בקשו ממני סליחה.

בקשו ממני סליחה.

מרבית מתושבי פורום זה צריכים לבקש ממני סליחה.

X% מרוכבי הדו גלגלי ימצאו עצמם בכיסא גלגלים. אני חלק מ X זה.
בקשו ממני סליחה ... וחישבו ... אולי מחר זה אני ?

הסיכון הוא מטורף חברים. שלא תגידו שלא הזהירו אתכם.

אנסה

עצם העיסוק בנושא בפורומים למיניהם,נותן לזה לגיטימציה. טבעי ... מובן מאליו ... ברור ... לקיחת סיכון מטורף הוא חלק סטנדרטי מחיינו.
&nbsp
מתן האישור לרכיבה על אופנוע בא על חשבונם של אלה שהתעוררו מהחלום .. סליחה, סיוט, ומשלמים את מחיר הסטטיסטיקה.
&nbsp
אתה, ידידי, שותף לפשע ... וכן, גם אתה, הקורא פוסט זה, ולא מגיב.

כRובי

New member
האשמה היא מי שמקבל אישור לפעילויות שהוא עושה

מאנשים זרים ברשת. בן אדם בוגר, לא אמור לקבל הוראות \ הנחיות \ אישור לפעולה מאנשים שהוא לא מכיר. אתה צריך להפנות אצבע מאשימה אלייך בלבד.

לא בורח מאשם. אולם ... יש לי את "העונג" להזהיר אחרים.

רוצה לשלול ממני "עונג" זה ?

noy fb 22

New member
על מה בדיוק אתה "מתענג" כשאתה מזהיר אחרים?

איך מישהו אקראי האוהב אופנוענות, חולק איתך את האשמה שבגללה אישית נפגעת?
אותם X% שהזכרת, טרחת פעם לבדוק מהו המשותף לתאונות שלהם חוץ מאהבת האופנוענות שהניעה אותם לרכב?
האם אתה - כאחד הנמנה על ה X הנ"ל - הפנמת כבר מהו שגרם למצבך האישי חוץ מהעובדה שהיית על אופנוע?
הרי אפשר לומר שכול מי שהיה מעורב בתאונת אופנוע, יצא מביתו קודם לכן. אז מה? מעכשיו לא נצא עוד מהבית לרכב?
אתה באמת חושב שמצבך מקנה לך בכלל את הסמכות להטיף?
האם אתה יודע עכשיו מה עשית לא נכון לפני התאונה? היית מודע בכלל לכול האיסורים והמגבלות המקטינים את הסיכוי להפגע?
מעשית, אתה לא באמת "מזהיר אחרים". הרי איש לא יתעורר פתאום ויצעק "אאוריקה"! מה אני עושה בכלל על דו"ג.

"מתענג" זה לא מתענג. את/ה פשוט מפספס/ת את כול הנקודה.

באמת שאני מנסה למצוא את ההקשר בין משפט למשפט.
אני מתרשם שאת/ה מנסה לבטא איזשהו כעס עלי ... או שאני טועה ...

noy fb 22

New member
אני מתרשם שאתה אכן טועה. בכללי, רצית התייחסות? בבקשה. קבל

התייחסות.
כוללהה... נשאלת 8 שאלות. פשוטות, ברורות ומוגדרות. לא ענית. אף לא על אחת מהן.
עדיף שלא תנסה בהמשך שוב לשמוט את יסודות הבסיס לתגובה שלי באמצעות ההצהרה שפיספסתי אותך לחלוטין או ספינים אחרים.
רוצה דיון אופנועני רציני? תחקיר אמיתי על התאונה שלך?
התחל בבקשה במתן מענה ל 8 השאלות שלי.
איש לא כועס עליך. הנימה המאתגרת, אפילו בוטה במידה מסויימת, החלה עם המלה הראשונה שלך בשרשור הזה.

לגבי השאלות

אני לא מסוגל לקרוא טקסט של כמה שורות.
השורות והמילים מתבלבלות לי אחת על גבי השנייה.
&nbsp
עוד אחת מנפלאות פגיעת הראש. רכיבה נעימה.

מיצו

New member
הסליחה שצריך לבקש ממך היא

ש- 99.9999% ממי שנשאר כאן בפורום לא זוכר את הניק המקורי שלך בו היית פעיל כאן. אני לא אגיד אותו, אשאיר את זה לך, אם תרצה.

בכל מקרה, כאחד שעבר גם תאונה לא קלה (לא ברמה של התאונה שלך, למזלי, אבל עדיין קשה למדי) אני יכול רק להזדהות עם חלק מהתחושות שלך, אבל אני גם יכול לספר לך שכל אחד ואחד מהנפגעים של תאונות דרכים בוחר איך לקחת את התוצאה של התאונה, את הפגיעה הפיזית, את הפגיעות האחרות - ובוחר איך להמשיך את חייו מאותה נקודה והלאה.

