לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2919929,199 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועים

ברוכים הבאים לקהילת האופנוענים של תפוז! בין אם אתם רוכבים על "חרגולים" עצבניים בשטח, מלחכים אספלט עם הסליידרים בכבישים רחוקים, מתניידים ביעילות עם הקטנוע בעיר או ממרקים ניקלים אחת ליום ומגהצים את הפרנזים לפני הטיול... לכם ולכל מי שהאהבה והטירוף למוטוריקה בכלל ולכלים דו גלגליים בפרט זורמת אצלו בוורידים, ל-כווולכם מיועד מקום המפלט העונה לשם "פורום האופנועים של תפוז"!

גולשי ומנהלי הפורום ישמחו לארח אתכם בצל עצי התפוז של הפרדס כיאה לאחווה האופנוענית ולחויה המשותפת לכולנו. 

אז מה עושים כאן? כאן תוכלו להעלות כל שאלה בנושא יקיר לבכם או משאת נפשכם: לתת טיפ לרוכבים חדשים, להתלונן על מפגעי מע``צ ומשטרת התנועה (או להחמיא! גם זה יכול לקרות!), לתכנן או להמליץ על טיולים, להתלונן, להחמיא או לשאול על בתי עסק, בעיות מנוע/אביזרים/חלקים לשאול ולענות, מה שתרצו.

בכותרת האפורה שבראש הפורום, תוכלו למצוא קישורים לכתבות, מאמרים, מבחנים, השוואות והמלצות על אופנועים (כמובן..) מומלץ לקרוא את "כללי הגלישה בפורום" אשר מופיעים ב"מאמרי הפורום" לפני תחילת הגלישה.

מעט היסטוריה: 
פורום האופנועים של תפוז הוקם ביוני של שנת 2000 הפך להיות ביתה החדש של קהילת האופנועים שהייתה ב- IOL (ואשר עברה לזמן קצר למערכת הפורומים של וואלה). כל חברי הקהילה עברו כאחד לתפוז, ומנהלה הראשון של הפורום - KLE - מסר את שרביט הניהול ל- כRובי, מנהלה המקורי של הקהילה עוד מימיה ב- IOL. 
בתחילת 2003 הצטרף COLT לניהול הפורום כדי להשתתף עם כRובי בתפעול הפורום ובניהולו. באותה הזדמנות נפרד צוות הניהול מ- MIKEE. 
כאשר כRובי קיבל הצעה לשמש כמנהל מותג KTM בישראל, נבחר R-יק למלא את התפקיד הקשה.
במהלך שנת 2004 נכנס 45degrees לניהול הפורום, וזמן קצר לאחר מכן עזב COLT ואל הצוות הצטרף MAX D. 
בשנה לאחר מכן התייצב צוות הניהול ועמד על 3 מנהלים - TYGGER, MAX ועוד אחד שביקש למחוק את שמו מהיסטורית הנהלת הפורום. 
בחודשים האחרונים של 2007 התחלפו 3 המנהלים בצוות אחר המונה את מיצו, yarivos ו- LoneRider, וביחד קבעו סטנדרטים חדשים לניהול וכן הרימו את שני מפגשי האופנוענים הגדולים שהיו בישראל מאז ומתמיד - לטרון 2007 ו- 2008.
אחרי פרישתם של yarivos ו-LoneRider מהניהול. הצטרפו hajbi ו- Pumi לצוות המנהלים. 
בהנהגתם של מנהלי הפורום, פורום האופנועים בתפוז היווה את אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר במטה המאבק לביטוח חובה הוגן, מאבק שהחל בסוף 2009 כשבשיאו אירגן מטה המאבק את ההפגנה הגדולה ביותר שידע עולם הדו"ג בישראל, הפגנת ה- 15 בנובמבר 2009, הידועה גם בכינוייה "תל אביב עומדת".
בתחילת שנת 2011 פרש Pumi והחליף אותו avi elbaz, ואל צמד הניהול הצטרפה גם הגולשת gamgam. אחרי פרישתו של אבי הצטרף לצוות עופר רונן Vstrom וגם הוא פרש באמצע 2015.

לסיכום: כולם פה ישמחו תמיד לעזור, לתמוך, לצחוק, לשאול ולהתעניין בכל מה שיש לך לומר על דו-גלגליים. אנחנו בטוחים שתהנו. בברכת רכיבה מהירה ובטוחה! (החיים קצרים-תנו בגז!)

עשרת הדיברות לגולש ברשת (מתוך פורום התמכרות לאינטרנט בתפוז): 1. זכור את האנושיות, עמוד על שלך אך אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך. 2. הצמד לנורמות ההתנהגות החלות בחיי המציאות. 3. דע היכן אתה נמצא במרחב הוירטואלי. 4. כבד את זמנם ורוחב הפס של האחרים. 5. תראה יפה ברשת. 6. חלק את הידע והמומחיות שלך ברשת, למען עולם טוב יותר. 7. שמור את המלחמות הרגש תחת בקרה. 8. כבד את פרטיותם של האחרים. 9. אל תנצל לרעה את הכח שלך. 10. היה סלחן כלפי טעויות הזולת.

לצפיה ב-' עונת המלפפונים החלה'
עונת המלפפונים החלה
11/04/2004 | 15:00
75
15

יופי עכשיו שהצלחתי להביא אתכם להודעה אבקש להסביר.

אתמול ביקרתי במחלקה האורטופדית של בית חולים באיזור המרכז.
50% מלקוחות המחלקה הינם אופנוענים דמיקולו.

אילו אותם אופנוענים שברובם לא יודעים שקיים כזה פורום.
אופנוענים שלא מבינים לשם מה הכפפות בקיץ.
אופנוענים שחולצת T קצרה משמשת להם מיגון.
אופנוענים שחושבים שאנחנו נפלנו על הראש עם מיגוני ברכיים בקיץ.

נסו להגיע לחלק מהם.
נסו להסביר בעדינות.

אי אפשר להציל את כולם.
אי אפשר לחנך את כולם.

אפשר להציל אחד.

אז הציבו לכם מטרה אחת של אופנוען אחד שהצלחתם לשכנע שמיגונים זה חשוב.

דוגמא :במחלקה שכב בחור עם GS500 עם יד חבולה.
שנפל עם חברו המורכב  ללא מיגונים לאחר שאיבד את השליטה באופנוע.

למה מורכב  שאלתי אותו?
ככה.

כמה זמן אתה על GS?
5 ימים.

הרכבת פעם על GS?
לא.

אופנוענים אילו מצטרפים לכבישים ומסכנים אותנו ובעיקר את עצמם.

אני לא אומר שאנו טלית שכולה תכלת.
אני לא אומר שאנו לא נופלים.
אני לא אומר שלי זה לא יקרה.
אני לא אומר שהוא אשם.
אני לא אומר שהכביש אשם.
אני לא אומר... אני אופנוען בלי אגו .
אני לא אומר שלא אתרסק.

עוד מעט יתחילו שירשורי הנרות הכבדים תשתדלו לא להיות קשורים אליהם ישירות.

ללבסוף להבדיל אלפי הבדלות גם רוכבים וותיקים מיומנים וממוגנים נפצעים - השאלה שצריכה להשאל ... מה היה מראה הרוכבים הללו ללא המיגונים וללא המיומנות הגבוהה...
אופנועים >>
לצפיה ב-' ומכל מלמדי השכלתי גם...'
ומכל מלמדי השכלתי גם...
11/04/2004 | 15:07
3
8
ממך.
זוכר שהצקתי לך אז בכמה שאלות?

