שלא דוגל באלימות פיזית כלשהי, ממש לא, אלא אם כלו כל הקיצים ויש להגן על גופו/רכושו של אדם. ובטח ובטח אני לא חושב ששוטר צריך להתנהג בגסות מילולית או פיזית לאזרח תמים מהשורה. לא לשם כך הם לובשים את המדים. לאחר שקראתי קצת על המקרה הנ"ל וחיברתי אחד לאחד (ולא רק מה שהוצג בסרטון ע"י התקשורת כביכול), כולל את המקום המועד לפורענות יום יומית שבו קרה המקרה. לדעתי מדובר בעבריינים/טיפוסים כוחניים מהסוג שעושה מה שבז@ן שלו, "אבו-עלי סטייל מי-יכול עלי?!", מהסוג שלא שם פס על חוקים כלשהם או על אזרחים מהשורה כמונו, שלעיתים פוגע בהם בצורות שונות ומגוונות ובטח ובטח מצפצף על שוטרים. לצערי, ומנסיון של שכנות לכאלו, "טיפוסים כוחניים" שמצפצפים על כולם טיפוסים כאלו לא מבינים שום הידברות מילולית כאדם בוגר לחברו, הם מבינים רק כח פיזי ולבסוף שכלו כל הקיצים זה מגיע אליהם בסוף, וטוב מאוד שאלו קיבלו את "מבוקשם" מהשוטרים שלא ויתרו, הרגישו מאויימים (בצדק) והזמינו תגבורת כדי לבצע את המעצר. נכון, השוטרים יצאו משליטה לבסוף ונכנסו לאמוק של אובדן שליטה ואני לא מצדיק את השימוש המוגזם בכוח שנראה כאן וההתנפלות רבתי על "האזרחים התמימים הללו" אבל מבין את השוטרים שנכנסו לאבדן השליטה הזה כשאני מסתכל על התמונה הכוללת. צריך להוקיע "טיפוסים כוחניים" כאלו מהחברה שלנו, ואם לאחר חוסר ברירה של הידברות מילולית/חברתית/משפטית וכו', רק "חינוך פיזי" נדרש כדי לטפל בהם - SO BE IT.

nimiz

New member
דווקא פעולה ברוכה ונכונה של השוטרים

אני לא יודע מה מראים בלינק, אבל בסרט שהוצג אתמול בערוץ 10, שני הערסים מתגרים בשוטרים, ומתנגדים למעצרם פיזית,היו פה שתי ברירות: לא לעשות להם כלום, כי לאזוק אותם בלי עימות פיזי לא ניתן היה, או לתת באם אמא שלהם. כי הרי על מה אנחנו מלינים בשנים האחרונות? על כי האלימות ואיתה תופעת הפרוטקשן הפכה לנגע שפשה במקומותינו ולא נענית ע"י בתי המשפט וע"י המשטרה. נוצר הרושם כי רשע וטוב לו (עבריין רכוש משתחרר לאחר שעתיים מעצר) וצדיק ורע לו (רק לפני יומיים תפס אזרח פורץ הדגש|בביתופיצץ לו את הפנים כראוי.. ונעצר). ומי הם אותם אלימים? מי אילו שחותכים באדום ממשיכים בעצור וכו'? אילו בדיוק אותם אנשים בעלי הלך הרוח שפצצו אתמול ע"י המגבניקים. אותם אנשים שחיים באווירת כל דאלים-גבר, ויוצאים מזה ללא עונש. בהם החובה להילחם, לפוצץ ולשבור, ולא במחשכי התחנה השכונתית או המחוזית אלא בשכונה, בכר המרעה של הג'מוסים האילו, שם הם זוכים לכבוד ויקר כי שם רואים יום יום את האלימות שלהם.פעם, בימים שהיה פה חוק, אנשים כאילו היו מוסעים אחר כבוד בפורד קורטינה של המדור לחוף תל ברוך וזוכים לטיפול אישי מידי השוטרים ואח"כ לאורטופדית באיכילוב לשיקום ארוך. התופעה הברוכה הזו פסה מהעולם בזכות אנשים נאורים ליברלים ומתקדמים, אנשי חוק וחוסר צדק כדוגמת חברנו לפורום שלמה וחולירות כמו אילנה דיין, ולכן תופעת האלימות, הפרוטקשן ועבירות הרכוש הגיעו למימדים שדי ממאיסים את החיים פה. בילדותי התגלגלתי בכל מיני מקומות אפלים ומרושעים, וגדלתי עם ילדים שגדלו להיות רוצחים וסוחרי סמים (אם לא נרצחו לפני כן) ועם ערסים כאילו למדתי מהר מאד, רק אלימות הם מבינים. שום שיקום ושום החזרה למוטב. אדם כזה, שתי פצצות חזקות ללסת עם כמה בעיטות לראש והוא, אחרי שהוא חוזר לעצמו הופך פתאום לחבר טוב שלך שמביא לך קפה ומארגן לך "חומר טוב". אז סוף סוף רואים נתנים של עבודה משטרתית קלאסית ונכונה ואוי ואבוי, אלימות משטרתית. יפי הנפש יטענו שאם לא יכניסו את המגבניק לכלא, הם יטענו כי מחר הם יכו את כל אשר נקר בדרכם. צביעות הוא שמם השני של אנשים אילו. אם יעצרו אותך בצד ויבקשו רשיונות, אתה תיענה ולא תתחיל לקלל ולהתפרע פיזית, לא תקבל מכות אלא אולי ליחס סלחן ומתחשב מהשוטרים. אבל מה איכפת ליפי הנפש? הם לא ינוחו ולא ישקטו עד שאותו מגבני"ק יכנס לכלא. וחבל. אני הייתי נותן לו צל"ש והעלאה בדרגה ומציג את הסרטון הזה בבי"ס לשוטרים או בטירונות מג"ב במסגרת שיעורי מורשת קרב. הלאה המתחסדים, הלאה הצבועים, תראו לאן הבאתם אותנו!

