איך כולם אומרים.. גם אליי זה הגיע.

• פותח הנושא rech
  • פורסם בתאריך
איילופאן - נ - הגב' שו ואח'../images/Emo122.gif

או.קיי: גם גירסאות אמיתיות, המושמעות בביטחון מלא מעל דוכן העדים בבית המשפט, ככל שיהיו נטולות חינטרושים, אכן ויתכן שלא יעמדו למצהיר (והיא שעמדה לאבותינו ולנו) - בזה הגב' שו את אכן צודקת! אבל, אל לנו לבודד מקרה בודד שחווית על בשרך לעמוד בדרכו של אחר אל האושר, אין מה לעשות ושופט הוא לרוב אדם מבוגר, שנדיר שבעברו היה פרק של אופנוענות, כבישים מהירים, ופניות הדוקות, ומכאן אכן קשה לאדם כזה "לשים עצמו בנעלייך", ומכאן לעיתים הדרך אל אופנושמיות היא אכן קצרה. שוב וזאת מבלי להתיחס כלל לגירסתו של ידידנו, אשר בחוסר מזלו אנו דנים ביום שישי בלילה במקום לחרוש את איילון כשהרוח מרעישה בקסדותינו, לאורכו וחוזר חלילה. לעניין השתת הוצאות המשפט אותם לצערך ספגת בפסק הדין האומלל שחטפת, אכן כשבאים לאולם הדיונים כשאין באמתחתנו עו"ד ו/או עו"ד מתחום הנזיקין, ולצד השני ב-מ-ק-ר-ה יש אחד כזה, אכן התוצאות הרות אסון... מבלי להיכנס להיבטים המשפטיים - ויש כאלו לרוב, עדיין דעתי נשארת על כנה וההמלצה תמיד תהיה במקרים כאלו, "אם אתה בטוח בגירסתך - אתה יכול להוכיח אותה ככל שניתן" גש גש למזכירות בית המשפט ותבע!

rech

New member
רק אם יורשה לי לתקן,

הפגיעה אינה צד בצד -אלא קדמת הרכב שלו ( יעני front ) פגעה בי בצד,שוב לאחר שברור לי שהוא רואה אותי - אין פה גורם של שטח מת, אלא של אינפנטיליות...

פעם אחת לתמיד....