כן עוד מאז אני חוסך...

וכם אני יכול כבר לקנות אופנוע אבל חוסך עד לקניית ציוד מיגון מלא + כל הביטוחים שצריך וקורע את התחת בישביל זה... (עובד שבתות ,חגים,אין לי אלוהים ולא דת..בישביל המטרה)

לבנתיים בקשר לדברייך נכונים ביותר ובתור אחד שכבר סבל על בשרו...
ה3-4K האלה על ציוד חשובים מאוד מאוד.
אופנועים >>
לצפיה ב-' עונת המלפפונים.'
עונת המלפפונים.
11/04/2004 | 15:19
2
5
לפלפים שקונים אופנוע חדש לקיץ (שיהיה איך להגיע לים עם נעלי ים מכנס קצר וחולצת טישרט).

והופ מגיעים לים של תחבושות ודם.

ביקור חינוכי וחובה - מחלקה אורטופדית בבית חולים.
(מישהוא הזכיר לווינשטיין?)
אופנועים >>
לצפיה ב-' פתח את עונת'
פתח את עונת
11/04/2004 | 19:16
1
5
המטקות לפני ???

היום (כנראה עם הגיל) גם אני משתדל כמה שיותר להיות עם מיגונים.
אין ספק שזה חשוב.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אין משתדל תמיד.'
אין משתדל תמיד.
12/04/2004 | 02:22
3
לצפיה ב-'צריך טיפול דחוף!'
צריך טיפול דחוף!
11/04/2004 | 15:10
7
יש לגרום איכשהוא לכולם להגיע לקורס א'+ב' של גידי פרדר, או לחילופין לקחת רוכב מיומן כמוך, ולערוך שיעורים (כמו שאתם עושים אימוני מגרש) בימי שישי הכוללים גם הסבר על מיגונים ולנסות לפרסם זאת שמרבית האופנועים ידעו על כך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לגבי המיגון :'
לגבי המיגון :
11/04/2004 | 15:12
11
6
אני בספק גדול מאוד אם " חינוך " כלשהו יעזור , מי שמודע למהות וחשיבות המיגון , מודע לכך מהיום הראשון שעלה על אופנוע .
מי שאינו מודע מבחינתי אינו רוצה לדעת / גבר לי זה לא יקרה / אני רוכב כבר שנתיים !!! לא קרה לי כלום וכו' .
באמת שאינני חושב שצריך לחנך מישהו שלא רואה את הדברים כמונו ( גם ביום קיץ חם 38 מעלות בת"א ) , טוב לו לרכב עם גופיה ומכנסיים קצרים ?
יאללה שירויח , בלי כפפות ? גם טוב , מרכיב אחרי 5 ימים של רשיון , יפה !!
אני לא חושב שהפורום הוא פורום מחנך ובטח שלא מתאים לי לעמוד ברמזור עם ארס מסריח מבת ים שחושב שהוא פופאי+ גופיית רשת לבנה על GS  , בסוף אני עוד עלול לקבל דקירה ולירות לו ברגל , לא חבל על כדור ?
אופנועים >>
לצפיה ב-''
11/04/2004 | 15:18
3
3
לצפיה ב-'פליצ' , אל תקח את עניין בת- ים'
פליצ' , אל תקח את עניין בת- ים
11/04/2004 | 15:22
2
4
באופן אישי , כזהות מוחלטת יכולתי לכתוב : חולון , ראשל"צ , נתניה וכו' .
אופנועים >>
לצפיה ב-''
11/04/2004 | 15:56
1
1
לצפיה ב-''
11/04/2004 | 19:27
3
לצפיה ב-'אתה צודק זה חינוך מהבית'
אתה צודק זה חינוך מהבית
11/04/2004 | 15:19
4
זה כמו אותם ערסים שנוסעים על האוטו ללא חגורת בטיחות עם מוסיקה פול ווליום, ומשכיבים את הכסא אחורה מקסימום (כמעט עוקרים אותו מהמקום) ואת המשענת למצב שכיבה, ככה מרגישים יותר ספורטיביים.

אהה.... והיד בחוץ.
אופנועים >>
לצפיה ב-'אבל'
אבל
11/04/2004 | 15:36
4
1
אם מורמ רוצה להסביר ולתת טיפים על מיגון, שייתן.
להזיק זה לא יזיק.
דווקא על כל תאונת אופנוע אנחנו כן משלמים.
אני לא אעשה זאת מאותה סיבה אבל זכותו לנסות.
בלי לשכוח, שלא לכולם יש כסף לזה - אז לא להתנשא!
אופנועים >>
לצפיה ב-'ידידי היקר , "כסף " = 1000 ש"ח'
ידידי היקר , "כסף " = 1000 ש"ח
11/04/2004 | 15:41
5
לציוד בינוני ( לא כולל קסדה ) זוג כפפות ומעיל שלא מהשורה הראשונה .... גג אלפיה , זה לא עניין של כסף , זה עניין של לחשוב נכון ( ואת זה אי אפשר באמת לקנות בכסף ) החכמים " קונים " זאת מנסיונם של אחרים , הפחות חכמים .... נו .... הבנת .
אופנועים >>
לצפיה ב-'להתנשא? אני ... מצאת לך...'
להתנשא? אני ... מצאת לך...
11/04/2004 | 15:48
2
3
אין לך כסף למיגונים קנה משומש.
אין לך כסף למשומש סע באוטובוס.

אל תמכור לי עוני ומסכנות.

אני גדלתי שם ומכיר גם את מושג הרעב העוני והבושה לבקש מזון בהקפה בחנות כשאני יודע שאין ממה לשלם.

אני שגדלתי בשכונת מצוקה, שכונת שיקום רמת השקמה (סלאמה ג'- למי שמכיר) --לי אתה מוכר מתנשא...

שחור אני אח שלו  וגאה בכך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'וואלה אח שלו ? אתה שחור מסלמה ??'
וואלה אח שלו ? אתה שחור מסלמה ??
11/04/2004 | 15:55
2
אדושם ...... ואני חשבתי לתומי שאתה אשכנזיפט טחון בכסף ....

וואווו... וואווווו  עם מי מתעסקים ... וזה לא מיקו .

אחר הצהריים הזה , מוציא ממני את המיטב , אין ספק .
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא מוכר כלום'
לא מוכר כלום
11/04/2004 | 16:50
4
ובוא נסגור את זה ככה:
תבדוק איך התשובה שלך לפוסט יכולה להשמע מתנשאת.
"אין לך כסף... פעם גם אני הייתי עני...
בקיצור בעדינות.
...גם ברק לא הבין בהתחלה למה פרצה האינתיפאדה אחרי שהוא היה כל כך טוב לערבים
אופנועים >>
לצפיה ב-'טעות ג'אג'. טעות.'
טעות ג'אג'. טעות.
11/04/2004 | 16:14
5
קח אותי (ותחזיר):

התודעה מפעפעת אצלי לאט במשך תקופה ארוכה. מאוד ארוכה. (כמעט ימי חייהם של חלק מהכותבים הנכבדים)
ומשתבחת עם הזמן.

תאר לעצמך שרק לפני חודשיים הפסקתי - בעקבות שרשור שרשרתי - לשמן שרשרת עת מנוע בראשון....

דיפוזיה חיובית.
אז יש תקווה.