אתה מצחיק אתה...

שלטון החוק פשט את הרגל במדינה - גם לדעתי. אבל במקום ללכת לשורש, אתה מגדל כנופיות
מחר תסכים עם הוצאות להורג בכיכר העיר "למען יראו ויראו"
הבעיה היא שהדיאגנוזה נכונה. הטיפול - לא (לא תציע לכרות את הראש אם יש כאב ראש, נכון
). צריך טיפול שורש במערכת, וסדר עדיפויות נכון בהקצאת משאבים - וגם ענישה הולמת ועקיבה. אבל אתה מעדיף לתת צל"ש לשוטרים, שפעולתם תורמת ולא כלום לשיפור המצב. להפך. אתה מצחיק אתה...

nimiz

New member
ואתה מעציב אתה..על העיוורון. אבל זה

לא חדש אצלך.

עם ישראל מקבל -

מה שהוא רוצה. זה לא מפתיע. זה לא מפתיע למצוא אנשים שמקבלים מה שהם רוצים מהשלטון בישראל (אפילו אם זה מכות בכיכר העיר...) מה שמפתיע הוא למצוא שאנשים לא מבינים איך הם במו ידיהם תורמים למצב שהם מתלוננים עליו...

nimiz

New member
מני אתה קשקשן דמגוג מהסוג הרע,

שלוקח עיניין אחד כדי לקשור לעיניין רביעי ולהוציא מסקנה לא רלוונטית ומאד מקוממת. "עם ישראל רוצה מח"ש ועכשיו אין שוטרים" באמת??? יש מח"ש? אם יש גוף עלוב ומושחת במדינה הזו הרי זה מח"ש. אפשר לקרוא להם מחלקת כביסות פנימיות ולא מחלקת חקירות פנימיות. כל הרעיון שאחד שהיה איתי שנים בקורס שוטרים ואח"כ בקורס סמלים ושנים כחבר במשטרה, הוא הוא יחקור את מעשי הפליליים- זה דוגמא לרעיון עיוועים.מח"ש היא גוף מקולקל ורקוב ושיא הסיאוב התפתח תחת ידי יורם שנדר. (והוא הולך לעוף הביתה לשמחת מה שאתה קורא-"העם") מח"ש חיפתה כיסתה וטייחה את כל נושא השוטר הפושע-יורם לוי מפקד ימ"ר דרום. (ועוד הרבה דברים מבהילים שקורים שם ועדיין לא פורסמו-ראה עדותו של ארליך)מח"ש ידעה על מעשי רכז המודיעין בצפון ועל מעורבותו בגניבות, שוד ושוחד עם עבריין נמלט, קיבלו את כל החומר הנוגע לנושא וכיסו אותו יפה בחול, עד שלבסוף פורסם בעובדה, או אז לא היתה להם ברירה אלא לעצור את השוטר העבריין. נזכיר גם את השוטר הרוצח שרצח את תומר נעים ושוטרת ויצא מזה נקי וצח כשלג, וביהמ"ש העליון זרק את נציג מח"ש מכל המדרגות עם ה"חקירה" העלובה שלו ומסקנותיה. מח"ש חיפתה וטייחה על ההאזנות הסתר הלא חוקיות של מזרחי, שניסה לצבוא כוח כדוגמת א. הובר ולשם כך ניטרל מחלקה שלמה מעבודתה לצורך מאוויו האישיים. והרשימה נמשכת עוד ועוד ועוד... אבל אתה? סומא בארובה היושב כתולעת בגוף רקוב ומצחין (המשטרה כן כן)וספר לעצמו ולנו כי בבית ממכר לבשמים אתה עובד. לא נורא, בקרוב מאד וועדת זיילר תפתח לך את האף, ומה שיתגלה לך על הגוף שאתה כ"כ מעריץ, עלול להיות מכאיב. טול קורה מבין עיניך.