אני אענה ואסביר את כל האופציות אחת לתמיד שכל פעם ש"חס וחלילה" משהו יצטרך תישלחו אותו להסבר הזה. במקרה של תאונה שאנחנו מעורבים עם צד ג' (ואומר שעל פי רוב כשנוצר מגע עם רכב,פחית, ואו כל כלי רכב מסוג אחר). השאלה העיקרית היא אם אנחנו אשמים בתאונה או לא? אם אנחנו לא אשמים,חברה - אבל בטוח לא אשמים,עומדות בפנינו חמש אופציות וזו דרך הפעולה צעד אחר צעד לפי כל אופציה. ניקח לדוגמא סה"כ תיקון 10,000 ש"ח לפני מע"מ (מיד תבינו מדוע הסכום חשוב). 1.מזמינים שמאי (פרטי שלנו) שמצלם את האופנוע צילום ראשוני, אנחנו מתקנים את האופנוע בתיקון מלא ,ואומר את כל מה שנפגע בתאונה ,במקום מסודר עם חשבונית, מגישים את הדוח לשמאי עם החשבונית של התשלום, השמאי מכין לנו דו"ח מסודר עם תמונות של האופנוע (על פי רוב מספיקות התמונות רק שלפני התיקון),את הדו"ח אנחנו מגישים למחלקת תביעות של חברת הביטוח של הרכב הפוגע ...ומחכים לתשלום, שעל פי רוב מגיע תוך כ-45 יום. לצורך ההסבר התביעה תהייה 11,700 ש"ח (10,000 ש"ח + המע"מ). (לשמאי משלמים עם קבלת הדו"ח בד"כ ל60 יום ומכניסים את עלות הדו"ח שלו לסה"כ התביעה) 2.האופציה השניה היא ההפוכה ב180 מעלות לראשונה ,כי במקרה זה אנחנו לא מתקנים את האופנוע כלל...כן זכותנו לא לתקן את האופנוע כלל (רק בתביעה נגד צד ג')..ואז מזמינים את השמאי (הכל כנ"ל) השמאי מכין לנו הצעת מחיר ודו"ח אבל הפעם הדו"ח הוא ללא מע"מ כלל מכיוון שלא תיקנו בפועל את האופנוע ולא שילמנו מע"מ . ולכן התביעה תעמוד על 10,000 ש"ח בלבד.(לא תיקנו ...לא קיבלנו..את המע"מ). 3.האופציה השלישית היא שילוב של הראשונה והשניה. ושוב הכל כמו שכתבתי למעלה רק בשילוב של האופציות הרשומות מעלה,ואומר על כל מה שתיקנו באופנוע בפועל ושילמנו בעבורו את המע"מ נקבל עם המע"מ ועל מה שלא שילמנו מע"מ בתיקון ,ברור שלא נקבל. לדוגמא שהתיקון שהתבצע בפועל היה על סך של 5000 ש"ח (5850 ש"ח כולל מע"מ )ושאר מה שניפגע הוא 5000 ש"ח ,אבל לא תוקן ,סה"כ התביעה תהייה ע"ס 10,850 ש"ח.(על מה ששילמנו מע"מ נקבל אותו ועל מה שלא שילמנו לא נקבל). ישנן עוד שתי אופציות שבד"כ לא כל כך יוצאות לפועל קבלו את ההסבר. 4.אופציה זו היא במקרה של נזק מוחלט (T.L) ואומר שלאופנוע נגרם נזק אשר עובר את ה60% ממחיר האופנוע כולל מע"מ ואין טעם לתקנו. במקרה כזה השמאי מוציא דו"ח אשר בעיקבותיו מורד הכלי מהכביש...(לתשומת ליבכם גם אם אבא'שלכם שר התחבורה הכלי לא יעלה לכביש בחיים ותזכרו בחיים אין מקום ללכת "רוורס" אחרי הוצאת הדו"ח והפקדת הרשיונות במשרד הרישוי..ההפקדה מתבצעת ע"י השמאי מיד עם הוצאת הדו"ח ,הרשיונות לא נשארים בידי בעל הכלי..). במקרה כזה על פי רוב בעל האופנוע מקבל על השרידים בסביבות 10% ממחיר המחירון ולא משלם למוסך על עבודתו ועזרתו בהכנת הדו"ח וכו'. 5.האופציה האחרונה היא במקרה שיש לאופנוע נזק גדול יחסית ובעל האופנוע מחליט למכור את האופנוע לצד ג' (המוסך וכו)ואז בצרוף הדו"ח של השמאי ניתן להוסיף את ההפרש שנוצר בין המכירה בפועל בתוספת סה"כ הדו"ח ואז למרות שקיבלנו נקודתית "מתחת " למחירון יש סיכוי סביר וטוב להגיע בתביעה למחיר מחירון ,בטענה כי האופנוע נמכר מתחת למחירון עקב התאונה. ולמי שלא ברור אז ניתן להוסיף לסכום התביעה תמיד את עלות האבזרים שנפגעו גם בתאונה כגון ארגז, מעיל קסדה וכו'. כך שהתביעה מורכבת תמיד מהנזק לאופנוע בתוספת דו"ח השמאי והאביזרים הנילוים. והכל לא קשור לתביעה של ניזקי הגוף אשר ניגרמו לנו בתאונה (גם אם אנחנו אשמים בה). יתכן שהדברים קצת קשים להבנה בקריאה ראשונה ,למי שלא ברור יכול להתקשר אלי לקבוע פגישה ויקבל הסבר מדוייק "אחד על אחד" איתי אישית. בברכת נסיעה טובה ובטוחה. שבת שלום

MusicA

New member
אופנושמים?../images/Emo6.gif, אולי אנטיאופנו, או

אופנאצים או אופנונאצים! אופנו - קיצור של אופנוע שמים - אנשים מהעם השמי (ערבים, יהודים) לכן אנטי-שמי זה שונאי יהודים וערבים, אולי עוד כמה עדות... תעברו הלאה אני עייף, לא ישנתי כמה שעות.........