ול-MORM: ..."כל המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל אופנוען ומלואו.."
אופנועים >>
לצפיה ב-'סתם שאלה מתוך סקרנות'
סתם שאלה מתוך סקרנות
11/04/2004 | 15:25
1
2
לא רוצה להיות חטטן, אבל......
מה עשית במח' האורטופדית????
אופנועים >>
לצפיה ב-'הלך לחפש אחיות קוזינות , ידוע'
הלך לחפש אחיות קוזינות , ידוע
11/04/2004 | 15:30
4
שהופעה של אחות עושה את זה לMORM ..... שלא לדבר על רופא !!
אופנועים >>
לצפיה ב-''
11/04/2004 | 16:02
3
5
שונא מלפפונים

אופנועים >>
לצפיה ב-''
11/04/2004 | 17:04
2
3
מעולם לא הצעתי לכותב שימנע מהבעת דיעה ,נכון לפעמים עדיף לשתוק במיוחד כשברור שאין לך דעה,אולם הפעם איכשהו....איך לומר.... עושה רושם שההודעה הזו ..... עדיף לו לא היתה נכתבת,במיוחד כתגובה בנושא כה רגיש.

דעתי ,ככה סתם בתור כותב......
אופנועים >>
לצפיה ב-''
11/04/2004 | 18:38
1
2
קיבלתי, לא הבנתי.
אופנועים >>
לצפיה ב-'מראה לי שהכוונה היא לחוסר טאקט'
מראה לי שהכוונה היא לחוסר טאקט
11/04/2004 | 18:47
5
לצפיה ב-'אסמכתא'
אסמכתא
11/04/2004 | 18:45
4
1
יש מחקר - מהארץ - שמתאר איך מיגון מקטין פגיעות.

אני משער שמיגון (למעט קסדה) אינו "חוסך חיים" במובן שכולנו היינו רוצים - אבל הוא בהחלט מקטין את ה"עלות" הממוצעת של פגיעה.

ולמה שיהיה לנו אכפת? כי את המחיר כולנו, אבל כולנו משלמים, בכיס, בביטוח החובה.

ועכשין כפפה קטנה: למיטב זכרוני המחקר מצביע גם על נחיצותם של מכנסים ממוגנים ("ממוגנים" אינו כולל ג'ינס...) האם צריך לקב עלינו גם מיגון זה כדבר שבשגרה?

אופנועים >>
לצפיה ב-'סתם חומר למחשבה:'
סתם חומר למחשבה:
11/04/2004 | 19:10
3
1
בקופת חולים לאומית יש שירות חדש שנקרא "לאומית צ'ק אפ",תפקידו של השירות הוא לקחת חברים בריאים להעביר אותם מספר בדיקות כלליות ולאתר סיכויים למחלות עתידיות.במידה ונמצאו כאלו הן מטופלות בשלב המנע הזול יותר.
ולמה כל הפתיחה המסורבלת הזו?כי חשבתי שמי שנושא בעול אישפוזנו אולי ינסה לסבסד לנו ציוד מיגון,וביננו עם כח קניה של חברות  הביטוח הם יכולים לעשות זאת ,ונראה לי שזה אפילו ישתלם להם.
לא הייתם רוצים קסדה איכותית ב-700 ש"ח?מעיל ממוגן מעור ב-1000 במקום ב-3000?
לא יודע אם זה כבר קיים בעולם אבל נראה לי ששווה להם לשקול זאת ולו בשל השיקול הכלכלי(עלות יום אישפוז בחלקה אורטופדית שיקומית עולה לחברת הביטוח כ-3000 ש"ח).
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה לא עולה להם - זה עולה לנו...'
זה לא עולה להם - זה עולה לנו...
11/04/2004 | 21:33
2
בסופו של יום, מי שמשלם זה ה"פול" - המבטח של כל רוכבי כלי הרכב הדו-גלגליים בישראל.

או, במילים אחרות, אתה, אני, וכל שאר החברים.

ולקופות החולים, ולכל אחד אחר שקשור לנושא, אין שום אינטרס להפסיק את זרם המזומנים שחלק ממנו מגיע לכיסו... להפך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'קופת החולים היתה דוגמא לטיפול מנע'
קופת החולים היתה דוגמא לטיפול מנע
12/04/2004 | 00:45
1
2
רשמתי בפירוש שחברות הביטוח הן אלו שיישמו את ההצעה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תאונות דרכים ורוחים'
תאונות דרכים ורוחים
12/04/2004 | 12:34
1
כל הגורמים במערכת (חברות הביטוח, בתי החולים, ועוד ועוד) מרוויחות מתאונות הדרכים.

לאף גורם - חוץ ממי שמשלם (שזה הנהגים...) אין אינטרס להלחם בתאונות ותוצאותיהן.

אם כך, למה שמישהו יסבסד לך משהו?
אופנועים >>
לצפיה ב-'נצל"ש - עוד מלפפונים'
נצל"ש - עוד מלפפונים
11/04/2004 | 19:31
20
2
כבר מדברים על מיגון...
לפני זמן מה, היה דיון לגבי מהות "מועדון אופנועים".
היה דיון רדוד וממש טיפשי על מהות המועדון.
אחד (נראה לי) ממנהלי המועדון, שהסבירו כמה חשוב להיות חבר, וכמה המועדון תורם לנזקקים וכ"ו...
היה כל כך טפשי שאפילו לא הגבתי...

במקום שיהיה בארץ מועדון, שידאג שמחירי המיגון יהיו מסובסדים (בצורה משמעותית) וקורסי נהיגה מתקדמים מסובסדים, ומחירי ביטוח מסובסדים (ואני בטוח שלא צריך להסביר למה).

בדיון הסבירו איזה יופי מועדון האופנועים תורם לאנשים בירוחם ובנגב, ויש שיירה של אופנועים שנוסעים לים ביחד...

אך... אילו רק היו כמה חכמים שמנהלים את מועדון האופנועים... החיים שלנו היו הרבה הרבה יותר טובים...
אופנועים >>
לצפיה ב-'הסיבה היחידה שבגללה אני חושב כיום'
הסיבה היחידה שבגללה אני חושב כיום
11/04/2004 | 19:35
3
1
להצטרף למועדון האופנועים היא בגלל בחורה ממש חמודה שהכרתי שחברה במועדון ויחצנ"ה אותו בכלל לא רע.
אז אם מישהו פה מכיר את 'ליבי' מהמועדון, נא ליידע אותי. אחרת, אני עוד אאלץ להירשם למועדון.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ליבי, חברי ומנהלי המועדון'
ליבי, חברי ומנהלי המועדון
11/04/2004 | 19:43
2
אלו שיודעים ליצג את המועדון כמועדון ולא כעזרה סוצאלית.. (אני כבר תרמתי...) כאלו שיודעים להסביר למה המחירים של המיגון כלכך גבוהים כמו הביטוח ושאר התוספות..

מוזמנים, אני עם ראש פתוח, ואם קצת שיכנוע, אני אשלם את דמי החבר...

בכל אופן, כמו שהבנתי איך מועדון האופנועים עובד, אני מאמין שאני בסופו של דבר יחסוך את ה 100שח האלה...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אתה מוזמן ליצור קשר -'
אתה מוזמן ליצור קשר -
11/04/2004 | 21:49
1
1
ואם אחרי כל ההסברים עדיין לא תראה את המועדון כמשהו חיוני - לא יוכל איש לטעון שזה בגלל שאינך יודע.