אני לא מאשים אף אחד בתאונה שלי. לא אותך, למרות שרכבנו יחד לפני מעל 15 שנה פה ושם. אני לא מאשים את אף אחד מיושבי הפורום הזה, אני לא מאשים את אלוהים, ואני לא מאשים אף אופנוען אחר. האשם היחיד (פרט לנהג המשאית הבנזונה ששפך סולר על הכביש שבגללו החלקתי) הוא אני - גם אם זו לא אשמה פלילית/תעבורתית. עדיין, אני אשם.

אז אחי, בקש סליחה מעצמך. זה פותח את הדלת לחיים חדשים.

נערך לאחרונה ב:
לבקש מעצמי סליחה זה פשוט עד מאוד .. אבל ..

לסלוח לעצמי .. לא !!!

לעולם לא אסלח לעצמי ... אולי אחרי מותי ... אם ישאר משהו.

מיצו

New member
אין כזה דבר

החיים ממשיכים ואתה איתם. הקושי שלך פותח דלתות חדשות ועולם אחר.

קיפרנאי

New member
לא מאמין...

שאתם עוד חיים, ומתווכחים, ומברברים, ומתפלצנים.
ככה כל הזמן ? אותם שמות ? אותו סגנון ? אותם ארגומנטים ?
הזמן עמד מלכת ("נקע גלגל הזמן, חרג מעל כנו" / המלט).

מנשה ש

New member
מדוע אני צריך לבקש ממך סליחה?

אני פחדן, ותמיד הייתי פחדן. לא רק פרנואיד, אלא פחדן. גם היום, כשאתניע את האופנוע שלי עוד מעט, אעשה את זאת בפחד, אך לא בהכחשה. מעולם לא סיפרתי לסביבתי אחרת, ותמיד סיפרתי שאני משלם שלושה ביטוחים סיעודיים. כי בכל פעם שקמתי לאחר נפילה, אם זה היה מייד או לאחר פרק זמן, ידעתי שרק אני אשם. אבל אשמתי היא אישית לחלוטין.
האם אתה רוצה איסור על מכירת אופנועים או לפחות על פרסומם? מדבקה על כל אופנוע שהוא כלי היכול לגרום למוות במקרה הטוב או לנכות במקרה הרע? איסור על פורומים לרכיבה? מה בדיוק?
אבל למה שאני אבקש ממך סליחה?

מכיוון שאני משלם את מחיר הסטטיסטיקה בשביל כולם.

שיהיה בכיף. סע ... תתפרע ... הסטטיסטיקה עלי.
&nbsp

מנשה ש

New member
אף אחד לא משלם את מחיר הסטטיסטיקה בשביל אף אחד אחר

שאלה מעניינת היא הפרשנות לתחשיב הסטטיסטי, כי יש יותר מאחת. אך לעניינך, ההסתברות שלי לתאונה אינה מותנת בעובדה (כבר לא הסתברות) לגבי גורלך. למשל, אם התוחלת לגברים היא של 80.7, מותו של גבר מתחת לגיל זה אינה מעלה את ההסתברות שלי למות מבוגר יותר ממה שהייתי אמור למות לפני מקרה זה. שתי הטלות מטבע רצופות יכולות להיות "עץ", גם אם ההסתברות היא רק חצי.
חשבתי שאתה טוען משהו אחר. שאילו לא היו גורמים לגלוריפיקציה לרכיבה על אופנועים, יכול להיות שלא הייתה מתחיל בכלל לרכב, ומן הסתם ניצל ממצבך. זאת טענה משמעותית, גם אם לא בהכרח נכונה, אבל עדיין משמעתית לכדי דיון.
עם כל הצער, ואני מרגיש צער באופן האמפתי הבסיסי ביותר, עדיין אינך ישו, והסבל האובייקטיבי שלך אינו מכפר על כלום לזולת.
רק דבר אחד קיים והיא האכזריות שבאקראיות לגבי כל אדם בנפרד. אתה סובל ממנה ואני מפחד ממנה, אך גורלי אינו תלוי בגורלך.

noy fb 22

New member
הסטטיסטיקה עליה אתה מדבר, מחלקת את הרוכבים לכאלה שיפגעו

בעתיד (!) ולכאלה שלא. לנפגעים העתידיים, הסטטיסטיקה אינה מקנה זהות. הזהות צפה רק בדיעבד, כשהנפגעים עוברים מתחום הסטטיסטיקה לתחום ההפגעות הוודאית.
לכן, אין עלות לסטטיסטיקה ואיש לא משלם עליה. בטוח שאתה, שנפגעת, לא עתיד לשלם לאיש על תאונה עתידית שהוא עתיד להיות מעורב בה.
כשאתה אומר למישהו: סע... התפרע חפשי... הכול עלי, אתה בסה"כ מבטא את הרגשתם הסובייקטיבית של אלה שלא נפגעו, השרויים בהרגשה ש"לנו זה לא יקרה" כי אנחנו זהירים, בתוספת הבונוס השגוי והמטעה שלך, שמה שארע לך, מקטין להם את הסיכוי לחטוף אותה. כאילו... שכבת עבורם על הגדר במובן מסוים.
אין דרך לחוות את מה שאתה מרגיש. אבל נדמה לי שאם יש דרך נכונה להתמודד, אתה לא בחרת בה.

למעלה