menyroth1

New member
זה בדיוק מה שאני אומר !!!

הגוף היחידי שיודע לחקור ארועים פליליים זו המשטרה , כשאני הייתי צעיר ויפה (טוב על יפה נוותר ) היה גוף במשטרה בשם מח"פ (מחלקת חקירות פנים ) שעשה עבודתו נאמנה . הציבור לא הסתפק בזה ורצה גוף חיצוני בלתי תלוי במשטרה וקיבל . היום שוטרים לא רוצים לבצע מעצרים בגלל זה . שוטרים בבירור מתעלמים מעבירות שהם רואים בגלל מח"ש . ומצד שני מח"ש גוף מושחת שאינו עושה עבודתו נאמנה וחכם על שוטרים חלשים ולא על שוטרים מושחתים .

../images/Emo45.gif נימיץ כתבת מה שרבים לא מוכנים

לכתוב.. הגיע להם מה שהם קיבלו.. השמן עם החולצה הלבנה הוא זה שהלהיט את האוירה וחבל שהוא לא שוכב בבית חולים עם רגל שבורה ולסת מרוסקת כך שהוא לא יוכל יותר להוציא הגיגי ערסיות מצויה לעבר אנשי חוק (אני לא רוצה לחשוב איך הוא מתנהג לאזרחים כי לחוק אין לו טיפה של ריספקט אז לאזרחים מן השורה אני מניח שהיו כאלה שהרגישו את נחת זרועו של בן יונה הזה) אחד כזה צריך להשאיר בתא מעופש ולזרוק את המפתח. ולכול מי שלא יודע כח מג"ב שמושמץ בכתבה עושה ימים ולילת על מנת שבני הדודים שלנו לא יחסלו אחד את השני(לא שזה דבר רע רק שחבל שאזרחים חפים מפשע נפגעים גם כן) וואלה יצאו אחלה גברים אני בטוח שבהתקלות הבאה של אותו בן נפקנית הוא ייתן יותר כבוד לסובבים אותו שכן הוא הרגיש מעט מכח הזרוע, בית המשפט לעומת זאת פשט את הרגל אז לפחות הוא קיבל מנה מלובשי המדים.. מקווה שמח"ש לא יישב להם על הוריד ויראה כי השמן הוא זה שהלהיט את האוירה והוא זה שתקף.

אני זוכר מקרה (מצער מאוד) אחר

שהשוטרים חשבו שמותר להם גם לאכוף וגם להעניש (גם אם לא בכוונה - הרי שהיו צריכים לדעת, יכלו לדעת, ואי ידיעתם היא רשלנות פושעת): המקרה המזעזע של תומר נעים. תבין: מהצד יגשו על המקרה הזה ב-ד-י-ו-ק מה שאתה אומר עכשיו: שידע הרוכב לא להתחמק מהמשטרה, וכו' שטויות. אבל הרי לא תקשור את שני המקרים, נכון
אתה ב-א-מ-ת לא מבין שלמה שאתה מטיף לו כאן יש תוצאות בדמות גופות של חברים שלנו
(גם אם לא הכרנו אותו אישית). תתבגרו. לנקום זה באופנה היום אצל הישראלי המצוי. להפעיל את המוח - מיותר.