אם כן, אתה מוזמן להשאיר מס' טפלון בתיבת המסרים האישיים שלי (ד"א, כל מי שרוצה לדעת יותר מוזמן לעשות כך - ואני מבטיח לחזור תוך זמן סביר)
אופנועים >>
לצפיה ב-'טפלון = טלפון'
טפלון = טלפון
11/04/2004 | 22:05
2
לצפיה ב-'ולמה לא תקח על עצמך את ניהול'
ולמה לא תקח על עצמך את ניהול
11/04/2004 | 20:48
5
6
התחומים האלה שטפשי המועדון מתעלמים מהם ?

הרי אתה בודאי מודע לבעיה ואף רואה דרכים להוביל לפתרונה.

כל מה שנדרש שתודיע לכלל האומה, גם כאן או בפורום המועדון, שאתה פעיל בעניין - ותפעל. איש לא יעכב בעדך ואף יסייעו לך.

אנא ספר לנו על הצעד הראשון שאתה הולך לעשות בכיוון ונירתם לסיוע.

אם אין לך מושג מה לעשות ביום שלישי בבוקר - אולי תעדכן אותנו גם בכך?

מיגונים סבירים ניתן לרכוש, גם משומשים, בעלות זניחה יחסית למחירו של אופנוע כביש שגרתי. אבל גיליתי מזמן שחלק מרוכבנו מעדיפים צביעה ייחודית של קסדה על מיגון עמוד השדרה. מזל שלא מוכרים אופנועים ללא מערכת בלימה כי אז היינו מגלים שחלק מחברנו מעדיף לחסוך עלות זאת כי זה כה יקר!!

ובואו במקום לחפש איך לקשקש על אחרים נעלה כאן רעיונות איך לקדם ולהניע . לדוגמא, אני מפרסם מטעם עצמי את קורסי הרכיבה של גידי , ומקדיש לפחות חצי שעה בכל פגישה שיש לי עם הורה לצעיר רוכב לעודד אותו להשקיע בעצמו בקורס ובמיגון כי ה"ילדים" מעדיפים להוציא את הכסף למטרות אחרות.

וגם : אני מחזיק ציוד מיגון מלא לרוכב/ת נוסף. ואתה?
אופנועים >>
לצפיה ב-'קורצ'י לך על זה ותתחיל לפעול ולא'
קורצ'י לך על זה ותתחיל לפעול ולא
11/04/2004 | 21:19
4
2
לבקר.

מי שלא עושה שיצמצם את הביקורת על המועדון וחבריו ויתחיל לבצע.

אופנועים >>
לצפיה ב-'באמת כבר בא להקיא מהדיונים על'
באמת כבר בא להקיא מהדיונים על
11/04/2004 | 21:49
3
2
" מועדון האופנועים הישראלי " מספיק .... חלאס .... תנו לו לגסוס בסוף זה ייגמר .
אופנועים >>
לצפיה ב-'מה שנגמר זה הסבלנות'
מה שנגמר זה הסבלנות
11/04/2004 | 21:59
2
3
למי שמחבל בנסיונות של רוכבים לשפר את מצבם מול הרשות.

אתה לא מעוניין? אל תצטרף. למי שלא מעוניין גם אין עמדה ביחס למועדון, אלא שוויון נפש.

השנאה הזו רק מוכיחה שהמועדון הנו יציר הכרחי של ההוויה הדו-גלגלית בישראל (שימו לב שלא אמרתי שלא ניתן להיות רוכב דו"ג בלי להיות חבר מועדון...). אבל במקום שהציבור יכיר בכך שיש לו אינטרסים, ויעמוד על זכותו ביחס אליהם, הציבור שולח את אלו ששמו לעצמם למטרה לעמוד על משמר אינטרסים אלו לכל הרוחות.

אתה נגד המועדון? אדרבא. הרם לך מועדון משלך. יצור אותו בדמותך, לפי חזונך. יבוא המועדון החדש הזה וינסה לקדם כל מה שיקר לחבריו- ומי ייתן ויצליח. אתה נגד פעילים מסוימים במועדון? אדרבא, הצטרף למועדון ובחר בנציגים, שיפעלו לפי מתווה המוסכם עליך.

אבל גישת ה"אנטי"  היא, איך לאמר, פסה.

ותקן אותי אם אני טועה, אבל נדמה לי שבכל זאת אכפת פה למישהו ממצב הביטוח, מצב תאונות הדרכים, התשתיות, המיסוי ועוד הרבה הרבה נושאים - שברבים מהם מטפלים פעילי המועדון (ובתוכם גם עבדך הנאמן).
אופנועים >>
לצפיה ב-'שלמה , אתה לוקח את הדברים אישית'
שלמה , אתה לוקח את הדברים אישית
11/04/2004 | 22:07
1
2
ברגע שנכנסים לנושא אישית , אזי שיקול הדעת לא ממש אוביקטיבי .
חשוב לי להדגיש כי ממך אישית אני מחזיק , חבל לי עלייך מאחר ואתה נלחם/ מנסה להלחם/ לשנות ודבר לא יקרה .

משום מה קיימים למועדון בקרב הפורום 3 חברים שלא מפסיקים לסנגר עליו : אתה , זהר , בימר .
מדוע שלא יגיעו הטוביות הקובים וכל שאר " המובילים " וינסו להסביר לי למה אני צריך להיות במועדון ?
אני כבר אומר לך שטיעון בנוסח : " זה הגוף היחיד .....בלה בלה בלה " לא לוקח , תן לקודקודים לבוא להסביר , צא מעמדת הסניגור התמידית .
אופנועים >>
לצפיה ב-'הטעות היא'
הטעות היא
11/04/2004 | 22:22
שבמועדון אין "קדקדים". יש פעילים וחברי ועד - וזהו. כולם מכובדים, כולם חשובים, איש אי בתחומו.

מעבר לכך המועדון הוא אכסניא לכל רוכב דו"ג לקדם את האינטרסים שלו ע"י יחוסם לכלל ציבור רוכבי הדוג - מעיין מנוף (משום מה צף ועולה לי השם "ארכימדס") להזזת העולם.

שום דבר לא יקרה אם פעילים כמוני ימצאו את עצמם כל הזמן נלחמים בכל החזיתות. אתה ("אתה" זה לא באופן אישי, כמובן) רוצה לחזק קו פעולה מסויים במועדון? תתמוך בו. ה"קטילה" הזו של המועדון רק משום שיש פעולות שלו שמהן אתה מסתייג (נגיד, אני עדיין לא רואה ממה יש להסתייג, אלא אם כן הקציצות של מוצלחי כ"כ עדיפות על אלו של "זקני" המועדון) אינה תורמת לשום דבר "אופנועי", ובעצם רק מחבלת בו - משהו שרני בספק רק אם יש כוונה כזו.

אתה שואל איפה שאר חברי הועד? מדוע אינם מופיעים בפרדס?

התשובה פשוטה: לא כולם יודעי אינטרנט. לחלקם אין אפילו מחשב בבית. חלקם האחר פשוט אינו מעוניין לשרות בסביבה הנתפסת כעויינת למשהו בו הם משקיעים ימים כלילות (ועזוב אותך מהשאלה האובייקטיבית: כך זה נתפס).

האם חייבים כל חברי ועד מועדון האופנועים להיות בעלי גישה לאינטרנט? אני מסופק. האם הם חייבים להיות חשופים להתיחסוית לא ענייניות מול ציבור שלא מעוניין להשתכנע ולשמוע? כנ"ל.