shooGS1

New member
../images/Emo45.gif אבל אני רואה שהבנת בסוף... ../images/Emo3.gif

את הכוונה העיקרית, כל הכבוד

CBITT

New member
גם אני נכנסתי לסטטיסטיקה

גם לי זה קרה ביום חמישי. הייתי בדרכי לעבודה עד שאיזה נהג/ת בפחית החליט שאפשר לפנות ימינה גם מהנתיב השמאלי (מבין שלושה). נחסם לי הנתיב ונכנסתי ישר בפחית. הבעיה היא שחוץ מהתמונה של הרכב החותך נתיבים אני לא זוכרת כלום כי איבדתי את ההכרה והתעוררתי באמבולנס. אני אפילו לא יודעת מי פגע בי ומה הגירסא שלו (אם אני אפסיק להיות תמימה לרגע אולי אני אצליח לנחש לבד מה הוא או היא אמר/ה). רק מחר בענף התנועה אני אוכל לברר בדיוק מה קרה, לפחות כך אני מקווה. זה לא פשוט בכלל לזכות בתביעה כזו כשמראש מסווגים אותנו כנהגים לא זהירים, לך תוכיח שנסעת במרכז הנתיב (וכנראה בגלל זה נפגעת). מה שחשוב זה לא לוותר. לא לתת לעבריין להתחמק מעונש ולהאמין שכן ישלם על מעשיו. (אמרתי כבר שאני תמימה, נכון? אבל גם עוד קצת אופטימית) בהצלחה לשנינו.

DL1000K2

New member
צודק MUSIK A בהערתו.

אופנושמי הינו רוכב אופנוע יהודי ( או ערבי דרך אגב ) אבל לא הולנדי כדוגמה. כשם שאומרים אנטי שמים = נגד העמים השמים קרי יהודים יש לאמר : אנטי אופנוענים ובקיצור אנטיפנוענים וביחיד אנטיפנוען. השופט הזה ידוע כאנטיפנוען אמיתי. דרך נוספת לאמר זאת היא אופנו-פוב. ובקיצור אופנופוב. דהיינו פוחד או שאינו אוהד אופנועים ( מה לגבי אופנוענים ?) השופט האחר ידוע לעומת זאת כ - אופנופיל. ( האופנועים אהודים עליו )

shooGS1

New member
האם יורשה לי, ויורשה לי| בלונד|

להוסיף: אופנוסייד - רצח אופנוענים אנטידו"ג - על המשקל הנ"ל כאמור לעיל

M a x

New member
נכנס לטאג ליין...

בקשר לדברי גיאג.....לצערי דבריו נכונים ולכן יש לנהוג במשנה זהירות,לקבל את הערכת השמאי ולתקן רק מה שחייב תיקון כדי להמשיך ברכיבה,אחר כך ובמידה ומגיע הכסף להמשיך בתיקון. כל האמור הוא במידה ולא ברור אם הנהג הפוגע מודה באשמה. בנוסף יש לזכור כי גם במקרים בהם מודה הנהג תנסה חברת הביטוח לטעון ל"אשמה תורמת" וכך להפחית את התשלום........... בכל מקרה אין ללכת שבי אחרי דברי בעל המוסך....לרוב ימליצו לנו שם לתקן הכל ומיד....את הכסף לחשבון הבנק הוא מקבל ומיד.....מאיתנו

luckies

New member
תודה על ההסבר אבל 2 שאלות

האם יש אפשרות במצב של טוטאל לוס להשאיר את הכלי(או מה שנשאר ממנו) אצל בעל הכלי? ואפשר לקבל החזרים על מיגונים שנפגעו כמו: כפפות,מעילים וקסדה?

גיאג

New member
תן לי לספר לך משהו :

1) תאר יפה נסים ברדה את השתלשלות המצבים . 2) " לך ותקן את האופנוע ושמור את הקבלות " אהבתי את המשפט הזה , כמובן אם יש ברשותך כסף מיותר ו/או כסף לימים קשים , בלבולי ביצים , תיקונים + חלקים עשויים להגיע לעשרות אלפי שקלים , ההצהרה הכי טובה של מי שלא " חטף " היא : " לך תתקן ותשמור את הקבלות " ומה יהיה אם לא תראה שקל אה ??? זכורה לי אותה פתיחת דלת עלי בעליה להלכה ושבירת המסכה הקדמית בנינג'ה , עצות מפה ועד להודעה חדשה , חבר טוב אמר לי : " לך למטרו תקנה חלקים מקוריים , תן שיק 60 יום ותמתין לכסף " למזלי לא הקשבתי לו , הלכתי , תקנתי ועלה 850 ש"ח שאותם לא ראיתי עד היום ( כאן נכנס כבר הסיפור עם דב"ד סוכן הביטוח הזין המהלך ) . כך שתעשה חושבים לגבי תיקון הנזק וקח בחשבון שהרומן עד שתראה את הכסף( אם בכלל ) עלול להיות ארוך מאוד ...... 3) ביהמ"ש לתביעות קטנות ..... נו באמת .... חודשים על גבי חודשים , מלה כנגד מלה , כאשר גם שם לא מובטח כלום .