שלמה..

אני כותב על האירוע הספציפי.. שמע היום יש הרבה שפותחים את הפה על לובשי מדים ויותר גרוע מרימים ידיים צריך להיות כח הרתעה שכן אם לא תהייה אנרכיה.. בא קח סנריו: אדם שבתור ילד היה גונב טוסטוסים תפסו אותו מס' פעמים עשו לו נוננו.. הנ"ל גדל וממשיך במעלליו עד אשר מגיע למצב שבו הוא לויתן פשע.. קח לדוגמא את הילדים שרצחו את דרק רוט נהג המונית.. אתה ידעת שאחד מהם ששם המשפחה שלו איבגי נחשב לקליבר בעולם הפשע? אם היו מכפכפים אותו כמו שצריך הוא לא היה מגיע לאן שהגיע. צריך להפעיל כח כשעוד אפשר לא לגרום לאותו ילד פוחז לגדול לעבריין ולפי דעתי אם אותם ילדים היו מקבלים מנה הגונה הם לא היו מגיעים למצב שבו הם נמצאים היום. אני בדעה שעדיף להיכנס בכח כי כח מבין רק כח. לפי דעתי אותו שמן ימשיך במעלליו מהסיבה הפשוטה שבבית משפט הוא יבין שמה שעשה לא כזה גרוע שכן ישחררו אותו למעצר בית ואז הוא יגיד "חבל לא דקרתי את השוטר הזה" ואז מה תגיד? לא צריך\אסור להשתמש בכח?

מי, אני? השאלה היא מה אומר ה-ח-ו-ק

החוק נותן למשטרה את כל הכלים - אבל המשטרה היא לא כל המערכת. בכלל, לשוטר מותר רק מה שכתוב - לאזרח מותר כל מה שלא כתוב עליו שהוא אסור. איפה כתוב שמותר לשוטרים להרביץ לחשוד
(להבדיל מהפעלת כח סביר לשם ביצוע המעצר - ובלי להתייחס בכלל למקרה הספציפי המדובר). כדי שתווצר הרתעה, צריך שכל המערכת תפעל, וכידוע, המערכת בישראל פסקה מזמן מלפעול. אבל משעה שאתה מעביר תפקיד של חלק מסוים במערכת לידי חלק אחר (למשל: תפקיד בתי המשפט מועבר למשטרה), אתה מייתר את בתי המשפט. לכאורה, המעבר הזה חיוני לאור חדלונם של בתי המשפט ליצור הרתעה, אבל למעשה, הוא בדיוק הפעולה ההפוכה: הוא מחליש עוד יותר את בתי המשפט ואת שלטון החוק. מה שצריך זה לתקן את המערכת: לאחד את הענישה (וכב' השר רמון מטפל בכך), לקצר את משך הזמן בין העבירה, המשפט, גזר הדין והעונש, ועוד כהנה וכהנה שיסבירו לך קרימינילוגים מומחים (ואני לא, כמובן). השאלה שצריכה להדאיג אותך (ואת כולנו) היא לא המקרה הספציפי הזה (אין לי סנטימנטים לעבריינים שלא מכבדים שוטר, שזה א"ב של שלטון החוק), אלא מקרים אחרים, של אנשים אחרים ונסיבות אחרות (ואתה רשאי להוסיף את עצמך לרשימה): היית רוצה להמצא במצב ששוטר יכלה בך את זעמו, ויפרע ממך על עבירה\עבירות שביצעת לכאורה
או שיבצע בך מה שיבצע ואח"כ יגיד "הפעלתי כח סביר"
היית רוצה שספר החוקים בישראל יכלול ענישה גופנית
מלקות בככר העיר
קטיעת ידיים לגנב או "עין תחת עין
כמובן שלא. הפעלת כח צריכה להיות היוצא מהכלל, פעולה שהשוטר נידרש לתת עליה דין וחשבון בפני הרשויות. רק הכבדה על אלימות השלטון, ומערכת אכיפה יעילה, מאפשרת למדינה ללבוש צביון המתאים לכינוי "מדינת חוק".