אתה רוצי לשאול את יו"ר המועדון שאלות? אני בטוח שהוא ישמח לשוחח אתך בטלפון או במפגש... יש אופנוענות גם מחוץ לאינטרנט - וטוביה לא צריך שייסנגרו עליו.

ועוד שתי הערות:
- "הקובים" אינו פעיל במועדון בזמן זה.
- לא ידעתי שההסברים שלי נתפסים כ"סנגור". תודה.

האם אתה באמת צריך הסברים באותו נושא מכל חבר וחבר בועד המועדון? אם יש לך שאלות, תהיות, ביקורת - אתה מוזמן.

וסביר שהתשובה תבוא ממני, מבימר או זהר. כי אלו נציגי המועדון שעדיין חושבים ש(גם) הפרדס הוא ביתם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'ביטוחים מסובסדים'
ביטוחים מסובסדים
11/04/2004 | 21:44
7
6
כבר יש: ביטוח החובה מסובסד ב-266% ("והכל בגלל המועדון" ) כדאי שתקלוט: ביטוח חובה לדו"ג בישראל מעל 250 סמ"ק צריך לעלות 10,000 ש"ח. הסיבה שאתה משלם "רק" 3600 היא, בין היתר, שהמועדון ממשיך ופועל בנושא בהתמדה, במשרד האוצר ובכנסת (וצריך כמובן להזכיר שלא רק פעולת המועדון תרמה לכך, אלא גם גורמים נוספים, כמו גם התגיסות הציבור למאבק בנושא).

סיבסוד? מאיפה? מי ישלם בשבילך? למה שמישהו ישלם מכיסו בשבילך? כל ישראל רוצים מתנות חינם (ואני לא יוצא מן הכלל) - אבל אין מי שישלם. תנסה לבדוק אם יש סיבות אמיתיות, משכנעות. אתה מוזמן להעולת אותן כאן... ואם יש בהן ממש, אני בטוח שלא תתנגד אם אשתמש בהם מדי פעם מול הגורמים הרלונטיים.

אתה רוצה משהו? לא מגיעים לשום דבר בלי עבודה קשה. אתה רוצה שהמועדון יקדם משהו? ת-צ-ט-ר-ף. בפעם ה-1,000,000: ככל שירבו חברי המועדון, כן ירבו השגיו. מי שיושב על הגדר (וזו זכותו של כל אחד) שלא יבוא למועדון בטענות: פעילי המועדון עושים ככל יכולתם, במגוון של נושאים. כל המתעניין יכול ללמוד על נושאים אלה באתר המועדון.

לא מוצא חן בעיניך אופן פעולת המועדון? הפעילים שלו? א-ד-ר-ב-א. אתה מוזמן להחליף אותם. את כולם.

אבל את זה תוכל לעשות רק בבחירות הבאות - ולשם כך עליך להיות חבר.

אופנועים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'למה למה למה '
למה למה למה
11/04/2004 | 23:08
6
2
למה השם ירחם, אנחנו מקבלים 266% הנחה? על מחיר של 10,000 ש"ח לקטנוע?
  ה  ל  ו ! !
יש קטנועים שעולים אם כך פחות מהמחיר של הביטוח שלהם לשנה?
איפה בעולם נשמע כדבר הזה שלאחר סבב של שתי שנות ביטוח אתה משלם סכום שלא ישלמו לך אפילו בטוטל לוס? ובשנה השלישית אם האופנוע / קטנוע שלך לא הכי חדש אתה גם מתקרב להכפיל את מחירו?
נראה לי שאנחנו מקבלים 5487% הגזמה, ולא 266% הנחה
וממשיכים לשתוק ושלם...
אנא - הסבר, מי קבע את המחירים ועל סמך איזה אינטרסים?
אופנועים >>
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
11/04/2004 | 23:29
5
2
קודם כל, הטעות הבסיסית היא בכך שאתה לא מבטח את הקטנוע - אלא את הרוכב עליו.

ומחירי החליפים של רוכבי כלי רכב דו-גלגליים *לא* נקבעים לפי הכלי שעליו הם רוכבים, אלא לפי ערכם של פריטים אלו (יד, רגל, עין) לרוכב.

מחירי הביטוח נקבעים בצורה פשוטה (שיש בה כשל בסיסי - אבל לכשל זה נגיע מאוחר יותר) על פי חוק שחוקקה הכנסת בשנת 1973 שנקרא "חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים" (חוק הפלת"ד) וע"י הרפורמה בשוק הביטוח כפי שאושרה בועדות הכנסת. תמציתה של השיטה היא שמחיר הביטוח הוא בפשטות מחיר הסיכון לחברת הביטוח שיוצר כל מגזר מבוטחים.

למשל, למגזר כלי הרכב הדו-גלגלי בעל נפח של מעל 500 סמ"ק (סליחה שאני משתמש בנתונים האלו, אבל הם מדגימים את הנושא. נתוני מגזר הקטנועים לא זמינים כרגע), שולמו פיצויים בסך כולל של 60.9 מליון ש"ח.

במגזר זה יש 5800 מבוטחים (שנת 2000 דומני).

בקיצור, חלק 60.9 ל-5800 ותקבל את פרמיית הביטוח שצריך כל רוכב דו"ג בישראל לשלם: מעל 10000 ש"ח.

כמה אתה (כרוכב על דו"ג בנפח מעל 500 סמ"ק) משלם? בערך 3600 ש"ח. או במילים אחרות: שיעור פרמיית הסיכון הטהור עומד על שיעור של 266% מעל תעריף השוק לביטוח דו"ג. (מש"ל).

הטעות בכל השיטה, ובטעות זו המועדון נלחם, הוא ביחוס כל הנזק בתאונה לרוכב בלי להתחשב בשאלת האשמה (אי יחוס זה הוא מיסודות חוק הפלת"ד). מכיוון שתיקון הטעות יקח זמן, והשלכות התיקון רחבות, המועדון מבקש לגרום להורדת תעריפי הביטוח בצעדים חלקיים, ובלבד שתעריף הביטוח יקטן. בפרט מדובר על העמדת שיעור ההשתתפות של ביטוח נהגי כלי רכב פרטים בנזקים של רוכבי דו"ג בתאונות רכב פרטי-דו"ג על 100% (השיעור היום הוא 50%).

אופנועים >>
לצפיה ב-'ומי שקובע את המחירים - והסבסוד -'
ומי שקובע את המחירים - והסבסוד -
11/04/2004 | 23:32
1
זה המפקח על הביטוח באוצר.

וזה לא שאני מברך על התעריף - הבלתי אפשרי - של ביטוח החובה. אלא שצריך להבין שלולא התערבותו של המפקח (ספציפית: ציפי סמט), היה התעריף פי שלש ממה שהוא היום - ויש מי שמבקר מדיניות זו של האוצר: מבקר המדינה באחד הדו"חות האחרונים יוצא נגד הבסיס החוקי לנוהג זה של האוצר (לידיעתך, הסיבסוד משולל בסיס חוקי).

