היגוי הפוך. הסבר והדגמה

מיצו

New member

noy fb 22

New member
הרגע מיצו. כאן מתרחקים מנטיות פוליטיות ואתה עצמך הודית לא

פעם שתיאוריה אינה אחת מהחוזקות שלך.

מיצו

New member
אני לרוב נוטה להימנע מכניסה לויכוחים

בין אנשים שמכניסים אמוציות לטיעונים שלהם. בד"כ אני מצליח, לפעמים לא.
בכל מקרה, הדיון התחיל בתגובה לסרטון של הבחור ממוצא ערבי עם המבטא הרוסי, או הרוסי עם המבטא ערבי, לא ברור. אין לנו ויכוח (לי ולך) שהוא מבלבל בביצים מבלי להבין בשיט במה שהוא עושה (אבל זה לא מפריע לו להמשיך).

noy fb 22

New member
זה נכון שהכידון צריך להסתובב ע"מ לייצר היגוי הפוך. אבל, מידת

התנועה שלו היא כה זעומה, עד שההגדרה "ללחוץ" תואמת יותר בעיניי את המצב במציאות. מעשית מי שינסה לסובב בפועל - אפילו קצת - ימצא עצמו במקום לא טוב.
דוגמת האופניים שלך מטעה. קח זוג אופניים עומדות, ללא שום תנועה, אפילו לא 3 קמ"ש, אחוז אותם במושב והטה אותם מעט ימינה מהאנך. הכידון יסתובב מאיליו ימינה!
זו מהות ההיגוי ההפוך, שכולה נובעת מזווית המתלה הקידמי. אם אין זווית - אין היגוי הפוך.
דווקא נסיעה במהירות של 3 קמ"ש כדבריך, אינה אפשרית כמעט משום שההיגוי ההפוך הוא חלש ואילו הפרעות שיווי המשקל חזקות ממנו. לכן , אי אפשר לרכב ב 3 קמ"ש בלי לבצע אקרובטיקה של רוכבי חד אופן או אופנועניי מכשולים פסיכים.
אגב, לאופניים ולאופנועים, יש בעצם שתי סוגי הפרעות, בדיוק כמו במטוסים במישור העילרוד.
רד בירידה על אופניים "ללא ידיים" ותראה שאין בעייה לעצם ביצוע הרכיבה והאופנים מתקנות לבד את ההפרעות שהן בתדירות הגבוהה (ה"תנודה הקטנה" -במטוסים). יחד עם זאת מעת לעת הן תתחלנה לפנות ימינה או שמאלה באיטיות, מה שקל מאד לתקן באמצעות הטיית הגוף (וממש לא מעשי על אופנוע).

מיכהWR

New member
אז אנחנו מסכימים לגבי האופנוע, וחלוקים בנושא המהירות האיטית

אתמול (באמת..) ראיתי ילדון בן ארבע לכל היותר רוכב על קורקינט פצפון ברחוב. ציר ההיגוי של הקורקינט היה אנכי לקרקע וציר הגלגל ישב טיפה אחורה מהמשך ציר ההיגוי.
די ברור לי שהקורקינט היה נכשל במבחן ההטיה במהירות אפס שהצעת.
עדיין הילדון רכב בשיווי משקל מרשים, אם כי לאט מאוד.
ככה ילדים היום לומדים לרכב אינטואיטיבית עם אופני לימוד זעירות נטולות פדלים - הם מתרגלים למשוך את הכידון לצד שהאופניים נופלות אליו כדי שיתישרו.

מיצו

New member
יש רק בעיה אחת עם מה שכתבת (שנכון ברובו)

מי שפירסם את הסירטון לא יטרח לקרוא את דבריך, אם יקרא הוא לא ינסה להבין, וממילא הסרטונים האחרים שלו לא פחות מביכים.

למעלה