אMור

New member
תביעות קטנות -

"חודשים על גבי חודשים"? הרי לא הקימו את המוסד הזה על-מנת לחסוך את אותן הפרוצדורות שאורכות חודשים על גבי חודשים? ממה שאני הבנתי, מדד הזמן בביהמ"ש לתביעות קטנות עומד על שבועות, שהרי שם השופט אינו מבזבז זמן ומתקתק את דין הנוכחים בדקות ספורות
נשמח לשמוע מישהו שעבר פעם תהליך של תביעה קטנה (ואם אתה ביניהם, שתף)

Wile Coyote

New member
../images/Emo45.gif - תביעות קטנות = שבועות

ואפילו לא הרבה מהם (מהשבועות) יתרה מכך - מעלה את המוטיווציה של הפוגע באופן שלא יתואר. הוא נאלץ לערב את חברת הביטוח שלו, והם מייד שילמו (למעשה לא הגעתי למשפט). עד התביעה הפוגע התווכח איתי על כל דבר ולא רצצה לערב את חברת הביטוח(פגע באופנוע כשהאופנוע עמד בחניה, הרים אותו, לא שם ג'ק, האופנוע נפל שוב לצד השני, על עמוד בטון, נזקי קוסמטיקה קלים משני הצדדים, כל זה כשאני רואה מרחוק ולא מאמין) רק חשוב לעשות את זה בצורה מסודרת, לפנות לשמאי, להראות שניסית לפתור ללא תביעה, לתאר את המקרה בצורה מדויקת כך שהאשמה תהיה ברורה. להיות מסודר במסמכים, לצלם את המיקום, כלי הרכב והנזקים (אם אפשר לצלם את כלי הרכב). צריך לזכור - בימ"ש לתביעות קטנות הוא ללא עורכי דין, יתרון אם אתה תובע חברה, או רשות כלשהי לאחרונה היה פסק דין שבו ניתן סכום הפיצויים כולל מע"מ למרות שלא התבצע תיקון בפועל

MusicA

New member
אתם שמתווכחים על עלות האמבולנס,

זה תלוי מאיפה הוא לוקח אתכם לאיפה, כמה זמן נסיעה... אני יודע על מישהי שהתרסקה בצומת צמח ובא אמבולנס מטבריה לקחת אותה, עלה לה 450 ש"ח, כן זה יקר!!! יש לי שלושה חברים במד"א, ומשעמם לי

אMור

New member
לא. זה לא!

לידיעתך, אותי פינה האמבולנס מצומת הרחובות ויצמן/פנקס. אתה יודע עד כמה זה רחוק מאיכילוב? 300 מטרים.

GA650cc

New member
עכשיו יש לך 2 חברים ../images/Emo11.gif

תשמעו, זה בכלל לא משנה המרחק, אבל זה שאמרתם לי שכל תאונה זה 700 ש"ח זה חדש בשבילי... אני לא הייתי בטוח, ידעתי רק שפינוי באמבולנס לבן עולה (+-)500 ש"ח... תאמת, בפינוי רגיל זה לא שווה באמת, אבל תקחו בחשבון שכשיש תאונה, כל העבודה בהרבה יותר עדינה, שמים לכם צווארון ועושים קיבוע ללוח, כל התהליך שונה מפציעה רגילה... אבל עדיין, 700 ש"ח זה יותר מידי...

Moo Moo

New member
גם אני בסטטיסטיקה ../images/Emo122.gif

התגלגלתי לתומי ב25 קמ"ש ככה, אני מסתכל אחורנית ורואה כלב מאוד גדול ומאוד מהיר רץ לעברי, ניסיתי להאיץ ולהתחמק אבל הוא פשוט קפץ עלי, הגיע עם רגליים שלו עד הצוואר שלי
והוא הפיל אותי וברח... המשכתי להתגלגל קצת על הריצפה עד שעצרתי. לצערי הייתי עם מכנסיים קצריים וחולצה קצרה
למזלי המהירות הייתה נמוכה וחוץ משיפשופים וקצת מכות יבשות אני בסדר.

למעלה