איפה הדברים נמצאים? על פי תהום.
בשנה הבאה נצעד צעד גדול קדימה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'תודה על ההסבר, הוא מבהיר '
תודה על ההסבר, הוא מבהיר
11/04/2004 | 23:34
6
איך רוכבים שמקבלים שנה רביעית ברציפות כתב העדר תביעות מהביטוח, משלמים על אלו שמתרסקים פעם בחודש, עוד כשל של השיטה...
למה לחלק בכלל את הדף הזה, במילא הוא שווה טיירה.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לכל העוקצים והעוקצות.. '
לכל העוקצים והעוקצות..
12/04/2004 | 00:04
2
4
אז ככה, קודם כל, ה"הסבר" לגבי מחיר הביטוח ממש לקוי, מפני שברב ת"ד מעורבים פחיות, מה שאומר, שביטוח החובה חייב להתחלק בין כלל כלי הרכב על הכביש ולא אופנועים בלבד.

בחשבון פשוט, אם תספור את כלל כלי הרכב, תראה שאנו משלמים 800% יותר ולא פחות.
זה שבארצנו ביטוח "חובה" הוא זהה לכולם (ולכן אין צורך להעביר פרטים) זה משהו אחר, הרי אם היתי תובע את ביטוח החובה של ה"אשם" בתאונה המספרים היו אחרים.
בנוסף, עדיין לא הבנתי מה תרם המועדון לאוכלוסיית רוכבי הדו"ג.

סיבסוד ביטוח ממש לא נשמע משכנע, מפני שהמחיר הוא לא ריאלי וגבוה למרות ההסברים הלא משכנעים.

ומה חוץ מזה?

ובעצתו של MORM (הוא ה"גורו" שלי) אני ארשם למועדון, ואתרום את חלקי.
והטלפון שלי בדרך..

אופנועים >>
לצפיה ב-'והנה.. נרשמתי... '
והנה.. נרשמתי...
12/04/2004 | 00:08
1
לצפיה ב-'לא ההסבר לקוי -'
לא ההסבר לקוי -
12/04/2004 | 10:43
1
אלא ההגיון שבבסיס השיטה - אותו הגיון של "ללא אשם".

נא לא לטעות - ביחס לרוב כלי הרכב, ביטוח חובה במתכונתו הנוכחית הוא דבר מבורך, בעל יתרונות מרובים. הבעיה היא עם כלי רכב שבקצה: כבדים וקלים (כמונו, למשל).

במקרה שלנו, יש לנו כ-25% תאונות עצמיות (!!!), ובשאר התאונות, לא ייוחסה אשמה לרוכב כלי הרכב הדו-גלגלי (ע"פ נתוני המשטרה שסופקו ע"י הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) בכ-75% מתאונות רכב-דו"ג (וזה לא אומר שב-75% היו נהגי המכוניות אשמים).

בקיצור, ניתוח תוחלת הנזק באשמת רוכבי הדו"ג הוא עסק מסובך - שלמועדון יש תקווה לבצע אותו מתי שהוא (זה לא ייאמן איזה מכשולים בירוקרטיים יש על דרך קבלת המידע...)

תעריף ביטוח החובה בארץ אינו זהה לכולם - אבל כולם שווים בפני החוק. הסיבה שבגללה אין צורך להעביר פרטים (למעט לצרכים משטרתיים) היא שהחוק קבע שאין צורך להתייחס לשאלת ה"אשמה" בתאונה עם נזקי גוף: נושא קביעת האשמה יכול להתבצע רק בבתי משפט, ואלו, כידוע, לא ממהרים במיוחד לסיים את ההליכים (ולפעמים גם לא מסוגלים אוביקטיבית).

מה תרם המועדון? המועדון זה רק אתה, אני, וכל שאר אלו שרוצים לקדם משהו. גם במצב הנוכחי, במשאבים הלא-כל-כך גדולים שעומדים לרשותו, היתה התקדמות בנושאים לא מעטים ("התקדמות" אינה "השג". השגים לוקחים זמן, ומורכבים מהרבה צעדים קטנים בדרך...), למשל:

- תשדיר הבטיחות לכלי רכב דו-גלגליים בגלגל"צ
- עצירת ההעלאה בתעריף הביטוח (בשיתוף עם אחרים)
- הכללת רוכבי דו"ג בתכנית להכשה מתקדמת של משרד התחבורה
- חברות בועדת מומחים במכון התקנים, שהוקמה לבקשת המועדון, בנושא צבעי הסימון החלקלקים.
- הקמת ועדה ציבורית בנושא חלקלקות תשתית הכבישים
- יצוג בועדת החקירה הפרלמנטרית בנושא תאונות הדרכים
- קבלת הבהרות מצה"ל ביחס לגיוס כלי רכב דו"ג (עדיין לא הסתים...)
- וכן, גם טיולים ברמה שאין לה מתחרים.

ולסיום, שלא תבין לא נכון: זה שאני מסוגל להסביר את ההגיון של האוצר בקביעת תעריף הביטוח, לא אומר שאני מסכים איתו. למעשה, אני חולק עליו בתכלית.

לפרטים נוספים, אתה מוזמן לעיין במדור "המאבק בתעריפי הביטוח" באתר המועדון.
אופנועים >>
לצפיה ב-'זה אני כנראה '
זה אני כנראה
11/04/2004 | 23:55
3

Korchi - אני מצטער. זה כנראה אני, וצר לי כי נחשפת לטפשות שעלתה בשרשור האמור.

אני בוש ונכלם על כך שבזבזת זמנך בנסיון לבאר לעצמך את הטפשות האמורה, ומתחייב בזאת - זה לא יחזור!!

עלה והצלח ואני מאחל לך שתגיע לגבהים מהם לא תיאלץ לחזות שוב במופעים רדודים וטפשיים של המועדון ונציגיו עלי אדמות.

ואני מצטרף לתקוותיך... "אילו רק היו כמה חכמים שמנהלים את מועדון האופנועים...".

ולחשוב שעוד שקלת אם להגיב... שערוריה

אופנועים >>
לצפיה ב-'אל תצחיק אותי.'
אל תצחיק אותי.
12/04/2004 | 15:06
3
בשביל 20 אנשים שקונים מיגונים, לא שווה אפילו לגשת לחנות מכולת ולנסות לשכנע אותם.

אתה רוצה שיסבסדו את המיגונים והציוד?
על סמך מה?

על סמך זה שאתה אולי תצטרף אל המועדון או שמישהו אחר יצטרף?

מחירי הציודים בארץ כמו שכבר אמרתי הם לא כל כך יקרים בהשוואה לחו"ל.
כמובן שאין השוואה בין מחירי מבצע לבין מחירים רגילים.

המחירים יקרים יותר, זה נכון, אבל יש "דילים".