שלמה

למה ששוטר או כל לובש מדים יפעיל כנגדך או נגדי( בהנחה ששתינו אזרחים נורמטיביים)כח? לא כותב על כח סביר כותב על הפעלת כח בכלל. הפעלת כח היא כלי בידיי השוטר או כמו שאומר החוק "סמכות נלווית למעצר" והיא מופעלת במדרג.. משמע:אדם עבר עבירה בת מעצר מנסים להפעיל את סמכות העיכוב לא הולך נגשים למעצר עדיין מסרב להלוות סמכות שימוש בכח סביר לצורך ביצוע המעצר ותו לא.. אבל המקרה המדובר הוא לא כנגד אזרח נורמיטבי אלא בעוד עבריין מעאפן שחושב שהוא שווה משהו ובגלל זה מרשה לעצמו להתנהג ככה.. בא נראה מה היה קורה אם בארה"ב אדם היה מתנהג ככה.. רוב הסיכויים שהיו יוצאים עליו עם אקדחים שלופים ואצלם ככול שאני יודע האצבע קלה על ההדק.. לא שאני מאחל את זה לארצנו הנאורה אבל שם אזרח לא מוריד את הידיים מההגה ברגע שהוא נעצר בצד הדרך לבדיקה שגרתית.. במדינתנו אנו אבד כל כח ההרתעה של מעצר ושל המשטרה וזה לא כי השוטרים לא רוצים או מפחדים לעבוד זה בגלל זילות בתי המשפט בארצנו.. בקיצור נמרץ אני לא יצליח לשנות את דרך חשיבתך אבל מקווה שהזזתי שם משהו בדעה של לגביי המקרה שצולם.

"עבריין מעאפן" אינו אשם...

החוק מאפשר להעניש רק מי שנמצא אשם בדין. זה שהבחור "עבריין מעאפן" עוד לא עושה אותו אשם. גם צבע העור שלו, שפתו, ריח הגוף שלו ושמה של אחותו לא (סתם דוגמאות...) דווקא מקרים קיצוניים מאפשרים לחדד את האבחנה: שוטר רשאי - וצריך - להפעיל כח במידה סבירה -- והנחנו, כאשרחים, צריכים לעמוד על כך, בין אם נשוא הפעולה הוא """עבריין""" (מי אנחנו כי נשפוט) או """אזרח שומר חוק""". הקו הוא בין "מידה סבירה" לבין "הפעלת כח מופרז" הוא דק - ולכן, רק שוטר רשאי להתקרב לקו הזה, ובה בשעה, מוטלת עליו החובה לעשות זאת במלוא שיקול הדעת והשמירה על החוק - וגם אחריות ענשית על עבירה בנושא זה. "לפוצץ אותו במכות"
זו אינה פעולה משטרתית, זו פעולה עברינית, שהמבצע אותה, בין אם הוא לובש כחול, שחור או ירוק - הוא עבריין פשוט.

be_roo

New member
השוטר במקום לא זה שיחליט האם מדובר

באדם נורמטיבי או לא, ובטח לא יחליט מהי כמות האגרופים שלה הוא זכאי על פי דעתו. הייתי עדה למקרה שבו נהגת נעצרה על עבירת תנועה, זכתה ליחס אדיב מהשוטרת והכל התקדם כרגיל כמו כל דו"ח אחר, עד שלפתע השתחרר לאותה גברת פיוז בראש. אישה בת כ-35 עם ילד בן שנתיים ואמא כבת שבעים ממתינים לה ברכב ליסינג סטנדרטי, החליטה לנסות לחטוף את מסמכיה מידי השוטרת תוך כדי גידופים שלא היה מביישים את הסרטון הנ"ל, וכשזה לא עבד היא סתרה לה. אז מותר להרביץ לה או אסור? אבל התנהגותה זהה לזו של אותם מצולמים בכתבה. וממש לא משנה איך היא נראית, במה היא נוהגת, מה המוצא שלה וחשבון הבנק שלה. אבל הגברת הזו נאזקה תוך שניות ונעצרה. אף אחד לא חשב לכלות בה את זעמו על עצם החוצפה שבמעשיה.

למעלה