חוץ מזה, איזה ציוד אתה צריך?
אני מאמין שאם יהיו מספיק אנשים אז יהיה מצב לרכישה קבוצתית.
כבר התארגנו דברים כאלה מהמועדון (ע"ע המכירות של מטרו בשיתוף המועדון).
אופנועים >>
לצפיה ב-'מדוע בשטח נופלים יותר ומתים פחות'
מדוע בשטח נופלים יותר ומתים פחות
11/04/2004 | 20:40
1
3
כל רוכב כביש מצוי רועד מהמחשבה שימצא עצמו בכמה עשרות או יותר קמ"שים מתעופף לו מול גדר בטיחות, פגוש של מכונית או גלגל משאית. טוב שירעד. ואם נחשוב על כך,כמות הנפילות יחסית קטנה . לא כל אחד נופל בכל רכיבה. רחוק מזה.
ברכיבת שטח, ואני מתעלם כרגע משבילים שהם כמו כבישים מבחינת האיכות, נופלים , לא מעט ולא פעם גם רוכבים מיומנים.
מדוע? השטח הוא נתון משתנה לאחיזה ושליטה , שלא כמו הכביש, לכן כמות ההפתעות והשינויים גדולה פי כמה.
חרף כמות הנפילות ושכיחותן חומרת הפגיעות קטנה בהרבה. זה מושפע כמובן מכך שהמהירות בשטח היא נמוכה יותר (לדעתי נופלים בעמידה ולא ברכיבה) אולם נתון שכל אחד רואה: קשה לפגוש רוכב שטח בכפכפים וגופיה. גם מי שנכנסים לעניין לראשונה מגיעים עם מיגון בסיסי.
אם כן הבעיה שלנו היא תודעה. רוכבי כביש דומים מבחינה מסויימת לנהגי מכוניות. הם יכולים להתייחס בפחות רצינות לעניין הרכיבה ולהמיר מקצועיות בפזיזות. מי שכך מתייחס יש לו סיכוי טוב לפרוש בשלב מוקדם מרכיבה או אפילו מהחיים.
אם תשאלו מה כל אחד מאתנו יכול לעשות? הוא יכול לדבר בכנות על היכולת ונטילת הסיכונים ולהעביר את המסר שאופנוע הוא כלי שמידת הסיכון שבו גבוהה ככל שהמיומנות נמוכה . אופנוע הוא קטלני כאשר הרוכב עליו רוכב מעבר למגבלותיו האישיות כי הוא מצוי באיזה תחרות סמויה עם חבר שליד או אולי עם עצמו - כתגובה לאמירות של אחרים.
בכביש מידת הסלחנות לטעות קטנה בהרבה. מה לעשות? לעשות את הטעויות במהירויות נמוכות יותר, ללמוד איך לא לעשות טעויות על ידי הדרכה ותרגול וגם, לשנות את סגנון ההתייחסות , כולל זה שבא לידי ביטוי בחלק מהתגובות כאן.
ולפני הכל: היום כשעלית על הקטנוע לבשת מגיני ברכיים?
רכיבות מהנות לכולנו
אופנועים >>
לצפיה ב-' הציוד חשוב אבל חשוב יותר להכיר'
הציוד חשוב אבל חשוב יותר להכיר
12/04/2004 | 23:22
2
במגבלות שלך ובסיכונים הכרוכים ברכיבה .

שיהיה חג שמח לכולם תאכלו הרבה מופלטות ותשמרו על עצמכם.

אופנועים >>
לצפיה ב-' בביה"ס החזרתי כבר כמה אנשים...'
בביה"ס החזרתי כבר כמה אנשים...
11/04/2004 | 23:54
2
5
"בתשובה", ויש כאלה שהם נוסעים "רק על קטנוע", אבל יש אחד
פלצן על ארואקס, שפעם אחת ראה אותי עם המעיל והכפפות ושאל:
"מה אתה רוכב על CBR500 שאתה לבוש ככה?" למרות
שניסיתי להסביר לו שהנפילה ב100 קמ"ש מאופנוע 50 תיהיה כואבת
בדיוק כמו נפילה מ"CBR500" ב100 קמ"ש, הוא עדיין לא הבין
אופנועים >>
לצפיה ב-' גם אני מנסה לעשות את מסע הקודש'
גם אני מנסה לעשות את מסע הקודש
12/04/2004 | 01:43
4
מראה כל פעם במקום "תפילת הדרך" תמונות של אופנוענים פצועים ומשופשפים מכל הכיוונים כי לא היו עם מיגון.
ושתבין, אני בא לבית ספר עם מעיל עור (גם בימים החמים!), בכלל חושבים אני מטורף!
אופנועים >>
לצפיה ב-' לצערי נתקלתי בזה...'
לצערי נתקלתי בזה...
12/04/2004 | 12:18
1
גם במטרו ת"א, כשבאתי עם עם האופנוע שלי לשם ונכנסתי, מקבל מבט המום "מה אתה רוכב על R1?", ואני" לא,GS500".
העובד שלהם פשוט היה המום, ו"מסביר" לי על זה שמיגונים כמו שלי צריך "רק" לכלי הליטר, ופה מתחילה הטעות ---> אצל המוכרים, בעלי הסוכנויות והמכונאים (גם אם זה רק אחד מהם).
למה? לעזאזל, צריך להטיף למישהו שלבוש עם כל ציוד המגן?????????
ולך תסביר לו, לזה שיותר חכם ממך.
אופנועים >>
לצפיה ב-'עם רוכב בעתיד אחד הצלחתם+שאלה'
עם רוכב בעתיד אחד הצלחתם+שאלה
12/04/2004 | 01:15
1
4
אחרי קריאה בפורום הזה ובפורום פול גז אני יודע שבחיים אני לא ייסע בלי קסדה טובה +מעיל+כפפות

בדוגמא שנתת כתוב על המרכיב בGS ולא הבנתי אם יש בעיה שהוא הרכיב בGS או רק שהוא הרכיב אחרי חמישה ימים בלבד
בנוסף כתוב שזאת הפעם הראשונה שהוא הרכיב על הGS והרי ברור שחייבת להיות פעם ראשונה
אופנועים >>
לצפיה ב-'עד שהרכבתי פעם ראשונה'
עד שהרכבתי פעם ראשונה
12/04/2004 | 02:34
1
לקחתי לעצמי זמן.

להתרגל לכלי (אמנם קטנוע 50 סמ"ק), להתרגל להתנהגות שלו, ללמוד להשתלט עליו לבד, לפני שאני מוסיפה משהו שמשנה את ההתנהגות שלו מהקצה אל הקצה.

אופנועים >>
לצפיה ב-'בוא נתחיל בקטן...'
בוא נתחיל בקטן...
12/04/2004 | 01:57
1
נמקסם קודם את הפוטנציאל הגלום דווקא בחברי הפורום הזה.
בוא ונתחיל להסביר להם בעדינות ובסבלנות, שכדאי משבת הבאה, לוותר על רכיבות "אגרסיביות" "ספורטיביות" או כל הגדרה שאתה מוצא לנכון למושג "טיול לא למתחילים".
הרי אם נצליח להציל ככה אפילו אחד, יצאנו כששכרנו בידינו.
אופנועים >>
לצפיה ב-'למה ? למה לוותר ?'
למה ? למה לוותר ?
12/04/2004 | 02:41
1
לצפיה ב-'צודק-'
צודק-
12/04/2004 | 02:31
2
אני מדבר על הנושא עם כל אופנוען/קטנוען ללא מיגון שאני רואה.
זו מכה

סתם שאלה- מה הקשר למלפפונים?
אופנועים >>
לצפיה ב-'רק קצת דברים לטובה מהחיים האמיתיים'
רק קצת דברים לטובה מהחיים האמיתיים
<< ההודעה הנוכחית
12/04/2004 | 10:04
15
85
אני תמיד הייתי רוכב ממוגן בצורה מלאה, אפילו רק למכולת.

התאונה שעברתי ב-26 לאפריל 2002 הייתה תאונה קשה, קשה מאד.

אתן לכם את רשימת הציוד שאיתו רכבתי באותו היום:
קסדת Arai RX7-RR4, רפליקה של Haga
חליפת עור חלק אחד של Spidi
מגפי רכיכה גבוהות, Titan של Prexport
כפפות עור/קוולר ארוכות, Carbovent של Spidi (שאצלי היו בצבעי שחור/כסף)
מיגון גב שהוכנס לכבוד הקורס ב-IRT
אופנוע חדש תקין לחלוטין עם צמיגי D207RR תקינים שנקנו סך הכל כמה שבועות לפני הפגיעה

התמונה בהודעה צולמה על ידי דארמה כמה דקות לפני התאונה, ככה רכבתי באותו היום.

היום החליפה גזורה, היו צריכים להוציא אותי מתוכה.
הכפפות ומגפיים שרוטים כתוצאה מההחלקה.
הקסדה סדוקה כתוצאה מהנשיקה שנתתי לגדר בטיחות.
החלקתי מהכביש, פגעתי בגדר, הדרדרתי במדרון וחולצתי על ידי מסוק.
צריך לראות את המקום בו התרחשה התאונה בכדי להבין את חשיבות המיגון.
(במאמר ישנו קישור לתמונות ממקום התאונה שצולמו על ידי שדון וסקניה, הקישור למאמרים לא עובד לי כרגע)

היום אם תסתכלו עלי, אין שום עדות חזותית שעברתי את התאונה.
אתם יודעים מה, יש עדות!. צלקת של 2 מ"מ על 3 מ"מ על השפתיים...

זהו גבירותיי ורבותיי, אין יכולת להמחיש את חשיבות המיגון בצורה טובה יותר
אופנועים >>
לצפיה ב-' אין לך מושג כמה שזה נכון, גם..'
אין לך מושג כמה שזה נכון, גם..
12/04/2004 | 13:10
14
12
לתאונות או החלקות במהירות איטית לגמרי.

לפני 3 ימים פגשתי את האספלט ב20 קמ"ש בלבד, שכלב קפץ עלי
והעיף אותי על הריצפה, הייתי עם חולצה ומכנסיים קצרים,
ונעלמה פיסת עור מעצבנת ממרפק שמאל ומברך שמאל, וגם קיבלתי
שיפשופים בירך, זה באמת שטויות, אבל כבר 3 ימים אני ישן
רק על צד אחד

בקיצור, עם האספלט לא ריחם על העור ב20 קמ"ש, ב80-100 הוא
בכלל יתעלל במי שרוכב ללא מיגון...
אופנועים >>
לצפיה ב-'הקטע המצחיק הוא שעדיין לא למדת...'
הקטע המצחיק הוא שעדיין לא למדת...
12/04/2004 | 14:57
10
זאת לא פעם ראשונה שלך הרי.

מה יהיה?

עם הגיל אומרים יבוא השכל, אבל בקצב שלך אני לא חושב שתגיע לגיל.

במלוא הרצינות.
תתחיל להפנים דברים כאלה.
אופנועים >>
לצפיה ב-' אתה נוגד את עצמך!!!'
אתה נוגד את עצמך!!!
12/04/2004 | 15:10
12
12
את מחזיר אנשים בתשובה אבל מה אתך?
על דוגמא אישית שמעת?
הכל ברוח טובה גבר, רק תזכור שביום שתהיה ללא המיגון זה יבוא
על מרפי שמעת?
חג שמח
אופנועים >>
לצפיה ב-' אני תמיד רוכב ממוגן על אופנוע!'
אני תמיד רוכב ממוגן על אופנוע!
12/04/2004 | 15:40
11
8
סתם החלקתי מהרולר-בליידס
אופנועים >>
לצפיה ב-'לא החלקתי... כלב דפוק קפץ עלי'
לא החלקתי... כלב דפוק קפץ עלי
12/04/2004 | 15:50
10
32
העיף אותו מהרולר וברח

תאמת הוא גם רודף אחרי שאני על האופנוע, ותמיד אני שולח
אליו רגל, לפעמים פוגע, כניראה שהוא נוקם.
אופנועים >>
לצפיה ב-'לי יש גז מדמיע בשביל זה...'
לי יש גז מדמיע בשביל זה...
12/04/2004 | 17:49
9
6
אבל לא משנה.

זה רק מוכיח שאתה צריך מעיל ממוגן גם על הרולרס...

אופנועים >>
לצפיה ב-'נ.ב.'
נ.ב.
12/04/2004 | 17:50
1
2
אתה יודע שאתה יכול לתבוע את בעל הכלב על פגיעה היות וכלב מחוייב ברצועה וזמם?

אופנועים >>
לצפיה ב-'אופס סורי אחי'
אופס סורי אחי
12/04/2004 | 19:59
7
לצפיה ב-'גם עם הרולרבליידס אני עם מיגוני'
גם עם הרולרבליידס אני עם מיגוני
12/04/2004 | 21:51
6
6
ברכיים מרפקים ובמיוחד כפות הידיים.

אז אל תמכור לי מומו רולר...
אופנועים >>
לצפיה ב-'אי אפשר לצפות הכל'
אי אפשר לצפות הכל
12/04/2004 | 21:58
5
בפעם הראשונה שנסעתי על רולרים (להבדיל מסקייטים!) מישהו החליט להיות באותה נקודת מקום-זמן כמוני ו...אהה...נפלתי.
מה קרה? סיבוב נחמד מאוד של הרגל, התנפחות חביבה ומעבר לאופניים.
לצערי זה היה בחופש סוכות ולא בלימודים
אופנועים >>
לצפיה ב-' מורמ אתה רוכב על רולרבליידס?'
מורמ אתה רוכב על רולרבליידס?
12/04/2004 | 22:10
4
5
ושמע, רולר-בליידס זה לא אופנוע, אחרי הכל....

אופנועים >>
לצפיה ב-'יש חיים מעבר לאופנועים לא?'
יש חיים מעבר לאופנועים לא?
12/04/2004 | 22:19
3
3
גם טניס ,ברידג',ספונג'ה...
אופנועים >>
לצפיה ב-'חחח. מור בספורט אתגרי.'
חחח. מור בספורט אתגרי.
13/04/2004 | 09:21
2
4
יש ביטוח סיכונים מיוחד לספונג'ה?
כאילו, יש מקיף מלא נגד החלקות וצד ג' נניח אם אני מחליק ושובר את המזנון?

עדיין זכור לי טוב מאוד היום ששיחקנו הוקי בחניון בים ואיזה רכב נכנס פתאום לחניון (הכי מרוחק וריק לחלוטין) והייתי כל כך מרוכז בכדור שפשוט "דרסתי" את האוטו.

הדלת התעקמה קלות, והוא בגלל שלימד את חברה שלו לנהוג (ללא רישיון כמובן) לא יכל לומר כלום בנושא.

למזלי לא קרה לי כלום חוץ משריטות.
אופנועים >>
לצפיה ב-'כל כך מתאים לך '
כל כך מתאים לך
13/04/2004 | 09:35
5
לצפיה ב-'קיבלתי בחג שלילה ל-3 חדשים בפועל!!'
קיבלתי בחג שלילה ל-3 חדשים בפועל!!
13/04/2004 | 13:48
6
על ....

על...

על...

מדיח הכלים.
לא הכנסתי את הכלים למדיח בזוית הנכונה וגם טיפטפתי מים על הרצפה בדרך למדיח.
אופנועים >>

הודעות אחרונות

21:05 | 13.09.19 נמלה עוקצת
10:37 | 05.09.19 אוהבותה
14:40 | 14.08.19 TS250X1
08:00 | 31.07.19 יהודה אל
07:58 | 31.07.19 יהודה אל
14:01 | 24.07.19 alikoneamn
00:11 | 28.06.19 יהודה אל
14:29 | 22.06.19 דוש שבילים
07:20 | 11.06.19 כRובי
07:12 | 06.06.19 Nim27
23:06 | 21.05.19 hagi1934

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